agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Ağaçlar > Meyve Ağaçları (Özel) > Ceviz
(https)

Beğeni Düzeni3132Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-11-2015, 06:19   #2311
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-08-2015
Sayin lilium ceviz fidanlarimi dikme işini bitirmis durumdayim cok sukur , sizle mesajlastiktan sonra ertesi gun gittik tarlaya kalan 130 chandler ve ve budamayi yetistimedigim 30 kadar fernoruda 5 inci gozden tepelerini kestim hepsini boyadim ve toprak ile aşi yerinin 20 cm kadar uzerine kadar doldurdum gerisini ALLAH a biraktim bakalim nisanda ne olacak...

Şoyle bir fikrim var hemen hemen her konuda watsap grunu kuruluyor otomobil , site sakinleri , ayni bolumu okuyan ogrenciler grubu biz ceviz ile ilgili bir watsap grubu kuralim aninda msjlasma tecrube ve bilgi paylasimi icin cok faydali olacaktir , ben aciyorum grubu katilmak isteynler ozelden tel numara ve isimlerini yazarlarsa eklerim saygilar

keskin58 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 08:14   #2312
Ağaç Dostu

ermana's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi keskin58 Mesajı Göster
Şoyle bir fikrim var hemen hemen her konuda watsap grunu kuruluyor otomobil , site sakinleri , ayni bolumu okuyan ogrenciler grubu biz ceviz ile ilgili bir watsap grubu kuralim aninda msjlasma tecrube ve bilgi paylasimi icin cok faydali olacaktir , ben aciyorum grubu katilmak isteynler ozelden tel numara ve isimlerini yazarlarsa eklerim saygilar
Bence güzel fikir bahçede anında cevaplar alabiliriz. fotoğraf paylaşmak çok daha kolay olur ve böylece çok daha fazla görsel ile tecrübe edinebilir fikirlerimizi de paylaşabiliriz.

berk10 beğendi.
ermana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 09:36   #2313
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-10-2015
Merhabalar,

Aşağıdaki resimde görülen 3 metre boyundaki ceviz fidanlardan bahçeme ekmek üzere 15 adet satın aldım. Ceviz fidanlarını dikerken tepe budamasını nasıl yapmalıyım, kaç cm den kesmeliyim ve dikim sırasında mı yoksa mart ayında mı kesmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

[IMG][/IMG]

sinangor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 10:30   #2314
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-12-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sinangor Mesajı Göster
Merhabalar,

Aşağıdaki resimde görülen 3 metre boyundaki ceviz fidanlardan bahçeme ekmek üzere 15 adet satın aldım. Ceviz fidanlarını dikerken tepe budamasını nasıl yapmalıyım, kaç cm den kesmeliyim ve dikim sırasında mı yoksa mart ayında mı kesmeliyim? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

[IMG][/IMG]
Sn Sinangör fidanlarınızı nereden kaça aldınız paylaşabilirmisiniz?

Resulgur beğendi.
Abies e.trojana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 11:58   #2315
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-05-2015
fidanlarınız güzel görünüyor nereden temin ettiniz.

yusufcsr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 12:45   #2316
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi keskin58 Mesajı Göster
Sayin lilium ceviz fidanlarimi dikme işini bitirmis durumdayim cok sukur , sizle mesajlastiktan sonra ertesi gun gittik tarlaya kalan 130 chandler ve ve budamayi yetistimedigim 30 kadar fernoruda 5 inci gozden tepelerini kestim hepsini boyadim ve toprak ile aşi yerinin 20 cm kadar uzerine kadar doldurdum gerisini ALLAH a biraktim bakalim nisanda ne olacak...

watsap grubunu diger seyfalarada yazarsanız daha çok katılımcı olur.saygılar

sedatkso Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 12:46   #2317
Yeni Üye

Fidanların resimleri kendi almış olduğum fidanların resimleri değil, ben temsili olarak koydum. Benim almış olduğum fidanlar şuan kargoda, gelmesini bekliyorum. Gelince kendi resimlerini atarım. Şuan için satıcının göndermiş olduğu paketli halinin resmi mevcut ve aşağıdaki gibi. Fidanları Bandırma Atlas Fidancılıktan satın aldım. Satıcıya gelişmiş fidanlardan almak istediğimi belirttim. Bu fidanlar fiyat olarak biraz fazla, normal fidanlar 14-15 tl iken benim aldıklarım 20 tl.

