agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen Feijoa

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-05-2018, 08:34   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-07-2017
Köy evi maliyeti ne kadar

Selamlar,
Çanakkale'den Antalya'ya kadar dolaştım ve Aradığım bahçeyi nihayet buldum, sırada ev yapımı var. İstediğim tek katlı 80 metrekare civarı bir köy evi yapmak. Bölgedeki ustalara maliyet hesaplattığımda 120 gibi bir rakam çıkardılar ki bence delilik! Çelik fiyatları beton fiyatları dolar kuru vs diyorlar.

Ahşap ve saman evleri araştırmaya başladım ancak bölgeye uygunluk konusunda emin değilim. Çam ormanlarının eteğinde ve yangın ihtimali her zaman var.

Bilenler mutlaka vardır. Böyle bir köy evinin maliyeti ne olur?
Konu Hakkıbda öyle bilgisizim ki korkudan başlayamacağım herhalde. Ne yapmalıyım? Nereden başlamayalım? Ne kadar bütçe ayırmalıyım?

Sabossa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2018, 14:00   #2
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Ahşap ev çok daha pahalı...
Metrekaresi 1.500-2000 dolaylarını bulur.
Atılacak temelle birlikte 150-200 bin den aşağı işe yarar bir şey yaptıramazsınız.
Prefabrik yapmaya kalksanız 30-40 bin temel için harcayacaksınız en az.
30-40 bin civarı da prefabrik için harcayacaksınız.
70-80 binden aşağı çıkmanız çok zor.
Temel atmaz da sadece zemine 10 cm. Gibi bir beton dökerek yapmaya kalkarsanız 50 bin civarı tutar.
İşçilik ücretleri de pahalı.betonarme yaptıracaksanız temel olacaksa 100 binden aşağı şansınız yok gibi zaten.Nasıl bir şey düşündüğünüzün detayını belirtin yardımcı olayım
Biz 80+80 160 metrekare bir ahşap ev yaptık temelli...ahşap bambaşka...yangın çıktı mı beton da yanar patlar.emprenyeli ilaçlı ağaç kolay kolay yanmaz.

zynlsnl beğendi.
Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2018, 14:02   #3
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Ama basit bir bağ-bahçe evi düşünüyorsanız kısmalarla bahsettiğim rakamların %30-40 aşağısına da olur.Nasıl bir şey yapmak istediğiniz ve butçeniz önemli

Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2018, 22:29   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-11-2016
Hayırlı olsun. Sürekli kalıp meyve/sebze yetiştiriciliği veyahut hayvancılık mı yapmayı düşünüyorsunuz. Yani ticari amaçlı mı yoksa sadece yazlık gibi mi. Kafa dinleme, organik beslenme, dağ havası, sessizlik vb. Vb. Kaç dönüm, tarla mı arsa mı. Belediye imar sahası içinde değil sanırım ormana yakın dediğinize göre. Ailenizle sürekli kalacağınız bir yer ise ona göre bir ev yapmalısınız haliyle. Suyudur, elektriğidir , temel ihtiyaçlarınızın hepsini karşılayabilecek şekilde düzenlenmeli. . Ama yok arkadaş ben bahar ve yaz aylarında gelip kendi yetiştirdiğim doğal sebze ve meyveyi yeyip, ailemle doğada kafa dinleyip tatil yapıcam sadece diyorsanız 20-25 bine güzel bir ev olur herhalde. Sadece tahmin. Bende yapıcam çünkü fakat şuan bekliyorum araştırmadim açıkçası. Bi göz oda ve mutfak olsun. Şu amerikan mutfak dediklerinden.içeride bi şömine. . Ayrıca wc ve banyonun da olacağı. . Bu kadar yeterli olur sürekli kalmayacaksanız tabi. . İçeriye bir masa iki çekyat sığsın, mutfakta bi buzdolabı, mutfak tezgahı, tabak çanak için mutfak dolapları, bi ocak vb. . . Siz 120 bin demişsiniz Çanakkale 'den 1+1 ev alırsınız o paraya. Tarlaya da duble , teraslı falan bir ev yaparsınız

BarışByrmç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2018, 03:55   #5
hic
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2008
Ben de çanakkale de ev yaptırma arifesindeyim, Fiyat önemli ama yapılan işçiliğin de önemli olduğu kanaatindeyim. Gelişmelerden haberdar ederseniz sevinirim.

hic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024