agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni26Beğeniler
  • 1 Gönderen fahris
  • 5 Gönderen ömür-uşak
  • 7 Gönderen ncp1963
  • 1 Gönderen malina
  • 6 Gönderen Kursatates

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-06-2014, 17:37   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-03-2013
Ceviz bahçelerinizi gezmeme izin verir misiniz?

Merhaba

Bende bir süredir ceviz yetiştirciliğini hedef edindim. Bütün hayatımı bu işe adamadan önce başta istanbul olmak üzere Türkiyedeki ceviz bahçelerini gezmenin ve sahipleri ile birebir görüşmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Ceviz bahçesi olan arkadaşlar acaba beni misafir kabul edebilir mi? Bahçelerini gezmek ve kendi tecrübelerinden faydalanmak isterim. Misafirperver ve yardımsever arkadaşlar bu konuya veya özel mesaj ile bahçelerinin nerede olduğunu ve yardımcı olabileceklerini bildirebilir mi?

Vakit buldukça forumdaki ve internetteki konulara göz atıyorum bunun yanı sıra farklı tavsiyesi olan var mı?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim..

ideaid beğendi.
fahris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2014, 23:17   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahris Mesajı Göster
Merhaba

Bende bir süredir ceviz yetiştirciliğini hedef edindim. Bütün hayatımı bu işe adamadan önce başta istanbul olmak üzere Türkiyedeki ceviz bahçelerini gezmenin ve sahipleri ile birebir görüşmenin daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Ceviz bahçesi olan arkadaşlar acaba beni misafir kabul edebilir mi? Bahçelerini gezmek ve kendi tecrübelerinden faydalanmak isterim. Misafirperver ve yardımsever arkadaşlar bu konuya veya özel mesaj ile bahçelerinin nerede olduğunu ve yardımcı olabileceklerini bildirebilir mi?

Vakit buldukça forumdaki ve internetteki konulara göz atıyorum bunun yanı sıra farklı tavsiyesi olan var mı?

Ceviz bahçesi çok formdaki arkadaşlar 1 yaşından 15-20 yaşına kadar bahçeler dolu. Herkes yardımcı olur.Ben beklerim uşakta ceviz vişne bahçesi.Cevizler 14 yaşında ama yeni chandler aşılı.1-2 yıllık aşılar ama uşakta 6 yıllık chandler bahçesi gösterebilirim.Misafirimiz olun demeye gerek yok.Siz sadece gelin çayımızı için. yeterki ağaç dikin.

ömür-uşak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2014, 23:27   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2011
bahçenizi nerede kurmak istiyorsanız o bölgedeki bahçelere yoğunlaşın cinsler, dikim aralıkları, toprak yapıları sulama sistemleri gibi yok ben türkiyenin her yerindeki bahçeleri görmek istiyorum diyorsanız buyrun gelin bir kahve içer bahçeyi gezeriz..

kırşehir/ mucur

ncp1963 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2014, 17:03   #4
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Son mesajlar daha önce açılmış başlığa taşınmıştır:

Ceviz fidan aralıkları ne olmalı?

Çamtepe beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2014, 18:51   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-07-2014
arkadaşlar merhaba. Bu işe yeni girmek istiyorum. bu bahçe sizce almak için uygun mu? fiyatı sizce uygun mu?

Teşekkür ederim

ANKARA ESKİŞEHİR YOLUNA CEPHE 41.000 M2 CEVİZ BAHÇESİ

igersankara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2014, 19:52   #6
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-11-2013
Merhaba,

Arazi fiyatı için bir şey diyemem. Konumu itibarıyla ceviz ekili olması kaç para eder o ayrı mesele.

Resimler temsili sanırım gerçek resim yok.

Benim sorularım.

