agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni816Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-02-2018, 19:46   #31
Ağaçsever

Zerlanist's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2016
Muazzam bir paylaşım olmuş, şimdiden güle güle oturun. Ortalama m2 fiyatı paylaşabilir misiniz mahsuru yoksa?

Turgay78 ve g.c. beğendi.
Zerlanist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2018, 20:42   #32
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
Paylaşımlarınızdan gördügüm kadar baya bilgilisiniz, önceden müteahhitlik yaptınızmı bilmiyorum ama nacizhane bir tavsiyem var. Evinize kendiniz uzun yıllar oturucaksınız galiba, uzun yıllar oturmayı düşünüyorsanız ısı tugla kullanmayın, çif tugla kullanıp arasına stafor döşeyin o zaman daha iyi ısı ve ses yalıtımlı bir eviniz olur pencereler zaten çift cam olur büyük ihtimal.
En üstkatada çatı olarak şıngıl döşemenizi tavsiye etmem bu güne kadar yaptıgımız tüm binalarda şıngıllar suyu akıtıyorlardı ne yaptıysak yaptık hep bir yerleden sızdırmazlıgı sağlayamadık, Saglasak bile 3-5 yıl sonra şıngıllar fırtına ile kalkıp sızdırmazlıklarını tekrar kaybettiler ve müşterilerimize karşı mahcup olduk. Bu sene artık yap sat inşaatlarımızda bile kiremit çatı kullanma kararı aldık sizede tavsiyem kiremit çatı kullanmanız olacaktır, kiremit çatılar daha sorunsuz.

Sayın latif.07, belli ki bir deneyiminizi paylaşmışsınız.
Şimdiki oturduğum dairenin (İstanbul) imar anını görüp, yapan mütahit ile niza yaptığımı ve fikirlerimi dile getirmiştim.
Sizin dediğiniz gibi çift tuğla örerek aralarına strobor sıkıştırılmış, bu sağlıksız ve hiç fayda sağlamaz.
Strobor binanın dış yüzeyine yapılırsa sağlıklı olur.
Türkiye'de şunuda gördüm 2 cm kalınlığında strobor ile binanın dış yüzeyinin kaplandığını.
Avrupa'da bugün minimum 14 cm kalınlıkta olma şartı var olduğunu biliyorum.
Avrupa'da ki evimi ben kendim yaptım ve 8 cm kalınlığında strobor ile kaplama yapmıştım 21 yıl önce.

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2018, 18:54   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kozanli Mesajı Göster
Sayın latif.07, belli ki bir deneyiminizi paylaşmışsınız.
Şimdiki oturduğum dairenin (İstanbul) imar anını görüp, yapan mütahit ile niza yaptığımı ve fikirlerimi dile getirmiştim.
Sizin dediğiniz gibi çift tuğla örerek aralarına strobor sıkıştırılmış, bu sağlıksız ve hiç fayda sağlamaz.
Strobor binanın dış yüzeyine yapılırsa sağlıklı olur.
Türkiye'de şunuda gördüm 2 cm kalınlığında strobor ile binanın dış yüzeyinin kaplandığını.
Avrupa'da bugün minimum 14 cm kalınlıkta olma şartı var olduğunu biliyorum.
Avrupa'da ki evimi ben kendim yaptım ve 8 cm kalınlığında strobor ile kaplama yapmıştım 21 yıl önce.
çift tuğla arasına strafor sıkıştırılmış hiç fayda saplamazmı yapmayın lütfen olurda antalyaya yolunuz düşerse sizi çift tugla arası staforlu dairelerimizi gezdirmek bir de ısı tugla kullanılmış dairelerimizi gezdirmek isterim aralarındaki farkı kendiniz hissederseniz belki dogru bildiginiz yanlışlardan vazgeçersiniz

Avrupa hakkında bilgim yok hiç avrupa hakkında emin olmadıgım bir konuda sizleri yanlış yönlendirmek istemem belki oradaki straforlar farklıdır belki oradaki evler ufak oldugundan straforu binaların dışına yapıyorlardır.

