agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni236Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 06-04-2021, 07:11   #61
Ağaçsever

rumble's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2019
Tadilat

Ana giriş kapısının pencereli ve ahşap yapılmasına karar verdik ,korkulukların üst kısımlarını daha kalın olucak şekilde değiştirdik(Nisan 2021)

Eklenen Resimler

rumble Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2021, 03:01   #62
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-04-2020
Baştan sona mesajları inceledim, gerçekten güzel bir tadilat macerası...
Umarım güzel ve huzurlu günler, rengarenk çiçekler içinde vakit geçirirsiniz evinizde.
Bir öneri olarak yaz akşamlarını keyifle mis kokusuyla geçirmek için kolonya çiçeğini bolca dikmenizi tavsiye ederim, arap yasemini de aynı şekilde..

tekin01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-04-2021, 02:35   #63
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rumble Mesajı Göster
Teşekkür ediyorum;

İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.

Bahçe giriş kısmına bir trilye zeytin bir yediveren limon dikeceğiz ,kapı takıldıktan sonra muhtemelen yasemin türü bitkilerle sardıracağız,evin ön kısmına denk gelen bölgeye bir ağaç dikmeyi planlamıyoruz,duvar sınır kenarlarına ortanca, gül,melisa vb gibi çiçekler dikeceğiz

Bostan için yaklaşık 15 m2 lik bir alanımız mevcut -bahçenin biraz daha yukarısında yer alan-buraya bakla domates vb gibi sebzeler, bostan bölümünün altına bir çeşme koyduk,bu duvarıda yukarıdan aşağı yaz kış yeşil kalan sarmaşık türlerinden biri ile(orman sarmaşığı vb) kapatmayı planlıyoruz

Evin bitişiğinde yer alan aşağı doğru yaklaşık 11 metre eğimli sınır bölgesine bir ceviz ve bir yeni dünya dikmeyi planlıyoruz,yeni dünya zaten 3 yıldır saksıda inşallah toprağa kavuşacak halihazırda başta sökmeyi planladığımız ancak sökemediğimiz bir incir mevcut,kestirdik ancak pişman olduk yıkımdan sonra eve olan uzaklığı uygun geldi bırakmaya karar verdik;eğimli bölümün ortasında yer almakta bu bölgede toplam incir dahil 4 ağaç dikmeyi planlıyoruz yukarıda saydığım ağaçların dışında 4.ağacın ne olacağına henüz karar vermedik,keza 11 metrelik eğimli sınırıda çit ile destekledikten sonra benzer bir sarmaşık cinsi ile kapatacağız

Öncelıkle hayırlı olsun Abi İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.
dıyınce bır an korktum benım dolandırıldıgım evmı dıye ama degılmıs ..Bende orada ev bulmustum 24 bıne ıkı taoulu tas ev ıkı katlı yarısı yıkıktı 3000 kaporam yandı 4 gun ogretmen evınde konakladım taou yapacagım dıye ama 5 hısselı evmıs annelerınden kalmıs tke tpauya gecırme ıcın sure ıstedıler köylu olduklarından paralarıda yok dıye sıgortası tapu teke dusmesı vs derken 300 kapora yandı hıssedarın 1 tanesı caydı derken tapuyu alamaıdm kapora desen...yandı..vermedıler..köylu dıyıp saf sanmayın cın olmuş adam carpıyorlr bız köylu mılletın efendısıdır saftır temızdır dedık kagık ıslak ımzalıda olsa 3000 verdık ama cıngenelık had safhada bız degmez dıyıp gıttık onlar utanmadı para usutne yattı..neyse konumuz bu degıl bu mevzu 2020 de oldu..ben tum paylasımlaırnızı okudum yazdııgnız her şeyn ama herşeyin altına ımzamı atıyorum kesınlıkle haklısınızzz..bu hafta bayındıra gelıyoum ınadım ınat bu defa ev alacagım.. sızden yardım ısteyecegım..butce dogrultusunda eger mesajımı gorusenız coook sevınırım..allah agız tadıyla oturmayı nasıp etsın..