Fidanlar kaç yaşında cinsi nedir.
Fidanların resmi niye yok.
Sulama nasıl.
Etrafı çevrili mi
En önemlisi beş sene sonra 200 bin lira kazanacak şeyi niye satmak istiyor.

chndlr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2014, 20:33   #7
Ağaçsever

Kursatates's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2013
neden kendiniz arazinizi alıp cins seçimini kendiniz yapmıyorsunuz.. o resimde gözüken altay cevizi diye piyasada bir furya yaratan ama aslında iç meyva kalitesi verimlilik v.s. hakkında kimsenin tam olarak bilgi sahibi olmadığı bir çeşittir. zaten satıcı net bir bilgi dahi verememiş. aşısız bir çeşit. ve ne olduğu tamamen muamma.. ama satıcının mantığına hayran kalmamak elde değil.. etse tutsa satsa bu kadar verse bu kadara satsan e mübarek sen neden satıyon ozaman senede 200 mlyr getiri olan bi bahçe 320 ye satılırmı 2 yılda kendını amorti ediyor zaten... yani uzun lafın kısası bence kendiniz arazinizi alıp toprak analızınden tut çeşit seçimine kadar kendiniz yapın.. en azından ağaç dikmenin sevabından faydalanırsınız

Kursatates Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-08-2014, 21:41   #8
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Afyon'da Cevizcilikle İlgilenenler

Merhaba,

Yaklaşık 2 senedir özel ağaçlandırma ile ilgileniyorum ve memleketim Afyon'da bahçe kurmak için elden geldiği kadar bilgi toplamaya çalışıyorum. Fakat Afyon ikliminin kışları sert geçmesi nedeniyle burada özel ağaçlandırma ile bahçe kuranlar bademe yönelmiş durumda.(Sandıklı ve Dinarda yerli çeşit ceviz bahçeleri mevcut, sahipleri sorun yaşamadıklarını belirttiler.) Afyon İl Orman Müdürü, kendisiyle ile görüşmemde de ceviz yetiştiriciliğinin Afyon'da riskli olduğunu belirtti. Merak ettiğim konu, forumda Afyon ilinde cevizcilikle uğraşanların olup olmadığı konusunda.. Eğer ki varsa kendileriyle tanışmak ve en kısa sürede bahçelerini ziyaret etmek isterim. Forum üyelerinin de yorumlarını merak ediyorum açıkçası..

Afyon Merkez Rakım: 1021M
Geçen sene ölçülen en düşük sıcaklık: -31

Saygılar

arkeo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2014, 10:22   #9
Ağaç Dostu

Yakup Ünal's Avatar

Giriş Tarihi: 07-04-2011
ankara ve çevresinde ki çeviz bahçelerini gezmek isterim bahçemi görmek isteyen olursa da bilgi paylaşımı için beklerim

Telefon bilgilerim için özelden ulaşabilirsiniz.

Düzenleyen malina : 28-08-2014 saat 13:22 Neden: tel silindi, not eklendi.
Yakup Ünal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2014, 16:25   #10
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 04-08-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arkeo Mesajı Göster
Merhaba,

Yaklaşık 2 senedir özel ağaçlandırma ile ilgileniyorum ve memleketim Afyon'da bahçe kurmak için elden geldiği kadar bilgi toplamaya çalışıyorum. Fakat Afyon ikliminin kışları sert geçmesi nedeniyle burada özel ağaçlandırma ile bahçe kuranlar bademe yönelmiş durumda.(Sandıklı ve Dinarda yerli çeşit ceviz bahçeleri mevcut, sahipleri sorun yaşamadıklarını belirttiler.) Afyon İl Orman Müdürü, kendisiyle ile görüşmemde de ceviz yetiştiriciliğinin Afyon'da riskli olduğunu belirtti. Merak ettiğim konu, forumda Afyon ilinde cevizcilikle uğraşanların olup olmadığı konusunda.. Eğer ki varsa kendileriyle tanışmak ve en kısa sürede bahçelerini ziyaret etmek isterim. Forum üyelerinin de yorumlarını merak ediyorum açıkçası..

Afyon Merkez Rakım: 1021M
Geçen sene ölçülen en düşük sıcaklık: -31

Saygılar
Sayın arkeo
İlk önce tarla seçimi, sonra su, sonra toprak analizi, sonra çeşit seçimi derim ben. Evet Afyon soğuk ama soğuk yerlerde yetişen ceviz cinsleri de var.
Ben de özel ağaçlandırma ile ilgileniyorum. balıkesir de yaşıyorum. Ben de hazine arazisini kiralayıp özel ağaçlandırma programı kapsamında ceviz ağacı dikmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misin ?Prosüdür nasıldır. Mesela ilçemizde boş hazine arazisi olup olmadığını nasıl öğrenicez. Kimlere müracaat edicez. Siz maşallah baya yol katetmişsiniz( Müdürle görüşmüşsünüz)

Dursunbeyli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2014, 00:24   #11
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Dikkatimi çeken bir şey oldu.