Eski 27-11-2015, 14:36   #2318
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-04-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lilium Mesajı Göster
Hangi başlıkta vermişim hatırlayamadım.
http://http://www.agaclar.net/forum/ceviz/33851.htm

Sayın Nail Abi linki verdim.konu başlığını siz açmış ve değerleri siz vermişsiniz.

berk10 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 14:37   #2319
Yeni Üye

Nasıl budamam gerektiği konusunda bilgi sahibi arkadaşların yardımını rica ediyorum

Eski 27-11-2015, 14:40   #2320
Ağaçsever

Ceviz için toprak değerleri

Eski 27-11-2015, 14:59   #2321
Ağaçsever

Alıntı:
Nasıl budamam gerektiği konusunda bilgi sahibi arkadaşların yardımını rica ediyorum
Şu ana kadar izlediğim programlarda, okuduğum ceviz yetiştiriciliği ile ilgili materyallerde hep tepe vurumu mart ayında yapılmasını anlatıyordu.Bu konu başlığı altında 2298 nolu sn.lilium abimin mesajında (Aynı soruyu sizin gibi biri daha sordu) ekince tepe vurumu yap diye mesaj attı.Anlayacağınız benim de ezberim bozuldu.Sn.lilium abimiz bu konuda bir açıklama yapacaktır.

Eski 27-11-2015, 15:04   #2322
Yeni Üye

Bende çok kararsız kaldım. Birçok yerde farklı kesimlerden bahsediyor. Benim fidanlarında boyu çok uzun olduğu için nasıl yapacağım konusunda kararsızım.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi berk10 Mesajı Göster
Şu ana kadar izlediğim programlarda, okuduğum ceviz yetiştiriciliği ile ilgili materyallerde hep tepe vurumu mart ayında yapılmasını anlatıyordu.Bu konu başlığı altında 2298 nolu sn.lilium abimin mesajında (Aynı soruyu sizin gibi biri daha sordu) ekince tepe vurumu yap diye mesaj attı.Anlayacağınız benim de ezberim bozuldu.Sn.lilium abimiz bu konuda bir açıklama yapacaktır.

Eski 27-11-2015, 15:41   #2323
Ağaçsever

Alıntı:
Bende çok kararsız kaldım. Birçok yerde farklı kesimlerden bahsediyor. Benim fidanlarında boyu çok uzun olduğu için nasıl yapacağım konusunda kararsızım.
gerçi ekeceğiniz ceviz az ama ben gene söyleyeyim.ceviz ekeceğiniz çukurları derin açın.(en az 1*1)ekeceğiniz bölgede toprak su geçirimi iyi olsun.(çukura 1 kova su dökün.)1 gün sonra bakın çukurda su olmamalı.Ekerken hayvan gübresi+hümik asit+leonardit+taban gübresi bunlardan toprağı karıştırın.ekimi öyle yapın.mutlaka can suyu verin.ektikten sonra fidan gövdesini plastik boya ile boyayın.tozlayıcı olayını da unutmayın.

Resulgur ve sinangor beğendi.
Eski 27-11-2015, 19:46   #2324
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-11-2015
Sn Lilium;

Umut istek ve bilgi olunca insanlarda,yapamıcağı hiç bir şey yoktur.Sizin profilinize baktım emekli yazıyor. Gönen bize yakın.Boş bir gününüzde Sizi alsak ve misafir etsek (Pazar günü mantıklı sanırım)Tarlaya baksak,sizden de fikir alsak. Mümkünmüdür ?

Tabiiki işleriniz varsa saygı duyarım abi...

egelim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 20:27   #2325
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-04-2014
Alıntı:
fidanı; bahçen hazırsa hemen dik,4-5 göz üzerinden kes,aşı macunu sür,toprakla fidanı örtüp kümbet yap,kışı böyle geçir,bölgenize göre mart veya nisan da aşı yerinin altına kadar toprağı aç.kökler 2 metrelik fidanı beslemede zorlanır,kurumalar olabilir.ilkbaharda uyanan gözlerden çıkan güçlü sürgünü bırakarak diğerlerini kes.... ben öyle yaptım.kuruyan fidanım olmadı.selamlar.kolay gelsin.

