agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları) (http://www.agaclar.net/forum/buralardan-cekip-gitmek-ev-yapimlari/)
-   -   Tadilat gerektiren köy evi (http://www.agaclar.net/forum/buralardan-cekip-gitmek-ev-yapimlari/44018.htm)

Renebey 27-06-2020 22:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi rumble (Mesaj 1591831)
Merhaba

Konu yeni geçtiğimiz yıl böyle bir ev yoktu..:)Halen evin tadilatı devam etmekte,kaba bitti genel anlamda toparlamaya çalıştık şu ana kadar 100 bin tl civarı bir maliyet oldu,ev bedeli dahil,maliyet almış olduğunuz yere göre kanımca değişir,benim almış olduğum yer 30 yıldır boş,yarısı yıkık bakımsız ve çok iş olan bir yer,önü açık olduğu için ve manzarası ,2 katlı olması gibi nedenlerle tercihimiz bu şekilde oldu,her köy evi alan veya isteyenin aynı şartlarla karşılacağını sanmıyorum,asıl maliyetin aslında tüm kaba işler bittikten sonra ince işlere girişince çıkacağını düşünüyorum ki henüz o aşamaya gelmedik

Saygılarımla

Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Fakat 100 bin bana çok yüksek gelir, bunu daha uyguna halledemezmiyim böyle eski bir köy evini tadilata girişsem, çok daha uyguna bitirilmezmi en azından genel tadilatı. İncesi hariç yani. İncesi bir şekilde ağır ağır vakit kaldıkça yapılır, babam gelir yapar arada, ben orada tavuklarla ilgilenirim onların çocuklarını satarım üç beş damlar en azından.

sanki evi sizden alıyormuşum gibi oldu biraz :)) Olsun moralie motivasyona ihtiyacım var hocam, yokluk zor, yapılabilir mi yani sonuçta, çok daha aza çıkabilir miyim işin içinden 100 k dan çok daha alta

Renebey 27-06-2020 22:35

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi gaseker (Mesaj 1591835)
Rumuz altında yazan üyelik tarihinizi(Giriş tarihi olarak belirtilen) mesajın tarihi sandı yanılmıyorsam Renebey:-) Ben de ara sıra aynı yanılgıya düşüyorum:-)

Evet hocam şimdi siz söyleyince fark ettim ben onu mesajların tarihi diye okuyorum, teşekkür ederim bunu öğrendiğim iyi oldu :)

rumble 27-06-2020 22:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Renebey (Mesaj 1591837)
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Fakat 100 bin bana çok yüksek gelir, bunu daha uyguna halledemezmiyim böyle eski bir köy evini tadilata girişsem, çok daha uyguna bitirilmezmi en azından genel tadilatı. İncesi hariç yani. İncesi bir şekilde ağır ağır vakit kaldıkça yapılır, babam gelir yapar arada, ben orada tavuklarla ilgilenirim onların çocuklarını satarım üç beş damlar en azından.

sanki evi sizden alıyormuşum gibi oldu biraz :)) Olsun moralie motivasyona ihtiyacım var hocam, yokluk zor, yapılabilir mi yani sonuçta, çok daha aza çıkabilir miyim işin içinden 100 k dan çok daha alta

Muhakkak ki vardır yolu ancak ben herhangi bir işin beden ustası değilim,dolayısı ile temizlik,odun kesme, ağaç dikme,kireç, boya vb gibi işlerin dışında maalesef ki ne vaktim ne de çok fazla yeteneğim var :) Kentte doğdum büyüdüm yaşadım bugün 3-4 fide diktik yamulduk; 20 li 30 lu yaşlarda olsam belki deneme yanılma yöntemi ile her işin doğrusunu öğrenecek vaktim olurdu bu foruma çok farklı görüşler yazardım ancak herkesin,keza her bulduğunuz evin,ve her ortamın durumu farklıdır yeri gelir ev bulursunuz çok uygundur ama aldıktan sonra sizinde bilmediğiniz maliyetler çıkar bıkarsınız,yeri gelir ev için bütçe yetmiyordur ama masrafı yoktur gibi gibi..

