agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni83Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-12-2018, 20:16   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Hazine arazisine konmak

Arkadaşlar böyle bir projem var. Gerçi atı alan üsküdarı çoktaan geçti ama denemekten ne çıkar diyor ve açıklıyorum.
Orutduğum yerin en kenarındaki tek katlı müstakil evlerin sonu hazine arazisi, tapu parselden kaydı çıkmıyor. Ben bize yakın olan köyün arazisidir diye düşünüyordum ancak bu gün bölgeye gittim ve evi araziye sıfır olup, araziden 2-3 dönüm yeri tel örgüyle çevirip içine badem ve ceviz diken vatandaş ile biraz sohbet ettim. Nasıl oluyor bu iş dedim.
onun yanında da yine 3 dönüme yakın komşu evlerin önündeki araziyde kapsayacak şekilde çeviren vatandaştan rahatsız olan malikler şikayet etmişler.
Hazineden gelen memurlar 9 bin lira birine 15 bin birine derken araziyi çeviren tüm maliklere cezayı kesmiş gitmiş. Ceza kesilen bir malik de avukat. Cezayı yiyen hepsi o avukatı avukat tutup mahkemeye itiraz etmişler. Benim konuştuğum arkadaşın ceza 3500 e düşmüş o da ödemiş ve araziyi biraz daha genişletmiş Ha bu arada bahsi geçen yer etraftaki 3 köye de ait değilmiş, araziye en son mahkeme safhasında hazine sahip çıkmış. Vatandaşın beyanı bu şekilde. Yakınlarda tokinin yeri varmış, yine yakınlarda 1-2 km kadar yakınlarda göğüs hastanesi yeri varmış, mış mışi,

Adama dedim şu senin arazinin yanına da 1 dönüm ben ağaç dikiyim. Maksat ülke yeşillensin tabii tabii gel dedi bende komşu arıyom
Şimdi sorum şu,
30x30 m ebatlarında 120 m etraflı 5 metre arayla 24 tane çam fidelerimi oraya diksem. zamanla bir su deposu sonra bir konteynır koysam. Meyve ağaçları da diksem. yine böyle bir af zamanı parası neyse devlete ödeyip yere sahip olabilirmiyiz. Zamanında istanbul bu şekilde paylaşılmadı mı?
Fikirlerinizi bekliyorum

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2018, 23:33   #2
Ağaçsever

aloe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-10-2018
Valla kusura bakmayın ama Allahtan korkun derim ben. Bu dünyanın birde ahireti var. Hazine arazisi demek tüm TC vatandaşlarının hakkı demek. Bu hakkı ahirette nasıl ödeyeceksiniz acaba. Hak yemek için uyanık olacağınıza hak yolda uyanık olun

aloe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-12-2018, 23:41   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Bana kalırsa yapın ama bu işin yasal prosedürlerini biz bilemeyiz. Gidin bir arazi avukatına ona akıl danışın.

latif.07 Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 09:12   #4
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
Yapmayın. Kanunların açıklarını bulup kişisel fayda sağlamak etik değil. Başkalarının yapıyor olması da sizi haklı kılmaz.

tarku ve Selma_321 beğendi.
CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 09:38   #5
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-11-2018
Bence deneyin, bu konuda Allah'tan korkmayın Dünyayı parselleyen Allah mı? yoksa sermayenin kendisi mi ?

umsturz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 10:03   #6
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi umsturz Mesajı Göster
Bence deneyin, bu konuda Allah'tan korkmayın Dünyayı parselleyen Allah mı? yoksa sermayenin kendisi mi ?
Deneyin tabi Kimse görmediği sürece hırsızlık da yapabilirsiniz mesela. Sonuçta millete malını ortalık yerde bırakmasını Allah söylemedi

latif.07, Selma_321 ve blick beğendi.
Eski 06-12-2018, 10:30   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CornusMas Mesajı Göster
Deneyin tabi Kimse görmediği sürece hırsızlık da yapabilirsiniz mesela. Sonuçta millete malını ortalık yerde bırakmasını Allah söylemedi
Ricam olacak. Yer yüzünde, ürettiği artı emeğine el konulmayan bir Allah kulu gösterin bana. Lütfen Koskocaman yer yüzünde diyorum. Lütfen.. Bekliyorum

umsturz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 10:40   #8
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Maksat ülke yeşillensin demişsiniz, öyle ise 49 yıllığına hazine arizileri kiralanabiliyor. Konmak, on takla atmak yerine en iyi yöntem olur.

