agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni520Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-05-2014, 11:27   #31
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi asmalıtepe Mesajı Göster
Sayın Taşlıbahçe; Eskilerinden olup uzun bir süre ayrıldığınız,şimdi yeniden döndüğünüz
bu siteye hoş geldiniz. gittiğiniz süreçte nerede neler yaptığınızı yakinen takibedenlerden biriyim. hatta sahibolduğum şartlarımın kıymetini, sizin doğaya meftunluğunuzla daha iyi anladım.Bloğunuzdan sizi takip ediyorum. Azmin zaferini yaşıyorsunuz güle güle hayırla yaşayın. Ben Ağaçlar net 'i sizin bloktan keşfettim. burada yeniyim. ve ilk beğeniyi siz ve 06dilek,YeniGine'den aldım.ilk beğeni aldıklarımın bahçelerini gezmek istedim sizin bahçeyi bulamadım bir türlü.Bir de sonkez'e ulaşamadım amatörlüğümdendir belki de.Neyse sizi bloktan sonra buradan da takibedeceğim artık.Bu güzel.Hayırla kalın kardeşim.
Sayın hocam, sevindim yazdıklarınıza. Ağaçlar net'i bulmanızda Taşlıbahçe'nin vesile olması da ayrıca mutlu etti beni. Hoşgeldiniz tekrar. Size ilk hoşgeldin diyen de bu bağlantıları bilmeden ben olmuşum ne güzel. Kolay gelsin, sevgiyle kalın...

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-05-2014, 11:30   #32
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Ağaçlar nette bahçem yok. Blogda paylaşıyorum; ilgili konularda da vakit buldukça ağaçlar nete eklemeler yapıyorum ki bahçe işleri istediğim kıvamda yeni yeni başlıyor...

bahtiyar02 beğendi.
Eski 16-05-2014, 07:52   #33
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 29-04-2014
mesajınızı bu sayfadan okuyabilirdim. biz yaşlılar sevgiden ziyade saygı sözcüğünü severiz. Biraz öğretmenlik gibi oldu ya kusura bakmayın. Hocam diyorsunuz ya doğrudur hem de teyzenizim.Allah'a emanet olunuz.

Taşlıbahçe beğendi.
asmalıtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2014, 12:10   #34
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı:
Aylardan nisan, armut çiçekleri, memeli pas, sıva ve çınar hakkında...

Name:  6-nisan-12.jpg
Views: 2212
Size:  75.9 KB

Eski 16-05-2014, 19:37   #35
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Sayın Taşlıbahçe; Eskilerinden olup uzun bir süre ayrıldığınız,şimdi yeniden döndüğünüz bu siteye hoş geldiniz.
Ayrılmak mı?

Taşlıbahçe gitmedi, ısınma turları uzun sürüyor, ancak gelebildi...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2014, 10:50   #36
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı:
Biricik narımızın ızdırabı, kurtuluşu, kireç badana, çatı tamiri ve fidanlar hakkında...

Name:  5-temmuz-12.jpg
Views: 1826
Size:  72.9 KB

...Ne zamandır bana rahatsızlık veren bir şey vardı: Hafriyat sırasında kökleri zarar gören ve açıkta kalan biricik narımızın hali. Geçen yıl ve bu yıl meyve vermemesi oldukça sıkıntıda olduğunun bir göstergesi. Bahçenin toparlanması aslında daha sonraya bıraktığım işler ama nar nedeniyle evin arkasına yapılacak 2 m kadar yüksekliğindeki duvar işine öncelik verdim...

Eski 23-05-2014, 10:48   #37
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı.

"Kendi Penceremizden Bakmak"
Kapı, pencere, döşeme, daha başka işler ve antep fıstığı hakkında...

Dış kapıları ve pencereleri kestane ağacından yaptırdık. Araştırdık, en uygunu olduğuna karar verdik. Dokusu da çok güzel. Her şey güzel görünüyor ancak bu yazıda bahsedilmeyen şey (yazı eylül 2012'ye ait olduğundan sonraki deneyimler haliyle yok, o nedenle buraya ekliyorum) sonrasında yağmuru içeriye verdiği. Bunun kestane ağaçlarıyla ilgisi yok; marangozla ilgili; bir de bahsettiğim marangoz işinde iyi olanlardan.

