agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni17Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-08-2007, 08:51   #31
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Sayın başkanımız, ancak konuşuyor.
Ha birde, şu susuz günlerde, havaalanı yol güzergahını küçük çalılarla yeşillendirmeye çalışıyor. Sonra bu diktiği fidanları ne ile sulayacaksa, geçen hafta diktikleri kurumuş bile!

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2007, 09:17   #32
Ağaç Dostu

Hakan KINACI's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2006
Galeri: 42
Su kesintisi başladığı günden itibaren hiç sulanmayan orta refüj cimleri ve ağaçları ile köprü etrafındaki çimler ve ağaçlar her gün sabah,öğle akşam olmak üzere Konya yolu üzeri,Eskişehir yolu üzeri ve Balgat civarı sürekli sulanıyor. Bu suların nereden geldiği belli değil, onca güzelim ağaçları ve cimleri kuruttu şimdi aklına düştü Büyükşehir su tankerleri ile sulamak....
Saygılar,

Hakan KINACI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2007, 13:17   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
DSP nin Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i yerel seçimlerde bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstermesi şart ve olması gereken...

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2007, 04:34   #34
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Park Alanı Olarak Görünen Yere Alışveriş Merkezi...

Eskişehir Yolu’nda Çağlayan mevkiinde yarım kalan köprülü kavşağın yanında planlarda park alanı olarak görünen yere Büyükşehir Belediyesi devasa bir iş merkezi yapıyor. Park alanının ardında, Ankaralılar Caddesi boyunca iç kesimlere doğru uzanan orman alanında da villaların yapılacağı söylentisi halk arasında tedirginliğe yol açıyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin mal sahibi olarak göründüğü alışveriş merkezi’nin yapılabilmesi için ıslah edilen Çayyolu deresinin yatağı değiştirildi. Dere yatağına yapılmaya çalışılan alışveriş merkezi çevrenin tepkisini çekiyor.

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2007, 10:47   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-08-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevelim Mesajı Göster
Günaydın dostlar,
Benim günüm pek aydın başlamadı. Sabah gözümü bir açtım ki belediyeden dozerler gelmiş. Yolu düzenlemek için. Her yağmurda baraj gölüne dönüyordu bizim sokak. İlk önce sevindim.

Bir baktım ki ne göreyim koskoca incir ağacını yere indirmişler. Ay durun yapmayın diyene kadar kökünden söktüler güzelim ağacı. Yanında bir ağaç daha vardı. Birazdan onu da sökerler herhalde. Google Earth ten bile gözüküyorlardı. İki ağaç tek ağaç gibi görünüyordu uydu fotoğraflarında. İkiz ağaçlarımdı onlar benim.

Her sabah balkona çıktığımda ilk gördüğüm şeylerdi. Yeşermelerini bekliyordum. Ağacın birinin incir olduğunu biliyorum da diğerinin ne olduğunu yeşerince öğrenecektim.
Geçmiş olsun arkadaşım.Yaş kesen baş keser.Sen hiç üzülme...

tmo.fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2007, 10:55   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-08-2007
[QUOTE=malina;141625]Sayın Başbakan Tayyip Erdoğan’a açık mektup

Merhaba Malina,ben Fatih;
Vatandaşı bu konuda(tasarruf,küresel ısınma,olabilecek kuaraklık vs) bilgilendirmek daha faydalı olmaz mı?Tamam Doğal Kaynak alanında ülkemiz zengin bi konumda fakat alışmışız zenginliğe vatandaş olarak üstümüze düşen bu tür kaynakların yenilenemez kaynak olduğunu bilerek tüketim yapnak.Benim acizane görüşüm.Çok müsrif bi milletiz.....Tabi gerekli mercilerde üstüne düşeni yapsın.

tmo.fatih Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-08-2007, 20:47   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
DSP nin Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i yerel seçimlerde bu kez Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstermesi şart ve olması gereken...
Bu mesajı şimdi gördüm.Neden böyle bir şey yazma gereği duydunuz anlamadım.Bence mesajınız forumun amacına uygun değil ve yersiz.Bir dahaki sefere daha özen göstermenizi rica ediyorum.

bilgekaan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 07:57   #38
Ağaç Dostu