tarku, Selma_321 ve Kayrum38 beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 11:04   #9
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aloe Mesajı Göster
Valla kusura bakmayın ama Allahtan korkun derim ben. Bu dünyanın birde ahireti var. Hazine arazisi demek tüm TC vatandaşlarının hakkı demek. Bu hakkı ahirette nasıl ödeyeceksiniz acaba. Hak yemek için uyanık olacağınıza hak yolda uyanık olun
allahtan korkmama gerek yok. bu dünyanın ahireti de yok. Her şeyin bedeli vardır yeri ve zamanı geldiğinde bedelini ödersiniz. Bu bedel sadece maddi değil aynı zamanda manevidir. mesela karanlıkta bir çocuğa çarpar öldürür kaçarsınız, yeri ve zamanı geldiğinde birisi çocuğunuza **** torununuza çarpar öldürür.
Devletin BOŞ arazisine bişeyler dikmek hak gaspı olamaz. Devlet ya geilir terk et burayı der **** bedeli ne ise öde ekmeye devam et der. devlete **** milletin başına silah dayamıyoruz ki hak yiyelim.

Eski 06-12-2018, 11:06   #10
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
Bana kalırsa yapın ama bu işin yasal prosedürlerini biz bilemeyiz. Gidin bir arazi avukatına ona akıl danışın.
illa arazi benim olsun diye bir hırsım azmim yok. Denizde olta ile balık tuttuğunuzu düşünün.
Sadece ilk etapta elimdeki çam ağaçlarını BOŞ araziye dikeceğim.

Eski 06-12-2018, 11:12   #11
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İsmail Kuzucu Mesajı Göster
Maksat ülke yeşillensin demişsiniz, öyle ise 49 yıllığına hazine arizileri kiralanabiliyor. Konmak, on takla atmak yerine en iyi yöntem olur.
Onu çok düşündüm. mesela etrafımda o kadar boş ve verimli arazi varki. Devlet şurayı bana versede(ücreti neyse) ceviz diksem diye ancak işler o kadar zorki, prosedürleri geçmek için çok memurla kavga etmeniz lazım. Kaldıki 49 yıllığına kir a işide partili olmanız referansınızın olması vs vs. dediğim gibi benim şu arazi benim olsun gibi bir hırsım yok.
En son 2 ay önce gittim verdim parasını aldım 9 dönüm yer. yani benimki bir ütopya.

Eski 06-12-2018, 11:17   #12
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CornusMas Mesajı Göster
Zaten benim hayatım hırsızlık yaparak geçiyor. Şu ana kadarki tüm mal varlığımı hırsızlık yaparak kazandım. tavsiye edrim sizde yapın çok güzel bir iştir.

umsturz beğendi.
Eski 06-12-2018, 15:52   #13
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Allâh korkusu olmayan,Hiçliğin meydana gelişini gördüğü halde yeni bir yaratılışı anlamlandıramayan ve inkar edeni Beşerî kanunlar ne kadar kontrol altında tutabilir?
Ahiret yok demekle yok mu olacak...?Devekuşu kafasını toprağa gömünce dünya toprağın altından ibaret oluyor herhalde...Ya Kör olan birisi ben güneşe inanmıyorum demesi mâkul mu?
Verdiğiniz çocuk örneği ise kaderin adaletinin ta kendisi...
Her ne olursa olsun,ister inançlı olun ister inançsız...Kalkıştığınız şey ve bazı kişilerin kalkıştığı bu iş etik değil,ahlaki değil,vicdani değil...Caiz hiç değil...

Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 16:25   #14
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Feijoa Mesajı Göster
Allâh korkusu olmayan,Hiçliğin meydana gelişini gördüğü halde yeni bir yaratılışı anlamlandıramayan ve inkar edeni Beşerî kanunlar ne kadar kontrol altında tutabilir?
Ahiret yok demekle yok mu olacak...?Devekuşu kafasını toprağa gömünce dünya toprağın altından ibaret oluyor herhalde...Ya Kör olan birisi ben güneşe inanmıyorum demesi mâkul mu?
Verdiğiniz çocuk örneği ise kaderin adaletinin ta kendisi...
Her ne olursa olsun,ister inançlı olun ister inançsız...Kalkıştığınız şey ve bazı kişilerin kalkıştığı bu iş etik değil,ahlaki değil,vicdani değil...Caiz hiç değil...
Vatan haini yaftasını vuracak üyeyi bekliyorum ))))
İnsan olmak için dine inanmaya gerek olduğunu sanmıyorum.
kalın belirteçli yer için kuzey avrupa ülkelerine bakabilirsiniz . İnançlı insanlar içinde arap yarımadasına ve türkiyeye bakın derim.
Peki ahiret var demekle var mı oluyor? Kaç ölü dönüp gelmişde ahiret var demiş?
inanmayanada az saygınız olsun

Karena ve umsturz beğendi.
Eski 06-12-2018, 16:45   #15
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

İnançlıların inandoğı değerlere tam sıkı sarılmamasının sebebiyle islam suçlu olmaz.Kusur İslamda değil Müslümanda...önce bunu anlamak lazım...Ayrıca ahiretin ne olduğunu bilmeniz lazım önce....Dönüp gelme olsa ahiret denmez onma...ahiret son demek...geri dönüş yok demek...delillendirme bu şekilde olmaz...İnanana saygısızlığı ilk yapan ve inkar cümlesi kuran sizsiniz...mesajlar ortada...Ayrıca inanmayana saygımız olmadığı nerden çıktı?Ana mesele etik olmayan bir uygulama ve inananların inandığını inkar ile beyanınıza dayalı...Yaratan bile Kur'an da "dileyen iman etsin,dileyen Küfretsin-kâfir olsun(yani gördüğü halde hakikati örtsün)"diyor...Bu dünyada herkes inandığını ya da inanmadığını yaşamakta özgür....Ama bu dünyada....Ölünce neyin ne olduğunu zaten herkes anlayacak..tartışmalar bitecek...

saleri, Selma_321 ve aloe beğendi.
Eski 06-12-2018, 17:27   #16
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Alıntı:
Yer yüzünde, ürettiği artı emeğine el konulmayan bir Allah kulu gösterin bana
"Herkes kötü o yüzden ben de kötü olabilirim" çıkarsaması değil bu umarım Tamam, yeryüzünde böyle bir kişi yok. Yani? O zaman fırsatı bulup gemisini yüzdüren kaptan mı? Bence İskandinav ülkelerine böyle de bakmak lazım.

Alıntı:
Devletin BOŞ arazisine bişeyler dikmek hak gaspı olamaz.
Olmaz. Ama ekip diktiğiniz şeyler üzerinde hak iddia ederseniz, arazi üzerinde hak iddia ederseniz olur. Beni ektiğiniz cevizlerin meyvelerini toplarken yakalarsanız dövmeyecekseniz sıkıntı yok

Alıntı:
Sadece ilk etapta elimdeki çam ağaçlarını BOŞ araziye dikeceğim.
Siz çamları dikin de araziyi sahiplenmeyi boşverin.

Alıntı:
Zaten benim hayatım hırsızlık yaparak geçiyor.
Yok öyle demedim. Hırsızlık konusunu etik olmayan davranışlara örnek olarak verdim sadece. Yapıyorsunuz demiyorum, yapsaydınız aynı kapıya çıkardı diyorum.

Alıntı:
Bir inanmayan olarak benzeri ifadeleri çok sık duyuyorum sayın Feijoa, bundan rahatsız oluyorum ve cevap hakkımı kullanıyorum: Prof. Celal Şengör'ün bu konuda çok güzel bir lafı var. Diyor ki "Allah korkusu nedeniyle kötülük yapmıyorsanız, bu siz iyi bir insansınız demek değildir, siz korkaksınız demektir" der. Bu foruma üye bir dünya inanmayan/inançsız kişi vardır eminim. Bizler iyi insanlarız. Hem insanlara hem de ülkemizin kanunlarına saygı duyuyoruz.

