agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni7Beğeniler
  • 1 Gönderen sedatkso
  • 1 Gönderen ibas06
  • 1 Gönderen Cevizciankara
  • 2 Gönderen formullaone
  • 2 Gönderen ibas06

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2015, 11:08   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-09-2012
ibas06 / chandler ceviz bahçem (Kırşehir)

Merhaba Arkadaşlar
ızun sürededir sitedeyim ve konuları takip etmekteyim 2013 Kasım ayında ekmiş olduğum (1.400 Ağaç) Cahandler bahçemde yeni cıkan sürgünler aşı noktalarına kadar don etkisinden dolayı zarar görmüştür.Kısmen sürgünlerin tamamını dondurmuştur.Sulama yı 11 Eykül e kadar yapmıştım.

Anadoluda eken arkadaşların görüşlerini almak isterim.
selamlar

Eklenen Resimler

Düzenleyen ibas06 : 06-04-2015 saat 12:51
ibas06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 13:04   #2
Ağaç Dostu

Arkadasşat daha bir cok resim var ancak sistem yüklemiyor deniyorum plmuyor.

Eklenen Resimler

Düzenleyen ibas06 : 06-04-2015 saat 16:19
Eski 06-04-2015, 16:18   #3
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Fotoğraf beni yanıltmıyorsa fidan tamamıyla gitmiş gibi görülüyor.

Önerilerimiz ağustostan sonra suyu kesiniz fakat 11 eylülde sulama için çok geç sayılmaz, görülen fidan da pişkinleşmemiş fidana benzemiyor dolayısıyla ya kış donları ağırdı yani eksi 25-30 ları gördü ya da dibinde kış suyu birikerek dondu, fidan etrafları çukur mu su tutacak su birikecek gibi bir durum varsa hiç şansı yok donar.

Daha fazla ayrıntılı fotoğraf olursa daha iyi bir şeyler söyleyebiliriz

Fotoğraf yükleyemediğini anlayamadım yükleyebilmen gerekir bir hata yapıyor olmalısın.
Buraya bir bakın.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-04-2015, 19:19   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ibas06 Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar
ızun sürededir sitedeyim ve konuları takip etmekteyim 2013 Kasım ayında ekmiş olduğum (1.400 Ağaç) Cahandler bahçemde yeni cıkan sürgünler aşı noktalarına kadar don etkisinden dolayı zarar görmüştür.Kısmen sürgünlerin tamamını dondurmuştur.Sulama yı 11 Eykül e kadar yapmıştım.

selamlar
syn ibas06 gerçekten çok üzüntü verici bi durum geçen senede 3 ekim 2013 de ankarada -9 derece olmuştu benimde agaçlarımda kuruma olmuştu. şimdi ocak ayında ankara çubuk ilçesinde de -20 derece olmuş bende en son sulamayı 6 eylülde yapmıştım.2014 ekim 21 de -3 derece oldu yaprakların yarısı kurumuştu fakat benim agaçlarda hiç don etkisi yok kuruma olmadı.ankara kaman iklimi de birbirine yakın iklimler. syn lilium dedigi gibi başka bi sıkıntı olabilir onu araştırıp ona göre çözüm bulman daha saglıklı olur.

ibas06 beğendi.
sedatkso Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-04-2015, 09:18   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-11-2013
Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar

selamlar
Sayın abim; öncelikle geçmiş olsun dilerim.Ağaçların ne kadarı dondu? ilk fotoğrafta gözüken aşıya yakın yere kadar donmuş.benimde geçen yaz yüksek tepe vurmasından dolayı kuruyan 1 yaşında fidelerim olmuştu.kuruyan yerlerden kesip aşı macunuyla kapatmıştım. aşının üstünden yeni sürgünler çıktı ve gayet güzel geliştiler.Umarım sizinkilerde kurumayan yerleden tekrar sürerler.Geçen ekim ayında benim fidelerin yaprakları donda kurudu.gövdeleri sağlam gözüküyor.sulamayı eylül başında kesmiştim.Saygılar.

Cevizciankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2015, 08:26   #6
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cevizciankara Mesajı Göster
Sayın abim; öncelikle geçmiş olsun dilerim.Ağaçların ne kadarı dondu? ilk fotoğrafta gözüken aşıya yakın yere kadar donmuş.benimde geçen yaz yüksek tepe vurmasından dolayı kuruyan 1 yaşında fidelerim olmuştu.kuruyan yerlerden kesip aşı macunuyla kapatmıştım. aşının üstünden yeni sürgünler çıktı ve gayet güzel geliştiler.Umarım sizinkilerde kurumayan yerleden tekrar sürerler.Geçen ekim ayında benim fidelerin yaprakları donda kurudu.gövdeleri sağlam gözüküyor.sulamayı eylül başında kesmiştim.Saygılar.
Eyvallah Babasultan

bende sulamayı 11 eylül e kadar verdim
ancak yapraklarını ekim sonunda kasım ilk haftasında dökmüşlerdi &2 lik Bodro bulamacı atmaya gittiğimde Kasım sonu hiç üzerinde yaprak yoktu ancak kuruyan yapraklar gördüm
arazım yamac kısımlarında kısmen var ancak düzlüklerde hemen hemen hepsinde var gibi
aynı şekilde bir arkdaşım da 100 ağaç a yakın bahçesinde kısmen var yalnız şaşırtıcı olan sulak yerlerdeki ağaçlarda yok yani sudan kaynaklandığını da pek düşünmüyorum

ben muhtemelen kök yapısının daha henüz oluşturamadığından üst katı beslemediğini düşünmekteyim
sitedeki üstadlarında görüşlerini beklemekteyim
selam ve saygılarımla

Cevizciankara beğendi.
Eski 08-04-2015, 08:38   #7
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-11-2013
Alıntı:
Eyvallah Babasultan

bende sulamayı 11 eylül e kadar verdim
ancak yapraklarını ekim sonunda kasım ilk haftasında dökmüşlerdi &2 lik Bodro bulamacı atmaya gittiğimde Kasım sonu hiç üzerinde yaprak yoktu ancak kuruyan yapraklar gördüm
arazım yamac kısımlarında kısmen var ancak düzlüklerde hemen hemen hepsinde var gibi
aynı şekilde bir arkdaşım da 100 ağaç a yakın bahçesinde kısmen var yalnız şaşırtıcı olan sulak yerlerdeki ağaçlarda yok yani sudan kaynaklandığını da pek düşünmüyorum

ben muhtemelen kök yapısının daha henüz oluşturamadığından üst katı beslemediğini düşünmekteyim
sitedeki üstadlarında görüşlerini beklemekteyim
selam ve saygılarımla
Cevizle ilgili yazılarda soğuk havanın su gibi aşağı akıp gittiğini hep görmüşümdür.
Sizde yamaçta az olup düzlüklerde donma fazla olduğunu söylüyorsunuz.Aklıma gelen soğuk havanın yamaçtan akıp düzlükte birikmesi.Tabi düzlük daha aşağıda ise.
Saygılar.

ibas06 beğendi.
Cevizciankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2015, 14:24   #8
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Sayın ibas06, bir süre daha bekleyip ağaçları gözlemleyin. Kurumuş kısımların altından sağlıklı gözlerden yeşerecektir. Kuru kısımlarını kesip sutut ile kapatırsınız, böylece sağlıklı gözler uzamaya devam eder. Yine yaz boyunca 2 metre olurlar merak etmeyin. Yeter ki kökleri sağlam olsun. Kolay gelsin.

ibas06 ve Cevizciankara beğendi.
formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2015, 17:05   #9
Ağaç Dostu

İnşallah Formullaone ümidimiz o doğrultuda
Allah tan ümidimizi yitirmedik

Eski 26-04-2015, 18:48   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-06-2012
Sayin ibas 06 kirsehirin neresinde bahceniz

muri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024