Derya Özen's Avatar

Giriş Tarihi: 18-11-2006
Galeri: 158
Bu bölüm belediyelere eleştiriler başlığı. Denizakvaryumunun o mesajı yazmasının nedeni, Ankara'da 10 gün kadar susuz bir dönem geçirmiş olmasından kaynaklanıyor. Bir tarafta Eskişehir belediye başkanın yaptığı hizmet, diğer tarafta Ankara belediye başkanının insanlara çektirdiği sıkıntılar. İstanbul ya da Fethiye'de yaşadığınız için, Ankara'da su sıkıntısı çeken insanların durumunu bilmiyorsunuz sanırım.
Denizakvaryumu'na bende katılıyorum; bize işi bilen bir başkan lazım.
Ayrıca mesaj doğru bölümde ve doğru yerde bence...

Derya Özen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2007, 08:56   #39
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Derya Özen Mesajı Göster
Bu bölüm belediyelere eleştiriler başlığı. Denizakvaryumunun o mesajı yazmasının nedeni, Ankara'da 10 gün kadar susuz bir dönem geçirmiş olmasından kaynaklanıyor. Bir tarafta Eskişehir belediye başkanın yaptığı hizmet, diğer tarafta Ankara belediye başkanının insanlara çektirdiği sıkıntılar. İstanbul ya da Fethiye'de yaşadığınız için, Ankara'da su sıkıntısı çeken insanların durumunu bilmiyorsunuz sanırım.
Denizakvaryumu'na bende katılıyorum; bize işi bilen bir başkan lazım.
Ayrıca mesaj doğru bölümde ve doğru yerde bence...
Teşekkür ederim , beni hiç anlammaşsınız.Bu mesajdan sonra ne yazarsanız yazın başka cevap yazmayacağım.Yoksa konu olmasını istemediğim mecraya kayar.Tabi ki sıkıntı çekiyorsunuz ve bunu sizin kadar anlamam mümkün değil.
İşi bilen bir başkan istemek en tabii hakkınız.Ama bunu isterken herhangi parti ya da ismi zikretmeniz hoş olmaz.Sonuçta herkesin gönlünde yatan bir aslan vardır.Herkes bunu bu şekilde ifşa ederse forum miting meydanına döner.Burada işimiz siyaset yapmak değil oysa.Siz yinede bildiğinizi yapın, başkaca bir sözüm olmaz.

bilgekaan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2007, 21:24   #40
Ağaç Dostu

hamibasoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2007
Galeri: 11
Arkadaşlar konu başlığı altındaki yorumları baştan sona okudum.çok güzel tesbitler var.Malisef Türkiyemizdeki hemen tüm belediyeler park bahçe ve ağaçlandırma çalışmalarını daha çok göz boyama maksatlı ve /veya konuyla alakası olmayan müteahhitlere rant sağlamak için yapmaktadır.her seçim öncesinde ağaç stokları tükenir fidanlıklarda.İhaleler işi bilene değil ucuz teklif verene verilir.Ehliyetsiz insanlar karar merciidir çoğukez.İhaleleri alan hizmet aşkıyla değil para aşkıyla girişirler işlere.sonunda da yapılan bir çok iş tekrar tekrar yine yapılır.Saçma sapan ağaç türleri seçilir.Örneğin istanbula Arap Hurması dikilir.E5 karayoluna Çınar dikilir!!(son derece tehlikeli)
Dedim ya hep göz boyama.hakkıyla çalışanlar çok çok az.
Ama bizler gibi doğa severler arttıkça ve sesini duyurdukça inşallah doğruyu bulacaktır belediyeler de.
selamlar

hamibasoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2007, 08:17   #41
Ağaç Dostu

habibe's Avatar

Giriş Tarihi: 01-02-2007
Galeri: 33
En pahalı su Kocaeli'de

**Kocaeli'nde suyun metreküp fiyatı 1,38 YTL'den 1,65 YTL'ye çıkarıldı.

Kocaeli'nde konutlarda kullanılan suyun 10 tona kadar olan kısmına yüzde 19, 10 tonunun üzerinde ise ton başına yüzde 50 zam yapıldı. Zamlar 1 Eylül tarihinden itibaren uygulanacak.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/artic...eli%E2%80%99de

