agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni127Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-01-2020, 21:14   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SecretGarden.. Mesajı Göster
Ben bılıyorum basıma gelecegı..işte bugun eve dogru gelırken otobuste bunların benzerleırnı dusunuyordum kı bırısı geldı şlank dıye yuzume gerceklerı vurdu ..yoo nıye umut kırıcı olarak dusuneyım..Dogru söyluyorsunuz..hepsıne kaıtlıyorum...
o zaman şöyle danısayım..

evı aldım tadılat vs bıttı para dıyelım..
benım Rahmeltı babamdan gelen her ay 600 tl maşım var devletten (cogunu uvey annem alıyor bana kalan 600 Tl.
Hattımı köntörluye cevırecegım elektrık suyuma ınternetıme yetmez mı ! yeterde e sıgara ıcıyorum ekmek arada kıyma et vs..
arabada alacagım dızlde olsa gıderı var..

buna bır ekonomıst yorumu alaıblırmıyım bılınmeyen denklem nasıl kurtulaıblırım..
Tekrar merhaba,

Yüze çarpmak demeyelimde dost acı söyler olsun. İstersen satın almaktan önce kiralama olayını deneyebilirsin. Civarında yaşayan insanları tanıdıkça karar verirsin. Hem senide tanımış olurlar. Doğası yerleşim çok iyi olsa bile komşuların ile uyumsuzluk olduğunda en azından daha kolay yer değiştirebilirsin. Senin için çok yeni bir yer olacağından öncelikle kısa sürelide olsa kiralamak daha iyi gibi.

Madem biraz gelirin var, sattığın evin parası ile de bankada yatırım hesabında tutabilirsin. Aylık gelirin birazazcık daha artar. En azından kira ve zaruri ihtiyaçları karşılaman daha kolay. Ama lütfen sadece ev fiyatına odaklanma. Çünkü elindeki paraya uygun heryerde ev bulursun.

pria ve SecretGarden.. beğendi.
encarte Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2020, 21:24   #32
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
İnşaat işinden az çok anlarım, bağcılık yaparken marangoz, soğuk kaynak, fayans, elektrik, dozer ve kepçe kullanım işinide yaptım.
Hatta barmenlikte yaptım,
Yani, Avrupa'da tek iş yaparak tutunmanız zor.
Her ustatayım diyenin işini zor beğenenlerdenim.
Bu iş böyle olur abi diyene, o işin nasıl olacağını gösterenlerdenim.
Mesela, Türkiye'de Çatı yapan yok.
Varsada bana rast gelmedi.
Bugün haberlerde İstanbul'da bilmem kaç Çatı fırtınadan savrulmuş.
Şayet siz Çatı yaptırmak isterseniz Avrupa'dan emekli olmuş dönen Çatı ustası Denizli'de arkadaşımı yönlendiririm.
Tabi o'da isterse.
İnşaat esnasında ise malzemeleri kendim aldım.
Ustalarım sadece yapmakla mükellefti.
Anlaşma yaptığım işlere hiç sadık kalmadım yap- boz çok yaptım.
Kapı, pencere hatta ara duvarlar örülüp bitmiş iken yıkıp yeniden yaptırdım.
Vicdan muhasebesi yaparak şu parayı vereceğim dedim ve öyle kabul gördü.
Başlarken yaptığımız plan projeye hiç uymayıp görerek yaptık.
Fayans ustam çok iyiydi.
Elektrik ustası ona keza.
Türkiye piyasasını bilmediğim için bir kaç güvendiğim arkadaşlardan, neyi nerden uygun alabileceğimi sorarak yararlandım.
Sizede, malzemeyi kendiniz almanızı öneririm.
Bir çok malzemeleri aynı yerden alırsanız transport masrafı yapmaktan tasarruf etmiş olursunuz.

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2020, 21:45   #33
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-01-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Ben 110 gün uğraştım biri 130 diğeri 40 yaşındaki dede-anne evlerinin tamiri için..hiçbir ustaya işini bitirmeden para vermedim..

sızı tebrık ederım hayırlı evlatsınız demekkı..

hatta çatı ustalarına ilk yağmur ve ilk fırtına sonrası ödenmek üzere 2 bin liralarını kestim..

bunu bende yapacagım notlarıma aldım aynen ıcerıde para bırakmakta fayda var..

iki çatı yapım işçiliği için 7500 tl'ye anlaştık..

baktıgım köy evlerı arasında tadıla tısteyen catılı evler var kerpıc bunu ogrendıgım ıyı oldu bu benı cok dusunduruyordu fıyatları..

