agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni255Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-10-2018, 09:07   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Mutlu aile tablosu

Şuraya da mutlu bir aile tablosu çizelim ...

Eklenen Resimler

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2019, 13:33   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-05-2019
Konunun arkası kesilmiş ama yine de yazayım; severek okudum. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.

robotnik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2019, 09:04   #33
Ağaçsever

domata's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi robotnik Mesajı Göster
Konunun arkası kesilmiş ama yine de yazayım; severek okudum. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim.
Evet konunun kesilmesi kendi adıma üzücü. Gerçekten yaşayıp deneyimlemek istediğim ve hayatımın bir döneminde mutlaka deneyeceğim bir hayat. Her şeyden uzak, doğal bir yaşam. Umarım her şey Gökhan Bey'in istediği gibi ilerlemiştir ve domuzlardan korunabilmiştir

domata Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2019, 14:35   #34
Ağaç Dostu

Arkadaşlar , tekrar merhaba , uzun bir süredir yazamıyoruz ama yaptıklarımız devam ediyor . Kısa zamanda yeniden yazmaya başlayacağım.Bu arada çalışma hayatıma devam ediyorum. İş hayatım devam ediyor yani. Sadece hafta sonları gidebiliyoruz. Bazen babam orda kalabiliyor ama ana felsefemiz orada hiç yaşamasak bile kendi kendine devam eden bir hayat kurabilmemiz. Bütün çalışmalarımız bu yönde yani.

Eklenen Resimler

Eski 25-07-2019, 14:59   #35
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-05-2016
Yeni ziyaret ettiğim bahçelerden biri oldu. Umarım emekleriniz zayi olmaz, kendi kendine yetebilen sisteminiz içinde huzur bulursunuz.

g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-07-2019, 14:10   #36
Ağaç Dostu

iyi dilekleriniz için teşekkür ediyorum.Kuşlardan ,sincaplardan, domuzlardan , tavuklardan arda kalanları yiyoruz. Tavuklarımız buradaki 3. neslimiz sayılır. Artık kediye , köpeğe yakalanmadan ,şahinlerden kaçabilen , kendi kendine kuluçkaya yatıp civciv çıkarabilen bir topluluk haline geldiler. Ufak tefek dengesizlikler oluyor ama onlara da biz müdahale ediyoruz artık. Ama ormana sıfır arazi konusu ayrı bir dalda değerlendirilmesi gerekiyormuş onu öğrenmiş olduk.

Eklenen Resimler

Eski 30-07-2019, 12:27   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi domata Mesajı Göster
Evet konunun kesilmesi kendi adıma üzücü. Gerçekten yaşayıp deneyimlemek istediğim ve hayatımın bir döneminde mutlaka deneyeceğim bir hayat. Her şeyden uzak, doğal bir yaşam. Umarım her şey Gökhan Bey'in istediği gibi ilerlemiştir ve domuzlardan korunabilmiştir
Domuzlarla ilgili bizim bilmediğimiz bir çok gerçek var va malesef olmsuz olarak dillendiriliyor hep. Benim deneyimim şu yönde . İnsanlardan çok korkuyorlar , sürekli olarak toprağın altında ve üstünde aynı besinlerle besleniyorlar , gezdikleri yerlerde bedava çapa yapıp kocaman çukurlar açıyorlar ve dışkıları ile orman kültürü taşıyorlar. Yani yaşamımıza engel bir durum yok.

Eski 30-07-2019, 12:37   #38
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-06-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi qokhanyilmaz Mesajı Göster
Domuzlarla ilgili bizim bilmediğimiz bir çok gerçek var va malesef olmsuz olarak dillendiriliyor hep. Benim deneyimim şu yönde . İnsanlardan çok korkuyorlar , sürekli olarak toprağın altında ve üstünde aynı besinlerle besleniyorlar , gezdikleri yerlerde bedava çapa yapıp kocaman çukurlar açıyorlar ve dışkıları ile orman kültürü taşıyorlar. Yani yaşamımıza engel bir durum yok.
Geçenlerde haber sitelerinden birinde bir haber görmüştüm, çiftçi domuzlar bahçesine zarar vermesin diye berberlerden topladığı saçları bahçesinin etrafına atıyormuş, saçların kokusunu alan domuzlar bahçeye girmiyormuş, şişirilmiş bir haber değilse denenebilir, aklınızda olsun.

zynlsnl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2019, 12:38   #39
Ağaç Dostu

Bu sene karpuzlar üzüm vermeyen bağları işgal etmiş durumdalar. Yerde kendilerini çok güvende hissetmiyorlar galiba. Ağaçta ağustos böceği arayan misafir komşu kedisi , 2+1 orman manzaralı kümesimiz ve yoz nar diye tabir edilen küçük ama çok ekşi olan narlarımız. Nar ekşisini sadece bu ekşi nardan yapabiliyoruz diğer narlardan bu ekşiliği alamıyoruz.

Eklenen Resimler

Eski 10-11-2020, 09:08   #40
Ağaç Dostu

Çalışmalar sürüyor.

Uzun zamandan beri hiçbir şey yazamıyoruz yükleyemiyoruz ama çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Eklenen Resimler

Etiketler
olimpos, organik bahçe

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024