agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni195Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-06-2014, 21:08   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
Kimin hayalleri yokki? En azından hayal kurmak parasız. Umarım herkes hayallerine kavuşabilir.

Herkes bir parça huzuru ve mutluluğu hak ediyor...

ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 22:33   #32
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Giriş Tarihi: 09-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lazuti Mesajı Göster
Hayalleriniz çok güzel sayın Nefin Nur, bu süreçte size tavsiyem çok mütevazi davranmanız ve sürekli bir tasarrufta olmanın faydası yönündedir İnşaallah muvaffak olursunuz.

(Özel olmazsa memleketinizi sorabilir miyim)
sn. Lazuti,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, memleket ordu, yeşilin ve mavinin buluştuğu güzel yerlerden

saygılar..

Lazuti beğendi.
Nefin Nur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-06-2014, 22:36   #33
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ardacan2000 Mesajı Göster
Kimin hayalleri yokki? En azından hayal kurmak parasız. Umarım herkes hayallerine kavuşabilir.

Herkes bir parça huzuru ve mutluluğu hak ediyor...
sn. Ardacan

dediğiniz gibi hayal kurmak çok şükür parasız, yoksa bu hayat şartlarında depresyondan çıkamayıp sürekli psikoloğa gitmek gerekecekti, sıkıldım zaman hemen hayalimdeki bahçeme gidiyorum, hayvanlarımla, çiçeklerimle uğraşıyorum, hayali bile insanı dinlendiriyor

saygılar

Eski 21-06-2014, 11:19   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
bu sayfalarda gezinmek bile sağlık nedeni ve huzur kaynağıdır..
çok şükür ki bu sayfalardayız...

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-06-2014, 18:14   #35
Ağaç Dostu

Lazuti's Avatar

Giriş Tarihi: 20-01-2013
Ordu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Nefin Nur Mesajı Göster
sn. Lazuti,

iyi dilekleriniz için teşekkür ederim, memleket ordu, yeşilin ve mavinin buluştuğu güzel yerlerden

saygılar..
Ordu'da Vona, Efirli, Boztepe çevresinde çok bulundum, resminizdende içime doğmuştu Ordu olduğu Efirli tarafında fındık bahçem var.

Nefin Nur beğendi.
Lazuti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2014, 07:35   #36
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lazuti Mesajı Göster
Ordu'da Vona, Efirli, Boztepe çevresinde çok bulundum, resminizdende içime doğmuştu Ordu olduğu Efirli tarafında fındık bahçem var.
memleketimin her yerinde ayrı bir güzellik var

Eski 23-06-2014, 09:01   #37
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-05-2007
Galeri: 24
Istanbuldan depremden sonra ciktik, ve inanin hic aramadik ailece.. Insani yoran, devamli strese sokan, trafigi kosturmacasi, pisligi ile yasami ezen istanbulu istanbullulara biraktim, para orada is orada ama iki ucu pis degnek dedikleri de orada hapi, ugusturucusu, hirsizi, arsizi, boku püsürü...Allah gönlünüze göre versin, umarim hayalleriniz gerceklesir. Haa bu arada köy degince oralari da pürüpak degildir, dedikodusu, pisligi, camuru, sinegi, böcegi, hic eksik olmaz..Konforu yoktur köy evinin veya köy ortaminin veya yeterli paraniz varsa ulasabileceginiz konforu vardir. Ama gönlünüze göre takilirsiniz, beton asfalt yerine camura basarsiniz, yildirim düsen hatlardan kesilen elektrigi 3 gün beklersiniz (buzdolap ne kadar beklerse) alisveris illa karpuz domates olmaz, kiyafet veya baska ihtiyac icin araba ile gidilen biryerlerden alisveris yapilir, dedim ya para ile ulasabileceginiz konforu saglarsaniz neden olmasin, ama hic unutmayin ki köyde balli börek degildir...