2 evin toplam 130 metrekare çatılarını 3 kişi 8 günde bitirdiler..iş bitince 5 bin 5 yüz lirayı verdim..

çatılar sınavları atlatınca kalan 2 bin lirayı verdim..

Tamam notlaırm arasında ıcerıde para bırakılacak odeme catı sınavını atlatınca yapılacak

Sözleşmeye gerek yok, en garantili yol ilk yağmurları ve fırtınayı hasarsız atlatmalarıdır..Kendine güvenen usta bunu kabul eder..
Metrekareye 70 kilo bi yağmur yağdı..evlerin biri 2 yerden sızıntı yaptı, onardılar..
Bir hafta kadar önce kömürlük çatısı uçtu, 2 gün önce tamir edip yeniden çattılar çatıyı..

Malzeme dahil pazarlıkta kazıklanabilirsiniz..kendiniz alın, soruşturup..
ben genelde malzemelerı hep kendım alırım fayansları cıkma defolu veya daha uyguna gelıyor
Çatı ustası bana metrekübü bin liradan kavak kereste ve tahtası buldu..ben kanmadım, ilçedeki kerestecileri dolaştım..metrekübü bin liradan çam kereste aldım..
evet en sevdıgım konuya geldık ben ağçlaro yıllardır sevdıgımden haşır nesır oldugumdan masif ve kereste grubunda ıyıyımdır dedıgınız dogru okalıptus kerestesı bıle kakalamaya calısn var ben gurgen grubu tercıh ederım çam genelde esnektır zaman ıcınde döner..ama oda aynı famılyadan sonucta gıderı agaıcn kalıtesıne gore degısıyor ıyı camlarda var ama tercıhım sedır ve gurgendır bırde tavsıyemdır travers lerde bu konuda hem tasaırm hemde saglam omurluk adına ıyı secım olabılır aklınızda bulunsun

Ustalar kereste işine aracılık yapsa bile kabul etmeyin..Eğer siz kerestelerin ne kadar desimetre veya metreküp olduğunu hesaplıyamıyorsanız, 2 metreküp keresteyi 3 metreküp olarak size yutturabilir..ve mağazadan komisyonunu alabilir..
komısyon adı altında para yolunu acan kerestecıler arasında uzun yıllar yaşadım cok buyuk agac tasarım orman urunlerı adı altında sırkeıtm vadı ve antalyada kerestecıler var eskı sanayıde ben gırınce hıc bakmıyorlar bıle bana cunku dırekt kendım gezıp secıp yukletıyorum odemesını yapıp nerede ne kullanacagımı bıldıgımden alıstılar bana artık kaale bıle almıyorlar benı bırsey sormuyorum dıye

130 yaşında dedelerden kalma karkas ev tamiri

coook tesekkur ederım yuregınıze saglık

Cumhur Tonba ve pria beğendi.
SecretGarden.. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2020, 21:53   #34
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi encarte Mesajı Göster
Tekrar merhaba,

Yüze çarpmak demeyelimde dost acı söyler olsun. İstersen satın almaktan önce kiralama olayını deneyebilirsin.

Abı bunu genelde Almanlar cok yapıyor ve bu konuda onlara hayranım bır ev almadna önce bolgede ev kıralayarak komsuluk ve yasam kosullarını deneyımleyerek satın alma adına ev arıyorlar ve cok takdır edıyorum konu hakkında onları ama ben beklersme hazıra dag dayanmaz o parada bıter ınan

Doğası yerleşim çok iyi olsa bile komşuların ile uyumsuzluk olduğunda en azından daha kolay yer değiştirebilirsin. Senin için çok yeni bir yer olacağından öncelikle kısa sürelide olsa kiralamak daha iyi gibi.
bı dusunelım bunu ya olabılır ama ıste yukarıda şıkka gerı donduruyor benı nakıt erıme korkusu malum

Madem biraz gelirin var, sattığın evin parası ile de bankada yatırım hesabında tutabilirsin. Aylık gelirin birazazcık daha artar. En azından kira ve zaruri ihtiyaçları karşılaman daha kolay. Ama lütfen sadece ev fiyatına odaklanma. Çünkü elindeki paraya uygun heryerde ev bulursun.
durustce söyleyeyım hayır bulamam hatta daha daha durustce ekonomımı desıfre edeyım 105 bın tl gıbı komık rakkama denız manzaralı 8 cı kat evımı sattım mutahıt arsa sahıbıyle 4 senedır mahkemelık sıte bıtmedı eve gecemedım dıye lanet ettım

sımdı ben 29 bıne bır araba alacagım en fazla..yadamınımum 26 bınde olabılır duruma gore
buldugum evler ortalama 20 -35 bın arası mustakıl tas evler bahcelı tadılatınada 20 ayırsam kalan parayı bankaya yatırsan ne hayrı gelecek kı

Eski 07-01-2020, 21:59   #35
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kozanli Mesajı Göster
İnşaat işinden az çok anlarım, bağcılık yaparken marangoz, soğuk kaynak, fayans, elektrik, dozer ve kepçe kullanım işinide yaptım.

