agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Çalılar
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-01-2012, 22:40   #31
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2011
Baston güllerin anaç kısımları nasıl köklendirilebiliyor? Yani 1 metre uzunluğundaki bir gül dalı köklenebilir mi, yoksa zaten kökü olan bitkileri budayarak mı böyle düz ve uzun bir gövde elde ediyorlar? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar...

mhrslm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-02-2012, 20:03   #32
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Yok mu baston güller hakkında bilgi sahibi olan!!!

Eski 03-02-2012, 06:20   #33
Ağaç Dostu

k_donmez's Avatar

Giriş Tarihi: 24-01-2010
Galeri: 3
Zaten kökü olan bitkilerin alt sürgünleri köreltilerek bu form elde ediliyor. Toprak ile taç kısmı arasında gövdeyi incelerseniz derin kesim yapılmış gözleri görebilirsiniz. Uzun bir gül dalını köklendiremezsiniz.

k_donmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-02-2012, 10:19   #34
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Teşekkürler sayın k_donmez...

Eski 03-02-2012, 15:42   #35
Ağaç Dostu

Nevzat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2008
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mhrslm Mesajı Göster
Baston güllerin anaç kısımları nasıl köklendirilebiliyor? Yani 1 metre uzunluğundaki bir gül dalı köklenebilir mi, yoksa zaten kökü olan bitkileri budayarak mı böyle düz ve uzun bir gövde elde ediyorlar? Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar...
Sayın mhrslm,

Tijli gülleri genelde farklı anaçlara aşılayarak elde ediyolar diye biliyorum.

Nevzat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2012, 13:50   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-01-2011
tüm arkadaşlara selamlar

baston gül konusunda bir kaç şey yazmak istiyorum şuan 4 adet baston gülüm mevcut ancak bunlar Ülkemiz şartlarında aşılanmış baston güller maalesef bu baston güller yurt dışından ihraç edilen baston güllerin aşısı gibi aşılı olmuyor örnek olması için ithal baston güllerinden 2 adet resim ekliyorum

ithal baston gül satan bir yer aramaktayım bilen arkadaşlar varsa sevinirim tercihen istanbul görerek almak istiyorum şimdiden *** ederim

Eklenen Resimler

bursaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2012, 15:35   #37
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Aradığınız gülleri Alibeyköy'de bulabilirsiniz, yalnız fiyatı mantık sınırlarını zorluyor haberiniz olsun...

Eski 07-02-2012, 15:45   #38
Ağaçsever

merhaba sayın ağaç sever

alibeyköy de nerede acaba alibeyköyü bilirim son olarak fiyatı mantık sınırlarını ne kadar zorluyor acaba=))

Eski 07-02-2012, 15:57   #39
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Merhaba bursaci;
Ağaç A.Ş. nin fidanlığından bahsediyorum. Açık adresi şu; Güzeltepe Mah. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:33 34060 Alibeyköy - Eyüp / İstanbul. Ben dün açık köklü meilland gülü almak için oradaydım ama ben gelmeden hemen önce açık köklüleri yollamışlardı şansıma. İthal baston güller de bu meilland güllerinden aşılanmış anladığım kadarıyla. Fiyatı 130 tl filandı yanlış hatırlamıyorsam. Benle beraber gelen arkadaşıma sorup teyid edebilirim fiyat çok önemliyse ama 100 tl yi aştığından eminim.

Eski 07-02-2012, 16:15   #40
Ağaçsever

merhaba

çok *** ederim Ağaçsever ilk fırsatta gitmeye çalışacağım gülü seven dikenine katlanır diyelim yapacak bir şey yok

Eski 08-02-2012, 18:54   #41
Ağaçsever

oskar's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2012
gerçekten güzel güller

oskar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2012, 14:56   #42
Ağaçsever

tüm arkadaşlara merhaba

baston gül konusunda bir deneyimim olacak her sene olduğu gibi bu senede semt pazarına söküm güller satışa sunuldu içlerinde 1.50 kr a bir aşısız kalın köklen dirilmiş dal aldım yaklaşık 1 metre boyunca mayıs ayında çok sevdiğim pembe gülümden bu dala aşı yapmayı düşünüyorum umarım başarılı olurum aşı zamanı geldiğinde yardım isteyeceğim bilgili arkadaşlardan resimlerini yakında yüklerim ...