Biz türkiyede binaların dış yüzeylerine kesinlikle strafor kaplamıyoruz kaplanmasını dogru bulmuyoruz. Nedeni aslında basit strafor çok iyi yanıcı bir maddedir. Allah korusun bir yangın cıkarsa 10 katlı bir apartmanı tüm alevlerin sarması 60 saniye alır.
Antalyada yapım aşamasında bir apartmanın dışına sizin çok saglıklı dediginiz strafor kaplamasını yapmışlar bina daha bitmemiş iskan alınmamış ve şans içinde oturan yokmuş sigara küllerinden çıkan yangında bina cayır cayır yandı. O straforları yanmaz strafor diye satıyorlar ama biz tercih etmiyoruz, tavsiyede etmiyoruz. Binanın dışına strafor kaplayınca bina çok güzel gözüküyor evet dediginiz gibi güzelde ısı yalıtımı sağlayabilir ama çok riskli, en mantıklısı çift tugla yapıp arasına strafor koymak yani bizimde mimarımız mühendisimiz böyle daha iyi olacagını söylüyor. İsterseniz sizde bir mimara mühendise danışın

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2018, 19:47   #34
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Müstakil Ev Yapım Aşamaları

Sayın latif.07, önümüzdeki iki hafta için de Antalya ya mutlaka geleceğim.
Adres ve telefon özelden yazarsanız sevinirim.
İyi akşamlar dilerim.

Eski 22-02-2018, 10:20   #35
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

https://youtu.be/_c72paspG

Izlemeniz öneririm.

Eski 22-02-2018, 10:37   #36
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Alıntı:
https://youtu.be/_c72paspG

Izlemeniz öneririm.
Video da sorun mu var ? Açılmıyor

saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-02-2018, 12:28   #37
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

https://youtu.be/_c72paspGLM

Tekrar denedim..

Ayazkızı ve saleri beğendi.
Eski 22-02-2018, 12:36   #38
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Anleitung für den Aufbau und die Montage einer Fassadendämmung - günstige Baustoffe online.

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Eski 22-02-2018, 15:53   #39
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Linki tıklayınız detaylı görüntüler resimler her şeyi anlatıyor.
Birkaç sayfa Türkçe yazılım yükledim.

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Eski 22-02-2018, 20:34   #40
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Metal Kalıp Zorunlu değil

Alıntı:
Sayın skanatlar, Türkiye de kalıp olarak ahşap kullanılıyor.
Nacizane bakış açım, Ahşap kalıplar beton için düzenli olmadığını, beton sızıntısı nedeniyle demiri sarmıyor.
Gördüğüm bütün inşaatlarda, resimdeki gibi düzgün görüntü olmuyor.
Avrupa'da ise alüminyum metal kalıplar kullanılıyor.
Sizin yayınladığınız resimleri görünce ; ha, istediğim demek ki Türkiye'de de varmış intibası oluştu.
Bu yüzden ilgimi çekti diye not düştüm.
Çünkü, inşaata başlayacağım.
Ülkemizde de metal kalıplar kullanılıyor. Genellikle kolon yapımında. Avrupada alüminyum kullanılmasının nedeni iş güvenliği kısıtları olabilir. (Kişi 20 kg dan çok yük taşıyamaz kuralı) Büyük inşaat alanlarında beton kontraplağı ve ahşap kiriş sistemleri kullanılır. Beton kontraplağı suya dayanıklı reçine ile üretilmiş, üzeri kaplamalı (genellikle PVC) plakalardır. Betondan önce yağlanır ki yapışma olmasın. Tüm yapıyı ahşap kalıplar ile yapabilirsiniz, beton özellikleri değişmez. Sorun işçilikte. İnşaat teknolojisi konusunda Avrupa'dan geride olduğumuz söylenemez. Nitelikli eleman ve işçilik felsefesi konusunda sıkıntılıyız. Anlattığım sistemle brüt beton dökülebiliyor. (Sıva kullanılmadan boyama )

Turgay78, Ayazkızı ve g.c. beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2018, 16:28   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 14-03-2008
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekür ederim. Ben henüz inşaat başlamadım kısmetse Nisan Mayıs gibi başlamaya niyetliyim. Müteahhit değilim, sadece internetten biraz araştırma yaptım ve derlediğim bilgileri paylaşmaya çalıştım.