Çıkardığım sonuç şu: Geleneksel malzemeler geleneksel yöntemlerle pişmiş ustalar varsa anlamlıdır. Aksi halde hep uğraş, hep sıkıntı. Gerçekten iyi bir usta bulabilmişseniz kapı ve pencerelerinizde uygun ahşap harika bir malzeme; ustanız yoksa tavsiyem boş verin; herkes nasıl yapıyorsa öyle yapın; ağaca da yazık, paranıza da...

Name:  P1030360.jpg
Views: 1669
Size:  16.3 KB

Düzenleyen Taşlıbahçe : 23-05-2014 saat 10:49 Neden: düzeltme
Eski 23-05-2014, 15:10   #38
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Sn. Taşlıbahçe eviniz güzel oluyor.Güle güle kullanın.Yeşilin içine doğal taş çok yakışmış.
Usta dediniz de derdimizi depreştirdiniz. Aynen katılıyorum; En kalite,en güzel malzemeyi de alsanız işcilik kötü ise heba oluyor.

Taşlıbahçe beğendi.
Eski 23-05-2014, 15:18   #39
Ağaçsever

mimarsertac's Avatar

Giriş Tarihi: 02-02-2012
Takipteyim. Blog çok güzel ilerliyor.

mimarsertac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2014, 20:59   #40
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Sn. Taşlıbahçe eviniz güzel oluyor.Güle güle kullanın.Yeşilin içine doğal taş çok yakışmış.
Usta dediniz de derdimizi depreştirdiniz. Aynen katılıyorum; En kalite,en güzel malzemeyi de alsanız işcilik kötü ise heba oluyor.
Sayın hocam sağolun Usta meselesi hepimizin derdi gibi. Bu evde taş konusunda her şey yolunda gittiyse de diğer konularda sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Kısmet olursa bu yaz hepsini toparlamayı planladım.

Eski 23-05-2014, 21:02   #41
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mimarsertac Mesajı Göster
Takipteyim. Blog çok güzel ilerliyor.
Teşekkürler

Eski 24-05-2014, 18:44   #42
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Yeter ki sağlık olsun, bitmedik iş, geçmedik zaman yok. Allah güle güle tamamlayıp,güle güle kullanmak kısmet etsin sn.Taşlıbahçe.

Taşlıbahçe ve alanur beğendi.
Eski 26-05-2014, 21:56   #43
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı bugün; aylardan kasım, saman armudu, memeli pasın ikinci evresi, fidanlar, birkaç çiçek ve korogaki hakkında.

Bu aralar haftada iki üç yazıyla devam ediyorum; Taşlıbahçe'ye yerleşmeye bir ay kadar bir zaman kaldı ve bu süre içinde elimdeki yazıları bitirerek yeni yazılara oradan devam etmek istiyorum. Gerçi henüz elektrik ve internet yok ve üç ay kadar da olmayacak; buluruz bir çaresini; bir gidelim de gerisi kolay; veya zor; kolaysa da başıma gelsin zorsa da gelsin

Her Şey Güzel Olacak -Kasım 2012- | taşlıbahçe

Name:  3b-kasc4b1m-12.jpg
Views: 1665
Size:  62.7 KB

Eski 28-05-2014, 14:49   #44
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Bugün bir yazı daha çıktı; uzun zamandır derdim ve sevdam olan "su" hakkında, zeytinlerin toplanma sorunu, yeni küçük bahçemiz ve bahçedeki kimi yapı faaliyetleri hakkında...

https://taslibahce.wordpress.com/201...-su-ocak-2013/

Name:  2-ocak-13.jpg
Views: 1680
Size:  70.7 KB

Küçük bahçemiz

Name:  1-ocak-13.jpg
Views: 1648
Size:  64.4 KB

Bahçenin yanından akan derecik

Name:  3-ocak-13.jpg
Views: 1668
Size:  53.2 KB

Zeytini niye döverler?

Eski 28-05-2014, 16:53   #45
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Bu durumda elle toplayarak zeytincilikten kar sağlamak isteyenlerin zeytinlerini veya yağlarını alıcıya dolaysız olarak satmaları gereği ortaya çıkıyor.

Forumdan alıntıladığım sizin bu düşünceniz aslında bazı zeytin türleri için yapılıyor.

Yani,

Alıcı konumunda ki fabrikalar bahçenizde ki zeytini toptan alıyorlar ve kendileri topluyorlar. Siz hiç bir şeye karışmıyorsunuz. Sadece paranızı alıyorsunuz.

