agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni112Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-10-2017, 11:38   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
makovad / Hobi Bahçesi Çalışması

Merhaba arkadaşlar ,

Site bahçesinden hobi bahçesine birikimimizi kullanarak sırf hem toprağımız olsun hemde ileride çocuğumuza yatırım amaçlı Ankara Polatlı'da bir imarlı bir arsa aldık..

Tek tapu 751 m2 olarak Tapuda görünüyor.Arsamızı çevirmek için yer tespiti yaptırmamız gerekiyor.İleride sorunlar yaşamamak için Polatlı Kadastro ile görüşme sonucu resmi evrak verecekleri için başvurumuzu verdik.751 M2 yer tespiti için 530 TL ödeme yaptım.(rakam fazla geldi ama mecbur yaptırmam gerekiyor ileride sorun yaşamamak adına)Arkadaşlar randevu verecekler ona göre gidip arazimizi belli edeceğiz.

Sonrası çalıştığım firmada demir profil büküm işleri yaptığımızdan kıyıda köşede duran 40*40*4mm köşebentleri 2mt kestim orantılı 4 delik açtım.Uclarını sivri bir şekilde hazırladık.Yerimizin belli olmasının ardından müsait bir zamanda gidip tel örgü demirlerini ip çekerek resmi sınırlarıma çakacam sonrası zaten tel örgü çekme işi yapacağım..

Arazi fotoğraflarımız ve hazırladığım malzemeler fotoğraf ile siz değerli forum arkadaşlarımla paylaşıyorum..

Eklenen Resimler

makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 12:22   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Hayırlı uğurlu olsun yeriniz.

Ayazkızı ve makovad beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 12:25   #3
Ağaçsever

Bu da hazırladığımız 40*40*4 mm köşebent demir inşallah sorunsuz bir şekilde çevirebiliriz.

Eklenen Resimler

Düzenleyen makovad : 03-10-2017 saat 19:36
Eski 02-10-2017, 12:27   #4
Ağaçsever

buzadam's Avatar

Giriş Tarihi: 28-03-2017
Arsanız hayırlı olsun.

makovad beğendi.
buzadam Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 12:32   #5
Ağaçsever

Arkadaşlar çok teşekkür ederim .Daha güzelleri daha güzel yerlerde sizin olsun inşallah @buzadam54 @hosseda

Acil ihtiyaç olarak ileride çok işime yarayacak su terazisi gerdirme halatı(tel örgü gerdirmek için) ayrıca takozdan 3 tarafı çengelli diğer tarafı kancalı bir alet yapacağım tel örgü çekerken çok yardımcı olacak bana :=) daha öncede köyde amcamın evine çekerlerken görmüştüm inşallah burada işime yarayacak..

Asia ve Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen makovad : 02-10-2017 saat 12:37 Neden: ekleme
Eski 02-10-2017, 12:34   #6
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Yeriniz hayırlı uğurlu bol çiçekli olsun.

makovad beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 12:48   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2017
Hayırlı Uğurlu Gönlünüzce Olur İnşallah. Konunun devamının merakla takipçisi olacağım bende aynı niyetteyim çünkü. Su konusunda yapacaklarınızı da paylaşırsanız memnun kalacam.

makovad beğendi.
Ayas61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 13:06   #8
Ağaçsever

Konum itibariyle 1,5 km ileride sakarya nehri geçiyor ayrıca yakın bir noktada sulama kanalı mevcuttur.Ama arsa imarlı köy dibi elektrik ve su aboneliği ev yapıldığı taktirde alınabiliyormuş. Bakalım şu an su ile alakalı bir çalışma yapmadım.Önceliğim araziyi çevirmek ama gelişmelerden ayrıntılı bahsedeceğimden emin olabilirsiniz.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayas61 Mesajı Göster
Hayırlı Uğurlu Gönlünüzce Olur İnşallah. Konunun devamının merakla takipçisi olacağım bende aynı niyetteyim çünkü. Su konusunda yapacaklarınızı da paylaşırsanız memnun kalacam.

Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen makovad : 02-10-2017 saat 13:56 Neden: yeşilırmak yazmısım sakarya nehri ..
Eski 02-10-2017, 13:11   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
Konum itibariyle 1,5 km ileride yeşil ırmak geçiyor ayrıca yakın bir noktada sulama kanalı mevcuttur.Ama arsa imarlı köy dibi elektrik ve su aboneliği ev yapıldığı taktirde alınabiliyormuş. Bakalım şu an su ile alakalı bir çalışma yapmadım.Önceliğim araziyi çevirmek ama gelişmelerden ayrıntılı bahsedeceğimden emin olabilirsiniz.
Teşekkür ederim. Takipteyim

makovad beğendi.
Ayas61 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2017, 16:05   #10
Ağaçsever

portorikolu's Avatar

Giriş Tarihi: 28-07-2017
Yeni toprağınız hayırlı uğurlu olsun. Umarım sevdiklerinizle beraber güzel günler geçirirsiniz.

makovad beğendi.
portorikolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2017, 22:03   #11
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-06-2017
Hayırlı olsun. Sağlıklı günler geçirmenizi dilerim yeni yerinizde.

makovad beğendi.
ÇağanOnur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2017, 13:19   #12
Ağaçsever

Arkadaşlar merhaba arsamizin sinirlari belli değil sinir belirlemesi ile alakali Aplikasyon hazirlanmasi ve kazik çakilmasi gerekiyordu. Bunun ile alakali Polatlidan lisansli harita kadastora bürosundan destek aldik .530 karsiliği ekip geldi 4 köşemizi belli etti kaziklar çakildi. Aplikasyon projemizide verdiler.Arsa içinde daha önce bu kisimda bir ev olduğunu farkettik ama duvarlari yikilmiş. Su basmasi duruyor güzel bir ot temizliğinin ardindan net olarak su basmasinin durumunu kontrol etmek istiyorum.Boş bir vaktimde köyde kepçe ayarlayarak hem topragi temizlemesi ve düzeltmesi ile alakali destek alacam bu siradada su basmasi durumuna bakap yikilip yikilmamasina karar vereceğim.

Eklenen Resimler

Asia, Ayazkızı ve kavil beğendi.
Eski 08-10-2017, 13:24   #13
Ağaçsever

Ayrica köy muhtari ile su ve elektrik mevzusunu sordum köy mahalle olduğu için belediyeye aitmiş bu su ve elektrik mevzusunu belediyeden hal edecekmisiz acaba bilgisi olan varmi ne yapmam gerekiyor.Şu an bir konut düşünmüyorum ama kenarlara ağaç çeşitlerinden dikeceğim bunun içinde su lazim acaba bilgi sahibi olan varmidir.

Asia beğendi.
Eski 10-10-2017, 15:22   #14
Ağaçsever

Merhaba arkadaşlar araştırmalarım sonucu Ankara da Bahçe sulama için bahçe suyu alabiliyormusuz. Öncelikle aykome den numarataj alıyoruz. Numataj almak için şartlar bahçemizin yeri çevrili olması gerekiyormuş. Tapu ve Kimlik fotokopisi ile gidip başvuru veriyoruz.Benim yerim Polatlı köy olduğu için ücret ödemiyormuşum.Polatlı merkezde cüzi bir rakam alıyorlarmış.Numaratajımız alındıktan sonrası Aski Polatlı Bahçe aboneliği için Numarataj evrakı İskanlı ile Belediyeden alınan çap evrakı imarsız ise Aplikasyon kimlik tapu fotokopisi benim oraya yaklaşık 750-1000 arası bir ödeme talepleri olacakmış.Ben öncelikle bahçenin pis toprağını atıp ardına tel ile çevirip sonrası Numarataj alacağım sonrası maddi müsaitlik olduğunda su aboneliği için başvuru vereceğim. Bahçe su aboneliği olacak ..

Eski 22-10-2017, 21:45   #15
Ağaçsever

Bugün müsaitliğim varken işlerin bir kismini tamamlamak istedim.numarataj için bahçenin çevrili olmasini isteyen aykome için bahçeyi çevirdim.Başvuruyu yarin yapacam. Bahçeyi sürdürüp pis otlardan ayirdik. Subasmanin olduğu yerden cikan otlar temizlendi.Son resmi çekememisim yorulduk biraz ama değdi. Numarataj için başvuru verecez bahçe suyu almak için..

Eklenen Resimler

Düzenleyen makovad : 23-10-2017 saat 12:01
Eski 24-10-2017, 15:05   #16
Ağaçsever

Ankara Büyükşehir belediyesine gittim bugün.. Bahçe suyu başvurusu için öncelikle numarataj gerekliymiş.Benim arsada şu an ev olmadiği için Bahçe suyu alacağım.Pazartesi gününe randevu verdiler. Keşif yapilip uygunsa numarataj verecekler bakalim pazartesiyi bekliyorum.

