agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen ozcn
  • 1 Gönderen TCM

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-10-2023, 10:11   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-10-2023
İzmir Çevresi Zeytinlik Arayışım

Herkese merhaba, İzmir'e uzaklığı fazla olmayan yöre bölgelerden çok büyük olmayan maksimum 1 dönüm civarında zeytinlik alma hayalim ve niyetim var. İzmirliyim ailem izmirli fakat sağolsunlar tarla arsa kalmamış bizlere Size sorum aslında tavsiye niteliğinde olacak. Gidip gelmekten keyif alabileceğim bir bölge olursa tercih sebebidir. Tabi ki zeytin açısından kıymetli bir bölge olması da tercih sebebi olacaktır. Deneyim ve tavsiyelerinize göre nerelerde araştırma yapmam gerekiyor bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

TCM beğendi.
ozcn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2023, 10:31   #2
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Hayalinize kavuşmanızı dilerim öncelikle.. Ama hayalinizin mantıklı, işe yaraması, sizi mutlu etmesi önemli. Bir dönüm yerdeki zeytinlikte ne yapacaksınız, ne kadar bütçeniz var, İzmir e uzak olmasın derken ne kadar uzak olsun mesela. Bunlar ilk aklıma gelenler. En önemlisi de zeytinliğin içine girdiniz; ne yapacaksınız...

gaseker beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2023, 13:47   #3
Ağaç Dostu

cemilsisik's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2019
Yaklaşık 5 yıl kadar aynı hayalle, İznik ve Gemlik bölgelerindeki satılık zeytinlikleri takip ettim. En sonunda Karasu'da boş sayılabilecek bir yerde buldum kendimi.
Hayatı bazen akışına bırakmalı, enteresandır)
Not olarak şunu da bırakayım: zeytinlik hayalimi gerçekleştirseymişim çok ama çok zorlanacaktım bunu anladım.

cemilsisik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2023, 00:31   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2019
İzmir'e uzaklığı fazla olmayan derken kastettiğiniz mesafe ne kadar acaba? Çünkü İzmir yüzölçümü büyük olduğundan her yer uzak:-) Her durumda en az 70-80 km belki 200 km gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu kadar mesafeyi göze alacaksanız da 1 dönüm, gidip gelmeye, uğraşmaya değecek bir ekonomik değer ifade etmeyecektir. Ayrıca küçük yerlerin birim fiyatı çok daha fazla olacaktır, arazi büyüdükçe metrekare birim fiyatı hızlı düşer. Seferihisar'da 19 dönüm tamamen doğal zeytinliğimiz var satılık(organik sertifikamız yok ama dağlık tamamen deliceden aşılı atalık 40-500 yaş arası ağaçlar), daire fiyatına aşağı yukarı.

gaseker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024