agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğa ve yaşama dair her şey > Çocuklara ve Genç Arkadaşlara Özel
(https)

Beğeni Düzeni18Beğeniler
  • 6 Gönderen birnefestoprak
  • 8 Gönderen malina
  • 2 Gönderen Cumhur Tonba
  • 2 Gönderen hanımeli

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-11-2014, 21:40   #1
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
ANATOHUM Projesi genc/cocuk yetistirici kadrosu olusturulacaktir. Bunun icin simdilik uc kisilik yer acacagim. Ilgilenenler icin aradigim sartlar soyle:

- 18 yasindan kucuk olmalisiniz.
- Foruma uye olmali ve iletisim bilgileri dahil bilgi aktarimiyla ilgili anne/babanizdan izin almalisiniz (yetiskin uyeler, uye degillerse ilgilenen cocuklarini uye olmaya tesvik edebilirler).
- Forumun size faydali oldugunu dusundugunuz bolumlerini ve ozellikle tohum etkinligiyle ilgili proje kurallarini/duyurularini duzenli olarak takip etmelisiniz.
- Tohum yetistirme surecinde, buyuklerinizden/forum uyelerinden yardim alabilirsiniz ama proje surecinde dogrudan siz sorumlu olacaksiniz.

Ilgilenen uyelerin, bana ozel mesajla yetistirme sartlarini (balkon mu bahce mi, bahceyse buyuklugu, yetistirme ortaminin ne kadar gunes aldigi, toprak ozellikleri basta olmak uzere), mumkunse email adreslerini ve son olarak tohumlarin gonderilecegi posta adreslerini iletmesi ve bu mesaj disinda, her turlu iletisimi forumun genel basliklari ustunden gerceklestirmesi gerekmektedir.

Kadroya dahil olmak isteyen cocuk/genc yetistiricilerin dikkat etmesi gereken konular:
- ANATOHUM Cocuk/Genc yetistirici kadrosuna dahil olabilmek icin, foruma uye olmaniz, forumun ilgili bolumunde kendinizi tanitmaniz ve basta http://www.agaclar.net/forum/tohum-paylasim-etkinligi/ olmak uzere belli araliklarla, forumun ilgili bolumlerini ve projeyle ilgili duyurulari takip etmeniz gerekmektedir.
- Size gonderilecek tohumlarin tamami simdilik sadece meyvesi veya yapraklari yenilebilir zirai bitki cesitlerine ait olacaktir.

Bu etkinlik cercevesinde, asagida ozetlenmis 1., 2. ve 3. asamadaki uygulamalari tamamlamaniz ve her uygulamadaki gozlemlerinizi belli araliklarla fotograflayarak forumun ilgili bolumune aktarmaniz beklenmektedir. Genel basliklar itibariyle, bu asamalar asagida ozetlenmistir.
1. ASAMA
- Tohum ekilecek malzemenin belirlenmesi
- Tohum ekimi ve cimlendirme
- Cimlenen tohumlarin fide haline getirilmesi (hasat alanina dogrudan ekilecek bitki cesitleri icin bu asamayi atlayabilirsiniz)
2. ASAMA
- Fidelerin, tohum safligini korumak icin gereken izolasyon kurallarina uyularak, ekilmesi
- Fidelerin su, gubre, gunes isigi vb gibi ihtiyaclari gozetilerek ve hastalik ve zararli kontrolu yapilarak yenilebilir asamaya getirilmesi
3. ASAMA
- Tohumun, bitkinin tuketilmek uzere hasat edildigi durumlarda (or. domates, kavun) meyveyle birlikte hasat edilmesi
- Tohumun, bitkinin tuketim kalitesi gecildikten sonra hasat edildigi durumlarda (or. turp, yemeklik kabak) hasat edilmesi
4. ASAMA
- Agaclar.net tohum paylasim etkinligine katilip etkinlik takvimine ederek 3. asamada hasat edilen tohumlari talep edenlere ulastirmak

ANATOHUM Projesi genc uye kadrosu:

Gülsu45

Düzenleyen birnefestoprak : 08-04-2015 saat 08:05
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2014, 17:23   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Katılmayı düşünen çocukların kullanıcı adlarının altında yeni üye, ağaç dostu vb. nitelemeler değil, proje katılımcısı (ya da benzeri bir şey) yazmayı düşünüyoruz, ne dersiniz?

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2014, 23:21   #3
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Sayın malina. Herhalde çok iyi olur. Böyle bir niteleme onlara daha sorumlu ve ve işin ciddiyetini anlatan bir düşünce olmasını sağlar. Daha fazla benimseyebilirler çalışmayı.

malina ve Güler beğendi.
Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2014, 15:01   #4
Ağaç Dostu

hanımeli's Avatar

Giriş Tarihi: 07-03-2013
Yine yine harikasınız nerden geliyor bu enerji,bu fikirler,vallahi maşallah diyorum.benim kızımda sebze ve çiçek yetiştiriyor evin Bahçesinde 2x3 lük bir ada yaptım ona kendi tohumlarını kendi ekip bakacak ama henüz 7 Yaşında anatohum projesine katılabilirmi bilmiyorum çünkü Okumayı ve yazmayı yeni öğreniyor.ama o da annesi gibi toprakla uğraşmayı çok seviyor.geçen sene kadife çiçeği ve çeri domates yetiştirdi,koparıp yemesi çok güzelmiş anne diye diye yedi durdu domateslerini.ellerinize emeklerinize sağlık,Allah her işinizde önünüzü ufkunuzu açsın sevgili moderatörlerim.

birnefestoprak ve oz26 beğendi.
hanımeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2015, 09:41   #5
Ağaç Dostu

Emre İlhan's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2010
Galeri: 98
Motive edici olabileceğini düşünüyorum. Bu düzenleme; katılımcının forumumuza ve projeye dolayısıyla doğaya sevgiyle bağlanmasına itici güç oluşturabilir

Emre İlhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024