Lilium ve sinangor beğendi.
araştırmacılar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2015, 23:37   #2326
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Sayın Nail abi ağaçlar nette ceviz için gerekli olan toprak ve yaprak analiz değerleri vermişsiniz.sakıncası yoksa kaynağı paylaşır mısınız?
Sayın berk10, onu nereden aldığımı hatırlayamadım bulunca haberdar ederim,

Şurada da aynısı var, kaynağını bu kadar araştırmanızın amacını merak ettim doğrusu

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2015, 00:06   #2327
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi egelim Mesajı Göster
Sn Lilium;

Umut istek ve bilgi olunca insanlarda,yapamıcağı hiç bir şey yoktur.Sizin profilinize baktım emekli yazıyor. Gönen bize yakın.Boş bir gününüzde Sizi alsak ve misafir etsek (Pazar günü mantıklı sanırım)Tarlaya baksak,sizden de fikir alsak. Mümkünmüdür ?

Tabiiki işleriniz varsa saygı duyarım abi...
Pazar günü işim var fakat erteleyebiliriz, Ceviz dedin mi akan sular dururmuş Neden olmasın olabilir tabi ki, bir yardımımız olacaksa.

Yalnız size iki defa gel git olacak isterseniz kendi aracımlada gelebilirim.

Burayı meşgul etmeyelim özelinize tel numaramı yazıyorum yarın görüşürüz.

Resulgur ve egelim beğendi.
Eski 28-11-2015, 12:02   #2328
Ağaçsever

deli_dervish's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2011
Alıntı:
Fidanların resimleri kendi almış olduğum fidanların resimleri değil, ben temsili olarak koydum. Benim almış olduğum fidanlar şuan kargoda, gelmesini bekliyorum. Gelince kendi resimlerini atarım. Şuan için satıcının göndermiş olduğu paketli halinin resmi mevcut ve aşağıdaki gibi. Fidanları Bandırma Atlas Fidancılıktan satın aldım. Satıcıya gelişmiş fidanlardan almak istediğimi belirttim. Bu fidanlar fiyat olarak biraz fazla, normal fidanlar 14-15 tl iken benim aldıklarım 20 tl.

Abi kargosu ne kadar tuttu bu fidanların kendileri mi getirdiler.

deli_dervish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2015, 18:44   #2329
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-01-2014
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak eger cevaplarsaniz sevinirim . bu gune kadar en yuksek rakimda chandler ceviz bahcesi nerde gördünüz? Eğer görduyseniz verimi nasildi? Saygilarimla

kenanmavi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2015, 19:45   #2330
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kenanmavi Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar size bir sorum olacak eger cevaplarsaniz sevinirim . bu gune kadar en yuksek rakimda chandler ceviz bahcesi nerde gördünüz? Eğer görduyseniz verimi nasildi? Saygilarimla
Aynı soruyu 3 başlıkta sormuşsun. Soruna mutlaka bir cevizsever cevap verecektir. Fazla heyecan yapma.

Eski 29-11-2015, 20:39   #2331
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-01-2014
Alıntı:
Aynı soruyu 3 başlı sormuşsun. Soruna mutlaka bir cevizsever cevap verecektir. Fazla heyecan yapma.
Saolun berk bey ! Cok dusuncelisin ! bundan sonra soylediklerinize gore yasamimi devam ettiririm . benden size tavsiye herkese ve her seye fazla karismayin . ozellikle uzerinize vazife olmayan seylere

kenanmavi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2015, 22:05   #2332
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kenanmavi Mesajı Göster
Saolun berk bey ! Cok dusuncelisin ! bundan sonra soylediklerinize gore yasamimi devam ettiririm . benden size tavsiye herkese ve her seye fazla karismayin . ozellikle uzerinize vazife olmayan seylere
Sayın kenanmavi, berk 10 nun yazmış oldu mesajdan alınacak ne var ki, bu uslupla cevap vermişsiniz, kırmışsınız, hiç hoş olmamış.

Arkadaşımız kötü bir şey söylememiş üç başlıkta aynı mesajı yazmışsınız, ve bu durum başlıklarda kirlilik yaratıyor. bu forum kurallarına uygun bir durum değildir, aynı mesajı birden fazla başlığa yazamanız kurallarca yasaklanmıştır,Yöneticiler tarafından görüldüğünde de silinir.

Bu uslupla yazmaya devam ederseniz bilgisi olan arkadaşlar da üzerinize vazife çıkarmayabilirler.