Eski 24-10-2017, 15:35   #17
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Hayırlı olsun . Güzel ağaçlar ve bitkiler yetiştirmek nasip olsun.

makovad beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2017, 16:16   #18
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalim01 Mesajı Göster
Hayırlı olsun . Güzel ağaçlar ve bitkiler yetiştirmek nasip olsun.
teşekkür ederim. En kısa sürede bahçeye suyumuzu çekip önce kenarlardan başlayarak leylandi sonrası meyve ceviz ıhlamur türevi ağaçlarımızı dikmek istiyoruz. Büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Ayazkızı ve celalim01 beğendi.
Eski 31-10-2017, 20:08   #19
Ağaçsever

Arkadaşlar Büyükşehirden numarataj için ekip geldi fakat bahçeme numara vermediler sebebide bahçenin kapisi yokmuş. Bizde rica ettik bir kapi koyariz dedik ama tekrar başvuru yapacakmisiz. Çok garip bir durum kapı olmadiğı için numarataj vermemeleri. Bilgi vermek istedim.

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-12-2017, 20:20   #20
Ağaçsever

Bahçede sonunda ilerleme kayit edecez tel örgü ile alakali bir firma ile anlaştik 15 güne havanin durumuna göre tel örgü çekilecek.Bu sirada konteyner projemize karar verdik. Tek oda soldan giriş girişte mutfak hemen karşisi banyo tuvalet olan bir proje devam edecez.Bunun ile alakalida fiyat aldim. 7500 tl +%1 kdv olarak.500 tl de vinç fiyati aldik.Sizfe fiyatlar nasildir.

Ayazkızı, Muda ve cockpit beğendi.
Eski 17-12-2017, 20:28   #21
Ağaçsever

Konteyner projemiz )

Eklenen Resimler

Düzenleyen makovad : 18-12-2017 saat 04:13
Eski 18-12-2017, 08:31   #22
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Alıntı:
Bahçede sonunda ilerleme kayit edecez tel örgü ile alakali bir firma ile anlaştik 15 güne havanin durumuna göre tel örgü çekilecek.Bu sirada konteyner projemize karar verdik. Tek oda soldan giriş girişte mutfak hemen karşisi banyo tuvalet olan bir proje devam edecez.Bunun ile alakalida fiyat aldim. 7500 tl +%1 kdv olarak.500 tl de vinç fiyati aldik.Sizfe fiyatlar nasildir.
Merhaba Sn mavokad, yeriniz hayırlı olsun.Ben de sizin gibi yolun başındayım. Ben 12 m2 ufak bir konteyner koydum alan fazla daralmasın diye (yerimiz 500 m2). Sadece hafta sonları kullanacağım için ev yapılana kadar bana yeter. İçinde ufak tuvalet ve mutfak tezgahı bile var. İçeriye eşya namına 1 çekyat ancak sığıyor. Ama olsun. Önemli olan huzur. Ben konteyneri 5.400 TL vinç ulaşım dahil aldım. 2 ay kadar önce. Ama size biraz uzak. Aldığım yer İzmit'te İzmit Konteyner-Nihalsan konteyner firması. İç duvarlar plastik değil, betopan denilen malzemeden. Sağlam gözüküyor. Ama arsada elektrik olmadığı için arka su girişine dişli bağlantı bırakılmasını istedim yapmamışlar. Onun dışında memnun kaldım. Konteyner altını düzgün terazisinde bir beton yapın işiniz kolay olur. İyi çalışmalar dilerim.

Ayazkızı ve makovad beğendi.
aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-12-2017, 09:55   #23
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aziztoprak Mesajı Göster
Merhaba Sn mavokad, yeriniz hayırlı olsun.Ben de sizin gibi yolun başındayım. Ben 12 m2 ufak bir konteyner koydum alan fazla daralmasın diye (yerimiz 500 m2). Sadece hafta sonları kullanacağım için ev yapılana kadar bana yeter. İçinde ufak tuvalet ve mutfak tezgahı bile var. İçeriye eşya namına 1 çekyat ancak sığıyor. Ama olsun. Önemli olan huzur. Ben konteyneri 5.400 TL vinç ulaşım dahil aldım. 2 ay kadar önce. Ama size biraz uzak. Aldığım yer İzmit'te İzmit Konteyner-Nihalsan konteyner firması. İç duvarlar plastik değil, betopan denilen malzemeden. Sağlam gözüküyor. Ama arsada elektrik olmadığı için arka su girişine dişli bağlantı bırakılmasını istedim yapmamışlar. Onun dışında memnun kaldım. Konteyner altını düzgün terazisinde bir beton yapın işiniz kolay olur. İyi çalışmalar dilerim.
Sn. AZİZ merhaba sizede hayırlı olsun. Zeminim vardı tesviyede değildi düzelttik şükür. Herhangi bir imar **** yazı almadan direk getirip koyacağım konteyneri sadece önce çit ile bahçemi çevirtip yarım kalan numataj işini tamamlatıp ASKİ den bahçe suyu alacağım sonrasıda konteyneri getirdeceğim.Elektrik aslında direk yakın ama bahçemde kuyu olmadığı için ve imar ile alakalı izin almayacağım için elektrik çekemiyorum. onun yerine güneş enerjisi kullanmayı düşünüyorum.Bakalım dediğim gibi önce su getirteceğim sonraki işlerin durumuna göre hareket edeceğim .. Konteyner ile alakalı rakamınız gerçekten çok iyi izmitten nakliye baktım 1500 den aşağı gelmiyorlar buradan vinç bulsam 500 de o yazar 2000 tl yol burdan aldığım rakamlarla aynı bende betopan kullanmak ıstıyorum baskası olmasın ıstıyorum sorun olmaması ıcın. teşekkürler.

