agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni25Beğeniler
  • 1 Gönderen bahçe heveslisi
  • 1 Gönderen hamseey
  • 2 Gönderen bahçe heveslisi
  • 1 Gönderen bahçe heveslisi
  • 1 Gönderen acar35
  • 1 Gönderen İsmail Karagülle
  • 2 Gönderen tarku
  • 1 Gönderen acar35
  • 1 Gönderen tarku
  • 1 Gönderen acar35
  • 1 Gönderen tarku
  • 5 Gönderen bahçe heveslisi
  • 4 Gönderen tarku
  • 2 Gönderen bahçe heveslisi
  • 1 Gönderen acar35

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-01-2017, 09:19   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
Köy evi alırken kredi kullanılabilir mi?

arkadaşlar çanakkalenin bir köyünde köyün içerisinde içinde elektrik ve su aboneliği olan bir köy evi ve arsası(5700m2) için satıcıyla anlaştım. yalnız bir miktar kredi kullanmak istiyorum. acaba köy evine kredi çıkarmı?

tapu kaydında kargir ev ve ahır ve arsası yazıyor

YeniBON beğendi.
bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2017, 09:36   #2
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
Tanıdık bankacın var ise çıkar

selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2017, 10:29   #3
Ağaçsever

açıkçası yok. çünkü satış işlemini çanakkalede gerçekleştireceğiz. krediyi de ordan çekeceğim.

Eski 12-01-2017, 15:37   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Ahiri varsa hayvancilik kredisi cok ucuza gelir, tapuyu alinca muracaat edersiniz.

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2017, 16:46   #5
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
Arkadaş herhalde mortgage kredisi gibi bir kredi almak istiyor. Maalesef bu tip kredi öyle bir ev için alınamaz. Diğer kredilerden alman için bir sınırlama olduğunu sanmıyorum ama faizler yüksek olabilir. Hele doların alıp başını gittiği dönemde, değişken faizli krediden kesinlikle uzak dur.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2017, 20:25   #6
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Normal konutlarda izlenen yol şudur. Alınmak istenen yapıda imara ve iskana uygunsuzluk var mı? İskanı var mı? İskanı yoksa mütahit firmanın yeterliliği ve kredi durumu güçlü mü? Bu gibi durumlara bakılarak değerlendirmeler yapılır. Kredi için başvurduğunuz ilgili bankanın anlaştığı gayrimenkul değerleme uzmanı sadece arsa üzerindeki yapı için değil o arsa ve bağlı olduğu donanımları ile genel bir değer belirler ve bunu bankaya bildirir. Bu bilgiler ışığında banka sizin kredi yeterliliğinizi de göz önünde bulundurarak bir değerlem yapar ve ona göre size kredi verir ya da vermez.

Erdal Hoca beğendi.
hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-01-2017, 20:30   #7
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-07-2015
Aldığınız yeri ipotek ettirmek şartıyla ihtiyaç kredisi alabilirsiniz.mortage kredisi bu tür yapılar için verilmiyor.tanıdık bankacı varsa ipotek gereği de olmaz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

acar35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2017, 10:14   #8
Ağaçsever

arkadaşlar cevap için teşekkür ederim hepinize. tapuda nitelik kısmında kargir ev ve ahır ve arsası yazıyor arkadaşlar. bu ibareden dolayı konut veya arsa kredisi alabilirim diye tahmin ediyordum. dolayısıylada dün satıcı arkadaşı bilgi alması için ziraat bankasına yönlendirdim. üzerindeki kargir evin konut kredisi çekebilmek için kredisel bir değeri yokmuş, kat mülkiyet veya kat irtifakı olması gerekiyormuş. ama arsa kredisi alabiliyormuşuz. değerin %70 kadarını karşılıyormuş.

durum bundan ibaret. şimdilik kredilik kısım olan meblayı babam borç verecek. satıştan sonra da araziyi ipotek gösterip kredi çekeceğim ve babamın borcunu kapatıp, borcu kendi üstüme geçirmiş olacağım.