erhan62 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2014, 09:42   #38
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erhan62 Mesajı Göster
Istanbuldan depremden sonra ciktik, ve inanin hic aramadik ailece.. Insani yoran, devamli strese sokan, trafigi kosturmacasi, pisligi ile yasami ezen istanbulu istanbullulara biraktim, para orada is orada ama iki ucu pis degnek dedikleri de orada hapi, ugusturucusu, hirsizi, arsizi, boku püsürü...Allah gönlünüze göre versin, umarim hayalleriniz gerceklesir. Haa bu arada köy degince oralari da pürüpak degildir, dedikodusu, pisligi, camuru, sinegi, böcegi, hic eksik olmaz..Konforu yoktur köy evinin veya köy ortaminin veya yeterli paraniz varsa ulasabileceginiz konforu vardir. Ama gönlünüze göre takilirsiniz, beton asfalt yerine camura basarsiniz, yildirim düsen hatlardan kesilen elektrigi 3 gün beklersiniz (buzdolap ne kadar beklerse) alisveris illa karpuz domates olmaz, kiyafet veya baska ihtiyac icin araba ile gidilen biryerlerden alisveris yapilir, dedim ya para ile ulasabileceginiz konforu saglarsaniz neden olmasin, ama hic unutmayin ki köyde balli börek degildir...
sn. Erhan62

köy hayatının da mutlaka zorlukları var ama İstanbul hakkında yazdıklarınız daha korkutucu ve maalesef gerçek, Allaha sığınıp yola çıkıcaz, inşallah iyi insanlarla karşılaşırız, çok karamsar olmamak lazım

yağmur beğendi.
Eski 23-06-2014, 17:39   #39
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Biraz önce doktorumla görüştüm, açıkçası çokta mutlu olmadım inşallah her şey yoluna girer ve bugünleri sağlıkla atlatırız, ilerde oğluma bu yazdıklarımı okurum ve güleriz "anne bak o zamanlar bahçemiz bile yokmuş, şimdi ne güzel oldu" der.

Bakmayı istediğim hayvancıkları mı yazmamıştım, birazda onlardan bahsedeyim.
1-10 tane inek istiyorum
2-200 civarı tavuk
3-koyun
4-keçi
5-sivas kangal
6-at
7-manda
8-arı
9-ördek
10-beyaz tavus kuşu
11-eşim için büyük akvaryum ve balıklar

tabi tüm bu hayvanların eşleri de olacak

biliyorum bu kadar hayvana bakamazsın denilecek...doğru şu an bakamam ama 1-2 taneyle başlayabilirim, önce kangalla

Eski 23-06-2014, 21:54   #40
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Eğer tek başınıza bakacaksanız gerçekten de 10 inek çok zor. Her sabah ve akşam sağmanız gerekecek. 200 tavuk ise eğer satmayacaksanız bir aile için sanırım epey fazla. 20-25 daha ulaşılabilir bir rakam. Ata gelince ne güzel olurdu.. Alacağınız arsa köyde olursa oğlunuzla ata biner kasabaya inerdiniz. Bir atı tımar etmek çok güzel bir histir, tüm stresinizi alır. Bu arada hemşeriymişiz. Umarım ki tez zamanda hayalleriniz gerçek olur. Ne kadar şanslısınız ki eşinizde sizinle aynı hayalleri paylaşıyor.

Nefin Nur beğendi.
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2014, 07:14   #41
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yağmur Mesajı Göster
Eğer tek başınıza bakacaksanız gerçekten de 10 inek çok zor. Her sabah ve akşam sağmanız gerekecek. 200 tavuk ise eğer satmayacaksanız bir aile için sanırım epey fazla. 20-25 daha ulaşılabilir bir rakam. Ata gelince ne güzel olurdu.. Alacağınız arsa köyde olursa oğlunuzla ata biner kasabaya inerdiniz. Bir atı tımar etmek çok güzel bir histir, tüm stresinizi alır. Bu arada hemşeriymişiz. Umarım ki tez zamanda hayalleriniz gerçek olur. Ne kadar şanslısınız ki eşinizde sizinle aynı hayalleri paylaşıyor.
günaydın sn. Yağmur

ilk başta 1-2 adetle başlayıp inşallah hayvan bakmayı öğrendikten sonra sayıyı artırabilirim, atlara bayılıyorum hiç tımar etmedim ama inşallah tımar etmekte kısmet olur