Ayazkızı beğendi.
Eski 23-12-2017, 13:08   #24
Ağaçsever

Arkadaşlar tel örgü işi ile alakalı Ankarada Polatlı da bir firma ile anlaştık.Havaların durumu yüzünden şu an yapılmayacak mart ayına havalar düzeldiği an başlayacaklar.751M2 alan toplamda 110 mt 4 mt çift açılır kapı ve 106 mt tel örgü eğri direk tirek üstü dikenli tel hepsi 3500 tl anlaştık.Hayırlısı ile bekliyoruz bakalım.. İyi günler.

Ayazkızı beğendi.
Eski 11-03-2018, 10:34   #25
Ağaçsever

Son durumlar ) Telörgü firmasindan işi aksatmasi sebebiyle aldim.onun yerine kendim dikmiş olduğum direklere şu an uygun olsun diye geçici kümes teli ile çevirdim
Konteyner siparişimiz verildi. Bu hafta cumartesi sevkiyati yapilacaktir.

Eklenen Resimler

Eski 11-03-2018, 10:39   #26
Ağaçsever

[IMG][/IMG]
[IMG][/IMG]

kavil beğendi.
Eski 11-03-2018, 20:29   #27
Ağaç Dostu

HAKAN_O's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Merhaba
ben kendi yerime konteyner yaptırdım ama çok kullanışlı olmadığını söyleyebilirim.
Nedeni, kullanılan malzemeler çok kalitesiz. Kapıları, mutfak dolabı,lavabo ve klozet en kalitesiz malzemeden kullanıyorlar.
Zaman içinde yer yetersiz kalıyor büyütme ihtiyacı gerekiyor.
ben iç cephesi plastik olduğundan extradan betopan yaptırmıştım yoksa plastik kokusu oluyor.
Benim yerimde belediye müdahale ettiği için konteyler tercih ettim
ama size tavsiyem prefabrik veya betonarme yaptırmanız.

makovad beğendi.
HAKAN_O Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-03-2018, 21:38   #28
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi HAKAN_O Mesajı Göster
Merhaba
ben kendi yerime konteyner yaptırdım ama çok kullanışlı olmadığını söyleyebilirim.
Nedeni, kullanılan malzemeler çok kalitesiz. Kapıları, mutfak dolabı,lavabo ve klozet en kalitesiz malzemeden kullanıyorlar.
Zaman içinde yer yetersiz kalıyor büyütme ihtiyacı gerekiyor.
ben iç cephesi plastik olduğundan extradan betopan yaptırmıştım yoksa plastik kokusu oluyor.
Benim yerimde belediye müdahale ettiği için konteyler tercih ettim
ama size tavsiyem prefabrik veya betonarme yaptırmanız.
Maalesef şu an konaklama için konteyner başka seçeneğim yok sadece haftasonlari oda arada bir gideceğim ileride konaklamalar artinca orta kisima beton eve başlamayı düşünüyorum ama ilerike dönemde.

Eski 11-03-2018, 22:29   #29
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Sayın makovad,

Oluşturacağınız evinizde ve bahçenizde geçireceğiniz nice güzel günler, seneler dilerim.
Paylaştığınız sürecin daha rahat takip edilebilmesi adına açtığınız şu konu da bu başlık ile birleştirilebilir belki.

makovad beğendi.

Düzenleyen Tolga Özmeral : 11-03-2018 saat 23:37 Neden: İmla.
Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2018, 12:12   #30
Ağaç Dostu

HAKAN_O's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Alıntı:
Maalesef şu an konaklama için konteyner başka seçeneğim yok sadece haftasonlari oda arada bir gideceğim ileride konaklamalar artinca orta kisima beton eve başlamayı düşünüyorum ama ilerike dönemde.
Hayırlısı olsun
bereketli ürünleriniz olması dileği ile

makovad beğendi.
HAKAN_O Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:01.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024