camouflage ve July Ulay beğendi.
SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2021, 07:41   #64
Ağaçsever

rumble's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SecretGarden.. Mesajı Göster
Öncelıkle hayırlı olsun Abi İzmir Bayındır İlçesi;Hisarlık köyü evin bulunduğu yer.
dıyınce bır an korktum benım dolandırıldıgım evmı dıye ama degılmıs ..Bende orada ev bulmustum 24 bıne ıkı taoulu tas ev ıkı katlı yarısı yıkıktı 3000 kaporam yandı 4 gun ogretmen evınde konakladım taou yapacagım dıye ama 5 hısselı evmıs annelerınden kalmıs tke tpauya gecırme ıcın sure ıstedıler köylu olduklarından paralarıda yok dıye sıgortası tapu teke dusmesı vs derken 300 kapora yandı hıssedarın 1 tanesı caydı derken tapuyu alamaıdm kapora desen...yandı..vermedıler..köylu dıyıp saf sanmayın cın olmuş adam carpıyorlr bız köylu mılletın efendısıdır saftır temızdır dedık kagık ıslak ımzalıda olsa 3000 verdık ama cıngenelık had safhada bız degmez dıyıp gıttık onlar utanmadı para usutne yattı..neyse konumuz bu degıl bu mevzu 2020 de oldu..ben tum paylasımlaırnızı okudum yazdııgnız her şeyn ama herşeyin altına ımzamı atıyorum kesınlıkle haklısınızzz..bu hafta bayındıra gelıyoum ınadım ınat bu defa ev alacagım.. sızden yardım ısteyecegım..butce dogrultusunda eger mesajımı gorusenız coook sevınırım..allah agız tadıyla oturmayı nasıp etsın..
Çok geçmiş olsun,bidiğim kadarı ile benim bulunduğum köyde satılık ev yok,yukarıda yaylada olabilir ,Bayındır'a bağlı Yusuflu ,Yakacık ve Sarıyurt köylerinde satılık evler görüyorum özellikle Yusufluda dışarıdan yerleşim çok ve köyün çıkışında bir çok tadilat gerektiren ev var ;daha doğrusu çoğu köyde terkedilmiş ev çok ,gençlerin merkezlere gitmesi kalanların yaş ortalaması genelde + 55 dolayısı ile gezip bakarak karar vermeniz sağlıklı olur.Anayolun Tireye bakan kısmı genellikle düz Bayındıra bakan cephede ise genelde eğimli köyler mevcut ,sürekli oturmadığım için bu civarları bende çok iyi bilmiyorum,öğrenmeye çalışıyorum

Saygılarımla

July Ulay beğendi.
Eski 02-05-2021, 07:57   #65
Ağaçsever

rumble's Avatar

Tadilat

Bahçeye biraz düzenleme yaptık,kendiliğinden yetişen dev bir turpumuz oldu çiçek döktükten sonra tohumları toplayıp sökeceğiz.

Alan yetersizliğinde ceviz,kiraz ve kayısının kışı sağ salim atlatmaları sevindirdi, şu ana kadar 5 kg ya yakın bakla topladık,evle ilgili tüm kapı üstlerine geçici olarak kulladığımız plastik lambrileri ahşap ile değiştirdik(Mayıs 2021)

Eklenen Resimler

Eski 02-05-2021, 11:14   #66
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Bir yıl önce başlamıştınız. Çok iyi ilerlediniz. Elinize sağlık.
Ürün de aldınız bu bir yıl içinde.
Hoş görünümlü bir ev yaptınız. Güle güle, sağlıkla, mutlu yaşayın evinizde.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2021, 07:50   #67
Ağaçsever

rumble's Avatar

Teşekkürler

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Portakal Rengi Mesajı Göster
Bir yıl önce başlamıştınız. Çok iyi ilerlediniz. Elinize sağlık.
Ürün de aldınız bu bir yıl içinde.
Hoş görünümlü bir ev yaptınız. Güle güle, sağlıkla, mutlu yaşayın evinizde.
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.

July Ulay beğendi.
Eski 11-06-2021, 20:59   #68
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2021
merhabalar,
mesajlarınızı zevkle okudum.guzel bir ev olmus.mutlulukla oturmak nasip olsun inşAllah.ben de bir köy evi arazili..begendim.köy evinin bir duvarı var ortada yani ortada ev yok beni cezbeden konusu arsasının genisliği.emlakcısı tapuda kargir ev geciyor dedi.imar icin de yuzde 4o dedi.ama ben buna hiç inanmıyorum) bu durumdaki bir köy evini alırsam ortada tadilat yapılacak bir ev yok sadece bir tastan duvarı saglam kalabilmiş.bu durumda yine de tadilat izni cıkabilir mi bilginiz var mı acaba.bu yer farklı bir ilde oldugu icin az cok emin olmadan yorulmak da istemiyorum.uzun seneler oyle kalmıs bir yer ..numaratajı var mıdır elektrik su aboneliği alınabilir mi bunlar muamma.ama benim icin aslolan belediye tamam buraya 1+1 **** 2+1 ev tadilatı izni veriyorum deyip dememe olasılıgı.tesekkur ediyorum