Hatta barmenlikte yaptım,
Yani, Avrupa'da tek iş yaparak tutunmanız zor.
Her ustatayım diyenin işini zor beğenenlerdenim.
Bu iş böyle olur abi diyene, o işin nasıl olacağını gösterenlerdenim.
Mesela, Türkiye'de Çatı yapan yok.
Varsada bana rast gelmedi.
Bugün haberlerde İstanbul'da bilmem kaç Çatı fırtınadan savrulmuş.
Şayet siz Çatı yaptırmak isterseniz Avrupa'dan emekli olmuş dönen Çatı ustası Denizli'de arkadaşımı yönlendiririm.
Tabi o'da isterse.
olur konusulur degerlendırılır bu konu ama sorunsal uzaktan usta getırtmek daha malıyetlı degılmı ?
İnşaat esnasında ise malzemeleri kendim aldım.
Ustalarım sadece yapmakla mükellefti.
Anlaşma yaptığım işlere hiç sadık kalmadım yap- boz çok yaptım.

evet bunu cok ıyı bılırım projelendırme sonrası uygulamada bızımde cok basımıza gelıyor gerek kişi arz taleplerı gerekse uygulamad cartk ettırıyor ıslemsellıkler
Kapı, pencere hatta ara duvarlar örülüp bitmiş iken yıkıp yeniden yaptırdım.
bu genelde arkamdan soylenen sey dır ustalar tarafından (secretgarden hanım şu duvarı bana komple sokturup yenıden ördürdü abı yaa) dıyen Apo ustama da sevgıler.
evet o bendede cok var gercekten ısının ehlı emekcı durust ustam varsa tanıdıgım hıc dusunmeden fazlasını oderım kendısıne
Başlarken yaptığımız plan projeye hiç uymayıp görerek yaptık.
Fayans ustam çok iyiydi.
Elektrik ustası ona keza.
Türkiye piyasasını bilmediğim için bir kaç güvendiğim arkadaşlardan, neyi nerden uygun alabileceğimi sorarak yararlandım.
Sizede, malzemeyi kendiniz almanızı öneririm.
Bir çok malzemeleri aynı yerden alırsanız transport masrafı yapmaktan tasarruf etmiş olursunuz.
evet toplu alımda naklıyesı ve yuzde ındırımı her zaman avantajdır cok tesekkur ederım bılgılendırdııgnız ıcın emegınzıe saglık

Kozanli beğendi.
Eski 07-01-2020, 22:15   #36
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kozanli Mesajı Göster
.
Aynen..2. çatı pazarlığını yaparken usta benden 4 bin 5 yüz lira istedi..
Kendimce bi hesap yaptım..3 kişi 4 günde eski çatıyı söküp yapar diye hesapladım..usta yevmiyesi bizim buralarda 200 lira..12 yevmiye yapar dedim ve 2 bin 5 yüz lira teklif dettim..Kabul ettiler..

Cumhur Tonba ve Kozanli beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2020, 22:18   #37
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
buldugum evler ortalama 20 -35 bın arası mustakıl tas evler bahcelı tadılatınada 20 ayırsam kalan parayı bankaya yatırsan ne hayrı gelecek kı
Oturulabilir durumda bi taş ev ise belki 20 bin lira ile daha iyi oturulabilir duruma getirilir..ama çatı falan işlerine gerek duyulursa, biraz yıkık ve harap vaziyetteyse 20 bine mümkün değil.

Cumhur Tonba beğendi.
Eski 07-01-2020, 22:21   #38
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Tekrar merhaba,

Yüze çarpmak demeyelimde dost acı söyler olsun. İstersen satın almaktan önce kiralama olayını deneyebilirsin. Civarında yaşayan insanları tanıdıkça karar verirsin. Hem senide tanımış olurlar. Doğası yerleşim çok iyi olsa bile komşuların ile uyumsuzluk olduğunda en azından daha kolay yer değiştirebilirsin. Senin için çok yeni bir yer olacağından öncelikle kısa sürelide olsa kiralamak daha iyi gibi.
En doğrusu bi müddet kirada oturmak..