Moralinizi bozmayın muhakkak ki çok daha uygun maliyetler bulunur yeter ki elden iş gelsin ki anladığım kadarı ile siz aile olarak yapabilir durumdasınız benim öyle bir durumda olmamam bu maliyetleri doğurmuştur

Esenlikler dilerim.

rumble 29-06-2020 09:38

Tadilat

4 Eklenti(ler)
Bahçe düz alana bir zeytin,bir limon eğimli sınıra yukarıdan aşağıya kayısı-sökemediğimiz incir-kiraz ve yeni dünyayı toprağa kavuşturduk(Haziran 2020)

garaburun 17-08-2020 03:42

Acaba gelişme var mı? :)

rumble 17-08-2020 14:55

Tadilat

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi garaburun (Mesaj 1594124)
Acaba gelişme var mı? :)

Selamlar;

Evet banyo ve wc işini yaptırıyoruz,ancak ince işler çok daha pahalı olduğu için araştırma süresi mevcut idi,ve başlangıçtan günümüze günübirlik git gel durumunda izmir malum 35-36 derecede çok zorlandık,sıcak bir taraftan 80 km git,kalmadan 80 km dön, vakit,işler vb realiteler diğer taraftan..doğal yaşam ,kafa dinleyeyim ,resetleyeyim desek te her olayda money talks..

para ancak biriktirdik,,banyo ile başladık.

En azından 1 gece konaklayabileceğimiz şekilde wc ve banyonun yapılmasının bitmesini bekliyoruz,bitince resimleri yükleyeceğim

Sonrası kaba kirece geçeceğiz,iç dış...

Esenlikler dileklerimle

rumble 18-08-2020 13:00

Tadilat

5 Eklenti(ler)
Resimler aşağıda...(Ağustos 2020)

hamseey 21-08-2020 16:00

Hayalinizi ve paylaşımlarınız büyük bir beğeni ile baştan sona okudum. Gerçekten büyük emek harcıyorsunuz ama emin olun paradan ziyade bir hayali gerçekleştirmek ve onun verdiği hazzı hiç bir para birimi ölçemez. İnce işlerde size tavsiyem mükün olduğunca doğallıktan uzaklaşmayın. Mesela banyoyu tuvaleti tavana kadar fayans vs yapmanıza gerek yok. Yani en azından ben sizin yerinizde olsam öyle yapardım. Evin metrekare değerlerini bilmiyorum ama küçük metrajlı işlerde daha natürel ve tüccarın elinde kalmış işinize yarayacak malzemeler seçin derim. Mesela bayonda sadece duşakabinin olduğu yerin fayansla kaplanması geri kalan kısımların suya dayanıklı boya ile geçilmesi vs. Bir evin ince işlerine hem çok para harcayabilir tam tersi az parada harcayabilirsiniz. Vaktiniz varsa bol bol düşünün ve çok iyi ölçüp biçin. Yani ölçüp biçin derken imalat yapılacak alanları vs demek istemiştim.