YeniBON ve yağmur beğendi.
Eski 20-10-2014, 19:16   #42
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

merhabalar ,

birkaç aydır zorlu geçen hamilelik sebebiyle maalesef sayfamla ilgilenemiyordum sanırım bir sürede anneliğe alışmak için ilgilenemicem , çok şükür oğluşuma kavuştum, bebeğim 22 gün erken doğdu , Allahım bana doğum günü hediyesi verdi ve doğum günümde evladıma kavuştum, annelik muhteşem bir duyguymuş, inşallah anne olmak isteyen herkes bu duyguyu tadar, bir süre sonra inşallah oğlum, bahçeli evim ve sebzelerimle ilgili bilgiler paylaşabilirim

Eski 20-10-2014, 19:40   #43
Ağaç Dostu

YeniBON's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2011
Thumbs up Hoş gelmiş.

Gözünüz aydın Nefin Nur,

Oğlunuz hoş gelmiş. Analı - babalı büyüsün, ömrü mutlu ve uzun olsun. Umarım o da sizin gibi bir doğasever olur.

Bol çiçekli günler dilerim.

Nefin Nur beğendi.

Düzenleyen YeniBON : 20-10-2014 saat 19:41 Neden: Eksik yazım.
YeniBON Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2014, 20:19   #44
Ağaçsever

modelci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-08-2014
Alıntı:
merhabalar ,

birkaç aydır zorlu geçen hamilelik sebebiyle maalesef sayfamla ilgilenemiyordum sanırım bir sürede anneliğe alışmak için ilgilenemicem , çok şükür oğluşuma kavuştum, bebeğim 22 gün erken doğdu , Allahım bana doğum günü hediyesi verdi ve doğum günümde evladıma kavuştum, annelik muhteşem bir duyguymuş, inşallah anne olmak isteyen herkes bu duyguyu tadar, bir süre sonra inşallah oğlum, bahçeli evim ve sebzelerimle ilgili bilgiler paylaşabilirim
tebrik eder, yavrunuza sağlıklı ve mutlu bir ömür dilerim

Nefin Nur beğendi.
modelci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2014, 22:01   #45
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Allah , analı babalı , sağlıklı, vatanına, milletine, insanlığa yararlı , evlatlardan eylesin .

Nefin Nur ve kiziltan beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2014, 23:21   #46
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Saglikla buyuyen, vatan ve millet askiyla dolu sizi gururlandiracak bir cocuk olsun.

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2014, 06:59   #47
Ağaç Dostu

ilksenozturk's Avatar

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Allah analı babalı,sağlıklı sıhhatlı büyütsün

Nefin Nur beğendi.
ilksenozturk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2014, 13:51   #48
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim, annelik çok güzel bir duyguymuş, eşimin gözlerinden anladığım kadarıyla baba olmakta çok güzel inşallah isteyen herkes evlat sahibi olur

Eski 20-02-2015, 21:14   #49
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Ben ne garip şeylere takılıyorum....
sanki çiftliğim var da kangal veya alman kurduyla birlikte terrier yaşar mi acaba diye aklıma takıldı

Eski 22-02-2015, 10:38   #50
Ağaç Dostu

celalim01's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2013
Hayal etmek kazanmanın başlangıcıdır. hayırlısını dileyelim hakkınızda. Hayalleriniz daim olsun.

Nefin Nur beğendi.
celalim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2015, 18:32   #51
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

Teşekkürler, inşaallah herkes hayallerine kavuşur ve kavusuncada mutlu olur

Eski 25-02-2015, 00:07   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-03-2010
Sayın Nefin Nur; Gözünüz aydın. Allah analı babalı büyütsün.
Hayallerinizle büyüsün. Sağlıklı mutlu günlerle...

Nefin Nur beğendi.
ligustrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2015, 17:43   #53
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2013
Allah analı babalı ve küçük bahçeli, oldukça keyifli bir evde büyütsün.