habibe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2007, 12:57   #42
Yeni Üye

gkcv's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2007
Ülkemizdeki su krizine henüz çözüm bulunamamış olması beni yeterince üzüyor;fakat Ankara'da yaşadığım başka bir sorun hakıkında fikir almak istiyorum:Benim oturduğum semtte 2 yıl öncesine kadar geri dönüşüm kumbaraları varken şimdi kaldırıldı ve yerine yeniler konulmadı.
Kağıt,cam,plastik gibi ürünleri Geri dönüştürebilcekken neden çöp olarak atalım,bu konuda kumbaraların konulmasını belediyelerden mi talep etmeliyim?

gkcv Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2007, 13:01   #43
Ağaç Dostu

Penelophe's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Galeri: 373
İzmir'de bir ilköğretim okulunda bulunan geri dönüşüm kumbarasının yerinden kaldırılıp, bodrumda çürümeye terkedildiğine şahit oldum.
Eğitim çocuklardan başlar denilir ya, tam çocukların heveslenip çevre ve doğaya dair şeyler yapabilecekleri yaşta, bunun engellenmesi, nasıl bir ihmalin ürünüdür?
Bu konuda ne yapabilirim arkadaşlar?

Penelophe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2007, 08:33   #44
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 18-09-2007
Yerel yönetimler yol yapımı ve alan açmak için ağaçları katletmek yerine uygun araçlarla çağdaş bir şekilde başka alanlara dikim yapsa çok iyi olur. Bu fikir yasalaştırılıp uygulanmalıdır.

sokak lambası Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2007, 15:12   #45
Ağaç Dostu

Metin Y.'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2007
Galeri: 66
Okul Bahçeleri

Konu başlığı “Belediyelere Eleştiriler”olsa da , bu başlığı “Kamu Kuruluşlarına Eleştiriler” şeklinde genişletmekte fayda olduğunu düşünüyorum...Sonuçta seçimle teşekkül etse de, Belediyelerde Kamu hiyerarşisini oluşturan zincirde sadece bir halka.
Okullarla ve özellikle de okul bahçeleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanlığının mutlaka müdahalesi gerekiyor. Okul bahçeleri pislik içerisinde! İstisnalar dışında bir kaç göstermelik ağaç dışında, doğru düzgün bahçe düzenlemesi yok. Bir zamanlar Tarım Dersi vardı ve okul bahçesinde uygulamalı sebze bile yetiştirilirdi...Şimdi hadi onu geçtikte ; kocaman bahçede bir tane bile mi gül olmaz?
Şimdi Milli Eğitim, merkezi bölgelerdeki okulların bahçesini araç parkı olarak kiralıyor...Ankara'nın en eski okulları Atatürk Lisesi ve hemen yanı başındaki Sarar İlköğretimin bahçesi hafta sonları araç tarlası gibi ! Yaz tatili boyunca da zaten sürekli otopark okul bahçeleri.
Okullara çevre dersi koymakla olmuyor bu işler. Doğa, ağaç, çiçek, hayvan sevgisini otoparktan gelen parayla mı kazandıracak okullarımız?
Eğitim yuvası olan okullarımızın bahçelerine bahçe demeye 40 şahit lazım. Cezaevi avlusu gibi soğuk ve kasvetli...
Konuyla ilgili görüş belirten arkadaşlar olursa , düşüncelerimi yazmaya devam ederim...

Metin Y. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2007, 16:26   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2007
Şişli belediyesinin temizlik, yeşillendirme ve sokak hayvanları konusunda çok başarılı olduğunu düşünüyorum. Tek isteğim yeni diktikleri ağaçların üstüne ağaç cinslerini yazmaları (örneğin bir sıra aynı ağaç için). Benzer uygulama Londra Richmond belediyesi tarafında yapılıyor.

deniz boro Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2007, 15:38   #47
Yeni Üye

Mesut Şen's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2007
Galeri: 9
Eskişehir Belediye Başkanımız Prof.Dr. Yılmaz Büyükerşen ağaçlandırma konusunda gerçekten çok güzel çalışmalar yapıyor. İlkbaharda gelip Eskişehir'i görmeniz gerek. Bulvarların refüjleri, porsuk kenarı, kaldırım kenarları kısacası heryer çeşit çeşit ağaçlar rengarenk çiçeklerle çevrili ve park ve bahçeler için yüzlerce çalışan var.