Asıl gerçek aşamlar inşaat başladığı zaman adım adım paylaşılacak. Fiyatlar konusunda da bilgilendirme yapmaya çalışacağım

Tartışılan ısı ve su yalıtımı konusu bence çok önemli. Ben de çatı olmayacak teras olacak, o nedenle shingel kullanılmayacak ancak ısı ve su yalıtımı mutlaka teras zemininde yapılacak. Isı en çok burada kaçıyor.

Tuğla arası strafor uygulamasında kolonlar ve kirişler malesef izole edilemiyor. Isı köprüleri oluşması ve ısı kayıplarının en çok bu beton elemanlarda meydana gelmesi nedeni ile dıştan XPS **** taş yünü kaplanacak şekilde yalıtım yaptırmayı planlıyorum. Toprak ile temas eden bodrum kat perde duvarları da buna dahil olacak.

Sn.Latif.07 haklı olduğunuz nokta XPS ve EPS köpüklerin yangın anında çok tehlikeli olması. Bu nedenle Taş Yünü çok daha güvenli bir malzeme. Biraz pahalı olsada çok güvenli ve ses yalıtımı da sağlıyor. Taş yünü suyla arası iyi değil bu neden toprak altı perde duvarlarda XPS yapılması zorumluluk gibi duruyor.

Kalıp olarak plywood malzeme kullanımı yaygınlaşıyor. Bu malzeme kullanılarak yapılan kalıplar ile beton yüzeyler çok temiz çıkıyor.

Turgay78, Ayazkızı ve g.c. beğendi.
skanatlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2018, 19:40   #42
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Teras çatı için ısı yalıtımına büyük katkı sağlayacak imalat, çatı betonunda ve şapında perlit kullanmak olabilir. Bizim de çatımız teras, özel bir uygulama yok, bildiğimiz beton ( evin olduğu yerdeki yola pompa giremediğinden üstelik eski sistem elle karılmış bir beton) ve üzerinde şapı var. Su izolasyonu için her sene likit membran sürülüyor şap üstüne.
Beton dökmeden önce ustayla çok konuştum perlitle dökelim tavan betonunu diye ama hiç uygulamam olmadı bilmediğim malzemeyle betonu dökmeye cesaret edemem dediydi.
Çatı ve diğer su gören yerlerde en mühim mesele eğimin hakkıyla verilmesi oluyor, ev yapanın her zaman aklında olacak konulardan bir tanesidir eğim meselesi. Hatalı eğim ömürlük dert olur, hakkıyla verilen eğim ise keyf verir.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2018, 20:10   #43
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Yazılanları okuduğum da şaşırıyorum.
Tam 21 yıl önce Avrupa'da ki evimi kendim
EPS köpük ile kaplama yaptım.
Avrupa'da imalat edilen EPS köpük ile Türkiye de imalat farklı mı acaba diyorum.
Yalnız şunu belirtmek isterim; yanıcı ve yanıcı olmayan EPS köpük var.
Binaların izolasyonunda yanıcı olmayanı kullanılır.
Bir hafta önce İstanbul / Bağcılar caddesinde 6-7 katlı bir binanın dış cephesinin tellwolle ile izole edildiğini gördüm.
Metal profil binanın yüzeyine monte edilmiş ve aralarına tellwolle geçirme yapıyorlardı.
Bir süre izledim ne yazık ki yapılan iş amatörceydi.
Bir sefer yapıyorsunuz bu işi, belki asırlarca kalacak binaya baştan savma yapıldığında yapılan masraf huzili.
İstanbul'da ki ikamet ettiğim binayı 3-4 yıl önce ısı yalıtım kaplaması yapacağız diyerek para topladılar ben de o gün bin Avro gönderdim.
İş yapılmış, geldiğimde kapı kenarını kazıyarak kaç santim kalınlığında yapıldığına baktım.
Yapılan 2cm EPS köpük ile yapıldığını gördüm.
Üzüldüm!
Yapan kişi bina sorumlusu, hiç bilgisi yok yaptığı işten ama ukala.
Verdiği cevap “Türkiye de böyle yapılıyor “
Hiç bilgisi olmayanlar için You Tube de yabancı videoları izlemelerini öneririm.
Az önce İstanbul da bir inşaat malzemeleri satan bir firmayı aradım.
İzolasyon konusunda bilgi almak için, sorduğum sorulara verilen cevap ise “beyefendi bir bilgimiz yok”!
Ama yaptıkları iş!
Plan proje hazır inşaat yapacağım ruhsat alındı ama başlayamıyorum.
İsteklerim farklı, yapacak kişilerin ki farklı.
Avrupa'da inşaat ustası emekli arkadaşım var Denizlide yaşıyor.
İki üç gün İzmir’de dostları ziyaret edip Denizli ye uğrayıp arkadaşı alacağım inşaat yapmak için.