Eski 14-02-2012, 16:00   #43
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Sayın bursacı, nerenin pazarıdır bu?

Eski 14-02-2012, 16:02   #44
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Bu arada Beykoz fidanlığına gittim 2 gün evvel. Gelişkin ve sağlıklı baston güller 40tl idi. Ağaç a.ş. ye nazaran daha uygundu fiyatlar yani...

Eski 15-02-2012, 08:11   #45
Ağaçsever

merhaba

KÜÇÜKÇEKMECE yeni mah semt pazarı

salı günleri kuruluyor bir kaç tane çiçek satan tezgah açılıyor yolunuz düşerse birlikte gezer yardımcı olmaya çalışırım ancak şöyle bir durum var tezgah açan pazarcılar gülleri bir seferde alıyorlar haftadan haftaya aynı gülleri satıyorlar erkenden almak lazım güller çıplak kök olarak fazla kalmamalı diye düşünüyorum mart ta bir furya daha getirirler

bu arada 40 tl ye gördüğünüz baston güller nasıl bir fotosu olsa iyi olurdu aslında zira kuşburnuna aşılı ve ithal istiyorum bende söylediğim gibi 4 adet baston gül var fakat formları beni tatmin etmiyor 20 tl ye aldım tanesini bu yüzden kalın bir dal buldum kuş burnuna çok benziyor aşı olayını da çözmeye çalışacağım bakalım

Eski 15-02-2012, 08:24   #46
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bursaci Mesajı Göster
merhaba

KÜÇÜKÇEKMECE yeni mah semt pazarı

salı günleri kuruluyor bir kaç tane çiçek satan tezgah açılıyor yolunuz düşerse birlikte gezer yardımcı olmaya çalışırım ancak şöyle bir durum var tezgah açan pazarcılar gülleri bir seferde alıyorlar haftadan haftaya aynı gülleri satıyorlar erkenden almak lazım güller çıplak kök olarak fazla kalmamalı diye düşünüyorum mart ta bir furya daha getirirler

bu arada 40 tl ye gördüğünüz baston güller nasıl bir fotosu olsa iyi olurdu aslında zira kuşburnuna aşılı ve ithal istiyorum bende söylediğim gibi 4 adet baston gül var fakat formları beni tatmin etmiyor 20 tl ye aldım tanesini bu yüzden kalın bir dal buldum kuş burnuna çok benziyor aşı olayını da çözmeye çalışacağım bakalım
,

o pazarı biliyorum başka semtlerden daha fazla çiçek tezgahı açılıyo. fişyatlarda çok uygun oluyor. aklınıza gelmeyecek bitkilerde buluna biliyor o pazarda.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2012, 18:11   #47
Ağaçsever

mhrslm's Avatar

Evet bu pazarı öğrendiğim iyi oldu. Beykoz'dakilerin resimlerini çekmeye fırsat bulamadım ama yakında tekrar gidip fotoğraflarını çeker size de ulaştırırım. Ortancalar 5tl idi, onlardan almaya gideceğim yakında

Eski 17-02-2012, 09:53   #48
Ağaçsever

merhaba

baston gül merak ı beni öldürecek

dün de yaklaşık 5 fidanlık gezdim 3 tanesi Bahçe şehir de 2 tanesi Küçük çekmecede gördüğüm yerli baston güller 40 tl 50 tl 35 tl den satılıyor aralarında çok kalın dallara da aşı yapmışlardı
ancak hiç biri ihtal aşılı güller gibi değildi anlamıyorum Türkiye de yapılan aşı ile yurt dışında yapılan aşı arasında nasıl böyle fark oluyor işin sırrını öğrenmek lazım diye düşünüyorum bu konu hakkında bilgisi olan yetiştiricilerden yardım bekliyorum
zira aşı yapılmayı bekleyen bir dalım var...

Eski 09-03-2012, 13:34   #49
Ağaçsever

merhaba sayın ağaç sever nihayet ithal aşılı baston gül edindim 25 tl ye aldım aklınızda kalmışsa Beykoz da kilerin resmine gerek kalmadı yinede ilginize teşekkür ederim

Eski 07-11-2016, 11:05   #50
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
parklarda dolaşırken süreli gördüğüm bir gül. Ağaclar.net ailesi vesilesiyle ismini de öğrendim

Eklenen Resimler

eyüp1968 beğendi.
thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Kapalı
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024