agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 18-08-2009, 17:38   #1
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Kardeşini seç

Kardeşini Seç eğitime destek kampanyası.

Yardımcı olur musunuz?

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2009, 22:37   #2
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Çok güzel bir konuya değinmişsiniz ellerinize sağlık.

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama aşşağı yukarı tüm okullar da ilgiye, alakaya ve yardıma muhtaç insanlar var. Bence tanıdık bildik kişilere bu yardımları ulaştırırsak daha iyi olur. Okul yönetimiyle, sınıf öğretmeniyle konuşarak yardıma ihtiyacı olan öğrenceiler tespit edilip yardım edilebilir. Bu benim nacizane fikrim.

Misal vermek gerekirse, hepimiz yol kenarların da dilenen kişileri ya da çocukları görmüşüzdür. Kendilerini acındırarak para kopartmaya çalışırlar daha sonra haberler de gördüğümüz de bu kişilere kızarız, belki gerçekten ihtiyacı olan insanlara bu kişiler yüzünden yardım etmeyiz. En azından ben öyle davranıyorum

Deniz feneri olayını da unutmamak gerekir diye not düşüyorum.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-08-2009, 23:34   #3
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Haklısınız, iyilik yapmaya korkar olduk, atasözüne göre ise; İyilik yap, at denize balık bilmezse, Halik bilir.

Eski 18-08-2009, 23:42   #4
Ağaç Dostu

caucasus's Avatar

Giriş Tarihi: 15-01-2006
Galeri: 787
Aslın da çok güzel düşünülen konular var ancak gel gelelim yaplanlara bakıyorsun insan istese de yardım yapası gelmiyor. Bence tanıdık bildik kişilere yardım yapılması en iyisi.

caucasus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2009, 08:33   #5
Ağaç Dostu

Açelya's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2007
sevgili caucasus size tamamen kayılıyorum yardım yapılacak kişiler illaki etrafımızda vardır.hiç degilse bazı degerlerimize sahip çıkacak nitelikte olmalılar diye düşünüyorum .CUmhuriyet rejimine karşı atatürk düşmanları yetiştirmiyelim daha fazla yardım yapalım derken.

Açelya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-08-2009, 09:09   #6
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

İyiniyet, herşeyin üstesinden gelir diye düşünüyorum.

Belki de ileride bizi minnetle anacaklar, onlar için okul döneminin güzel bir anısı olarak kalacak.

Ablamın bir suluboya, bir paket kuruboyayla beni okul bahçesinde ziyaret ettiği günki sevincim, mıh gibi aklımda...

Eski 19-08-2009, 09:50   #7
Ağaçsever

İncifem's Avatar

Giriş Tarihi: 28-01-2009
Kardeşini seç kampanyasına 4-5 yıl kadar önce bende üye oldum ve arkadaşıma ilettim o da katılmak istedi ve doğu tarafından bir kız çocuğunu kardeşi olarak seçti.

Arkadaşım kardeşine yardım için giyecek defter kalem vs. bir koliye yerleştirip sevinçle gönderdi.
Okul müdürü okuduğu için kardeşini seçe kayıtlı olan kızımızın yerine onun parasızlıktan okuyamayan amca ya da teyze kızına göndermiş koliyi. Tabi evdeki sevinci siz tahmin edin.

Biz kolinin ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek için aradığımızda, müdürün durumu daha kötü ihtiyacı olan kuzenine verdiğini, (demekki okul müdürleri durumu iyi olmayan öğrencileri tayin edebiliyor) bizim gönderdiğimiz öğrenci durumu öğrenip gidip onlardan alması ve can sıkıcı karışıklık çıkmasından dolayı arkadaşım kardeşliğini iptal ettirmişti.

Şimdi benim kardeşim üniversiteye hazırlanıyor. Aramız iyi bazen telefonla arar konuşuruz. Ben onlara birşeyler gönderdikçe, onlarda bize ellerinden geldiğince (patik) hediyeler gönderiyorlar.

Düzenleyen İncifem : 19-08-2009 saat 16:13
İncifem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024