agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Çocuklara ve Genç Arkadaşlara Özel
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-05-2008, 18:12   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-05-2008
Okulumuzda fidan kampanyası yapacağız

Merhaba ben İzmir şehrinden Aslıhan. Doğa ve çevreyle ilgili duyarlılığınız için öncelikle teşekkür ederim. Sizin yardımınıza ihtiyacımız var. Umarım anlayışlı karşılarsınız.

Okul adı vermeyeceğim. 4. sınıfa gidiyorum. Sınıfta çok güzel bir yardım kampanyası düzenledik. Sınıfta gruplara ayrıldık. Yarışma bile başladı. Gerçi bu işin yarışması olmaz ama bizler sizlerden küçüğüz. Bu yarışma fidan kampanyası adı altında... Fikirlerimi sizinle paylaşmak istiyorum:

Okul bahçesine stand kurabileceğimiz söylendi. Böylece okulca fidan kampanyamıza yardım edilecek. Güzel panolar hazırlamayı düşünüyoruz. Öğrencilerin gerçekten isteyerek bu kampanyaya katılacak öğrencilere ihtiyacımız var. Onların dikkatini ciddi anlamda çekebilmek için onlara hitap edici sözler kullanmak istiyoruz. Bu konuda sizden yardım istiyoruz. Ayrıca diğer sınıflara kendimizi slaytlarla tanıtmak istiyoruz. Nasıl bir yol izleyeceğimizi sizlerden yardım alararak ve değerlendirme yaparak kararlaştıracağız. Yardımınızı esirgemeyin lütfen...

Kazandığımız miktarı Ege Orman Vakfı'na, yani sizlere bağışmayı istiyoruz. Slaytlarımızda forumdaki bilgileri de kullanmamızı hor görmezsiniz umarım.

Grubumuz adına ben şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Ayşe Aslıhan YORAN

ayseaslihan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2008, 22:01   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Merhaba,

Anladığım kadarıyla, fidan kampanyası yapacaksınız. Öğrenci arkadaşların katılımı için hazırlayacağınız afişlere slogan konusunda yardım istiyorsunuz.

Bunun için kampanya hakkında bilgi vermelisin. Yani bu fidanlar nereye dikilecek, dikme işini sizler mi yapacaksınız, hangi tür fidanlar alacaksınız vb.

Bu tür bilgiler sloganın şekillenmesinde yardımcı olabilir...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2008, 22:04   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Aklıma gelen bir şeyi daha ekleyeyim. Genel olarak fidan dikimi üzerinde duruluyor, ağaçların korunması ikinci planda gibi...

Kampanyanızı iki bölüm olarak düşünsenize. Bir kısmınız da koruma konusunda faaliyet gösterebilir. İlginizi çekerse, ayrıntıları hep birlikte konuşuruz

Eski 14-05-2008, 10:01   #4
Yeni Üye

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu hiç düşünmemiştik, doğrusu. Dile getirdiğiniz anda düşünmeye başladım. Bence de ağaç korunması pek önemsenmiyor. Fidanlarımızı inşallah bağış olarak vereceğiz. Kendi elimizle dikmemiz de iyi olabilir. Bunu bu gün okulumuzda tartışacağız.

Bu gün kabataslak olarak düşüncelerimizi belirttikten sonra tekrar size geri döneceğim.

Fidan kampanyamız sadece sınıf içinde kalacak. Ama diğer sınıflara slayt hazırlayarak uygun zamanlarda onların da bizlere bağış yapmasını sağlayacağız. Okulumuzda stand da kurulabilir. Böylece okul içinde de duyuru yapabileceğiz. Okuldaki afişlerimiz ve sloganlarımız için yardım istiyoruz, haklısınız. Yardım istemek ise şu ; yani şekil olarak neler yapabiliriz, yazılarda önemli yerleri belirleme gibi şeyler... Birlikte düşünürek iyi bir şey çıkarabiliriz. Tabii ki sadece siz değil, biz de grup olarak düşünmeye başladık.

Ayşe Aslıhan Yoran

Eski 14-05-2008, 11:54   #5
agaclar.net

malina's Avatar

Taslağınızı hazırladıktan sonra, üzerinde konuşalım mı? Buraya düşündüğünüz taslağı resim olarak ekleyebilirsiniz. (resmin, 70 kb'dan büyük olmaması gerektiğini unutmayın)

İzmirde olduğunuza göre Ege Orman Vakfına mı bağışlayacaksınız?

Eski 14-05-2008, 13:46   #6
Yeni Üye

Evet öyle.

Eski 01-06-2008, 14:02   #7
Ağaç Dostu

Yücel Özlem's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2006
Galeri: 137
Aslıhan, kampanyanız ne oldu?

Yücel Özlem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2008, 16:53   #8
Yeni Üye

Kampanyamız maalesef sonuç alamadı. 50 küsür YTL topladık ama yarışma olmadı. Neyse, yardımlarınız için çok teşekkürler yine de.

Eski 08-07-2008, 12:00   #9
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-05-2008
Siz yine de girşimcilik ruhunu yitirmeyin, seneye bir daha denemenizi tavsiye ediyorum.

darkfriairs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024