agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1Beğeniler
  • 1 Gönderen skayacik

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 02-12-2016, 16:29   #1
Yeni Üye

skayacik's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2016
Çatıda sera kurmak hakkında

Selamlar,
Bir süredir üyeyim.Sitede çok beğendiğim ve etkilendiğim bir konu var..

Trabzonda ilk Topraksız Tarım serası

Beykoz'da boğaz ön görünüm alanında kalması nedeni ile çivi çakmamızın yasak olduğu 2 katlı müstakil evimiz var.Alt kat kullanımda üst kat boş.Ara sıra kullanıyoruz.Çatısı akıyor.Eski yapı.Komple kaldırıp yenilemek gerekiyor ki bu da bir maliyet.Belediye izin verir mi bilmiyorum ama müsait bir zamanımda kapılarını çalıp sormak istiyorum.Çatı masarafı yapacağıma belediye izin verir ise terasa çevirip uygun materyalden sera yapmak gibi bir düşüncem var.Polykarbon tabakalar var.Hem kış bahçesi tadında bir hobi bahçesi olur,Hem de çatı vazifesini görüp yalıtım işine yarar tabii çatı zemini uygun malzemeler ile kaplandıktan sonra.Kimbilir belkide bölgede yeni bir akım başlatırım ) Zira Boğazın iki yakasında da yüzlerce bu tip müstakil sorunlu yapılar var.Sizlerden ricam bu konularda fikirlerinizi ve bilgileriniz paylaşmanızdır.Gereksiz bir maliyetmidir?Neye niyet neye kısmet olur,bölgedeki izinler hakkında bilgi sahibi olanlar vardır belkide...

Teşekkürler,

Düzenleyen skayacik : 30-11-2018 saat 13:31 Neden: Yöneticilerden iptalini rica ederim
skayacik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-11-2018, 13:30   #2
Yeni Üye

skayacik's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2016
Çatıya sera kış bahçesi..

Selamlar..Geç oldu,yer değişti ama fikir değişmedi..Beykoz düşüncemi boğaz ön görümü nedeni ile Kandıra'daki köyüme aldım..2 kat artı çatı teras şeklinde kabası bitmiş durumda evimiz var.42 m2 lik çatının 15 m2 si bir oda geri kalanı ise kış bahçesi/sera şeklinde dizayn edeceğim.kış bahçesi kısmının hem alt kata ısı ve su yalıtımı faydası olması hem de kısmen açılabilir cam silinebilir şeklide bir bitki ve oturma bahçesi istiyorum..Yaparken doğru proje uygulayıp tekrar tekrar bozmamak için tecrübesi olanlardan en faydalı ve uygun maliyetli öneriler uygulamalar var ise çok memnun olurum..Normal kış bahçeleri oldukça maliyetli ve cam temizliği için terasa pek uygun değil gibi..Bahçede de 150 m2 kadar bir alanımız var.. Şimdilik maliyet açısından o alanı sona bırakacağım ..
Şimdiden teşekkürler ,

Muda beğendi.
skayacik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:10.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024