agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Daha İyi Bir Yaşam İçin
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-04-2009, 20:53   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2007
Galeri: 8
Konya-Taşkent ilçesinde Ağaç Dikme Kampanyası

Arkadaşlar ben uzun zamandır bu siteye üyeyim,burada gerçekten çok hoş ve zengin içerikli konuların yanıda müthiş bir paylaşım farkındalılık hakim olduğunu görüyorum.Bir çok yarışma,muhabbet ve paylaşımın yanında gezi ve toplantı düzenleme hızınzı ve merakınızda çok güzel,ayrıca birçok yeri ağaçlandırma fikirleriniz ve uygulamalarınızı da başarılı buluyorum.

Bundan cesaret alarak ve en azından manevi olarak destekleyeceğinizi de umarak pirlerkondu.com site yöneticileri olarak Konya'nın Taşkent ilçesinde bizimde ağaç dikme kampanyası yapmaya çalıştığımızı buradan duyurmak istedim.Bu kampanya ile ilgili linki aşağıya veriyorum,bu tamamen yöresel küçük bir alan olsa bile sanırım ilginizi çekecektir.

http://www.pirlerkondu.com/modules.p...er=asc&start=0

mustafakazar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 22:20   #2
Ağaç Dostu

Halit Togay's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2005
Galeri: 130
Taşkent için 3 sene evvel bir gezi organize etmiştik. Sedir ormanınızda çekilmiş fotolar galeride ve ilgili konuda duruyor. O zaman da bölgenin ağaçları yokedilmiş hali üzmüştü bizi.

Halit Togay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 23:14   #3
Yeni Üye

alitopal's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2005
Galeri: 5
Evet sitemizde bir kampanya başlattık, Allah nasip ederse İlçemize sedir ağaçı dikeceğiz.
Bu konuda fikir ve tecrübe aktarmak isteyenlerin görüşlerine açığız.

alitopal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2009, 20:08   #4
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halit Togay Mesajı Göster
Taşkent için 3 sene evvel bir gezi organize etmiştik. Sedir ormanınızda çekilmiş fotolar galeride ve ilgili konuda duruyor. O zaman da bölgenin ağaçları yokedilmiş hali üzmüştü bizi.
Halit bey ben takip ettiğim kadarı ile o bölgede bonsai olacak ağaçlar arıyordunuz galiba,bahsettiğiniz linki buradan verebilir misiniz,ayrıca bizimle birlikte olursanız memnun oluruz....

Eski 16-04-2009, 22:56   #5
Ağaç Dostu

Bu konu kimsenin ilgisini çekmedi galiba,ben de işin içinde ağaç dikimi var diye en azından fikir oarak katkıda bulunulur diye düşünmüştüm...H

Eski 25-04-2009, 18:33   #7
Ağaç Dostu

2009 yılı münasebeti ile ilçemize 2009 sedir fidanı dikmek içim yola çıkmıştık,şuan 2009 fidanı + 67 fidan geçmiş durumdayız.

30.04.2009 tarih itibarı ile bu fidanları inşallah dikeceğiz...

Eski 07-05-2009, 12:14   #8
Ağaç Dostu

Taşkent’in tanıtımı amacıyla kurulan www.pirlerkondu.com sitesinin yönetiminin yaptığı organizasyonla ilçe merkezine toplam 2 bin 300 adet ağaç dikildi.
Geçtiğimiz günlerde yapılan ağaç dikimine İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek, Belediye Başkanı Ali İhsan Camgöz, Jandarma Bölük Komutanı Kıdemli Başçavuş Recep Ayna, Taşkent İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Büyükkursak, Taşkent Lisesi, Taşkent İmam Hatip Lisesi, Muzaffer Özlen İlköğretim Okulu öğretmen ve öğerencileri, belediye ve kamu personelleri ile Ali Topal önderliğindeki site yönetiminden Cem Özkurt, Tamer Köse, Ahmet Gürer, Hayri Köme, Mustafa Kazar katıldı.
Site yönetimi ve Taşkentlilerin katkıları ile alınan 2 bin 100 sedir ve 200 iğde ağacı, mezarlıklara ve boş arazilere dikildi.
Ağaç dikimine katılımın yüksek olmasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren www.pirlerkondu.com sitesi genel yayın yönetmeni Ali Topal, “Bizler Taşkent dışında yaşayan bir grup Taşkentli internette bir araya gelerek böyle bir kampanya düzenledik. Katılım oldukça yoğun oldu. Kampanyayı başlattıktan sonra sitedeki üyelerimiz ve Taşkentli hemşehrilerimiz maddi yardımda bulundu ve ağaçları aldık. Ağaçlandırmanın önemi tartışılmaz. Bu konuda duyarlı olan ve kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Eski 07-05-2009, 15:23   #9
Ağaç Dostu

Orkun Kırcı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-09-2008
Galeri: 215
Tebrikler. Orada lisede benim kankam var öğretmen hiç bahsetmedi böyle birşeyden. Gerçekten çok güzel katılım sağlamışsınız epeyde dikim olmuş. Emeklerinize sağlık...

Orkun Kırcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2009, 23:16   #10
Yeni Üye

alitopal's Avatar

Mustafanın eklediği haber Konyada çıkan yerel gazetelerin web sitelerinden alınmıştır.

Eski 07-05-2009, 23:16   #11
Yeni Üye

alitopal's Avatar

Ağaçlandırma ile ilgili fotolar.

İlçe Kaymakamı Hasan Çiçek ilk fidanı dikerken

Belediye başkanımız Ali İhsan Camgöz ikinci fidanı dikerken

Dikim öncesi

Asker ve öğrenci iş birliği ile dikim.

Jandarmalar fidan dikerken

Belediye personeli

diğer fotograflar için

http://www.pirlerkondu.com/modules.p...nails&album=24

Eski 07-05-2009, 23:18   #12
Yeni Üye

alitopal's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Orkun Kırcı Mesajı Göster
Tebrikler. Orada lisede benim kankam var öğretmen hiç bahsetmedi böyle birşeyden.
Emeklerinize sağlık...
Öğretmen hangi okuldaydı merak ettim.
Teşekkürler, güneş ve kar suyu ile soğuğu biraz fazla yaktı ama değdi. 4 güzel gün geçirdik ve arkasından gelen yağmur da kaymağı oldu.

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024