Alıntı:
Her kelimesine canıgönülden katılıyorum.

Alıntı:
Vatan haini yaftasını vuracak üyeyi bekliyorum ))))
Soruya göre cevaplar geliyor sayın chelik26 Bu soruya sert cevaplar alabileceğinizi öngörmeniz gerekirdi.

Alıntı:
Kusur İslamda değil Müslümanda...önce bunu anlamak lazım...
İnsanlar ve iman edenler olmadan İslam var olabilirmiş gibi bir ifade bu sayın Feijoa. Herşeyin başına insanı koyan bizim düşüncemizdeki kişiler için bu söylediğiniz anlaşılacak birşey değil sadece "biat edilecek" bir ifade. O da bize uymuyor.

Alıntı:
İnanana saygısızlığı ilk yapan ve inkar cümlesi kuran sizsiniz
İnkar cümlesi neden inanana saygısızlık olsun sayın Feijoa? Siz inananlar biz inanmayanlar hakkında binbir çeşit ifadeyi kutsal kitabınızdan aldığınız delil(!?) niteliğinde ifadelerle yazmaktan çekinmiyorsunuz? İnkar ediyorsam bu düşüncemi neden söyleyemeyeyim?

Alıntı:
Ölünce neyin ne olduğunu zaten herkes anlayacak..tartışmalar bitecek...
Üzgünüz, bizce öyle olmayacak. Ya bu dünyada yaşarken anlaşılması gerekenleri anlayacağız ve ona göre, herşeyin kıymetini bilerek yaşayacağız ya da ölünce herşey bitecek

Sayın chelik26, konu başka yerlere kaydı ama eklemeden edemeyeceğim: Biz inanmayanların gördüğü "sözde saygı"dan kurtulup gerçekten saygı görmesi için bizlerin daha iyi insanlar/bireyler olması gerekiyor bence. Çamları dikin, boş hazine arsalarına dikebildiğiniz kadar ağaç dikin. Fakat "cezamı öderim ama arsayı kapatırım" düşüncesi çok tepki çeker ve bence çekmesi de doğru olur. Vazgeçin.

Eski 06-12-2018, 18:15   #17
Ağaçsever

Sn CornusMas Konu uzamasın, ve din tartışmasına girmesin diye yazdıklarınızın pek çoğunu defalarca yazıp tekrar sildim.
Başlığa bakarsanız sonunda gülme işareti var,
Arsanın benim olma ihtimali 20 yılda 1. heleki toki ve hastane yapılacaksa devlet orayı ne bana ne de diğer maliklere yedirmez. Yani istesemde koştursamda bu iş olmaz. adanada galiba 100 yıldır ekilen tarlaları sahiplerinden aldılar. Dedimya benimki bir ütopya.
Bundan sonra 10 yıl **** 20 yıl yaşayacağımızın garantisi yok. Tutki 20 yıl sonra arsa benim olsa neye yarar yaş olacak 67.
Benim bir felsefem var, babamın şu anki mal varlığımda katkısı yok. Kendi ayaklarımla geldim. Çocuklarımda kendi ayaklarıyla yükselsinler ki, değerini bilsinler. Yani çocuklarıma birşeyler bırakma kaygımda yok.
AMa havalar düzelsin o çamları dikeceğim kimse engelleyemz beni

Eski 06-12-2018, 18:28   #18
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Merhaba aslında çok güzel bir konu gerçekten tebrik ederim güzel bir örnek olmuş! benim şuan ekim yaptığım yer bir komşumuzun ancak yerin hikayesi sizin dediğiniz gibi olmuş...

