agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Çalılar (http://www.agaclar.net/forum/calilar/)
-   -   Rosa osiria (Dışı kırmızı, içi beyaz/içi kırmızı, dışı beyaz gül) (http://www.agaclar.net/forum/calilar/7293.htm)

Güler 13-02-2008 20:09

Ha haa haaaa, ben buldum geliyor....

sinaninci1 13-02-2008 21:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 204119)

Güler hanım siz insanı çatlatırsınız.:mad::mad: Şimdi cevap verin bakalım bütün sorulara,
Nerden geliyor, kim getiriyor, nasıl geliyor ve bilgi lütfen:D:D

İklimsiz 13-02-2008 21:55

Hay Allah... Bugün 1 Nisan da değil ama, hadi hayırlısı:p

Kahkahanız bol olsun Güler hanımcığım:D Tek başına güldürmezler ama insanı;)

Güler 13-02-2008 22:13

Dereyi görmeden paçaları sıvama demiş büyükler. Benimki de bir nevi öyle oldu ama buldum yoldalar hele bir elime geçsin o zaman sizlere detaylı anlatırım. Bu arada bir adet de Riesen Lilie soğanı buldum, o da yolda. Ama bir şey öğrendim, Riesen lilly bu sene açtımı soğanı ölüyormuş yanında ufak soğancık veriyormuş bir veya 2 adet onları almak gerekiyormuş. O soğanlar da 1 sene sonra açıyorlarmış. Tohumdan üretmek daha da felaket 4 sene bekliyormuşsunuz.
Bekleyen derviş, muradınma ermiş sinaninci1.

sinaninci1 13-02-2008 22:35

Ben şimdi yarın karaca fidanlıgına gitmezmiyim, bakın Todor orda görmüş anacını, belki çogaltmışlardır ne dersiniz.:D:D

Güler 14-02-2008 08:02

Sinaninci1, sayın Todor bir resim yüklemişmiydi tam bilemiyorum ama gördüğüm o resmi ben Osiria gülüne benzetemedim.

ayhat 14-02-2008 15:12

Tebrikler Güler Hanım, ne kadar şanslısınız.

denizakvaryumu 14-02-2008 15:24

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 204160)
... ama buldum yoldalar hele bir elime geçsin o zaman sizlere detaylı anlatırım. Bu arada bir adet de Riesen Lilie soğanı buldum, o da yolda. Ama bir şey öğrendim, Riesen lilly bu sene açtımı soğanı ölüyormuş yanında ufak soğancık veriyormuş bir veya 2 adet onları almak gerekiyormuş. O soğanlar da 1 sene sonra açıyorlarmış. Tohumdan üretmek daha da felaket 4 sene bekliyormuşsunuz.

Güler Hanım tebrikler.

Rosa osiria nın aynı zamanda kokusunun yüksek yoğunluklu ve muhteşem olduğu nette belirtiliyor.
Yani sırf renklerinden değil kokusu dolayısıyla da tercih edilen bir gül.

Riesen lilly soğanını temin etmeniz de çok güzel , bu sene sanırım çiçek açar ve 2 metreyi bulan çiçeğiyle bahçenize ayrı bir güzellik katar.

Kolay gelsin

Güler 14-02-2008 17:20

Sevgili denizakvaryumu, evet buldum ama bir elime geçseler sağ sağlim. Merakla bekliyorum.

Wallnut 14-02-2008 23:21

Selamlar

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 204119)

Merhabalar.Yolda gelirken başına bir şey gelmez inşallah.Koruma gereklimi.Çogaltma aşıları benden.Amasya ve Ferik elma fidanlarınız hazır hatırlatırım aklınızda olsun.Saygılar

Arjin 15-02-2008 00:46

Selam Dostlar, bu konuyu biraz once okuma firsatim oldu.Cicek harika birsey, insanin baktikca bakasi geliyor.Hollanda`da bir arkadasim var, bir zamanlar cicekcide calismisti.Yarin haber verecek, ki eminim guzel bir haber olacak.Amasida var bunun; ben bu cicegi yetistirmekte celik uretmekte basarili olabilir miyim sizce?