Nefin Nur beğendi.
resimsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2015, 21:21   #54
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-01-2015
Allah bağışlasın. Analı babalı büyüsün. Mutlu haberler arkası arkasına gelssin. Şimdi bahçenin haberini bekliyoruz. Tabi hazırlık ve hayalleride dinlemeye devam etmeliyiz. (Bir süre sonra tabii)

Bal Kaktüs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2015, 18:27   #55
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Oğlum 6 aylık oldu. Yarın doktora gidicez ve ek gıdaya geçin diyecek diye çok korkuyorum. Bu zamanda faydalı birşey bulup yedirmek çok zor. Allah hepimize yardım etsin

Eski 16-04-2015, 22:53   #56
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-04-2014
Hem hayallerimizde hemde nerdeyse oğullarimizda beraber gidiyoruz sanırım sizinkide artik 8 aylik

Nefin Nur beğendi.
elfeliff Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-06-2015, 11:04   #57
Ağaç Dostu

Nefin Nur's Avatar

elfeliff hn. çok şükür 9. ayı doldurduk,
Allah sizin yavrunuzuda analı babalı , sağlıklı büyütsün inşallah, dünyanın en güzel duygusu, dünya bir yana evlatlarımız bir yana

Eski 28-08-2015, 15:34   #58
Ağaç Dostu

aziztoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 16-10-2014
Talking

Alıntı:
evetttt işlerim biraz azalmışken hayal kurmaya devam edeyim...

nerden başlasam bilemedim, önce yetiştireceğim hayvanlardan mı yoksa oturacağım evden mi ... önce ev diyelim mi??

öncelikle uygun olması açısından tarla tarzı arazilere bakıyorum, oturum izni olan arsalarda fiyatlar çok yüksek geliyor, metre kare için şu anda yorum yapamıyorum ,inşallah büyük bir yer olur, malum hayaller büyük ,ağaçlar,sebzeler, hayvanlar için yer lazım.

listem şöyle:

1-4tane prefabrik ev
Eğer belediye izin vermezse tekerlekli konteynır da olabilir,1 tane bizim için, 1 tane annem için, 1 tane kayınvalidemlere, 1 tanede bizimle çalışacak aile için , ilk başta tüm paramı eve harcamak istemiyorum ufakta olsa bir süre idare ederiz, daha sonra düşündüğüm evlerin resimlerini de eklerim

2- Ahır
Bu konuda da aklım biraz karışık, acaba prefabrik ahırmı daha uygun olur yoksa ahşaptan köylerdeki gibi ahır yapmak mı daha uygundur, bu konu biraz araştırılacak, zaten arsayı almadan kaç tane inek bakabilirim bilemiyorum

3- Kümes
tavuk sayımı bilemediğim için kümese de karar veremedim, bunları yazıyorum ama detaylar sonra netleşecek

4- tezekle gaz üretimi
internette baktım bunu yapabilen köylümüz var, videolarla ve çizimlerle konu anlatılmış, eşim fizik mühendisi ve akıllı biri olduğu için biraz araştırırsa yapabileceğine inanıyorum. sorun 4 evin mutfağına gaz üretmek için kaç ineğin tezeği gerekecek. bu konularda araştırılacak ,tarlaya doğal gaz getirtemeyeceğimize göre böyle bir sistem işe yarayabilir

5-Elektrik üretimi
Bu konuyu da internette araştırdım ama sanırım eşimin ilgilenmesi daha iyi olacak,beni aşan detayları var

6-su kuyusu
en önemlilerinden, merak ettiğim tarlaya su kuyusu açınca belediye gelip sayaç takıyor mu? tanıdıklarımızın kavacıkta ki bahçelerinde var be belediye gelip sayaç takmış

7- sera
sanırım bazı sebze ve meyveleri serada yetiştirmek daha kolay olacak, tabi ki zararlı ilaçlar kullanmadan

8-Arı kovanı
karakovan istiyorum az olsun öz olsun, balcılık yapmayı düşünmediğim için eve yetecek kadar bal elde edebiliriz herhalde

9-süt için gerekli şeyler
sağım makinası vb.

10-evim için istediklerim
makarna yapma makinası, ekmek yapma makinası, sebze kurutucu, ev tipi zeytinyağı makinası vb.

biraz abarttım galiba ... ama hayallerime sınır koymakta istemiyorum, hepsini bir günde veya bir yılda yapmak imkansız olabilir ama zamana yayarsak neden olmasın

Taş fırını unutmayın...

Nefin Nur beğendi.
aziztoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024