Komşumuzun babası Trabzon'dan gelmiş koca alanı bildiğiniz almış ve temizlemiş açmış ve tarıma uygun hale getirmiş ve koca tepeye set yapa yapa bölgeyi düzeltmiş kendi el emeğiyle yapmış. Arazinin değeri şuan 3 trilyonun üzerinde çıkıyor. 5 yıl önce kadar bu bölge imara açıldı el altından partiliden ordan burdan ayarladılar ve koca arazi rahat 30-40 dönüm var ama tepe olarak düşünün. Arazi tapu kadastro geçirildi ve 5 çoçuğu arasında paylaştırıldı. Her aile 30-40 bin civarı masraf ve imarı için bir para ödediler. Sonuç olarak şuan yerlerin üzerinde güllük gülüstanlık oturuyorlar.... Ben bunu sadece örnek olarak anlattım ki bu tarz yapanlar var doğrudur yanlıştır tartışılır ama yapanlar var.

Deniz kenarındaki devlet arazisindeki ormanları yakıp otel yapmalarına izin veren bir sistem var ülkede, bu tarz bir şey olması hiçte zor değil, ağaç kesileceğine ağaç dikilmesini yeğlerim.

chelik26 beğendi.
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2018, 19:21   #19
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Sayın cornusmas ,Kusur islamda değil Müslüman da ifadesini yanlış anlamışsınız....Bazı İnsanlar Müslümanlarda gördüğü kusuru islama hamlediyorlar..halbuki alakası yok...Müslümanı kusurlu ve eksik görüp islam böyleymiş gibi anlıyor ve anlatıyorlar...
Bu ifade bunun için....
İnkârı gereksiz yerde gereksiz bir çıkışla beyan elbette saygısızlık olur...Ve tartışmalara ayrışmalara kapı açar...
Ayrıca Şengör ün ifade şeklini de tasvip etmemiz mümkün değil....Ve inkârı ,imanı tahkir eder boyutta ve aşağılayıcı boyutta ilân ediyor...bilmem anlatabildim mi?
Sonuç olarak
Sizce öyle,bizce böyle....Tartışmaları uzatmaya gerek yok....Biz ahiret odaklı yaşamaya,İmanımızın gereği olarak Dünyayı mâmur etmeye devam edeceğiz...İnşAllâh...
Siz de inanmadan salt insan odaklı bi anlayışla dünyayı imar etmeye devam edin....
Ölüm nasıl olsa mutlak...Bildiğini zannetmekle vakıf olmak ayrı şey...Ölünce Anlayacak herkes emin olun...Bizce hayat ölünce herşeyin biteceği kadar basit ve anlamsız değil...Ve insanoğlunun içindeki ölümsüzlük arzusu da Bunun sırrını fısıldıyor...Tabii bizce...

saleri ve CornusMas beğendi.
Eski 06-12-2018, 21:42   #20
Ağaçsever

Sn feijoa ben uzatmak istemesemde siz zorluyorsunuz,
bana şu dünyada iyi müslüman **** islam müslümanı göstersenize hani kusur islamda değil diyorsunuz ya o bakımdan?
Ve dünlerin tarih boyunca insanlığa 1 tane elle tutulur iyiliğini göster.
Dinler tarihleri boyunca insanlığa kan ve göz yaşı vermiştir. Zaten doğuşlari bile kanla göz yaşı iledir.
Oysa dinlerin geliş amacı insanlığa barışı getirmekti. Ama hiç bir zaman bunu yapamadı ve tam aksine tarih boyunca din adına savaşlar oldu. Oysa bizim bildiğimiz savaşlar din adına değil toprak adınaydı. Türkler islamı zoraki seçmeden önce asla ve kat a din adına savaşmamıştır. Din adına savaşmak zaten vahvşettir.
Bence siz yaşadığınız dini bilmiyorsunuz. Bu gün müslümanların durumu tamda islamın emrettiği gibidir. Biat eden şükreden, batıla inanan, her şeyi allaha havale eden, korkak.
İslamın çıktığı yerde tarih boyunca su sıkıntısı varken islam bize temizliği emrediyor. Yav biz her mevsim gürül gürül akarsuların aktığı, adına tanrı dağları denilen o dönemin en bereketli yerlerinde yaşamış ve asla temizlik gibi bir problemi olmayan bir millettik. Yav biz her daim savaşlarda babaları ölen çocukların çok olduğu bir toplumdukki, buna rağmen 1 tane çocuk sahipsiz kalmıyordu. Bizler savaş zamanı gözümüzü kırpmadan ölüme giden bir milletken son 1500 yılda bizi bu kadar pısırık tembel biat eden bir toplum yapan nedir. Bizler ırkımız bozulmasın diye aynı obadan evlenmeyen bir milletken bu gün mal bölünmesin diye utanmasalar kardeşleri birbiriyle evlendirecek kadar aşağılık bir kültüre doğru gidiyoruz.
Ama normaldir inandığımız dinin temeli kardeşlerin evliliğinden insanlığı çoğaltıyor.