rumble 31-08-2020 16:28

Tadiat

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hamseey (Mesaj 1594273)
Hayalinizi ve paylaşımlarınız büyük bir beğeni ile baştan sona okudum. Gerçekten büyük emek harcıyorsunuz ama emin olun paradan ziyade bir hayali gerçekleştirmek ve onun verdiği hazzı hiç bir para birimi ölçemez. İnce işlerde size tavsiyem mükün olduğunca doğallıktan uzaklaşmayın. Mesela banyoyu tuvaleti tavana kadar fayans vs yapmanıza gerek yok. Yani en azından ben sizin yerinizde olsam öyle yapardım. Evin metrekare değerlerini bilmiyorum ama küçük metrajlı işlerde daha natürel ve tüccarın elinde kalmış işinize yarayacak malzemeler seçin derim. Mesela bayonda sadece duşakabinin olduğu yerin fayansla kaplanması geri kalan kısımların suya dayanıklı boya ile geçilmesi vs. Bir evin ince işlerine hem çok para harcayabilir tam tersi az parada harcayabilirsiniz. Vaktiniz varsa bol bol düşünün ve çok iyi ölçüp biçin. Yani ölçüp biçin derken imalat yapılacak alanları vs demek istemiştim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum,banyo alt kata yapıldı,alt katında ev arka cephesi toprak ,nem yalıtım o açıdan fayansa karar verdik,birde yapan ustalar şirinlere göre banyo yapmışlar çok küçük hadi köy evi, küçük olsun sorun değil ama küçük bir alan olduğu için bari fayans olsun diye düşündük..sonuçta 2 kişiyiz,eşim ve ben,ve günlük yaşantımız orda geçmiyor.

Bir süredir eve gitmedik hem sıcaklar hem de her gittiğimizde beslediğimiz bir köpeğin zehirlenip kapımızın dibinde ölmesi,üstüne ölü köpeğin neredeyse şişmiş ve kokmuş cesedinin orda bırakılması ve gerçekten anlamıyorum ayda 1 kez gidip kontrol ediyoruz ,hadi ben ayda 1.. ya köylü arkadaş sen orda yaşıyorsun nasıl yaşayabiliyorsun o koku ile ve nasıl yemek yiyebiliyorsun anlamak mümkün değil,maalesef ki gittiğim gezdiğim tüm köylerde hayvanlara biraz aman domuzdan korusun aman ürünümü kollasın gözü ile bakılıyor, o da canlı canı var..

Canımız sıkıldı bu sene yazın aşırı sıcak geçmesi,beslediğimiz hayvanın zehirlenmesi biraz soğuttu,eşim 1,5 ay sonra ilk kez dün geldi eve..bahçeye toprak attırmıştık,ot bürümüş,yolduk, genel temizlik yaptık ,ağaçlara can suyu verdik, 3 tane sulu kireç satın aldık gün bitti...çok kötü kokuyordu ölü hayvan mecbur 5-6 torba ile o cesedi alıp parça parça gömmek zorunda kaldık.

rumble 04-10-2020 20:29

Tadilat

5 Eklenti(ler)
Kaba kirece başladık (Ekim 2020)

Muda 04-10-2020 21:35

Taşların doğal renkleri daha güzel olmazmıydı diye düşündüm. İç kısımlarda istediğiniz gibi bir değişiklik yapsanız da dış kısmında bulunan taşların görüntüsü bana göre daha güzel.

rumble 05-10-2020 12:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Muda (Mesaj 1595964)
Taşların doğal renkleri daha güzel olmazmıydı diye düşündüm. İç kısımlarda istediğiniz gibi bir değişiklik yapsanız da dış kısmında bulunan taşların görüntüsü bana göre daha güzel.

Dediklerinize katılıyorum ancak evin çok uzun süredir -yaklaşık 40 yıldır-boş olması ve taşların zaman içinde kimi yerlerinin çamur akması nedeni ile kirli beyaz sarı renk vermesi ki sanırım vakti zamanında bazı yerleri kireç yapılmış ve o kireç sapsarı kirli olmuş,bir de bazı duvarlar sıvandı bazıları sıvanmadı kaotik bir görüntü yarattı,uzun süre boş olunca da böcek,haşere vb uzak tutması amacıyla böyle karar verdik.

rumble 18-10-2020 20:31

Düzenleme

5 Eklenti(ler)
Kapı girişine begonviller,tutmayan yenidünyanın yerine ceviz,eğimli sınıra orman sarmaşığı diktik,evin üst kısmına korkuluk yaptık(Ekim 2020)