Eklenen Resimler

Eski 07-03-2018, 11:58   #44
Ağaç Dostu

Sn Hosseda haklısınız inşaat aşamasında yapılan hatalar telafisi daha sonra zahmetli ve masraflı oluyor. Teras izolasyonu ile ilgili planım aşağıda ki resimde görüldüğü gibi olacak.

En alta likit mebran, üstüne 2 kat şaşırtmalı olarak keçeli mebran, XPS ısı yalıtım levhası 30N/mm basma dayanımı olan, geoteknik keçe, çakıl dolgu, şap, esnek bir yapıştırma harcı ile kalebodur kaplanması şeklinde olacak.

Eklenen Resimler

Eski 07-03-2018, 12:18   #45
Ağaç Dostu

Sn Kozanla,

Köpüklerin hepsi petrol türevi ve yangın anında söndürülemiyor. Yangın tehlikesi gerçekten önemli, bu nedenle taş yünü birkaç adım öne çıkıyor.

Yalıtım plakalarının yüzeye yapıştırılması da önemli bir konu. Taşyünü için iyi bir yapıştırma harcı araştırıyorum şuan. Kalekim'in Mantostone diye bir ürününü buldum. Yalıtım malzemelerinin binaya eklediği ağırlık yükünü % 40 azaltıyormuş. Tutunma katsayısı da oldukça iyi ancak internetten fiyat bilgisine ulaşamadım bir türlü. Yapı marketlerde bulmaya çalışacağım.

Ayazkızı, latif.07 ve g.c. beğendi.
Eski 07-03-2018, 12:52   #46
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
Ayrıntılı bilgilendirme için teşekkürler.

ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2018, 19:02   #47
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Binamızın dış duvarına strafor - xps türevi bir malzeme yapıştırarak yalıtım yaptığımızda duvarların nefes alma durumu nasıl oluyor ? Yoğuşmayı nasıl önlüyoruz.?

g.c. ve samsunyusuf beğendi.
saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2018, 20:38   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Bugün gazetede ilanı vardı. Yanlış hatırlamıyorsam Işıklar Tuğla idi. İçi klinkerli tuğla. Ciddi anlamda ses ve ısı yalıtımı olduğu iddaasındalar. Bir araştırmak lazım.

g.c. beğendi.
kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2018, 16:28   #49
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi saleri Mesajı Göster
Binamızın dış duvarına strafor - xps türevi bir malzeme yapıştırarak yalıtım yaptığımızda duvarların nefes alma durumu nasıl oluyor ? Yoğuşmayı nasıl önlüyoruz.?
Üzülerek belirteyim ki, nefes alamıyor. Havalandırma ile yoğuşmayı önleyebiliyorsunuz. (Doğal **** mekanik)
Mantolama denilen dış yalıtım kaplamalarının tümü için bu sorun vardır. Bina yapılırken gerekli yalıtım yapılmadığı sürece sağlıklı çözüm üretilemiyor. Diğer yandan ısı kaybını da önlemek gerekiyor. Sağlıksız çözüme boyun eğiyorsunuz.

Eski 16-03-2018, 16:34   #50
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skanatlar Mesajı Göster
Sn Kozanla,

Köpüklerin hepsi petrol türevi ve yangın anında söndürülemiyor. Yangın tehlikesi gerçekten önemli, bu nedenle taş yünü birkaç adım öne çıkıyor.

Yalıtım plakalarının yüzeye yapıştırılması da önemli bir konu. Taşyünü için iyi bir yapıştırma harcı araştırıyorum şuan. Kalekim'in Mantostone diye bir ürününü buldum. Yalıtım malzemelerinin binaya eklediği ağırlık yükünü % 40 azaltıyormuş. Tutunma katsayısı da oldukça iyi ancak internetten fiyat bilgisine ulaşamadım bir türlü. Yapı marketlerde bulmaya çalışacağım.
Neden ek yalıtım arayışına gidiyorsunuz ? Gaz beton, yalıtım tuğlası gibi duvar malzemeleri var. Kolon ve kirişlerin yalıtımı için ısı yalıtımı ürünleri kullanmak anlaşılabilir ama duvarlar için gereksiz. Dış cephede XPS seçimi uygun ve yeterli olur.Beton dökülürken kalıbın içine yerleştirilirse çivileme gereği azalır. Hatta çivi yerine geçen elemanları betona gömerek, betonunuzu hırpalamadan yapabilirsiniz.