Eski 30-11-2015, 08:53   #2333
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi araştırmacılar Mesajı Göster
fidanı; bahçen hazırsa hemen dik,4-5 göz üzerinden kes,aşı macunu sür,toprakla fidanı örtüp kümbet yap,kışı böyle geçir,bölgenize göre mart veya nisan da aşı yerinin altına kadar toprağı aç.kökler 2 metrelik fidanı beslemede zorlanır,kurumalar olabilir.ilkbaharda uyanan gözlerden çıkan güçlü sürgünü bırakarak diğerlerini kes.... ben öyle yaptım.kuruyan fidanım olmadı.selamlar.kolay gelsin.
Yardımınız için teşekkürler

Eski 30-11-2015, 08:54   #2334
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi deli_dervish Mesajı Göster
Abi kargosu ne kadar tuttu bu fidanların kendileri mi getirdiler.
Kargo ebatı büyük olduğu için fazla tuttu, aras kargoyla 100tl tuttu

Eski 30-11-2015, 16:37   #2335
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2015
Fidan tepe vurumunda 4_5 gozden kastınız nedir. Bir cok insan gercekten bilmedigi icin yaziyor soruları tıpkı benim gibi. Biraz daha acıklama yapabilirmisiniz. Mesela cm cinsinden. Beynim allak bullak oldu. Bazıları 80cm diyor. Bir baskasi 120 cm diyor. Siz 4_5 göz diyosunuz. 4_5 goz hangi ölcüye karsıkık geliyor. Ögrenmek istedigim icin soruyorum lütfen. 4_5 gözü ası noktasından tibaren mi sayacaz yoksa fitan tepe noktasindan mi. Cevaplarsaniz sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.

Calycadnus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2015, 18:51   #2336
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Calycadnus Mesajı Göster
Fidan tepe vurumunda 4_5 gozden kastınız nedir. Bir cok insan gercekten bilmedigi icin yaziyor soruları tıpkı benim gibi. Biraz daha acıklama yapabilirmisiniz. Mesela cm cinsinden. Beynim allak bullak oldu. Bazıları 80cm diyor. Bir baskasi 120 cm diyor. Siz 4_5 göz diyosunuz. 4_5 goz hangi ölcüye karsıkık geliyor. Ögrenmek istedigim icin soruyorum lütfen. 4_5 gözü ası noktasından tibaren mi sayacaz yoksa fitan tepe noktasindan mi. Cevaplarsaniz sevinirim. Simdiden cok tesekkurler.
Aşı yerinden yukarıya doğru 4-5 göz sayıp keserseniz ve sutut ile kapatırsanız henüz yeni yeni tutunacak olan kökler bu az sayıdaki gözü yaz boyunca daha rahat ve verimli şekilde besleyecektir. Bu gözler daha güçlü şekilde sürecektir. Baharda sürmeye başladıklarında içlerinde en dik ve güçlü gelişeni lider seçip bağlayarak diğerlerini aşağıya doğru bükerek, uçlarını keserek ya da tamamen çıkararak durdurabilirsiniz. Böylece lider hızlı şekilde gelişir.

formullaone Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2015, 19:18   #2337
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi formullaone Mesajı Göster
Aşı yerinden yukarıya doğru 4-5 göz sayıp keserseniz ve sutut ile kapatırsanız henüz yeni yeni tutunacak olan kökler bu az sayıdaki gözü yaz boyunca daha rahat ve verimli şekilde besleyecektir. Bu gözler daha güçlü şekilde sürecektir. Baharda sürmeye başladıklarında içlerinde en dik ve güçlü gelişeni lider seçip bağlayarak diğerlerini aşağıya doğru bükerek, uçlarını keserek ya da tamamen çıkararak durdurabilirsiniz. Böylece lider hızlı şekilde gelişir.
ilginiz icin teşekkür eserim. Sagolun

Calycadnus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2015, 07:57   #2338
Ağaç Dostu

tiryaki's Avatar

Giriş Tarihi: 23-04-2008
aşı üstünden itibaren 4-5 göz. Göz nedir derseniz: fidanın üstünde bulunan ve dalların çıktığı şeyler işte. fidancıya sorun göstersin en kötü.

tiryaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2015, 23:08   #2339
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-10-2015
Merhaba Arkadaşlar