Eski 08-01-2020, 16:28   #39
Ağaçsever

Alıntı:
durustce söyleyeyım hayır bulamam hatta daha daha durustce ekonomımı desıfre edeyım 105 bın tl gıbı komık rakkama denız manzaralı 8 cı kat evımı sattım mutahıt arsa sahıbıyle 4 senedır mahkemelık sıte bıtmedı eve gecemedım dıye lanet ettım

sımdı ben 29 bıne bır araba alacagım en fazla..yadamınımum 26 bınde olabılır duruma gore
Merhaba;

Ortada belli bir bütçe var. 105.000TL.
Bu rakam ile bahsettiğin hayatı kolaylıkla kurabilirsin. O konuda sıkıntı yok. Araba artık lüks değil zaruri ihtiyaç oldu. Mevcut bütçen haricinde yıllık gelirin 7.200TL (12ay*600TL)
Artık araba sahibi olduktan sonra sadece evinin önünde dursa bile yıllık ortalama 2.000TL masrafı olacak. Bu da aklında olsun.

Araba + eşyalardan sonra, ev kiralasan geri kalan paran ile yağmasa da damlar şeklinde yatırım geliri olur.

Benim amacım çıktığın **** düşlediğin bu güzel yolculukta mutlu olmanı dilemek. Ama sen yine de çok acele etme güzel kardeşim. Sonra keşke deme.

Bide beğendiğin ev fotolarını paylaşacaktın. En azından satın alma sonrası için maliyet çıkartılır. **** daha ucuza mal edebileceğin fikirler olur.

Tekrar kolay gelsin.

Eski 08-01-2020, 18:53   #40
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Artık araba sahibi olduktan sonra sadece evinin önünde dursa bile yıllık ortalama 2.000TL masrafı olacak. Bu da aklında olsun.
Bizim köyde özellikle kadınlar arasında 3 tekerli, üstü açık veya kapalı elektrikli motosikletler öylesine yaygın ki..komşu gezmesine, pazara falan hep onlarla gidiyorlar..tabi, gittikçe de tombullaşıyorlar..bol bol hamur işi yedikleri ve hiç yürümedikleri için

Benim de köyde elektrikli bisikletim var..çok ideal bi araç..şarj ediyorum; bana bir hafta gidiyo masrafı hiç yok gibi..3 yıl oldu, hiç arıza yapmadı..sadece lastik değiştirdim.

Maddi olanaklarım iyi olmasına rağmen hiç araba almaya özenmedim..hayatımda 1974 ve 1990 yıllarında sadece işim icabı araç aldım..işim bitince de sattım..

Eski 09-01-2020, 20:02   #41
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Merhaba;

Ortada belli bir bütçe var. 105.000TL.
Bu rakam ile bahsettiğin hayatı kolaylıkla kurabilirsin. O konuda sıkıntı yok. Araba artık lüks değil zaruri ihtiyaç oldu. Mevcut bütçen haricinde yıllık gelirin 7.200TL (12ay*600TL)

Araba + eşyalardan sonra, ev kiralasan geri kalan paran ile yağmasa da damlar şeklinde yatırım geliri olur.

Benim amacım çıktığın **** düşlediğin bu güzel yolculukta mutlu olmanı dilemek. Ama sen yine de çok acele etme güzel kardeşim. Sonra keşke deme.

Bide beğendiğin ev fotolarını paylaşacaktın. En azından satın alma sonrası için maliyet çıkartılır. **** daha ucuza mal edebileceğin fikirler olur.

Tekrar kolay gelsin.

Abı ben onu şöyle yapayımmı bu gece 12 otobusuyle Ant İZmir -İzmir Ödemiş yapıyorum bıletlerımı aldım yanı yaırn sabah 10 gıbı en gec ödemişteyim .ben gıdınce oraya oldu dıyelım anlasıtk o evın fotograflarını atıcam tamamı öyle yapalım.

bırde dogru dıyorsun ve ben zaten bugun Araba almamaya karar verdım bısıklet !!! en guzelı bu..
ama 1 aylık uygun fıyata araba kıralayacagım malzeme cekmek gıt gel elektrık su tesısat ıvırı zıvırı ıcın..
ekonomık davranıyorum kı otobusle gıtmeyı uygun gorudm ucak bıletı bıle bakmadım (kı arada 100 tl bıle fark olsa o da para dır benım ıcın dıyerek)

Ama tabı paradan eksılme oldu banka kredılerımı odedım 12 bın gıttı bugun ınternet elektrık vs kapattım..
hattımı konturluye cevırdım.
Hepsını sıfırladım 1 ay deıgl 3 ay deıgl 1 yıl sonrasını hesaplayarak borcsuz baslamak ıstedım hayatıma..