Eski 20-03-2018, 14:38   #51
Ağaç Dostu

Sn Portakal Rengi,

Dediğiniz çok doğru, tüm köpük yalıtımlarda bina nefes alamıyor. Aşağıda ki resim de kolon ve kirişlerde ki ısı köprülerinin, duvarlara oranla, kat ve kat daha fazla ısı kaybına neden olduğu, açık bir şekilde gözüküyor.

Dış cephede çepeçevre Taşyünü kullanmak daha sağlıklı ve verimli. Ancak taşyününün yoğunluğu çok önemli. Yalıtım için 150 kg/m3 taş yünü kullanılmalı

Geçen hafta dış cephe giydirme şeklinde yapılan bir binayı inceledim. Duvara kurdukları demir profillerin arasına taşyünü kaplamışlar. Üzerini de estetik görünümlü alüminyum plakalar ile kaplanacak. Kullandıkları taşyünü okadar yumaşaktı ki büyük bir ihtimalle 40kg/m3 yoğunluktaki malzeme. Yalıtım değerleri ve sağlamlığı çok düşük , yarı yarıya daha ucuz bir malzeme.

Ustalarımız maalesef malzemeden çalma konusunda usta...

Eklenen Resimler

Eski 20-03-2018, 15:02   #52
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi latif.07 Mesajı Göster
çift tuğla arasına strafor sıkıştırılmış hiç fayda saplamazmı yapmayın lütfen olurda antalyaya yolunuz düşerse sizi çift tugla arası staforlu dairelerimizi gezdirmek bir de ısı tugla kullanılmış dairelerimizi gezdirmek isterim aralarındaki farkı kendiniz hissederseniz belki dogru bildiginiz yanlışlardan vazgeçersiniz

Avrupa hakkında bilgim yok hiç avrupa hakkında emin olmadıgım bir konuda sizleri yanlış yönlendirmek istemem belki oradaki straforlar farklıdır belki oradaki evler ufak oldugundan straforu binaların dışına yapıyorlardır.

Biz türkiyede binaların dış yüzeylerine kesinlikle strafor kaplamıyoruz kaplanmasını dogru bulmuyoruz. Nedeni aslında basit strafor çok iyi yanıcı bir maddedir. Allah korusun bir yangın cıkarsa 10 katlı bir apartmanı tüm alevlerin sarması 60 saniye alır.
Antalyada yapım aşamasında bir apartmanın dışına sizin çok saglıklı dediginiz strafor kaplamasını yapmışlar bina daha bitmemiş iskan alınmamış ve şans içinde oturan yokmuş sigara küllerinden çıkan yangında bina cayır cayır yandı. O straforları yanmaz strafor diye satıyorlar ama biz tercih etmiyoruz, tavsiyede etmiyoruz. Binanın dışına strafor kaplayınca bina çok güzel gözüküyor evet dediginiz gibi güzelde ısı yalıtımı sağlayabilir ama çok riskli, en mantıklısı çift tugla yapıp arasına strafor koymak yani bizimde mimarımız mühendisimiz böyle daha iyi olacagını söylüyor. İsterseniz sizde bir mimara mühendise danışın
Sayın Latif, ben size uğrayacaktım nasıl oldu da unuttum!
7-8 Mart Sur Yapı ile görüşmem vardı görüştüm.
Üzgünüm, umarım tez zamanda Antalya ya yolum düşer.
Şuan oturduğum daire en son imar edilenlerden, hiç ses yalıtımı yok.
Alt-üst-yan daire hiç fark etmez, biri sifonu çektimi, suyu açtımı, duşa, banyoya girdiği, şofben yandığı, af buyurun yellendiği duyuluyor.
Alternatifleri görmeyenler bu modern binaları süper diyor.