ayrıca yardımlarınız ve değerli düşünceleriniz için de tekrar teşekkür ederim

Erdal Hoca ve oz26 beğendi.
Eski 13-01-2017, 18:13   #9
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahçe heveslisi Mesajı Göster
arkadaşlar cevap için teşekkür ederim hepinize. tapuda nitelik kısmında kargir ev ve ahır ve arsası yazıyor arkadaşlar. bu ibareden dolayı konut veya arsa kredisi alabilirim diye tahmin ediyordum. dolayısıylada dün satıcı arkadaşı bilgi alması için ziraat bankasına yönlendirdim. üzerindeki kargir evin konut kredisi çekebilmek için kredisel bir değeri yokmuş, kat mülkiyet veya kat irtifakı olması gerekiyormuş. ama arsa kredisi alabiliyormuşuz. değerin %70 kadarını karşılıyormuş.

durum bundan ibaret. şimdilik kredilik kısım olan meblayı babam borç verecek. satıştan sonra da araziyi ipotek gösterip kredi çekeceğim ve babamın borcunu kapatıp, borcu kendi üstüme geçirmiş olacağım.

ayrıca yardımlarınız ve değerli düşünceleriniz için de tekrar teşekkür ederim
Değerin %70 lik kısmı dediğinizde, sizin alış fiyatınız değil, bankanın expertiz raporunun %70 idir. Bu da çoğunlukla devede kulak misali bir değer olur.

Eski 15-01-2017, 21:12   #10
Ağaçsever

sayın tarku, öncelikle cevap için teşekkür ederim. %70 lik kastım bahsetmiş olduğunuz gibi bankanın biçmiş olduğu değer üzerindendir. tapu niteliğinin tarla değilde arsa olmasının bu değeri biraz daha arttıracağından yöne olumlu olacağını düşünüyorum. zaten bana gerekli olan mebla 35.000tl civarı. sanırım bu miktar çıkar diye umut ediyorum

tarku beğendi.
Eski 31-01-2017, 19:35   #11
Ağaçsever

Sayın bahçe heveslisi banka ölü bedel biçmez yaklaşık değeri bulur.hele tanıdık bankacı ile dağdaki araziye trilyon çekenler var.35 bin çok yüksek bir miktar değil maaş bondrolünüz yüksekse ipoteksizde kredi alabilirsinizelinizi çabuk tutmanızda fayda var malum çanakkale köprüsü bölgede fiyatları uçurur.proje netleşmeden davranın bence

izmir buca dan bir arı meraklısı abidinacar

Eski 31-01-2017, 19:47   #12
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Köy evini aldıktan sonra , İlçe tarım md lüğüne gidip ÇKS ye kayıt yaptırın .
ahır var .
Bir hayvancılık projesi ile kredi alırsınınz .
Ahırı büyütecekseniz , sera kuracaksanız vb gibi projeler için kredi alırsınız .
Evin tadilatı için tüketici kredisi alırsınız .

İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2017, 21:53   #13
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acar35 Mesajı Göster
Sayın bahçe heveslisi banka ölü bedel biçmez yaklaşık değeri bulur.hele tanıdık bankacı ile dağdaki araziye trilyon çekenler var.35 bin çok yüksek bir miktar değil maaş bondrolünüz yüksekse ipoteksizde kredi alabilirsinizelinizi çabuk tutmanızda fayda var malum çanakkale köprüsü bölgede fiyatları uçurur.proje netleşmeden davranın bence

Çanakkale köprüsünün daha projesi yokken, uyanıklar arazileri halletmişlerdir. Böyle büyük projelerde güzergah bilgileri nasıl oluyorsa kuşlar tarafından birilerine söylenir ve o güzergahtaki araziler kapatılır. Güzergah üzerindeki arazileri araştırın bakalım kimler ne zaman almışlar?