zaten kardesım aydında evlendı kız dogurdu doguracak sıgıntı gıbı kayınvalıdesındeydı bugun onada ev tuttum aydından sıfır daıre kırasınıda yıllık ödedım (sınavları var hem calısacak hem aıle babası olup okuyacak buda onun sınavı) e naklıyesı koltuk camasır makınası eksıgı vardı bugun ınternetten onlarıda odedım ..benden bu kadar dedım cekıldım..
vıcdanen rahatlamayınca yolumuza devam edemıyoruz..kaldı 70 bın..hadı bakalım ..gazamız mubarek ola bu arada forumda butun ekonomımı ogrendı yanı ) tamam aldım ben mesajı Dur ben gıdeyım yarın oldugu an fotograf atıcam .

gece, Cumhur Tonba ve pria beğendi.
Eski 09-01-2020, 20:11   #42
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Bizim köyde özellikle kadınlar arasında 3 tekerli, üstü açık veya kapalı elektrikli motosikletler öylesine yaygın ki..komşu gezmesine, pazara falan hep onlarla gidiyorlar..tabi, gittikçe de tombullaşıyorlar..bol bol hamur işi yedikleri ve hiç yürümedikleri için

Benim de köyde elektrikli bisikletim var..çok ideal bi araç..şarj ediyorum; bana bir hafta gidiyo masrafı hiç yok gibi..3 yıl oldu, hiç arıza yapmadı..sadece lastik değiştirdim.

Maddi olanaklarım iyi olmasına rağmen hiç araba almaya özenmedim..hayatımda 1974 ve 1990 yıllarında sadece işim icabı araç aldım..işim bitince de sattım..

https://www.youtube.com/watch?v=tjCaKQtmK8g

Abı abone ol dıyor Videoda ....olmayacagım)) Ben sevmıyorum motorsıklet..kardesımde vardı 250 R aldıgıma pısman oldum hemen sattım benım Adımaydı zaten ...Satılınca evde kıyamet koptu kapılar öarpıldı ..bıldıgın motorsıklet hastası bu cocuk..ama onun ıyılıgı ıcındı..motorsıklerın kucugu buyugu olmaz..TR de motorsıkletlılere hala saygı göstermeyı ogrenemedık..

gece ve pria beğendi.
Eski 11-01-2020, 16:28   #43
Ağaçsever

Alıntı:
Abı ben onu şöyle yapayımmı bu gece 12 otobusuyle Ant İZmir -İzmir Ödemiş yapıyorum bıletlerımı aldım yanı yaırn sabah 10 gıbı en gec ödemişteyim .ben gıdınce oraya oldu dıyelım anlasıtk o evın fotograflarını atıcam tamamı öyle yapalım.

bırde dogru dıyorsun ve ben zaten bugun Araba almamaya karar verdım bısıklet !!! en guzelı bu..
ama 1 aylık uygun fıyata araba kıralayacagım malzeme cekmek gıt gel elektrık su tesısat ıvırı zıvırı ıcın..
ekonomık davranıyorum kı otobusle gıtmeyı uygun gorudm ucak bıletı bıle bakmadım (kı arada 100 tl bıle fark olsa o da para dır benım ıcın dıyerek)

Ama tabı paradan eksılme oldu banka kredılerımı odedım 12 bın gıttı bugun ınternet elektrık vs kapattım..
hattımı konturluye cevırdım.
Hepsını sıfırladım 1 ay deıgl 3 ay deıgl 1 yıl sonrasını hesaplayarak borcsuz baslamak ıstedım hayatıma..

zaten kardesım aydında evlendı kız dogurdu doguracak sıgıntı gıbı kayınvalıdesındeydı bugun onada ev tuttum aydından sıfır daıre kırasınıda yıllık ödedım (sınavları var hem calısacak hem aıle babası olup okuyacak buda onun sınavı) e naklıyesı koltuk camasır makınası eksıgı vardı bugun ınternetten onlarıda odedım ..benden bu kadar dedım cekıldım..
vıcdanen rahatlamayınca yolumuza devam edemıyoruz..kaldı 70 bın..hadı bakalım ..gazamız mubarek ola bu arada forumda butun ekonomımı ogrendı yanı ) tamam aldım ben mesajı Dur ben gıdeyım yarın oldugu an fotograf atıcam .
Sanırım sen Ödemiş'e gidene kadar para bitecek.
Neyse sen daha iyisini bilirsin. Ama foto ve son durumları merak ediyoruz.

Kolay gelsin.

pria beğendi.
Eski 20-01-2020, 05:22   #44
Ağaçsever

Son durum nedir?