Portakal Rengi 19-10-2020 09:09

Hızlı ve gayet iyi geldiniz, oturulacak duruma.
Karışmak gibi olmasın ama kapı gözüme battı.
Sanki ahşap olmak istiyor gibi. :)

zynlsnl 19-10-2020 10:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi (Mesaj 1597923)
Hızlı ve gayet iyi geldiniz, oturulacak duruma.
Karışmak gibi olmasın ama kapı gözüme battı.
Sanki ahşap olmak istiyor gibi. :)

kapının dışarı bakan tarafına dış mekana uyumlu ahşap lambri döşenebilir.
ben şu an tadilatını yaptğım köy evinde böyle bir uygulama yaptım, biraz uğraştırdı ama güzel oldu, fırsat bulduğumda açtığım konuda paylaşacağım.

Sayın rumble size kolaylıklar diliyorum, köy evi tadilatının ne kadar zorlu ve masraflı bir iş olduğunu yaşarak gördüm.

selim_50 19-10-2020 10:43

ahşap görünümlü eskitme boya yapılabilir veya eski evlerden çıkma doğrama bir çatal kapı çok güzel durur. Sayın Rumple'ye yardımcı olacağımız yerde durmadan masraf çıkarıyoruz, aileniz ile birlikte güle güle oturun.

hosseda 20-10-2020 10:31

Mecbur kalmadığınız noktada seçiminiz hep demirden yana olmalı. Bunu bir kaç yıl sonra kendiliğinden anlayacaksınız. Bahçede güneş altında kalan ahşap tüm eşya kısa sürede eriyor. Bunu üçüncü masada anlayarak soğuk demirciye siparişle demirden masa yaptırdım attım güneş altına banamısın demeyecek çünkü demir sehpam var yaklaşık sekiz sene önce yaptırdığım hala taş gibi boya boya kullan. Demir doğrama camlı bölmemiz öyle ama üstüne tecrit için döşettiğim ahşaplar üçüncü sene olmadan dökülmeye başladı. Bunu ege bölgesi dağında yaşayan dışında anlayan olmayacaktır aman kanmayın ahşap güzelliğine.

Kapınız ömürlük boyar boyar kullanırsınız.

Evin doğramaları safhasında fiyat alacağım marangoz, abi ahşap yapma dağda pişman olursun dediydi neden dediğini tam çözememiştim ama şimdi gayet iyi anlıyorum onu dürüst satıcıymış. En sağlam ağaçlardan olan gürgen masamın üstü sünger gibi oldu güneşin etkisiyle.

rumble 20-10-2020 18:17

Ahşabın güzelliği apayrı,katılıyorum ancak sürekli yaşamadığımız için,böyle bir seçim yaptık,sürekli yaşasa idik,kapı pencereyi de ahşap düşünmüştük, her yıl bakımını yapardık ama maalesef haftasonları dışında gitme şansımız pek yok :( bundan sonraki süreçte ahşap koruyucu -pinosan gibi - ile renk farklarını gidermek ve kış bastırmadan ahşabı korumaya almaya çalışmak olucak.

Tüm üyelere görüş ve önerileri için teşekkürler, emin olun çok faydasını görüyoruz görüşlerin.

Portakal Rengi 21-10-2020 10:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi hosseda (Mesaj 1597995)
Mecbur kalmadığınız noktada seçiminiz hep demirden yana olmalı. Bunu bir kaç yıl sonra kendiliğinden anlayacaksınız. Bahçede güneş altında kalan ahşap tüm eşya kısa sürede eriyor. Bunu üçüncü masada anlayarak soğuk demirciye siparişle demirden masa yaptırdım attım güneş altına banamısın demeyecek çünkü demir sehpam var yaklaşık sekiz sene önce yaptırdığım hala taş gibi boya boya kullan. Demir doğrama camlı bölmemiz öyle ama üstüne tecrit için döşettiğim ahşaplar üçüncü sene olmadan dökülmeye başladı. Bunu ege bölgesi dağında yaşayan dışında anlayan olmayacaktır aman kanmayın ahşap güzelliğine.