July Ulay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2021, 18:55   #69
Yeni Üye

Temir's Avatar

Giriş Tarihi: 05-07-2010
Alıntı:
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.
Ben en çok kanalizasyon kısmını merak ediyorum

Evi aldığınızda kanalizasyon bağlantısı var mıydı, bir de 30 yıl boş kaldı dediniz bu sürede atık boruları sağlam kaldı mı? İçleri taş toprak fare ölüsü vs dolmuştur diye düşündüm de

Temir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2021, 09:32   #70
Ağaçsever

rumble's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Temir Mesajı Göster
Ben en çok kanalizasyon kısmını merak ediyorum

Evi aldığınızda kanalizasyon bağlantısı var mıydı, bir de 30 yıl boş kaldı dediniz bu sürede atık boruları sağlam kaldı mı? İçleri taş toprak fare ölüsü vs dolmuştur diye düşündüm de
Merhaba köyde kanalizasyon mevcut ancak köyün en alt evi olması ve eğim nedeniyle biz kuyu açtırdık önceden kuyu olarak tahmin ettiğimiz yeri kullanmadık evden çıkan harfiyat ile kapatıldı,

Balkonu laminant ile kapattık bazı konular kullandıkça ortaya çıkıyor,betopan ile yarım kapatmaya karar verdik,önden giren yağmur yok denecek kadar az ancak yandan yağmur girişi bazen oluyor ,sinekliklerin takılması ve ahşap koruma uygulamalarına başladık(Temmuz 2021)

herkesin geçmiş bayramını kutlar esenlikler dilerim.

Eklenen Resimler

pria, camouflage, Muda ve 3 kişi beğendi.
Eski 29-09-2021, 08:47   #71
Ağaçsever

rumble's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi July Ulay Mesajı Göster
merhabalar,
mesajlarınızı zevkle okudum.guzel bir ev olmus.mutlulukla oturmak nasip olsun inşAllah.ben de bir köy evi arazili..begendim.köy evinin bir duvarı var ortada yani ortada ev yok beni cezbeden konusu arsasının genisliği.emlakcısı tapuda kargir ev geciyor dedi.imar icin de yuzde 4o dedi.ama ben buna hiç inanmıyorum) bu durumdaki bir köy evini alırsam ortada tadilat yapılacak bir ev yok sadece bir tastan duvarı saglam kalabilmiş.bu durumda yine de tadilat izni cıkabilir mi bilginiz var mı acaba.bu yer farklı bir ilde oldugu icin az cok emin olmadan yorulmak da istemiyorum.uzun seneler oyle kalmıs bir yer ..numaratajı var mıdır elektrik su aboneliği alınabilir mi bunlar muamma.ama benim icin aslolan belediye tamam buraya 1+1 **** 2+1 ev tadilatı izni veriyorum deyip dememe olasılıgı.tesekkur ediyorum
Selamlar tapuda bizim almış olduğumuz evde kargir ev ve bahçesi geçiyordu,ancak mal sahibi doğal olarak ev yıkık olduğu için emlak vergisi vb açısından sanırım yıkılmış olarak bildirmiş, belediye kayıtlarında yıkık ev ve arsası geçiyordu,imar için başvurursanız ruhsatlı bir ev sahibi olursunuz ancak maliyet artar (proje,ruhsat bedeli vb) biz tadilat yaptırmak için izin aldık almadan önce belediye fen işleri,imar işleri ile görüştük evin kayıtlarda durumu nedir ve neler yapılabilir sorarak yol izledik,her halukarda imarlı,projeli veya tadilat ev yapmayı planlıyorsanız elektrik su için numarataj gerekiyor bu açıdan tavsiyem belediyede ilgili birimlerle görüşün, tapu kayıtları tek başına karar vermek için kanımca yeterli değil.