Eski 31-01-2017, 22:08   #14
Ağaçsever

Projeler 20 yıllık 50 yıllık yapılır.büyük sermaye sahipleri imar plan değişikliklerini yakından takip eder.büyük sermayeniz olur ve emlak piyasası ile ilgilenirseniz sizinde haberiniz olur.büyük projeler başladığında ve bittiğinde mevcut değerin çok üstüne çıkar.çünkü projenin sağladığı avantajlarla talep artar.benim çok param olmasada araştırıyorum ve 3. köprü güzergahında arkrabama aldırdığım arsa ile adam köşe oldu.didimde arkadaşım 3 katına sattı.yani ilgi alanınıza girdiğinde ve paranız varsa sizde kaparsınız.benim emeklş okunca yaşarım diye aldığım yerin yakınında termal otel projesi var ha yapılırsa satar başka köye giderim.yapılmazsa para etmez kendim yaşarım.

Eski 01-02-2017, 01:17   #15
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Projeler 20 yıllık 50 yıllık yapılır.büyük sermaye sahipleri imar plan değişikliklerini yakından takip eder.büyük sermayeniz olur ve emlak piyasası ile ilgilenirseniz sizinde haberiniz olur.büyük projeler başladığında ve bittiğinde mevcut değerin çok üstüne çıkar.çünkü projenin sağladığı avantajlarla talep artar.benim çok param olmasada araştırıyorum ve 3. köprü güzergahında arkrabama aldırdığım arsa ile adam köşe oldu.didimde arkadaşım 3 katına sattı.yani ilgi alanınıza girdiğinde ve paranız varsa sizde kaparsınız.benim emeklş okunca yaşarım diye aldığım yerin yakınında termal otel projesi var ha yapılırsa satar başka köye giderim.yapılmazsa para etmez kendim yaşarım.

Projeler 20-50 yıllık demişsiniz. bu iktidarın yaptığı projelerden hangisinin 20 sene önce planlandığını söyleyebilir misiniz? projeler rant durumuna bakılarak yapılır(bizim ülkemiz için). Rant varsa orman yakılır, otel yapılır. Rant varsa, Trakya baştan sona kazılır ve kanal yapılır (tabi bu arada çatalca bölgesindeki arazileri kimlerin aldığından bahsetmiyorum). Ne hikmetse bu projeler yapıldıktan sonra bir bakmışsınız, kanal istanbulun geçeceği sınırda birilerinin dekarlarca arazisi ve onlarca villası varmış.
Uykudan önce masal iyi gider dedim. Hadi hayırlı rüyalar.

Eski 01-02-2017, 08:12   #16
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarku Mesajı Göster
Projeler 20-50 yıllık demişsiniz. bu iktidarın yaptığı projelerden hangisinin 20 sene önce planlandığını söyleyebilir misiniz? projeler rant durumuna bakılarak yapılır(bizim ülkemiz için). Rant varsa orman yakılır, otel yapılır. Rant varsa, Trakya baştan sona kazılır ve kanal yapılır (tabi bu arada çatalca bölgesindeki arazileri kimlerin aldığından bahsetmiyorum). Ne hikmetse bu projeler yapıldıktan sonra bir bakmışsınız, kanal istanbulun geçeceği sınırda birilerinin dekarlarca arazisi ve onlarca villası varmış.
Uykudan önce masal iyi gider dedim. Hadi hayırlı rüyalar.
Ben bulduğunuz arazinin fiyatı uygun ise kaçırmayın diye uyarmak istedim.araştırmacıbiri olsanız çanakkale köprü projesinin mazisini bilirdiniz.hükümetler gelir geçer devlette devamlılık esastır.

Eski 01-02-2017, 09:47   #17
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Ben bulduğunuz arazinin fiyatı uygun ise kaçırmayın diye uyarmak istedim.araştırmacıbiri olsanız çanakkale köprü projesinin mazisini bilirdiniz.hükümetler gelir geçer devlette devamlılık esastır.