Kapınız ömürlük boyar boyar kullanırsınız.

Evin doğramaları safhasında fiyat alacağım marangoz, abi ahşap yapma dağda pişman olursun dediydi neden dediğini tam çözememiştim ama şimdi gayet iyi anlıyorum onu dürüst satıcıymış. En sağlam ağaçlardan olan gürgen masamın üstü sünger gibi oldu güneşin etkisiyle.

Katılmıyorum. Nasıl bir deneyim yaşadığınızı bilmiyorum. Ancak, balkon korkuluklarımı örnek vereyim. Ahşap koruyucu (2 kat) üzerine su bazlı dış cephe verniği uygulamıştım. 4,5 yıl bitti. Henüz bakım sorunu yok.
İklim Akdeniz. Muğla'nın sahillerinde; güneş derseniz yakıcı, yağmur derseniz Doğu Karadeniz eşdeğeri (Meteoroloji değerlerine göre), yaz-kış nem, nadiren de don görülür. Kapı-pencereler de ahşap ama korkuluk ortalıkta, korunmasız.
Akyaka Evleri adlı bir konut tipi var. Çıkmalar ahşaptan yapılır. Bu, tüm balkon yapısı ahşap demek. 30 yıl önce gördüğüm hala dimdik ayakta olanlar var. Malzeme olarak genel uygulama çam kökenlidir. Eski evlerin tümünde pencere dışında yer alan ahşap kanatlar görürüm. 50 yıldan eski olurlar. Dağ köylerinde de böyle idi.
Dışarıya atıp unutacağınız malzeme de var. Su kontraplağı adı ile satılır. Kalınlık ve ağaç çeşitlerini seçebilirsiniz. Karkasınız sağlam ise deforme olmaz. Verniklemezseniz de ayakta kalır ama yüzey bozulur.

rumble 21-10-2020 12:37

Biraz deneyimsizlik,biraz bilgi eksikliği nedeniyle çeşitli konularda bazı sorularım var

-Evin döşemesi ahşap oldu,keza korkuluklarıda biz ahşap yaptık,anladığım kadarı ile ahşabı korumak için çeşitli koruyucular kullanılıyor,döşeme ile korkulukların renk farkını gidermek için açık meşe bir koruyucu kullanıcağız ancak uygulama nasıl olmalı? Önce temizlik sonra kaba zımpara akabinde ince zımpara ve koruyucu sürme şeklinde mi aşama aşama gideceğim? Koruyucu bir kat yeterli mi ? Koruyucu sürdükten sonra vernik gerekiyormu? Eğer gerekiyorsa hangi cins?

-Ahşap döşeme içinde keza aynı uygulamayı yapmayı düşünüyoruz ancak sağlıklı yol konusunda bilgi eksikliğimiz var Döşemede aralıklar mevcut,bu aralıklardan aşağı toz vb inmekte ve zaman içinde araları kaba pislik kum vb ile dolacak,bu aralıkları nasıl doldurabiliriz?

Marangozlar köpük dediler ama bana saçma geldi,keza şiştiğini düşününce riskli bir uygulama gibi geldi,döşemenin altına bant çekerek toz talaş ile macun karışımı ile boşlukları doldurmak gibi bir seçenek daha gördüm ancak aralıkları nasıl en uygun şekilde doldururuz kararsız kaldık.