umsturz beğendi.
Eski 06-12-2018, 21:52   #21
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Merhaba aslında çok güzel bir konu gerçekten tebrik ederim güzel bir örnek olmuş! benim şuan ekim yaptığım yer bir komşumuzun ancak yerin hikayesi sizin dediğiniz gibi olmuş...

Komşumuzun babası Trabzon'dan gelmiş koca alanı bildiğiniz almış ve temizlemiş açmış ve tarıma uygun hale getirmiş ve koca tepeye set yapa yapa bölgeyi düzeltmiş kendi el emeğiyle yapmış.

.
Ben böyle insanlara saygı duyarım en azından emek sarfetmiş atıl bi işe yaramayan araziyi üretime döndürmüş. SOnrasında devlet bu adama çık burdan burası benim dese daha mı adil olurdu? Oysa devlet doğru olanı yapmış ve bir bedel karşılığı vermiş.
Öte yandan tarıma elverişli atıl arazileri de devletin çiftçilik yapacak üretime katkı yapacak insanlara dağıtması lazım.
Yine yerleşim yerlerine yakın boş yerleri yerleşime yeşile ağaca parka vs bir şeye açması gerekir, bu sayede buraya ilk ben oturdum benim olacak zihniyetini silmiş olur.

Eski 06-12-2018, 22:12   #22
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi chelik26 Mesajı Göster
Sn feijoa ben uzatmak istemesemde siz zorluyorsunuz,
bana şu dünyada iyi müslüman **** islam müslümanı göstersenize hani kusur islamda değil diyorsunuz ya o bakımdan?
Ve dünlerin tarih boyunca insanlığa 1 tane elle tutulur iyiliğini göster.
Dinler tarihleri boyunca insanlığa kan ve göz yaşı vermiştir. Zaten doğuşlari bile kanla göz yaşı iledir.
Oysa dinlerin geliş amacı insanlığa barışı getirmekti. Ama hiç bir zaman bunu yapamadı ve tam aksine tarih boyunca din adına savaşlar oldu. Oysa bizim bildiğimiz savaşlar din adına değil toprak adınaydı. Türkler islamı zoraki seçmeden önce asla ve kat a din adına savaşmamıştır. Din adına savaşmak zaten vahvşettir.
Bence siz yaşadığınız dini bilmiyorsunuz. Bu gün müslümanların durumu tamda islamın emrettiği gibidir. Biat eden şükreden, batıla inanan, her şeyi allaha havale eden, korkak.
İslamın çıktığı yerde tarih boyunca su sıkıntısı varken islam bize temizliği emrediyor. Yav biz her mevsim gürül gürül akarsuların aktığı, adına tanrı dağları denilen o dönemin en bereketli yerlerinde yaşamış ve asla temizlik gibi bir problemi olmayan bir millettik. Yav biz her daim savaşlarda babaları ölen çocukların çok olduğu bir toplumdukki, buna rağmen 1 tane çocuk sahipsiz kalmıyordu. Bizler savaş zamanı gözümüzü kırpmadan ölüme giden bir milletken son 1500 yılda bizi bu kadar pısırık tembel biat eden bir toplum yapan nedir. Bizler ırkımız bozulmasın diye aynı obadan evlenmeyen bir milletken bu gün mal bölünmesin diye utanmasalar kardeşleri birbiriyle evlendirecek kadar aşağılık bir kültüre doğru gidiyoruz.
Ama normaldir inandığımız dinin temeli kardeşlerin evliliğinden insanlığı çoğaltıyor.
Neresini düzelteceğimi hangi birini cevaplayacağımı şaşırdım...Çünkü atarken bu kadar mesnetsiz ve saçma sapan ve genellemeler yaparak gülünç şekilde atışınız,bırakın bizleri,ateistleri bile düşündürmüş,bu kadar da savurganca desteksiz atılmaz dedirtmiştir...İstediği gibi takılsın herkes...Ama önce bir islamı araştırın...Gülünç atmamış olursunuz... İnandığı dini bilmeyen biz değiliz...Lakin siz inanmadığınızın ne olduğunu bile bilmiyormuşsunuz...O çıkıyor ortaya....