Olması gereken ile olan farklı şeylerdir. Hükümet politikalarına bakarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Değil bir önceki hükümetin yaptıklarını yıkmak, bütün evvelki hükümetlerin yaptıklarını kökten değiştiriyorlar. İmar planları için neden farklı yol izlesinler? Çanakkale köprüsü için söylentilerin uzun yıllardır yapıldığını bilecek kadar araştıran biriyim. Bununla beraber, güzergah bilgisinin elde edilmesi söylenti ile değil gerçeklerle olur. Örnek vereyim; Dolar 5 lira olacak demek var, dolar şu tarihte 5 lira olacak diye kesin bir tarih belirtmek var. Bu ekonomi ile doların 5 lira olacağını söylemek kahinlik değil, önemli olan ne zaman olacağını bilmek.

Eski 02-02-2017, 21:01   #18
Ağaçsever

öncelikle cevap yazan herkese teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğum yeri yaklaşık 2 hafta önce aldım. şimdi istanbuldan tanıdık vasıtasıyla tüketici kredisi çekip alımda nakdi olarak yardım eden babama borcumu ödemek istiyorum. şimdilik önümde hiç bir engel kalmadı desem yeri şimdi hepinizin sorunlarına/yorumlarına cevap vermek istiyorum;

sayın acar35; şuan aldığım yeri aslında yatırım amaçlı almadım, tabi boğaz köprüsünün ve yeni izmir yolunun yapılması fazlasıyla değer katacağı kanaatindeyim. bu konuda sizinle hem fikirdeyim. ama öncelikli amacım istanbuldan 3-4 yıl içerisinde komple ayrılıp aldığım yere taşınmak ve ticari tarım yaparak evimin geçimini sağlamak. ama dediğiniz gibi fazla prim yapması durumunda satmayı tabi düşünebilirim. Projeler konusunda kısmen sizinle aynı fikirdeyim, ama şu bir gerçek ki sayın tarkunun bahsetmiş olduğu gibi güzel memleketimde ne yazıkki rant herşeyden önce geldiği için daha proje taslakları, masabaşında konuşulurken bir kısım parababalarına veya iş adamlarına haberleri uçuruluyor. biz yani halkın haberi olana kadar imar verilmesi ön görülen tüm alanlar birileri tarafından kapatılıyor. geri kalan havza bölgeri,sit alanları,yeşil alan olan kısımlarda gariban halka, projenin merkezi gibi lanse ettirilerek satılıyor.( örnek olarak kanal istanbul projesinde çatalca, silivri,arnavutköy vs. gibi yerler) cevap için tekrar teşekkür ederim

sayın ismail karagülle ; aldığım yerde köy evi ve 2 adet ahırı mevcut. satış işlemleri uzun sürdüğü için çks için ne yazık ki başvuramadım. ama ziraat bankasından kısmen kredilerle ilgili bilgi almak için çok kısa süreliğine uğradım. bahsetmiş olduğunuz tüm kredilerden bankacı arkadaş kısmi olarak bilgilendirdi. sanırım şimdilik hiç birine başvuramayacağım. çünkü ilk işim yavaş yavaş evin tadilatını yapmak olacak, ama dediğiniz gibi tadilat için olan krediyi biraz daha detaylı öğrenerek ilk terciğimi ondan yana kullanabilirim. cevap için tekrar teşekkür ederim

sayın tarku ; memleketin acı hali ve rant durumlarında dolayı size katılıyorum. ne yazık ki gerçekler bahsetmiş olduğunuz gibi. kanal istanbul projesi daha yeni duyulurken haberlerde ve gazate manşetlerinde, kanal projesinin geçeceği güzargahlarda büyük şirketlerin arazilerinden bahsedilmişti. hatta halkçı bir gazete durumun daha da detaylı araştırmasını yaparak, hangi holding ve büyük kuruluşların ne kadar arazisi var tek tek m2 sine kadar teşhir etmişti. şu bir gerçek ki bu zamana kadar hiç bir kamu projesinden dolayı zengin olan veya köşe dönen gariban görmedim. hep parababaların reklamlarını izledik... cevap için tekrar teşekkür ederim