Eski 21-01-2020, 19:38   #45
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Sanırım sen Ödemiş'e gidene kadar para bitecek.
Neyse sen daha iyisini bilirsin. Ama foto ve son durumları merak ediyoruz.

Kolay gelsin.

daha bulamaıdm evı 2 saat sonra otobusum kalkıyor ızmıre gıdıyorum oradan sabah 6 da vardıgımda hemen balıkesır otbusune bınıcem **** arac kıralasammı dusuncesı arasında gıdıp gelerek ıkı saatı dolduruyorum suan.bulucam o evı..ılk hedef balıkesır ıvrındı satılık bır ev buldum.ılıcak mıydı neydı adı koyun ınuttum 22 bıne kadar dustu sahıbı catısı temız duvarlarıda.mutfak banyo yapılacak bahce kapatılacak.para bıtıyor walla.

aydemiraydın beğendi.
Eski 21-01-2020, 19:42   #46
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

son durum nedır aslında dıla durumu bılıyor whatss appda konusuyoruz .ben hakkatten yoruldum ama pes etmedım detayları evı taouyu yapınca kahve alıp elıme oyle yazıcma kafam rahat.e kotu seylerde oldu elbet köylu dedık ama ıyı carptılar bızı.onuda halledıcem nasıl ev bulunur ne yapılmalı hepsını benım gıbı comezler anlasın dıye yazıcam sonra.gorusuruz

Eski 22-01-2020, 07:03   #47
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
"kotu seylerde oldu elbet köylu dedık ama ıyı carptılar bızı" köylü artık eski köylü değil, onlarda çarpıla çarpıla çarpmasını öğrendiler ve düşünüyorlar ki ki ot çöp böcek merakı olanlarda para bol (söz meclisten dışarı) akıl biraz noksan )

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2020, 01:30   #48
Ağaç Dostu

gece's Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2007
Galeri: 32
Alıntı:
son durum nedır aslında dıla durumu bılıyor whatss appda konusuyoruz .ben hakkatten yoruldum ama pes etmedım detayları evı taouyu yapınca kahve alıp elıme oyle yazıcma kafam rahat.e kotu seylerde oldu elbet köylu dedık ama ıyı carptılar bızı.onuda halledıcem nasıl ev bulunur ne yapılmalı hepsını benım gıbı comezler anlasın dıye yazıcam sonra.gorusuruz
Hayırlı olsun. Açıkça evi aldığınızı yazmamışsınız ancak yazılanlardan işin tapu devrine kadar gelmiş olduğu anlaşılıyor.

Ayrıca tebrikler, biz bir evin alınması, tadilatını beklerken, siz kaşla göz arasında hem ana hem baba olup, kardeşin evini ve eşyalarını da hallediverdiniz. Umarım kardeşiniz vefalıdır, yoksa hele ki yeni bebek da aileye katılıp hala da olundu mu, 'bankaların ortak ATM'si durumu mukadder gibi...

Umarım yeni evinizde sevdiklerinizle birlikte, çok iyi komşulara sahip olur ve sonsuza kadar mutlu, huzurlu yaşarsınız.

gece
bize de yazdıklarınızı okuyup, kerevetine çıkmak kalır diyen forum kişisi

gece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2020, 19:51   #49
Ağaçsever

Son durum?

Eski 28-01-2020, 21:29   #50
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Son durum?

Merhaba abı son durum suan marmarısteyım muhtemelen buradan tas ev alınacak bakalım arastırıyoruz .

Eski 21-05-2020, 23:13   #51
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2020
Alıntı:
Çok çeşitli köylerde dolaştım..
Bugün imkanım olsa ve üşenmesem, mal mülk dertlerim, bağlantılarım olmasa türkmen (alevi) köylerinde yaşamayı arzu ederdim..onlar daha bi hoşgörülüdür, daha özgür düşünürler..''eline-diline-beline sahip olmak'' aleviliğin düsturudur..Alevi köylerinde dinsel baskı minimumdur.