Eklenen Resimler

Eski 20-03-2018, 22:28   #53
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-11-2011
Sayın Kozanli resimlerde gördüğünüz kolon yüzeylerinin pürüzsüzlüğün nedeni kalıpların plywood malzemesi ile yapılmış olmasıdır. Aslında bu malzeme sıvaya ihtiyaç olmadan boya veya diğer kaplamaların yapılabilmesi için tasarlanmış, üzeri film kaplanmış ahşap malzemedir. Beton döküldükten sonra yapılan vibratör uygulamasıyla (titreşimle) betonun içindeki çimentolu su kalıp yüzeyine doğru kaçar. Filmle kaplı kalıptan su sızmadığı için pürüzsüz beton yüzeyleri elde edilir. Görsel olarak çok hoşumuza giden bu yüzeylere, özel ilacı kullanılmadan yapılan sıvalar zamanla kabuk kabuk dökülür. (plywood kalıp malzemesi kullanılacaksa sıvadan önce yapışmayı sağlayacak likit malzeme mutlaka kullanılmalı) . Kolaylıklar dilerim.

skanatlar ve g.c. beğendi.
sinetoros Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2018, 13:34   #54
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2017
Biz 65 yaşındaki köy evimizi tadile ederek şehirden kaçtık. Deneyimlerimizi aynı yolu yürüyecek insanlarla kendi web sitemizden paylaşıyoruz.

Diğer tüm bilgilere ek olarak özellikle şu sayfadaki liste işinize yarayabilir.

Henüz arazi seçimi yapmayanlar için de Arazi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar isimli yazımız yardımcı olabilir.

En kısa sürede, sağlık ve huzurla yeni yaşamınıza başlamanız dileği ile...

voltingen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-04-2018, 16:25   #55
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Oturduğum binanın bitişiğinde inşaat yapılıyor bir aydır aşama aşama izliyorum.
Bazen pencereyi açıp konuşuyorum.
Şuan yalıtım yapıyorlar.
Nedense kolonlara yapmıyorlar.
Sorduğumda da gerek yok dediler.

Ben henüz inşaat veremedim, bazen diyorum ki, keşke Avrupa görmeseydim şimdi hiç sorun yapmazdım.

Eklenen Resimler

Ayazkızı ve g.c. beğendi.
Eski 24-04-2018, 10:40   #56
Ağaç Dostu

Merhaba,

Müstakil ev yapum aşamalarımzı paylaşmak istiyorum

İlk olarak harfiyat yapıldı. hedeflenen derinlik olan 2350mm derinliğe inildi. harfiyat genişliği olarak taban alanının her kenarından 1 er metre daha geniş kazıldı

Eklenen Resimler

Eski 24-04-2018, 10:46   #57
Ağaç Dostu

Grobeton olarak tabir edilen beton döküldü. Biz C30 betonu 10cm kalınlığında, tüm kazı alanına döktürdük.

Eklenen Resimler

Eski 24-04-2018, 10:51   #58
Ağaç Dostu

Temel kalıbı hazırlandı. Bu kalıp temel alanının her kenarından 20cm daha geniş hazırlandı. (Bu tahta kalıbın İç kısmına daha sonra temel yüksekliğinde tuğla örülecek)

Bu kalıbın içerisine 10 cm C30 beton döküldü

Eklenen Resimler

Eski 24-04-2018, 10:54   #59
Ağaç Dostu

Hazırlanmış olan temel kalıbının iç kısmına 50 cm yüksekliğinde çepe çevre tuğla örüldü

Eklenen Resimler

Eski 24-04-2018, 11:06   #60
Ağaç Dostu

50 cm temel yüksekliğinde adeta bir havuz elde ettik. Bu havuzun iç kısmı BTM P3000 polyester keçeli bütimli mebran ile kaplanacak.

Bu kaplama 2 kat olarak uygulanacak. 1. katta tüm mebranların sadece 10 cm bindirme yerleri yapıştırılacak.

2. katta 20cm şaşırtmalı olarak 1. katın bindirme yerlerini örtecek şeklide, tamamen birbirine yapıştırılacak.

Bu aşama temel altı su izolasyonu için en önemli aşama. Çok iyi bir ekip tarafından yapılmalı ve çok kalıteli mebran kullanılmalı

Tüm köşeler kontrol edilmeli ve takviye yapılmalı

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:33.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024