velhasıl kelam sevgili büyüklerim; 29 yaşında bir kardeşiniz olarak şunları söylemek istiyorum. bu genç yaşımda, eşim ve küçük kızım için daha sağlıklı ve sömürülmeyen bir hayat yaşamak için bu adımımı attım. Allah nasip ederse borcum bitene kadar tadilatı yapıp, ticari olarak yetiştirmek istediğim ürünün deneme çalışmalarını 3-4 yıllık bir süre zarfında bitirmeyi planlıyorum. ne zaman deneme çalışmalarım olumlu sonuç verirse hayatımı çanakkalede bir köy evinde geçirmek istiyorum. hayallerimi ve ailemin geleceğini burada kurmak, sağlıklı ömürler geçirmek istiyorum. Allah herkese hayallerini yaşatmayı nasip etsin...

tarku, oz26, shoglu ve 2 kişi beğendi.
Eski 03-02-2017, 10:00   #19
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Çks için geç kalmış sayılmazsınız. Yerine göre 1 saatte çıkarabilirsiniz. Kredi, hibe gibi konularda çok işinize yarar. Çiftçilik yapacak biri için olmazsa olmazdır.
Geçiminizi tarımdan sağlamayı düşünüyorsunuz. Bu çok idealist bir düşünce. Buna kesin karar vermeden önce çiftçilerle biraz görüş alışverişinde bulunmanızı tavsiye ederim. Bu ülkede geçimini sadece tarım yaparak sürdürebilen kaç kişi kalmıştır acaba? Bir yerlerden kira maaş vs gibi bir ek gelir olmadan tarım yaparak geçinmek zor iş. Yine de şevkiniz kırılmasın umarım her şey istediğiniz gibi olur.

Eski 03-02-2017, 20:37   #20
Ağaçsever

sayın tarku, öncelikle cevap için teşekkür ederim. aslında sadece çiftçilikle geçimin zor olacağının farkındayım. ayrıca çiftçilikten kastım tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği. yanında salma tavuk, kaz ve hindi yetiştirmeyi; bunlarıda ek gelir olarak yapmayı düşünüyorum aslında. günümü hep tarlada geçireceğim için, yine ek gelir amaçlı az da olsa kapalı alanlardan birinde mantar yetiştirmeyi de planlıyorum. Şimdi şunu diyebilirsiniz, ki ben kendime soruyorum bu soruyu; tek başınıza bütün bu saydıklarınıza nasıl yetişeceksiniz diye ? aslında biraz hırs, iyi bir çalışma temposu ve doğru planlamayla bunların üstünden gelebileceğimi düşünüyorum. teorik ve pratik genelde birbirine tam uymasada yapacağıma inanıyorum. bahsetmiş olduğunuz gibi köylülerden ve akrabalarımdan bilgi alışverişinde kesinlikli bulunacağım. zaten 3-4 yıl süreyide aslında bu yüzden oryantasyon süresi olarak koydum. en kötü ihtimal makine teknikeri olduğum için ilçedeki fabrikalarda işimi düzene sokana kadar çalışabilirim düşüncem bu, umarım umduğum gibi olur

tarku ve oz26 beğendi.
Eski 23-02-2017, 16:36   #21
Ağaçsever

Sayın bahçe heveslisi alacağınız yer küçük bir bahçe ise geçinmek zor.özellikle besi yapacaksanız kendi kaba yeminizi üretmelisiniz.aromatik bitki ekecekseniz alerjiniz yoksa arıcılıkta yapın.inşallah dilediğiniz gibi olur.bende aynı hayallerdeyim yerim izmir merkeze yakın olduğu için biraz şanslıyım.bu sene 3 kovan arı aldım bakalım başarabilecekmiyiz.