saleri ve chelik26 beğendi.
Eski 06-12-2018, 22:48   #23
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Feijoa Mesajı Göster
Neresini düzelteceğimi hangi birini cevaplayacağımı şaşırdım...Çünkü atarken bu kadar mesnetsiz ve saçma sapan ve genellemeler yaparak gülünç şekilde atışınız,bırakın bizleri,ateistleri bile düşündürmüş,bu kadar da savurganca desteksiz atılmaz dedirtmiştir...İstediği gibi takılsın herkes...Ama önce bir islamı araştırın...Gülünç atmamış olursunuz... İnandığı dini bilmeyen biz değiliz...Lakin siz inanmadığınızın ne olduğunu bile bilmiyormuşsunuz...O çıkıyor ortaya....
Bu kadar çok şey yazmanıza gerek yok, sadece dinlerin insanlığa bir tek somut faydasını söyleyin yeter.
Diğer yazdıklarım beni bağlar.

Eski 06-12-2018, 23:36   #24
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Okumanızı tavsiye ederim...İnanmamak bir mesele,inanmadığı için bağnazlık yaparak,sayısız faydayı görmemek bir mesele....Bu kadar bu derece görmeyen birine biz ne fayda gösterebiliriz?

saleri ve chelik26 beğendi.
Eski 07-12-2018, 09:21   #25
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Alıntı:
Sayın cornusmas ,Kusur islamda değil Müslüman da ifadesini yanlış anlamışsınız....Bazı İnsanlar Müslümanlarda gördüğü kusuru islama hamlediyorlar..halbuki alakası yok...Müslümanı kusurlu ve eksik görüp islam böyleymiş gibi anlıyor ve anlatıyorlar...
Bu ifade bunun için....
Tam da bu söylediğinizi anladım aslında sayın Feijoa. Bizler için İslam ya da diğer dinlerin kaynağı Tanrı, Allah ya da herhangi başka bir üstün varlık değildir. Dinleri ortaya koyan insandır. İnsan kusursuz olmadığı için bir insan eylemi olan din de kusursuz olamaz bizim düşüncemizde. Bu düşünceye insanın tüm eylemleri dahildir. Ancak inancınızın kaynağı olarak Allah'ı gösteriyor, buna inanıyor, bunu düşüncenizin öncülü olarak alıyorsanız görüşünüzün geri kalan kısımları da bu öncüller gereği doğru olur. Bu noktada tartışılacak birşey yok kanımca. Orijinlerimiz ve koordinat sistemlerimiz farklı diyelim

Alıntı:
İnkârı gereksiz yerde gereksiz bir çıkışla beyan elbette saygısızlık olur...Ve tartışmalara ayrışmalara kapı açar...
Haklısınız. Öyle olur. Ancak inanmayanlar hakkında inananların gereksiz çıkışları da, sadece kutsal kitaplardan alıntı yapıldığında bile rahatsızlık verici olabiliyor. Bu noktalarda her iki taraf da biraz daha hoşgörülü olmalı sanki.

Alıntı:
Ayrıca Şengör ün ifade şeklini de tasvip etmemiz mümkün değil....Ve inkârı ,imanı tahkir eder boyutta ve aşağılayıcı boyutta ilân ediyor...bilmem anlatabildim mi?
Kesinlikle anlatabildiniz. "Allâh korkusu olmayan,Hiçliğin meydana gelişini gördüğü halde yeni bir yaratılışı anlamlandıramayan ve inkar edeni Beşerî kanunlar ne kadar kontrol altında tutabilir?" gibi cümleler karşısında bizlerin neler hissettiğini de ben anlatabilmiş oldum sanırım.