Bahcemizde bir cok cesit gul var, hepside diker dikmez tuttu. Bu cicek oralardan gelip Konya ovasinin iklimine uyum saglar mi? Korkuyorum :(

denizakvaryumu 15-02-2008 00:52

Olmaması için bir neden yok.Başarılı olacağınıza eminim,kolay gelsin.

Güler 15-02-2008 05:49

Sevgili Wallnut, nasılsınız?
Daha dün eşimle konuştuk, sapanca'ya nezaman gidebiliriz diye. Sağolun, elma fideleri çok makbule geçecek.
Gül fidesi ve Riesen Lilie soğanlarını ben de heyecanla bekliyorum, ahh bir elime geçseler onlara pamuklar içinde bakacağım. Sanırım daha sonraları da çelik almaya başlarız.
Nedense bulduğum hiç bir yer, Türkiye'ye göndermiyor ne kadar dil dökerseniz dökün tutuyor işte ga...r, tarafları. O yüzden sizlere de yazamıyorum, benim başım yanarsa başkasınınki de yanmasın diye.
Hayırlısı deyip bekleyelim bakalım.

Buket Aknar 15-02-2008 08:27

Güler hanım, hayırlı ve uğurlu olsun. Doğrusu sizde korktum, süpeeeeersiniz. Siz yeter ki isteyin. Olmaz, olmaz.

Güler 15-02-2008 22:59

Elime geçmeden yayın yapmayayım dedim ama dayanamadım. Büyük bir hevesle bekliyorum. Sonu hüsran olmasa bari.

Arjin 18-02-2008 01:28

Bu cicek gece ruyalarima bile giriyor :)

Güler 18-02-2008 07:12

Hangimizin girmiyor ki? Bulana kadar ne uğraştım, ne diller döktüm bir bilseniz? Resmen duygu sömürüsü yaptım. Okey dediler ama daha elime geçmediği için beklemekteyim.

Bu arada Riesen Lillie soğanlarım Nasrettin hoca misali doğurdular, eğer dedikleri gibi olursa bir tanesini memet bey'e Ağaçlar net namına gönderirim, faal üyeler arasında ister çekiliş yapar ister açık arttırıma gider. Hele bir elime geçsinler....

beyaz orkide 19-02-2008 10:26

Bu muhteşem gülün peşini bıraktınız mı yoksa çalışmalar nasıl gidiyor. Bende almak istiyordum.

Güler 19-02-2008 19:03

Sevgili beyaz orkide, bizde o güzel gülün peşini bırakacak göz var mı? Ama satıcılar bize satmak istemiyorlar. Daha doğrusu Türkiye'ye göndermeye yanaşmıyorlar. Ne demişler demokraside çareler tükenmez, bizler de yapabileceklerimizi zorluyoruz. Şu an beklemelerdeyiz.

lerdemir 20-02-2008 10:59

Satıcının ülkesinde yaşayan bir tanıdığa sipariş verdirmeli, ondan da teslimat sonrasında Türkiye'ye kargolaması rica edilmeli derim :)

ayhat 20-02-2008 16:33

Ben umudumu kaybetmek istemiyorum ama çok umutsuzum bu konuda. Çünkü elimden beklemekten başka birşey gelmiyor, ne kötü bir durum.

Güler 20-02-2008 18:38

Sevgili lerdemir, o yolları da denedik ama ııhh, zaten çelik yok, saksıda olanların da geçmesi olanaksız. Dedim ki toprağını döküp de bavula koyun, ona da yanaşmıyorlar. En güzeli, iyi bir edebiyatla, duygu sömürüsü..... bakalım.....