Eski 24-02-2017, 11:45   #22
Ağaçsever

Alıntı:
Sayın bahçe heveslisi alacağınız yer küçük bir bahçe ise geçinmek zor.özellikle besi yapacaksanız kendi kaba yeminizi üretmelisiniz.aromatik bitki ekecekseniz alerjiniz yoksa arıcılıkta yapın.inşallah dilediğiniz gibi olur.bende aynı hayallerdeyim yerim izmir merkeze yakın olduğu için biraz şanslıyım.bu sene 3 kovan arı aldım bakalım başarabilecekmiyiz.

sayın acar35; yerim aslında çok küçük sayılmaz, 5700m2 orta büyüklükte diyelim aslında besi yapmayı düşünmüyorum. şuan evin yanında 2 tane ahır var, biri tam teşekküllü, direkt hayvanı alıp besleyebilecek tarzda, diğeri ise sadece 4 duvar, sanırım samanlık tarzında bir kullanım için yapılmış ama ben burayı, mantar yetiştiriciliği için kullanma niyetindeyim, tabi ileri ki zamanlarda. tıbbı ve aromatik derken aslında bu süslü adı aslında salep orkidesi yetiştirme düşüncesindeyim. ege üni. yetkilileri ile bu konuda görüştüm. Allah nasip ederse nisan gibi denemelik tohumluk siparişi vereceğim. 2-3 yıl boyuncada, yetişme ve ortam uyumluluğu fizibilitesi yaptıktan ve olumlu sonuç aldıktan sonra ikametimi oraya almayı düşünüyorum. ayrıca arı konusunda sizinle hem fikirim, ticari olmasada, arıların ve kendi ihtiyacımı karşılayacak kadar bal üretmeyi çok istiyorum. tabi bahsettiğim işlerin eğitimini almadan veya o işlerle ilgili tecrübesi olan birilerinin gözetimi altında olmadan yapmayacağım. yaşımın genç olmasından dolayı programımı sağlam adımlarla veya yavaş yavaş yapmaya çalışıyorum.

ayrıca, denemelerinizin sonuçlarını takip edeceğim. benim için iyi bir referans olacak ayrıca sizden de bu konuda yeri geldiğinde yardım isteyeceğimi bilmenizi isterim herşey İnşallah gönlünüzce olur.

Eski 24-02-2017, 20:53   #23
Ağaçsever

Ben şuan arıcılık kursunu bitirdim.en iyi öğretmen 1 kovan arıdır dediler 3 kovan arı aldım nisan 15 inde teslim alacağım.biraz daha öğrendimmi 30-40 kovan beslemeyi düşünüyorum.şartlar elverdiğinde torbalı da köye tamamen yerleşmeyi düşünüyorum.herhafta gitme imkanınız varsa şimdiden başlayın derim

Eski 25-02-2017, 22:03   #24
Ağaçsever

Alıntı:
Ben şuan arıcılık kursunu bitirdim.en iyi öğretmen 1 kovan arıdır dediler 3 kovan arı aldım nisan 15 inde teslim alacağım.biraz daha öğrendimmi 30-40 kovan beslemeyi düşünüyorum.şartlar elverdiğinde torbalı da köye tamamen yerleşmeyi düşünüyorum.herhafta gitme imkanınız varsa şimdiden başlayın derim

aslında doğru söylemişler, işin teoriği ve pratiği gerçekten farkediyor. o yüzden deneyerek tecrübe edinmek veya bunu minimum maliyet içerisinde yapmak en mantıklısı. bende böyle düşünüyorum. bu yüzden deneme amaçlı tohum alıp, dikip durumu notlar alarak takip etmek ve bunu belli bir süre zarfına yaymak, kanımca doğru ve sağlıklı olacaktır. ben istanbuldayım, yerim ise çanakkale çanda. maddi durumlardan dolayı her haftasonu gitme şansım yok ne yazık ki. ama en kötü ihtimal 3-4 hafta bir gitmeye çalışacağım diye düşünüyorum

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024