agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları) (http://www.agaclar.net/forum/buralardan-cekip-gitmek-ev-yapimlari/)
-   -   Arsama Prefabrik yaptırırken nelere dikkat etmeliyim. (http://www.agaclar.net/forum/buralardan-cekip-gitmek-ev-yapimlari/40884.htm)

mihmander 12-04-2017 12:55

Arsama Prefabrik yaptırırken nelere dikkat etmeliyim.

1 Eklenti(ler)
merhabalar,

26 m2 taşınabilir profilden yapılma bir prefabrik ev yaptırmak istiyorum.
dikkat etmem gerekenler nelerdir.?
taşınabilir olması lazım. Belediye kaldır derse kaldıracağım. :)

Yazın serin kışın sıcak tutmasını istiyorum.
bir akrabam yaptırdı banyoda fayanslar tek tek atıyor.
atmaması için ne yapmak lazım.

şimdiden teşekkürler.

mihmander 12-04-2017 12:56

bir firmadan fiyat aldım yukardaki ev nakliye dahil 14.000 TL yapacak.
herşey dahil. adam ne derse evet dedik ama.

iyi olur mu bilemedim.

Hellmarch 13-04-2017 01:20

Ev kaç m2? Planı elinizde mevcut mu?

weysel.83 13-04-2017 10:31

Belediye kaldır derse kaldıracağım derken birseye dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bende prefabrik koyma şartlarını araştırıyorum ve izinsiz konulan bir prefabrik sonucu imar kirliliğine yol açtığı için 5 yıl hapise kadar açılmış davalar ve cezalar ile karşılaştım . Buna da dikkat edin. Gelişmeleri burdan paylaşırsanız biz de bilgi sahibi oluruz.

mihmander 13-04-2017 10:34

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Hellmarch (Mesaj 1502834)
Ev kaç m2? Planı elinizde mevcut mu?

Evet var. Anahtar teslimi yapacaklar,

ancak prefabrikteki gibi paneller yok bunda.
dışı 8 mm betopan içi alçıpan arasında da camyünü var
bunları profile vidalıyorlarmış.

ek yerleri kesinlikle belli olmaz dediler.
koyacağımız yer biraz karlı bir bölge
ozaman dışını paksidink yapalım dediler.

weysel.83 13-04-2017 10:36

Yazın serin kışın sıcak tutması için ahşap bakarsanız daha rahat edersiniz sanki

mihmander 13-04-2017 10:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi weysel.83 (Mesaj 1502871)
Belediye kaldır derse kaldıracağım derken birseye dikkat etmenizi tavsiye ederim. Bende prefabrik koyma şartlarını araştırıyorum ve izinsiz konulan bir prefabrik sonucu imar kirliliğine yol açtığı için 5 yıl hapise kadar açılmış davalar ve cezalar ile karşılaştım . Buna da dikkat edin. Gelişmeleri burdan paylaşırsanız biz de bilgi sahibi oluruz.

onu da araştırdım hatta zabıta ile konutum. bunu koyacağımız yer şehre 35 km. ancak 6360 yasası ile birlikte köy iken ilçe belediyesine bağlandı. Yeri imarla di belediye.

zabıta memuru ile konuştum. şikayet gelirse, yapı ruhsatı al **** kaldır diye tutanak tutuluyormuş. süre veriliyormuş.

2 ci gelişlerinde yıkım kararı alıyorlarmış. Eğer sen belediyeye müracaat ettiysen sıkıntı yokmuş. İşlemlere başlamış oluyorsun.

eğer hiçbir şey yapmadıysan imar kirliliğine davası açılıyormuş.
tabii 4500 tl ye kadar para cezası da ayrıca..

diye konuştuk.

mihmander 13-04-2017 10:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi weysel.83 (Mesaj 1502871)

ayrıca bir şey söylemek istiyorum. Bizim buralarda şehir içinde bile inşaata başlayan her firma inşaat yapacağı yere bunlardan 2-3 tane koyuyor. birini ofis olarak kullanıyor diğerlerini personel için kullanıyor. Bunlar için ruhsat alıyormudur? bence almıyordur inşaat bitince kaldırıp gidiyorlar.

weysel.83 13-04-2017 10:54

Benim İstanbul içi olduğu için şansım pek yok gibi siz yine şanslısınız.

SecretGarden.. 05-01-2020 20:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mihmander (Mesaj 1502876)
onu da araştırdım hatta zabıta ile konutum. bunu koyacağımız yer şehre 35 km. ancak 6360 yasası ile birlikte köy iken ilçe belediyesine bağlandı. Yeri imarla di belediye.

zabıta memuru ile konuştum. şikayet gelirse, yapı ruhsatı al **** kaldır diye tutanak tutuluyormuş. süre veriliyormuş.

2 ci gelişlerinde yıkım kararı alıyorlarmış. Eğer sen belediyeye müracaat ettiysen sıkıntı yokmuş. İşlemlere başlamış oluyorsun.

eğer hiçbir şey yapmadıysan imar kirliliğine davası açılıyormuş.
tabii 4500 tl ye kadar para cezası da ayrıca..

diye konuştuk.

Hayır öyle deıgl benım bır arkadasım marmarıs cetıbelınde 7 donum yer almıstı prefabrık koydurdu kı sızın sahneler gıbı dıyaloglar dondu beledıyede..ama yedıgı ceza delı para hadı onuda gectı ustune hapıs cezası cıtı ama onceden sucu plmadıgı ıcın ertelendı suc 5 yıl adam gıbı uslu duracak..

böyle beledıyedekı bır kac ne ıdugu belırsız adamlara cok ıtıbar etmeyın. derınlemesıne arastırın söz ucar yazı kalır unutmayın...

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024