DivanE 20-02-2008 19:24

Merhabalar
Umudu kesilen bazı arkadaşlar var sakın umudunuzu kesmeyin ben bu işin peşini bırakmadım. ve ben dişlediğim koyunu almadan ölmem :).
hasılı bir iki ay belki daha sabredilmesi gerekebilir. Çünki abim şu an Türkiyede Almanyaya gider gitmez sparişlerini verecem. ve bu güzel gülü Yurdumuza kazandıracam ***.
ha bu arada müjdeli bir haberim var okumuş olduğum üniversitede Biyoteknoloji labuatuarında hocam beni güllerde doku kültürü çalışmama müsade etti. Yüksek lisanstan bir arkadaşla birlikte çalışma yapacaz Eğer başarabilirsem 5 6 ay gibi kısa bir üsrede aynı gülzen milyonlarca adet çoğaltmayı denicez.

Balıkcı 20-02-2008 19:49

Renkler o kadar belirgin değilse bile bu da en azından iki renkli gül sayılır.
Krem ve kırmızı.
Hani Türkiye'de yoktu.:p
Güler'de vardır, kesin.:dilli:

http://img514.imageshack.us/img514/5695/glru7.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/5...48c8e08ee7.jpg

DivanE 20-02-2008 20:52

Sanırım o görüntüdeki Gül jubile de price de monaco isimli gül olması lazım yanlışmıyım? Geçen bir iki ay evvel almanyadan 10 kök gül getirdim onların arasında var buna benzer bir gül. şu an ev ortamında büyütmeye çalışıyorum. Malesef ki Türkyeye geldiklerinde Sürgünleri patlamıştı o yüzden büyümeye aldım. Getirdiğim güllerden bir kaç resim ekliyeyim.
Jubile Sol aşağıdan 2 ci sırada turuncu etiketli olan .

http://img223.imageshack.us/img223/9608/grnt000so7.jpg

http://img184.imageshack.us/img184/5...untu002pj6.jpg

http://img184.imageshack.us/img184/8771/grnt006ya3.jpg

Bu Jubile :) ben çekmedim
http://img178.imageshack.us/img178/9...sejubillw6.jpg

Sonja Varol 20-02-2008 22:06

Sizler icin bugün bir saat zaman ayirarak Dehner Garten Center´in Plochingen subesine gittim. Özellikle bilmek istediklerimi ögrenmek icin uzman kisi ile görüstüm. Aradigimiz Rose Osiria gülünün ellerinde olmadigini, arzu edersek siparisle getirtebileceklerini söylediler. Yalniz on adet almamiz sartiyla.
Tabi benim sorularim bununla bitmedi (yurtdisina yollayabilirler mi?)
Bu konuda bilgi istedim. 1 Marttan itibaren internet üzerindenden online satislara baslayacaklarini ve takipte olmamizi önerdiler. Ben takipteyim cünkü bir adet bende bahcemize dikmek üzere alacagim. Bu gülü gercekten edinmemiz gerekiyor, cok degerli oldugunu düsünüyorum.

Balıkcı 20-02-2008 22:34

Onlar, Monaco prensinin jübilesi desinler.
Biz de kendimize göre bir ad takarız. :p

Evet tam kendisi. İkisi aynı gül.

ayhat 21-02-2008 12:58

Evet bu mesajlar çok iyi geldi, ben gülün renginden çok rengiyle beraber formuna hayran kaldım, yani iki renkli gül ülkemizde çeşit açısından evet bulunabilir, ama bu formda olması da kendi özelliği olunca ikisi birlikte çok muhteşem olduğunu düşünüyorum, umarım burada da üretmeyi başarabilirsiniz Sn.DivanE.

bahar36 21-02-2008 23:30

arkadaşlar bu gül süper güzel inanın ilk defa görüyorum hemen aramaya başlıdım bile

beyaz orkide 22-02-2008 17:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Guler (Mesaj 206194)
Sevgili beyaz orkide, bizde o güzel gülün peşini bırakacak göz var mı? Ama satıcılar bize satmak istemiyorlar. Daha doğrusu Türkiye'ye göndermeye yanaşmıyorlar. Ne demişler demokraside çareler tükenmez, bizler de yapabileceklerimizi zorluyoruz. Şu an beklemelerdeyiz.

Merhaba guler hanım özellikle siz hic vazgecmeyin bahcenize cok yakısacaktır.Bahcenizin gizli hayranıyım da.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:00.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024