Merhaba. Deneyimlerinize göre Çanakkale yöresi yörük köyleri için ne dersiniz merak ettim... Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar, selamlar...

pria beğendi.
aksoyra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2020, 23:59   #52
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aksoyra Mesajı Göster
Merhaba. Deneyimlerinize göre Çanakkale yöresi yörük köyleri için ne dersiniz merak ettim... Cevaplarsanız çok sevinirim. Saygılar, selamlar...
Eski köyler ve köylüler pek kaldı mı bilemiyorum..çocukluğumu yaşadığım belde insanları bile o kadar değişti ki..insani değerler ve anlayışlar o kadar bozuldu ki..
Çanakkale'de uzun süreler dostluğuna,saflığına,samimiyetine tanık olduğum harika yörük köylerinde muhabbetim oldu.
Yıl 1980'ler..O köylerde rastgele tanıdığım bi Ferhat abim vardı..50 dekar domates ektik ortaklaşa..o tarla işlerini bense pazarlama işlerini yürüttüm..baba oğul gibiydik..birbirimize en ufak yamuk yapmayı aklımızdan bile geçiremezdik..
Eski kuşaklar bambaşkaydı..
Şimdi her yerde ahlaki erozyon ve güvensizlik çok yaygın..

Eski 22-05-2020, 00:07   #53
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Dini taassubun aşırı olduğu yerleri hiç sevmem şahsen..
Ayrıca gerekli gereksiz zırt pırt Allah, din imandan dem vuranlardan hem işkillenirim hem de sevmem..
Son yıllarda din de öyle yozlaştı ki..çocukluğumdaki, gençliğimdeki din algılarım çok sarsıldı..koptum tüm öğrendiklerimden..artık huzur içinde bir deistim.

Eski 25-05-2020, 20:02   #54
Ağaçsever

rumble's Avatar

Giriş Tarihi: 09-10-2019
Selamlar,iyi bayramlar yakın zamanda benzer bir durumu yaşadığım için paylaşmak istedim;somut bazı öneriler vermek isterim.

Mümkünse tapuda köyiçi geçen evlere bakmanızı öneririm,konu olan köy evi olunca muhakkak tadilat gerektiriyor,sağlamda satılsa ,ilanlarda tadilat gerektiriyor dense de tadilat gerekiyor

Yer olarak tire,bayındır seçeneklerini de gözardı etmeyin muğla,aydın mesafe açısından düşününce değerlendirin derim.Mutlaka alternatifleri gezin,gidin köye gezin,kahvesinde oturun ,köy kadar insanının yapısı da önemli.

Emlak sitelerinin yanısıra letgo,facebook market place gibi platformları takip edin,bu tür evlerin bir kısmı resmi emlak dükkanlarında veya webten yayınlanan emlak site ilanlarından değil,şahsi letgo,facebook marketplace gibi platformlardan satılmakta,köylüden evi alan fakat emlakçılık yapmayan birçok şahıs var bu şahıslar bu tür bireysel platfomları kullanıyorlar bu açıdan yararı olabilir diye düşünüyorum,keza bankalardan satılan veya kamudan satılan evler var bunlara da bakın.

Köylü ile hayata gelince köy evi alıp tadilata başlayıp haftada 3 gün gidip gelirken edindiğim en büyük izlenim :Köylü ile saygılı ol,selamını esirgeme,ama asla yaşadığın köyden, köylüden mümkünse para mukabili bile olsa iş isteme,almış olduğum yıkık evde ilk önce kahveye oturup köylü ile tanışma ve nasıl bir destek olur yeri gelir traktör,yeri gelir başka birşey lazım olur anlamak istemiştim,ancak öğrendiğim "hallederiz" babındaki çoğu cümle boş,köylü sabah 5 te kalkıyor ürüne gidiyor sıcağa kalmadan işini bitirme derdinde bunu düşünün,mesafeyi koruduğunuz sürece sıkıntı yaşamazsınız ancak köylü diye genel nitelendirilen şahıs,şahıslar veya nereye gidersek gidelim köylü dediğimiz insanımızda artık kentli,tarım ölünce bu insanlarıda şehirli yaptı sistem,köylü diye birşey kalmadı çünkü öldü o beynimizdeki köylü imgesine sahip şahıs.

İyi Bayramlar

pria, zynlsnl, ebd ve 1 kişi beğendi.
rumble Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2020, 13:43   #55
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aksoyra Mesajı Göster
walla acıkcası o bolgelerı korucak rumuzlu abıler daha ıyı bılır bende cok ıstesemde canakkaleye gıdemedım orada 17 bınede ev buldum..

Eski 18-11-2020, 13:45   #56
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi rumble Mesajı Göster
Selamlar,iyi bayramlar yakın zamanda benzer bir durumu yaşadığım için paylaşmak istedim;somut bazı öneriler vermek isterim.

Mümkünse tapuda köyiçi geçen evlere bakmanızı öneririm,konu olan köy evi olunca muhakkak tadilat gerektiriyor,sağlamda satılsa ,ilanlarda tadilat gerektiriyor dense de tadilat gerekiyor

Yer olarak tire,bayındır seçeneklerini de gözardı etmeyin muğla,aydın mesafe açısından düşününce değerlendirin derim.Mutlaka alternatifleri gezin,gidin köye gezin,kahvesinde oturun ,köy kadar insanının yapısı da önemli.