Tabii, her zeytini almıyor yağ fabrikaları. Trilye zeytini ve benzeri bol yağ-ürün veren zeytinliklerinizin zeytinini toptan alıp, kendileri topluyorlar.

(Tıpkı meyve suyu fabrikalarının yaptığı gibi).

Bundan 5-6 yıl önce köyümde teyzemler, trilye zeytini olan bahçelerinin zeytinini toplam 10.000 tl.ye fabrikaya verdiler.

Hesap yapmışlar ve kendileri toplatmaya kalksalar, bu kadar para kalmıyordu kendilerine.

Üstelik o soğuklarda,

- Hem kendileri toplayacaktı.
- Hem de yanlarında çalıştıracakları kişilerin getirilmesi, götürülmesi, yemek ihtiyaçları, çay ihtiyaçları gibi işlerle uğraşmak da cabası olacaktı.

10.000 tl.yi alınca, gidip kendilerine 1 yıl yetecek kadar zeytinyağını satın aldılar ve geriye de bir sürü paraları kaldı.

Kendileri toplayıp, yağını satsalar, ellerine bu kadar para kalmayacaktı.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 17:23   #46
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayazkentli Mesajı Göster
Bu durumda elle toplayarak zeytincilikten kar sağlamak isteyenlerin zeytinlerini veya yağlarını alıcıya dolaysız olarak satmaları gereği ortaya çıkıyor.

Forumdan alıntıladığım sizin bu düşünceniz aslında bazı zeytin türleri için yapılıyor.

Yani,

Alıcı konumunda ki fabrikalar bahçenizde ki zeytini toptan alıyorlar ve kendileri topluyorlar. Siz hiç bir şeye karışmıyorsunuz. Sadece paranızı alıyorsunuz.

Tabii, her zeytini almıyor yağ fabrikaları. Trilye zeytini ve benzeri bol yağ-ürün veren zeytinliklerinizin zeytinini toptan alıp, kendileri topluyorlar.

(Tıpkı meyve suyu fabrikalarının yaptığı gibi).

Bundan 5-6 yıl önce köyümde teyzemler, trilye zeytini olan bahçelerinin zeytinini toplam 10.000 tl.ye fabrikaya verdiler.

Hesap yapmışlar ve kendileri toplatmaya kalksalar, bu kadar para kalmıyordu kendilerine.

Üstelik o soğuklarda,

- Hem kendileri toplayacaktı.
- Hem de yanlarında çalıştıracakları kişilerin getirilmesi, götürülmesi, yemek ihtiyaçları, çay ihtiyaçları gibi işlerle uğraşmak da cabası olacaktı.

10.000 tl.yi alınca, gidip kendilerine 1 yıl yetecek kadar zeytinyağını satın aldılar ve geriye de bir sürü paraları kaldı.

Kendileri toplayıp, yağını satsalar, ellerine bu kadar para kalmayacaktı.

Meyve suyu fabrikaları için bilindik bir yöntem ama bizim buralarda (Kuzey Ege) zeytin için böyle bir uygulamaya rastlamadım, duymadım. üretici için iyi bir yöntem gibi görünüyor. Bu yöntemde arzu eden üretici sanıyorum kendi tüketeceği zeytini de ayırabiliyordur. Şayet bu olanağı veriyorlarsa ve üretici kendi ihtiyacı kadar zeytinini, yağını kendi zeytinliğinden elde edebiliyorsa, geri kalanını anlaşmaya tabi tutuyorsa ne güzel.

Gerçi bu fabrikaların da -sofralık iri zeytin dışındakileri- elle topladıklarını sanmıyorum. Belki boydan kısa ağaçları makineyle topluyorlardır ama diğerlerinde yine sırığa başvuruyorlardır. Bu zaten ayrı bir konu ama blogda da yazdığım gibi toplanma yöntemiyle satış yöntemi ve kazanç arasında da bağlar var.

bahtiyar02 beğendi.
Eski 28-05-2014, 17:35   #47
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Özellikle kısa-bodur tipli ağaçlardan oluşan zeytinlikleri toptan alıyorlar. Bunlarda yeni nesil bodur trilye ağaçları.

Her zeytinliğin zeytinini almıyorlar. Hem toplama kolaylığı hem de bol yağ vermesi nedeni ile sanırım.