Alıntı:
Sonuç olarak
Sizce öyle,bizce böyle....Tartışmaları uzatmaya gerek yok....
Bence de. Sizi ya da herhangi bir dinin mensubunu kırmak gibi bir amacım yoktu kesinlikle. Dilerim öyle bir durum olmamamıştır. Ama eğer olduysa, bu mesajın altına adını yazsın lütfen. Özür olarak o kişi için orman içerisindeki açıklık alanlara 10 tane fidan dikip, fotoğraflayıp kendisine göndereceğim

tarku, Asoo, g.c. ve 1 kişi beğendi.
Eski 07-12-2018, 11:26   #26
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Öyle güzel bir özür teklifi ki insan niye kırılmadım diye hayıflanıyor.

g.c. ve chelik26 beğendi.
Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 12:45   #27
Ağaçsever

Şöyle bir bahçe hayal ediyorum

umsturz beğendi.
Eski 07-12-2018, 12:58   #28
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Sevgili CornusMas

Dünyalı (2007)
The Man from Earth filmini izlediniz mi bilmiyorum ancak sizin iletilerinizden filmden aldığım keyfi hissettim. Keşke Feijoa ile olan fikir alışverişiniz uzayıp gitse diye geçirdim içimden.

Soğuk bir kış günü büyücek bir şömine başında elimde sıcak şarabım ile sizleri dinlerken hayal ettim kendimi. İyi ki varsınız...

g.c. Çevrimiçi   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 13:39   #29
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi g.c. Mesajı Göster
Sevgili CornusMas

Dünyalı (2007)
The Man from Earth filmini izlediniz mi bilmiyorum ancak sizin iletilerinizden filmden aldığım keyfi hissettim. Keşke Feijoa ile olan fikir alışverişiniz uzayıp gitse diye geçirdim içimden.

Soğuk bir kış günü büyücek bir şömine başında elimde sıcak şarabım ile sizleri dinlerken hayal ettim kendimi. İyi ki varsınız...
İzlemem mi sayın g.c

"The mythical overlay is so enormous, and not good. The truth is so, so simple... The New Testament in 100 words or less. Ready?"

Ayrıca, teşekkür ederim...

Eski 07-12-2018, 16:38   #30
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Konu, Hazine arazisine ağaç dikmek ile başlamış ve sonrasında dinler ve ateizm üzerine gitmiş. Ne ara felsefi konulara atlayış oldu? kaçırmışım.

Hazine arazisini tel ile çevirip içine kendinize yaşama alnı yapıp, ağaçlar dikmeyi düşüyorsanız, bir kumpas alıp ensenizi ölçün. Enseniz kalınsa sorun olmaz. Bir gariban iseniz ve enseniz kibrit çöpü kadar ise saatine varmaz gelip başınıza yıkarlar. Ülkemizdeki adalet sistemini şimdiye kadar çözmüş olmalıydınız. Adaletin gücü değil güçlülerin adaleti işler burada. Yıkıma geldiklerinde, etrafı yakıp yıkabilecek misiniz? Çocuğunuzun boğazına bıçak dayayıp "yıkarsanız çocuğumu keserim" diyebilecek misiniz? Bunları yapabilecekseniz boğaz kenarına villa bile yapabilirsiniz.

Oruçlu oruçlu, emzikli yavruları olan bir kediyi zehirleyenlerin dini mi ahlak öğretiyor? 1400 sene önceki uygulamalar için bir şey diyemem o zamanda yaşamadım ancak günümüz islamı istediğin tarafa çekip, istediğini uyguladığın, istemediğini yok saydığın bir din oldu. Peygamber sünneti nedir diye sorsan kimse cevap vermez. Cumaya giderler tıngır mıngır, cematin yarısı son sünneti kılmadan koşarak camiden çıkar. Zorla yapıyorsan, yapma kardeşim. Ülkenin %99'u Müslüman, %90'ı toplum baskısı ile Müslüman.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018