Emlak sitelerinin yanısıra letgo,facebook market place gibi platformları takip edin,bu tür evlerin bir kısmı resmi emlak dükkanlarında veya webten yayınlanan emlak site ilanlarından değil,şahsi letgo,facebook marketplace gibi platformlardan satılmakta,köylüden evi alan fakat emlakçılık yapmayan birçok şahıs var bu şahıslar bu tür bireysel platfomları kullanıyorlar bu açıdan yararı olabilir diye düşünüyorum,keza bankalardan satılan veya kamudan satılan evler var bunlara da bakın.

Köylü ile hayata gelince köy evi alıp tadilata başlayıp haftada 3 gün gidip gelirken edindiğim en büyük izlenim :Köylü ile saygılı ol,selamını esirgeme,ama asla yaşadığın köyden, köylüden mümkünse para mukabili bile olsa iş isteme,almış olduğum yıkık evde ilk önce kahveye oturup köylü ile tanışma ve nasıl bir destek olur yeri gelir traktör,yeri gelir başka birşey lazım olur anlamak istemiştim,ancak öğrendiğim "hallederiz" babındaki çoğu cümle boş,köylü sabah 5 te kalkıyor ürüne gidiyor sıcağa kalmadan işini bitirme derdinde bunu düşünün,mesafeyi koruduğunuz sürece sıkıntı yaşamazsınız ancak köylü diye genel nitelendirilen şahıs,şahıslar veya nereye gidersek gidelim köylü dediğimiz insanımızda artık kentli,tarım ölünce bu insanlarıda şehirli yaptı sistem,köylü diye birşey kalmadı çünkü öldü o beynimizdeki köylü imgesine sahip şahıs.

İyi Bayramlar
Merhaba evet aynı goruslerı savunuyorum sızınle tecrubeyle sabıtledıgım cok şeyı kaleme dokmüşsünüz tesekkur ederım...gule gule oturun evınızde..

Eski 18-11-2020, 13:46   #57
Ağaç Dostu

SecretGarden..'s Avatar

Alıntı:
Dini taassubun aşırı olduğu yerleri hiç sevmem şahsen..
Ayrıca gerekli gereksiz zırt pırt Allah, din imandan dem vuranlardan hem işkillenirim hem de sevmem..
Son yıllarda din de öyle yozlaştı ki..çocukluğumdaki, gençliğimdeki din algılarım çok sarsıldı..koptum tüm öğrendiklerimden..artık huzur içinde bir deistim.
Ah pria cım bende Deistim ama lanet olsun ıcımdekı ınsan sevgısıne ..merhametten ne gelıyorsa basımıza gelıyor..

Eski 14-12-2020, 09:19   #58
Ağaçsever

Biz hala son durumu merak ediyoruz. Var mı bir gelişme.

pria beğendi.
Eski 16-12-2020, 08:29   #59
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-12-2020
merhaba

geneline göz attım tatil beldeleri hızla dönüşüyor, mümkün olduğu kadar uca kaçmak lazım çevre hızla dönüşmesin, karar verdikten sonra 1-2 yaz gidip hedef yerde vakit geçirmek lazım ( fırsatları elerken pek çok şey öğreniyorsunuz) su birinci planda önemli kirlenmemiş, zehirsiz su arayın ( Köylü zehir atmaya meraklıdır sağlık ararken sağlıktan ve huzurdan olursunuz) sonra elektrik ( şebekeye yakınsanız 20-25 bin liraya kadar masrafla şebekeden 25 bin den sonra güneş paneli ) sonra bahçe ve ev, kolaylıklar dilerim

khan-41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-01-2021, 10:55   #60
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-04-2020
Sn.SecretGarden merhaba,

Yeni yolculuğuna çıkacağın yazının başından son mesajına kadar okudum.Neler neler söylemek istedim ancak dur bakalım biraz yol alsın yerlerini,evlerini seçsin,fotolarını atsın öyle konuşalım derken bugüne kadar geldim.

En son iki mesajın yaklaşık 10 ay arayla olmuş.Bu arada son durumun nedir ,neler yaptın,ekonomin ne durumda,yatırımını yaptınmı,nelere karar verdin.

Yaşamayı seçtiğin yer neresi oldu,nasıl bir ev de karar verebildin.Haydi biraz daha bilgilendir bizleri.Her şey gönlünce olsun.

Cumhur Tonba beğendi.
Çamfıstığı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
aaç, begonvil, fiyat, köy evi, tadilat

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024