-Son olarak evin önünde tek katlı bir ev mevcut,bu evin sol duvarı ile yaklaşık 5 metre mesafede tam önümüzde yer alan yaşlı bir incir var ikisi arasındaki toprakta ise zaman ve yıllar içinde taş,moloz,dökülen incirler vb gibi bir nevi çöp kutusu gibi bir yer herhangi bir koku vb yok ancak kazdıkça naylon,şişe,taş,ilaç kutusu vb bilimum malzeme çıkıyor,bu bölge incir nedeni ile % 80 civarı sürekli gölgede kalmakta,evden aşağı doğru eğimli bir küçük bölge,bu bölgeye gölge seven ve çabuk yayılan bir bitki vb ile kapatmak istiyoruz,sukulent,akşam sefası vb gibi ancak uygun olan hangisidir bilmiyorum

Portakal Rengi 22-10-2020 11:50

Ahşap koruyucu vernik yerine geçmez. İkisini de yapar diyen ürünler gördüm ama haklarında olumlu eleştiri okumadım. Koruyucuyu kaç kat kullanacağınızı ürünün ambalajı üzerinden okumalısınız. Vernik olarak da dış cephe verniği kullanmalısınız. Kullandığınız koruyucuya göre su veya alkid bazlı seçilebilir. Su bazlı çevreye daha duyarlı olduğu için seçimim ondan yana oluyor. Tahtanın yüzeyine bağlı olarak kaba-ince zımparalar yapabilirsiniz. Görünüm olarak beğenirseniz ince gerekmeyebilir. (Mobilya gibi görünmesi gerekmezse) Parlak yüzeyi hızlı elde etmek isterseniz küçük taşlama makinalarına takılan disk zımparalar var. Sakınca: Çok düzgün el işçiliği yapamazsanız çukurlar oluşur.(Dalma deniyor.) Çok fazla toz kaldırır. İkinci hızlı zımparalar dönen diskli titreşim zımpara makinaları ile yapılanlar. Daha az riskli. Yavaş ama düzgün yüzey için titreşimli zımpara makinası.
Ahşap arasındaki boşluklar köpük ile dolmamalı. Haklısınız. Böcekler için ideal yuva olur. Sürekli yaşamayacağınız için sıcak-soğuk ve nemli-kuru havalar ile karşılaşacağından dolayı ahşap çalışacaktır. Bu neden ile dolgunun elastik olması iyi olur. (Mastik olabilir. Boyanabilen mastikler pahallı markalarda var.) İzmir'de büyük boya fabrikaları var. Teknik bölümden destek alabilirsiniz. Zımpara talaşı ile tutkal karıştırarak macun yapabilirsiniz ama çatlamama garantisi olmaz. Her koşulda dolgu gözeneksiz olmalı, buna dikkat etmelisiniz.
Bitki konusu benim deneyimlerimi aşar. Kolaylıklar.

rumble 23-10-2020 21:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi (Mesaj 1598134)
Ahşap koruyucu vernik yerine geçmez. İkisini de yapar diyen ürünler gördüm ama haklarında olumlu eleştiri okumadım. Koruyucuyu kaç kat kullanacağınızı ürünün ambalajı üzerinden okumalısınız. Vernik olarak da dış cephe verniği kullanmalısınız. Kullandığınız koruyucuya göre su veya alkid bazlı seçilebilir. Su bazlı çevreye daha duyarlı olduğu için seçimim ondan yana oluyor. Tahtanın yüzeyine bağlı olarak kaba-ince zımparalar yapabilirsiniz. Görünüm olarak beğenirseniz ince gerekmeyebilir. (Mobilya gibi görünmesi gerekmezse) Parlak yüzeyi hızlı elde etmek isterseniz küçük taşlama makinalarına takılan disk zımparalar var. Sakınca: Çok düzgün el işçiliği yapamazsanız çukurlar oluşur.(Dalma deniyor.) Çok fazla toz kaldırır. İkinci hızlı zımparalar dönen diskli titreşim zımpara makinaları ile yapılanlar. Daha az riskli. Yavaş ama düzgün yüzey için titreşimli zımpara makinası.
Ahşap arasındaki boşluklar köpük ile dolmamalı. Haklısınız. Böcekler için ideal yuva olur. Sürekli yaşamayacağınız için sıcak-soğuk ve nemli-kuru havalar ile karşılaşacağından dolayı ahşap çalışacaktır. Bu neden ile dolgunun elastik olması iyi olur. (Mastik olabilir. Boyanabilen mastikler pahallı markalarda var.) İzmir'de büyük boya fabrikaları var. Teknik bölümden destek alabilirsiniz. Zımpara talaşı ile tutkal karıştırarak macun yapabilirsiniz ama çatlamama garantisi olmaz. Her koşulda dolgu gözeneksiz olmalı, buna dikkat etmelisiniz.
Bitki konusu benim deneyimlerimi aşar. Kolaylıklar.