Bu nedenle, bizim köyde bir çok kişi trilye dikmeye başladı.

Sanırım fabrika Ayvalık'tandı. Bize çok yakın.

Bir ara sorup öğrenirim nereye sattıklarını.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2014, 17:56   #48
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ayazkentli Mesajı Göster
Özellikle kısa-bodur tipli ağaçlardan oluşan zeytinlikleri toptan alıyorlar. Bunlarda yeni nesil bodur trilye ağaçları.

Her zeytinliğin zeytinini almıyorlar. Hem toplama kolaylığı hem de bol yağ vermesi nedeni ile sanırım.

Bu nedenle, bizim köyde bir çok kişi trilye dikmeye başladı.

Sanırım fabrika Ayvalık'tandı. Bize çok yakın.

Bir ara sorup öğrenirim nereye sattıklarını.

Tahmin ettiğim gibi. Bodur ağaçlara sahip olmayanlar da zaten ara sıra ağaçlarını kabaklayarak sonraki yıllar için bodurlaşmaya gidiyorlar bazen. tüm bunlar zeytinin asıl değerini bulamamasıyla ilgili biraz da.

Bu arada bizim buralarda böyle bir uygulamaya rastlamadım demem biraz hatalı oldu çünkü kimi yağ tüccarları zeytinlik sahipleriyle anlaşarak sizin bahsettiğiniz gibi toplama işini üstlendikleri oluyor ama yine aynı kapıya çıkıyor. Yani üreticiyle tüketicinin arasına girilmiş oluyor.

Asıl bahsettiğim şey daha başka bir sistem ihtiyacı. Üreticiyle satıcının aracısız iletişimde olduğu modeller. Şu an için ağırdan da olsa böyle satış yapanlar var ama bu türden modellerin randımanlı çalışması ve herkes için işe yarar ekonomik boyutta olması için zamana ve çabaya ihtiyaç var gibi.

bahcedenn beğendi.
Eski 29-05-2014, 09:02   #49
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Yağ fabrikaları değil tüccarlar kapama bahçe alırlar.
Bizler ağaçları bodurlaştırmayız, gençleştirme yaparız. Zeytinde arbeqiu cinsiydi yanılmıyorsam(İspanyol cinsi) çalı formunda yağlık çeşit. Halil Önen Bey bahçe kurmayı düşünüyordu.
Biz hala el ile topluyoruz. Zeytin silkme makinaları,bize göre çok fazla filiz kırıyor. Zeytinyağımızı kendimiz 5lt lik tenekelerde satıyoruz, fakat kargo maliyeti bize göre yüksek, en uzak Bartın'a yolladım şimdiye kadar. Birçok insan fiyatlarımızı yüksek buluyor. Karşılaştırdıkları yağ riviera tipi rafine yağ olduğundan derdimizi anlatamıyoruz.

Taşlıbahçe beğendi.
Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2014, 10:15   #50
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Melih Bakırlıoğlu Mesajı Göster
Yağ fabrikaları değil tüccarlar kapama bahçe alırlar.
Bizler ağaçları bodurlaştırmayız, gençleştirme yaparız. Zeytinde arbeqiu cinsiydi yanılmıyorsam(İspanyol cinsi) çalı formunda yağlık çeşit. Halil Önen Bey bahçe kurmayı düşünüyordu.
Biz hala el ile topluyoruz. Zeytin silkme makinaları,bize göre çok fazla filiz kırıyor. Zeytinyağımızı kendimiz 5lt lik tenekelerde satıyoruz, fakat kargo maliyeti bize göre yüksek, en uzak Bartın'a yolladım şimdiye kadar. Birçok insan fiyatlarımızı yüksek buluyor. Karşılaştırdıkları yağ riviera tipi rafine yağ olduğundan derdimizi anlatamıyoruz.
Maalesef henüz zeytin yağ kültürü kıyılardan içeriye pek giremedi; riviera ismi de havalı geliyor heraldr, sızmanın farkı fark edilemiyor. Şaşırılacak değil, üzülecek bir durum aslında Türkiye'nin potansiyeli düşünüldüğünde.

Dediğim gibi bireysel kargolamalarla çözülecek bir iş değil; daha organize sistemler lazım.

Gençleştirmenin dışında gerçekten de bodurlaştırma amacıyla ağaçlarını gövdenin yarısından kesenlere rastlıyorum.