Eski 14-10-2021, 09:50   #72
Ağaçsever

takorof's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2011
Öncelikle yeni yuvanız hayırlı olsun. Gerçekten de yaşadıklarınızı ve yazdıklarınızı gıpta ile okudum, çok akıllı bir iş yaparak, bütçenize, bilginize ve emeğinize göre bir ev yapmışsınız. Paranız oldukça, gücünüz yettikçe işleri peyderpey yapmanız da çok akıllıca olmuş. resimlere bakarak, şunu şöyle, bunu böyle yapsaydınız demek en kolayı olur ama siz zaten yaşayarak bunları görüyor ve bütçenize göre düzenliyorsunuz.
Güle güle oturun...

takorof Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2022, 04:14   #73
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-07-2022
MERHABA
ilk once sabriniz ve emeginiz icin sizi tebrik ediyorum. Allah güle güle oturmak nasip etsin , Bayindir bölgesinde tas ev restorasyonu yapmayı planlıyoruz bize onerebileceginiz usta varma acaba ?

Noname 1907 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2022, 07:15   #74
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2022
Ahşap ev tadilati

Alıntı:
Merhaba köyde kanalizasyon mevcut ancak köyün en alt evi olması ve eğim nedeniyle biz kuyu açtırdık önceden kuyu olarak tahmin ettiğimiz yeri kullanmadık evden çıkan harfiyat ile kapatıldı,

Balkonu laminant ile kapattık bazı konular kullandıkça ortaya çıkıyor,betopan ile yarım kapatmaya karar verdik,önden giren yağmur yok denecek kadar az ancak yandan yağmur girişi bazen oluyor ,sinekliklerin takılması ve ahşap koruma uygulamalarına başladık(Temmuz 2021)

herkesin geçmiş bayramını kutlar esenlikler dilerim.
Merhaba, Siteye dun uye oldum. Henuz nasil kullanildigini cok iyi anlamadim. Size danismak istedigim bir konu vardi, sansimi bu sekilde deniyorum. Umarim dogru bicimde yapiyorumdur. Ekte fotograflarini yukleyecegim bir ahsap koy evi satin aldik. Seneye tadilatina girismek arzusundayiz. Aslinda bir adet iki katli ahsap ev (bir kismina tugla duvar eklenmis sonradan) ve bir de ahsap samanlik soz konusu. Her iki yapiya dair fikriniz var ise okumaktan buyuk keyif alirim. Cok tesekkur ederim. Selamlar...

Eklenen Resimler

Tahir Kara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2022, 07:24   #75
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-08-2022
Tadilattan geçecek yapilarin fotolari

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tahir Kara Mesajı Göster
Merhaba, Siteye dun uye oldum. Henuz nasil kullanildigini cok iyi anlamadim. Size danismak istedigim bir konu vardi, sansimi bu sekilde deniyorum. Umarim dogru bicimde yapiyorumdur. Ekte fotograflarini yukleyecegim bir ahsap koy evi satin aldik. Seneye tadilatina girismek arzusundayiz. Aslinda bir adet iki katli ahsap ev (bir kismina tugla duvar eklenmis sonradan) ve bir de ahsap samanlik soz konusu. Her iki yapiya dair fikriniz var ise okumaktan buyuk keyif alirim. Cok tesekkur ederim. Selamlar...
Daha net bir izlenim olusturabilmek icin birkaç foto daha ekliyorum. Fotograflardaki arazi Kastamonu'da yer aliyor. Ormanlarla kapli, bakir bir bolge.
Tesekkurler.

Eklenen Resimler

Muda ve chelik26 beğendi.
Tahir Kara Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2022, 13:09   #76
Ağaç Dostu

camouflage's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2010
Alıntı:
Daha net bir izlenim olusturabilmek icin birkaç foto daha ekliyorum. Fotograflardaki arazi Kastamonu'da yer aliyor. Ormanlarla kapli, bakir bir bolge.
Tesekkurler.
Başka bir başlık açarsanız fark edilebilirlik ve konu bütünlüğü açısından daha iyi olur diye düşünüyorum.

camouflage Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2022, 07:42   #77
Ağaçsever

rumble's Avatar

tadilat

Alıntı:
Tesekkurler.
Merhaba başka başlık altında konu açmanız fikir edinme anlamında daha iyi olur

Eviniz hayırlı olsun bizimkisi yıkık idi .Resimlerden tadilat isteyen ama yıkık olmayan bir ev görüyorum doğal kullanım alanlarını aynı şekilde bırakabilirsiniz şu dönemde aynı evi almış olsaydık maalesef bu fiyatlarla bu işe girişemezdik o açıdan ahşap tamiratları ile bir yerden başlamanız bütçe anlamında başlangıç olarak iyi olur diye düşünüyorum. Saygılarımla

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024