Çok teşekkür ediyorum,alkid bazlı piyasada buldum ama su bazlı bakacağım önerinize istinaden tekrar teşekkürler.

rumble 16-11-2020 09:32

Tadilat

3 Eklenti(ler)
Demonte olarak gelen tüp dolabı,banyo dolabı,ve hazır mutfagın montesini abimle yaptık,ahşap koruyucu uygulamasına korkuluklardan başladık(Kasım 2020)

rumble 25-12-2020 16:25

Tadilat

5 Eklenti(ler)
Zemin üst bölüm kaplama,seramik ve laminant döşeme işlerine başlandı,tohumdan baklaların büyümeye başlaması ve orman sarmaşıklarının yavaş yavaş boy atması sevindirici(Aralık 2020)

alkan6363 27-12-2020 15:20

Çok güzel işlem yapılmış Dekorasyon, fikirleriniz var mı? Köy evinde ilgimi en çok çeken bahçe dekorasyonudur. Bu konuda uygulanmış fikirleriniz varsa memnuniyetle alabilirim...

rumble 17-01-2021 07:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi alkan6363 (Mesaj 1601276)
Çok güzel işlem yapılmış Dekorasyon, fikirleriniz var mı? Köy evinde ilgimi en çok çeken bahçe dekorasyonudur. Bu konuda uygulanmış fikirleriniz varsa memnuniyetle alabilirim...

Merhaba; bahçe alanımız küçük ve sekili bir yapıya sahip,evin önünde yer alan düz alandaki duvar sınırları boyunca çeşitli çiçekler ekmeyi planlıyoruz,bir bölgeyi bostan yaptık mümkünse aromatik bitkiler bostanda yer alacak,şimdilik deneme amaçlı bakla ektik ,halen tadilat döşeme,yer, tavan kaplama ve diğer biliumum işler devam ettiği için sürekli bahçede bir işin artığı,çöpü kalanı oluyor,bu durumda bitmesini beklemek lazım.Sanırım evin tüm işleri bitince bahçeye geçeceğiz.

FortunaRental 20-01-2021 16:16

Bayındır köy evi alacağız

Merhaba forum a sizin actığınız bu konu sayesinde üye oldum. Yarın biz bir köy evi almak için bayındırda olacağız. Sizi ziyaret etmek isterim mümkünse

rumble 20-01-2021 19:42

Tadilat

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi FortunaRental (Mesaj 1602322)
Merhaba forum a sizin actığınız bu konu sayesinde üye oldum. Yarın biz bir köy evi almak için bayındırda olacağız. Sizi ziyaret etmek isterim mümkünse

Selamlar eviniz hayırlı olsun ,yarın maalesef o civarda değilim,özelden iletişim bilgilerinizi geçerseniz uygun zaman iletişime geçelim,tekrardan hayırlısı olsun

rumble 29-01-2021 07:35

Tadliat

3 Eklenti(ler)
Taş karo ve laminant döşemeleri başladı (Ocak 2021)

rumble 06-04-2021 06:11

Tadilat

2 Eklenti(ler)
Ana giriş kapısının pencereli ve ahşap yapılmasına karar verdik ,korkulukların üst kısımlarını daha kalın olucak şekilde değiştirdik(Nisan 2021)

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024