Arbequina, İspanyol orijinli bir çeşir; son zamanlarda ilgi çekiyor. Yetiştirici fidanlıklar da artıyor günden güne.

Eski 02-06-2014, 13:04   #51
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin son iki yazısı çıktı;

"Babalar ve Oğullar" habersizce yapılan bahçe-inşaat faaliyetleriyle ilgili.

"Hani Benim Siestam Nerde?" Geçtiğimiz yaz neler yaptık, neler ettik? Evin hayvan misafirleri ve sevgili fidanlarımız hakkında...

Gerçek ev sahipleriyle ilgili çıkardığım sonuç: Doğa, malum yaban hayatın yuvası; bu yabani yuva içine tutup da bir ev yaparsak gerçek ev sahiplerinin "hoşgeldin" ziyaretleri de haliyle olacaktır

Gerçekten hoş geldiysek ve hoşbulduk demek istiyorsak şehir adabını bırakarak insana has bir yaban adabını keşfetmek iyi bir ara yol olur. Bir şekilde önlem alarak geldiğimiz yeri bozmamaya, asıl ev sahiplerini hor görmemeye ve zarar vermemeye gayret etmek kanımca en doğrusu. Bazı önlemlerle bu misafirlerin pek çoğu eşik dışında tutulabilirse de ilk fırsatı değerlendireceklerinden şüpheniz olmasın. Bir de sürekli yaşanan bir ev değilse asıl misafirin kim olduğunu güzelce gösteriyorlar

https://taslibahce.wordpress.com/201...e-temmuz-2013/

Name:  13-temmuz-13.jpg
Views: 1600
Size:  70.8 KB

Eski 02-06-2014, 14:09   #52
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Baştan sona merakla okudum, merakımı fazlasıyla değdi. Bunlar farklı yaşanmışlıklardır. Şu an doğayı bu kadar çok sevmeyenler, modern hayata bağlı ve bağımlı olanlar yazdıklarınızı okurken bile ürperir, kabullenmez, yaşamaya asla yanaşmazlar. Doğanın asıl sahiplerini çoktan dünyalarından çok uzağa çıkarıp atmıştılar..Ben de evi yeni kullanmaya başladığım sıra bir kaç tarlafaresiyle paylaştım, çokça akreplerle..farelerin pisliğinden iğrenerek ilaçladım öldüler. HÂla pişmanımdır. Akrepleri de kesinlikle süpürgeyle evden öteledim.
Sn. Taşlıbahçe sizin yeriniz daha da doğal sanırım. Yolunuz falan nasıl. Bir de İstanbul'a 500km falan, ulaşımda zorlanıyorsunuzdur. Ama sevginin başgelemeyeceği ne var ki. Gelin kızımız ve Selvi kızımız da seviyo sa orası cennet olacaktır size güle güle yaşayın inşaAllah.

Taşlıbahçe beğendi.
Eski 02-06-2014, 15:14   #53
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Hayvan dostlarımızla aramız iyi; yine de aynı yatağı, aynı mutfağı özellikle bazılarıyla paylaşmak istemiyoruz

Köyde doğan büyüyenler genellikle öldürerek çözüyorlar bu işi;belki de doğanın dinamiklerine daha uygundur bu yol, emin değilim. Bizim şehirli kibarlığımız ve her türlü "can"a duyduğumuz saygı farklı yollara itiyor bizi, ara yollar bulmaya çalışıyoruz sizin akrepleri süpürmeniz gibi...

Belki zamanla değişiriz ama inşallah değişmeyiz

İstanbul-Taşlıbahçe arası 410 km. Zor oldu, özellikle inşaat sırasında zorlandım ama nihayetinde gün sayıyoruz. Temmuz itibariyle ailece orada olacağız artık. Sonrası Allah kerim

Eski 02-06-2014, 19:34   #54
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Evet..Akrebi süpürmek: Bazan çok büyük tehlikeleri yok sayıp , hiç zarar gelmeyecek yerde ise gereksiz sÛizanda bulunuruz. Allah'ta kulları da affeylesin bizleri.
Gelinim''anne sana twitter hesabı açalım,, diyerek açtı. Hesap açılır açılmaz hemen bir takipci düştü. ''anne bak hemen bir takipcin oldu,, dedi kızcağız, ama ben bir korkuya bir telaşa kapılırmışım -kimmiş o beni nereden tanırmış sil onu, kabul etme diye feveran edişimi hâl anlatıp gülerler. Meğer format öyleymiş.
Size de öyle bir kabalık gösterdim sanırım özür dilerim sizin de bir oğlum olduğunuzu bilmediğimdendir. Profilinize sonradan baktım.
Temmuz'unuz hayırlı gelsin inşallah. Allah'a emanet olunuz.