Sizlere bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben 3 dekarlık tarlama ceviz fidanı dikmeyi düşünüyorum.geçen hafta içersinde fidan çukurlarını 1 m 1m olarak kepce ile açtırdım açma işi bittikten hemen sonra yağmurdan dolayı bi işlem yapamadım şimdilik toprak tavına gelsin diye bekliyorum.
Şimdi yanmış çiftlik gübresi bulamadım bulduklarım genelde taze sizce ne yapmalıyım

2.olarakta çukurları kazarken bol miktarda taş çıktı taşlar genekde küçük ama tek tük büyük çıkanlarda oldu çukurları doldururken ne yapmam lazım taştan tamamen arındırmam gereklimi.

toprak tahlili yaptırdım kireç orta kireçli tuzsuz ph 7 65 killi tınlı çıktı ancak azot potasyum organik maddeler az veya çok az çıktı

tozlayıcı konusundada franguetta ve fernette arasında kaldım ikinide koyacam sanırım bu arada chandler ekecem

son olarakta aşı noktası güneye gelecek deniliyor sizden ricam aşı noktasının tam olarak ne taraf olduğunu anlatırsanız çok sevinirim yanlışlılık yapmak istemiyorum mümkünse resimli olursa iyi olur.

şimdiden teşekkürler.

yusufcsr beğendi.
ozkaner64 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2015, 08:43   #2340
Ağaç Dostu

mühendis57's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2007
Galeri: 14
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozkaner64 Mesajı Göster
Merhaba Arkadaşlar

Sizlere bi kaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim

Ben 3 dekarlık tarlama ceviz fidanı dikmeyi düşünüyorum.geçen hafta içersinde fidan çukurlarını 1 m 1m olarak kepce ile açtırdım açma işi bittikten hemen sonra yağmurdan dolayı bi işlem yapamadım şimdilik toprak tavına gelsin diye bekliyorum.
Şimdi yanmış çiftlik gübresi bulamadım bulduklarım genelde taze sizce ne yapmalıyım

2.olarakta çukurları kazarken bol miktarda taş çıktı taşlar genekde küçük ama tek tük büyük çıkanlarda oldu çukurları doldururken ne yapmam lazım taştan tamamen arındırmam gereklimi.

toprak tahlili yaptırdım kireç orta kireçli tuzsuz ph 7 65 killi tınlı çıktı ancak azot potasyum organik maddeler az veya çok az çıktı

tozlayıcı konusundada franguetta ve fernette arasında kaldım ikinide koyacam sanırım bu arada chandler ekecem

son olarakta aşı noktası güneye gelecek deniliyor sizden ricam aşı noktasının tam olarak ne taraf olduğunu anlatırsanız çok sevinirim yanlışlılık yapmak istemiyorum mümkünse resimli olursa iyi olur.

şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
Taze ahır gübresini şu an kullanmamanız daha doğru olur Ya yanmasını bekleyin yanınca fidan dikiminden sonra toprağa karıştırın ya da fidan dikiminden sonra şerbet uygulamasında kullanın.Ahır gübresi yerine dikimde organik toprak düzenleyici kullanabilirsiniz.Fidan dikiminde fosforlu bir gübre ile taban gübrelemesi yapmanız iyi olacaktır.Ceviz fidanının rahat bir şekilde büyümesi için büyük taşları ayıklamanızda fayda var.
Çukur açmadan önce umarım toprak profilinizi belirlemişsinizdir.
Tarlanızın toprak profilini belirlemek için çukur açıp geçirimli toprak tabakasının kaç cm olduğunu belirlemeniz gerek, çünki ceviz en az 2m geçirimli toprak tabakasına ihtiyaç duyuyor.Eğer 1,5 m gibi geçirimli iyi bir toprak tabakası var ve altı kaya ise bu durumda set oluşturup set üzerine dikim yapmanız gerekecektir.
Aşı noktası güneye bakması kısmen doğrudur fakat burda esas olan hakim rüzgar yönüdür.Sert rüzgarlar hangi yönde esiyor ise fidanların zarar görmemesi için Fidanın aşı noktası hakim rüzgar yönünün ters istikametine bakmalıdır.
Kolay gelsin...

mühendis57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
altay, anaç, ceviz, ceviz bahçesi, ceviz bahçesi kuralım, ceviz fidanı, ceviz ormanı, chandler, tohum

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024