agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 4 Gönderen asmalıtepe

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-03-2015, 20:00   #1
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
Bağevini büyütmek

Bağevim; Dubleks model, alt katta birleşik salon+mutfak vc, banyo üst katta tek oda + büyük bir teras şeklinde düzenlenmişti. Bize yetiyordu ama çok şükür şimdi yetmez oldu.

İki bebekli oğlum ve gelinim geldiğinde biraz daha rahat ettirebilmek için, Hatta diğer oğlum da evlenince onlara da yer genişlesin diyerek geçen sonbaharda bir ekleme projemiz oldu.

Salonun yan tarafına, yan pencereyi kapıya dönüştürme planıyla 25 mkare bir ilave temel dolgusu yapıldı.

Evin taban seviyesini buldurmak için taşla dolgu yapıldı. Ama ''Türk'ün aklına sonradan gelirmiş ,,derler ya, taş gelip dolduktan sonra düşündüm ki taş yerine beton havuz yapılarak yağmur suyu depolanabilirdi. Geçti artık.

Bu ikinci hesapsızlık oldu sarnıç konusunda. Ev ilk yapılırken de balkon altı su deposu olarak çalışılabilirdi..

Bir bağda, bahçede yağmur suyu deposu en büyük ihtiyaçmış. Hem de kazanım.

Sanırım yine de biryerlerine o depoyu yapmalıyım bağın.

İlave inşaatım da benim projemdir. İnşaat işlerinin hepsinde olduğu gibi.

4 m'ye 6 m bir müstakil salon. Mevcut salonla ortak duvardaki pencere kapıya dönüştürülecek. yeni salonun ön ve yan cephesine de pencere konacak. Üstüne çatı çekilecek. Bu ilavenin tamamlanması için bir yıl gibi bir süre gerek. Şimdilik taşların üstü betonla örtülüp bırakılacaktır. Duvarlara ve sıva aşamasına gelindiğinde tecrübelerden yararlanmak isterim.

Eklenen Resimler

asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024