Eski 02-06-2014, 19:45   #55
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Evet..Akrebi süpürmek: Bazan çok büyük tehlikeleri yok sayıp , hiç zarar gelmeyecek yerde ise gereksiz sÛizanda bulunuruz. Allah'ta kulları da affeylesin bizleri.
Gelinim''anne sana twitter hesabı açalım,, diyerek açtı. Hesap açılır açılmaz hemen bir takipci düştü. ''anne bak hemen bir takipcin oldu,, dedi kızcağız, ama ben bir korkuya bir telaşa kapılırmışım -kimmiş o beni nereden tanırmış sil onu, kabul etme diye feveran edişimi hâl anlatıp gülerler. Meğer format öyleymiş.
Size de öyle bir kabalık gösterdim sanırım özür dilerim sizin de bir oğlum olduğunuzu bilmediğimdendir. Profilinize sonradan baktım.
Temmuz'unuz hayırlı gelsin inşallah. Allah'a emanet olunuz.
Mesajlarla ilgili durumu be de bir türlü anlamamıştım; şimdi yerine oturdu

İyi dilekleriniz için teşekkürler tekrar; sevgiler, saygılar...

asmalıtepe beğendi.
Eski 02-06-2014, 20:34   #56
Ağaç Dostu

asmalıtepe's Avatar

Teşekkür ederim oğlum, samimi, sıcakkanlı ve hesapsız insanları çok severim.
Ben den de size sevgiler...

Taşlıbahçe beğendi.
Eski 03-06-2014, 08:50   #57
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Derenizin seviyesini /uzaklığını bilemiyorum, koç pompası araştırmanızı tavsiye edebilirim. Bir araştırın isterseniz. Sulama ve kullanma suyu olarak bir depoda toplayabilirsiniz.

Melih Bakırlıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2014, 09:31   #58
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Koç pompasını inceledim; yakınımızda bir arkadaş kullandı ve 45 m kadar yukarıya gönderebildi suyu.

Bizim derecik buna pek uygun değil. Onun yerine birkaç tonluk bir hazne yaparak gözün suyunu biriktirmek daha uygun olacak.

Buradan araziye 55 m kadar boru döşendi zaten; küçük bir pompa iş görür sanırım, yükseklik farkı 2 m

Düzenleyen Taşlıbahçe : 03-06-2014 saat 19:18 Neden: hatalı bilgi
Eski 04-06-2014, 09:28   #59
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı bugün: "Kaçamak"

Marangozun yarım kalan işleri, sızdırmalı foseptik, bahçe kapısı, ilk tohumlar, mersin ve daha başka birkaç şey hakkında...

Name:  2-eylc3bcl-13.jpg
Views: 1887
Size:  26.6 KB

Eski 06-06-2014, 09:09   #60
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Taşlıbahçe'nin yeni yazısı çıktı: "Nar Bayramı"

Çilesi biten ve hediyelerini veren nar, bayram ziyaretleri, filizlenen roka ve birkaç fidan hakkında...

" (...) Narla başlayıp narla biten bir tatil olduysa da bu tatil, arada başka işler yapmadık veya başka şeyler olmadı değil. Bayramdan dolayı en rahat tatilimizdi bu. İlk bayram ziyaretlerimiz de oldu, işin aslı bayram vesilesiyle ilk ziyaretçilerimiz de gelmeye başladı artık. Her ne kadar evin içi misafir ağırlamaya uygun değilse de zaten hava güzeldi ve bahçede oturduk, daha iyi oldu. Artık evimizin gerçek bir ev olduğu hissini tattık. Başkalarının bunu kabul etmesi ve ziyarete gelmesi daha önce tahmin edemeyeceğim, aklıma gelmeyecek bir keyif yaşattı bize. Köyden gelenlerin akabinde biz de gittik ziyaretlere. Dolayısıyla yapılması gereken pek çok işi bir sonraki gelişimize erteledik; yalnızca en gerekli bulduklarımızı yaptık (…)"

Name:  2-ekim-13.jpg
Views: 1499
Size:  42.8 KB

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024