Belediyenin çalışmaları sayesinde hiç su sıkıntısı çekmiyoruz. Hatta sadece doğal güzellik amaçlı yapay göl yapıldı.

Düzenleyen Yücel Özlem : 18-11-2007 saat 16:41 Neden: Ayrı bir yazı olan ikinci paragrafı, konu bütünlüğü açısından buraya taşımak.
Mesut Şen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 15:03   #48
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-11-2006
Bu memleketin parası işte böyle heder ediliyor... Aşağıdaki resimlerden ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Bu lale soğanlarını 2 Ocak 2008 akşam saat 5 civarında Bakırköy Yenimahalle mevkiinde, sahilyolunun kenarından topladım, aslında çok daha fazla vardı ama hem karanlık olması hem de çöp torbalarına konması sebebiyle pek çoğunu alamadım.

Geçen sene dikilen bu lale soğanları zamanında sökülmemişti ve toprak altında kalmıştı. Şimdi bu bölgenin çiçeklendirilmesine sıra gelmişti ve toprak bellendikçe lale soğanları gün yüzüne çıktı. Haliyle hepsini atmaya başladılar.

Yazık günah değil mi? Bütün soğanlar doğasına uygun şekilde canlanmaya başlamışlar, buna katliam denmez de ne denir?

cetvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 15:09   #49
Ağaç Dostu

fevziye's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2007
Galeri: 134
İnanamıyorum cetvel, yazık günah....

fevziye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 16:17   #50
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-05-2007
Gercekten çok yazık,Türkiyenin bu çarpık uygulamalarını anlamıyorum..

S.İnceçayır Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 16:39   #51
Ağaçsever

Ashba's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2007
Soğanlarla ilgilenebilecek yerin varsa kurtarabildiğin kadarını daha kurtarmanı öneririm cetvel. İstanbulda olsaydım, yardım edebilirdim...

Ashba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 21:09   #52
Ağaç Dostu

Hasan Lalezar's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Hemen toprağa dikilirse kurtarılabilir *******. Bu konu aslında "erken sökülen laleler" bölümünde konuşulmuştu. Belediye'lerin bu soğanları zamansız söktüğüne şahit olanlar çoğunlukta. Biz böyle gidersek lale devrine dönmek yerine , laleleri katletmeye devam edeceğiz gibi.

Hasan Lalezar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 21:28   #53
Ağaç Dostu

nevsune's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2007
Galeri: 215
Sevgili cetvel, o lale soğanlarını dikecek yeriniz vardır umarım.

Yoksa ne yapmayı planlıyorsunuz?
Bozulmadan bir çaresine baksanız bari.

nevsune Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 22:27   #54
Ağaçsever

Bu arada yazmayı unutmuşum...

Laleler için dikilecekleri yeri bugün akşam üzeri, o mesajı gönderdikten sonra hazırladım ve sıcacık yuvalarına toprağın bağrına yerleştirdim. Değil bu kadar, bu sayının on misli lale soğanı da olsa yerim var.

Herkese teşekkür ederim. Ayrıca önümüzdeki bahar aylarında belediyenin şimdi diktiği sökülecek soğanlar için de hazırlamak yapmaya başladım, inşallah kurtarabildiğim kadarını kurtaracağım.

Eski 03-01-2008, 22:46   #55
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 12
O Lalelerin dikim amacı gerçekten yaşam alanlarımızı güzelleştirmek olsa o güzelim Laleler çoğaltılır ve daha fazla alanlara dikilir aynı zamanda her sene birilerine para aktarılmaz!
Yazıklar olsun ! Bir dar bütçelerimizle bir paket soğanı nasıl çoğaltabiliriz de çevremizi, bahçemizi güzelleştirmeye çalışırken ; insanlardan toplanan paraların
böyle yerlere atıldığını gördükçe sinirlerim bozuluyor !

Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 22:52   #56
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 12
İstanbul 'u Lalelerle donatacağız diyenlerin doğaya olan ilgilerinin de ne kadar sahte
olduğunu da görmüş olduk Sayın Cetvel sayesinde ;bir çiçeğim kuruduğu zaman üzüntümü düşünüyorum . Bu resmen Lale katliamıdır !

Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-01-2008, 23:25   #57
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deportivo Mesajı Göster
İstanbul 'u Lalelerle donatacağız diyenlerin doğaya olan ilgilerinin de ne kadar sahte
olduğunu da görmüş olduk Sayın Cetvel sayesinde ;bir çiçeğim kuruduğu zaman üzüntümü düşünüyorum . Bu resmen Lale katliamıdır !
Sevgili kardeşim, benim burda yayınlamadığım daha pekçok resim var elimde... Ataköyde sahilyolunda şu an kapalı olan Shell benzin istasyonu karşındaki yol kenarında ve Galleria'nın karşına denk gelen bölgede yaklaşık 2 sene önce dikilen yüzlerce gül fidanı vardı. Tek katmerli açan ve sürekli üzerinde çiçeği olan bu güller yaklaşık 2 ay önce toprak bellenirken söküldü ve kökleri açıkta bırakılarak ölüme mahkum edildiler... Ben durumu geç farketmiştim, bu sebeple kurtarabildiklerimi aldım ve hemen diktim ama inan sökülen güllerden öyle bir gül bahçesi yapılırdı ki, dillere destan olurdu...

Şimdi bu gül faciasından sonra, hafta sonları yaptığım yürüyüşü, hafta içi birkaç güne daha yaydım ve çiçekleri kontol yürüyüşüne dönüştürdüm amacını ve lale soğanlarını böyle farkettim. Kimbilir, farkedemediğim daha nice çiçekler heba oldu böyle... (dikilen sardunyalar yok mesela)

Sanırım israf ve vurdumduymazlık, Türkiye'nin en kötü iki özelliği!...

Eski 04-01-2008, 10:32   #58
Ağaç Dostu

aysemelike's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2005
Galeri: 255
lalelerin katliamı!

Gerçektende inanılmaz bir olay. O lale soğanlarının hepsinin çiçekleneceğinden eminim....

Belediyelerin mutlaka bir ziraatçileri **** peyzaj mimarları oluyor ama bahçe işi uğraş ister, işçilere dert anlatana kadar söküp yenisi dikmek sanırım daha kolay geliyor..
Vurdumduymazlıktan daha çok işi kolay ve hızlı kılmak için yapılıyor gibi geliyor bana...
Sökülenler içinse plan zaten yok....
Keşke sökülenleri belli yerlere bırakıp alınabilir diye ilan etseler.....

Babam "maaş garanti olunca bir milletin ilerlemesi zordur" der, haklı buluyorum bu tespitini. Belediyede bu işi yapanlar öylede yapsa böylede yapsa maaş garanti...eh neden üzülsün iki fide için o zaman?!!!

Bunların hepsi için daha çoookkkk çalışmamız lazım, çoookkk.....

aysemelike Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2008, 11:09   #59
dal
Ağaç Dostu

dal's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2007
Benim halam Ankara'da bir belediyenin ziraat mühendisi.Onun dediğine göre soğanları solmadan çıkarmazlarsa toprak bozuluyormuş ve toprağı yenilemek gerekiyormuş,bu öbürüne göre yani soğanları yeşilken çıkarmaya göre daha pahalı olduğundan direk beklemeden atıyorlarmış.Yerine de daha değişik görüntüsü hoş olacak çiçekler dikiliyormuş.İstanbul'da buradakiler gibi yaptığını düşünürsek onlara göre israf degil aksine kazanç olabiliyor bu durum...

dal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-01-2008, 11:38   #60
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-11-2007
İyi günler, Samowan ve ayşemelike

Black Hero cinsi laleden bahsetmişsiniz.Bu laleden bana hediye geldi ve 10 gün önce ektim.Henüz bir gelişme olmadığı için size bilgi aktaramayacağım.Eğer geliştirmekte başarılı olursam resimlerini sizlerle paylaşırım.Saygılarımla

umutluol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024