Konu başlığını sayın fahriş açmış ve hiç uğramamış.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2014, 12:12   #12
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-10-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dursunbeyli Mesajı Göster
Sayın arkeo
İlk önce tarla seçimi, sonra su, sonra toprak analizi, sonra çeşit seçimi derim ben. Evet Afyon soğuk ama soğuk yerlerde yetişen ceviz cinsleri de var.
Ben de özel ağaçlandırma ile ilgileniyorum. balıkesir de yaşıyorum. Ben de hazine arazisini kiralayıp özel ağaçlandırma programı kapsamında ceviz ağacı dikmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misin ?Prosüdür nasıldır. Mesela ilçemizde boş hazine arazisi olup olmadığını nasıl öğrenicez. Kimlere müracaat edicez. Siz maşallah baya yol katetmişsiniz( Müdürle görüşmüşsünüz)
Sayın Dursunbeyli öncelikle cevabınız için teşekkürler. Kiralamak istediğiniz orman ya da hazine arazinin hangi yörede olduğunu öğrenmek için milli emlaktaki arkadaşlarla görüşmeniz gerekiyor. Size tavsiyem görüşmeden önce araya tanıdık kişileri sokmanız, aksi takdirde sizinle çok ilgilenilmiyor ya da eksik bilgi veriliyor. Tipik devlet dairesi anlayacağınız.

İkinci olarak kiralamak istediğiniz yer bulunduğunda bildiğim kadarıyla milli emlak bölge müdürlüğüne dilekçe yazılıyor. Daha sonra eğer ki arazi onay alırsa ilana çıkıyor. Sizden başkası ilan süresince sizin bulduğunuz araziye talip olursa, süreç, arazinin orman ya da hazine oluşuna göre değişiklik gösteriyor. Şöyle ki hazine arazisiyse belirtilen tarihte açık artırma usulü ile, orman arazisiyse kura ile taliplilerden birine devrediliyor. Orman arazilerini devralması bu yönden oldukça zor. Müdürün dediğine göre 1. Dönemdeki ilan sürecinde afyonda açılan 5 adet orman arazisine yapılan başvuru sayısı 400ün üzerinde ve hepsi de başvuru bedelini ödemiş kişiler. Bu yüzden az da olsa sermayeniz varsa hazine arazisine yönelmenizi tavsiye ediyorum.

Düzenleyen arkeo : 06-09-2014 saat 15:02
arkeo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2014, 20:30   #13
Yeni Üye

Saphire's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2014
afyonda olanlar ile ben de temasa geçmek isterim.

Saphire Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2014, 16:30   #14
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-09-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fahris Mesajı Göster
Merhaba

Merhaba.
Ben Cemal Özcan
İletişim bilgilerim profilimde mevcuttur. Buyrun gelin benim 3 ila 7 yaş arası ceviz bahçelerim var. İsterseniz gezdirebilirim.
İzmit Akmeşe Beldesinde. Tel. 0541 3231525

Cemal Özcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2014, 17:35   #15
Ağaçsever

Rtanyel's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cemal Özcan Mesajı Göster
Merhaba.
Ben Cemal Özcan
İletişim bilgilerim profilimde mevcuttur. Buyrun gelin benim 3 ila 7 yaş arası ceviz bahçelerim var. İsterseniz gezdirebilirim.
İzmit Akmeşe Beldesinde. Tel. 0541 3231525
sayın fahris bende sizinle aynı duygu ve düşünceleri taşıyorum, isterseniz beraber gidebiliriz, istanbul pendikteyim, marmara bölgesindeki bahçe sahiplerinden bilgi almak isterim, ayrıca sn. Cemal özcan'ın paylaşımcı yaklaşımına teşekkür ederim...

Rtanyel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2014, 16:20   #16
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rtanyel Mesajı Göster
sayın fahris bende sizinle aynı duygu ve düşünceleri taşıyorum, isterseniz beraber gidebiliriz, istanbul pendikteyim, marmara bölgesindeki bahçe sahiplerinden bilgi almak isterim, ayrıca sn. Cemal özcan'ın paylaşımcı yaklaşımına teşekkür ederim...
Ben de Pendik'teyim.Yakın çevredeki bahçe ziyaretleri için eşlik etmek isterim.

ideaid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bahçe, ceviz, yetiştiricilik

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024