agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1512Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-09-2013, 20:32   #1
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Başka türlü bir şey benim istediğim; ne ağaca benzer, ne de buluta ...

selam herkese..bizim de bir ev maceramız oldu ama..uzun zamandır beklemedeyim..sanırım sizlere fotoğraf sunmak ve yazabilmek için uygun zaman kolladım durdum..biraz da endişeliyim ...çalışma hayatı ; çocuklar ; ev derken zaman geldi demekki..başlayalım ama çok acemiyim , affedin artık

laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 20:43   #2
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Bir yıl önce memlekette yaz tatilinde satılık bahçeli ev aradık durduk...fakat istediğimiz gibi bahçeli bir ev bulamadık..sonra birden şimşekler oluştu bende..eşime dedim ki; niçin köydeki araziye ev yapmıyoruz biz ?? sonra hızlı bir süreç başladı..üstelik belki inanmayacaksınız ; cebimizde çeyrek altın parası bilem yoktu..İzmir'e dönüp bankaya kredi için başvurduk..çok sayılamayacak bu krediyi cebimize koyduk..eee sıra ev planı oluşturmaktaydı..Eşim inşaat mezunu, şanslıyım bu konuda. ama o çizdi ben beğenmedim,o çizdi ben bozdum..önce dublex, sonra müstakil ev planları çizdik durduk günlerce..en sonunda içimize sinen planı aldık yanımıza; 10 gün aradan sonra eşimin köyüne , ev yapma hayalleriyle döndük....

Eski 10-09-2013, 21:27   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-07-2012
Hadi hayırlısı bakalım.

laparaki beğendi.
tevfikki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 21:39   #4
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
laparaki hoş geldiniz inşatınızda kolay gelsin hayırlı mekan olsun resiminide bekleriz.

laparaki beğendi.
Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 21:50   #5
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

işte arazimiz böyle bir yer..yol altında kalan ; bu yüzden yıllarca yoldan geçenlerin çöplerini attığı bir yermiş...bir dönüm kadar büyüklüğü...

Eklenen Resimler

abk, Kiraz, zelish ve 9 kişi beğendi.
Eski 10-09-2013, 21:52   #6
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

çok teşekkür ederim...sanırım başarıcam bu forumda aktif olmayı.. çünkü yıllardır seviyorum burayı ve sizleri

loveforlife ve herkul beğendi.
Eski 10-09-2013, 21:58   #7
Ağaç Dostu

Sevgi's Avatar

Giriş Tarihi: 25-03-2012
Galeri: 6
Hayırlı olsun. Inşallah herşey gönlünüzce olur.

laparaki beğendi.
Sevgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 22:09   #8
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi laparaki Mesajı Göster
işte arazimiz böyle bir yer..yol altında kalan ; bu yüzden yıllarca yoldan geçenlerin çöplerini attığı bir yermiş...bir dönüm kadar büyüklüğü...
Sayın laparaki, hayırlı uğurlu olsun. Devamını bekliyoruz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 22:26   #9
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

sağolun iyi dilekleriniz için..çok acemiyim sitede; destekleriniz beklerim

Eski 10-09-2013, 22:27   #10
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
başlamak bitirmenin yarısıdır. kolay gelsin yavaş yavaş dünyada birden kurulmamış.

laparaki beğendi.
Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 22:30   #11
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

eşimin inşaat mezunu oluşu hep başımızı hep derde sokmuştur bizim..bende tabi ki onun yanında fıtı fıtı çalışmayı severim..eğer bir iş bizim yapabileceğimiz nitelikteyse ; kendimiz yaparız durumuna düşüyoruz en sonunda...

gulcingiller beğendi.
Eski 10-09-2013, 22:32   #12
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

köyden bir usta bulduk..eşim bende seninle birebir çalışıcam diyerek anlaşma yaptı..ve başladık sonunda..ben ve kızlarımda sürekli çalıştık tabi ki..ilerleyen fotoğraflarda tanışacaksınız kendileriyle de..şimdi dönelim arsaya..diren kepçe

Eski 10-09-2013, 22:49   #13
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

su arama çalışmalarımız başladı ...

Eklenen Resimler

Eski 10-09-2013, 23:42   #14
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Sayın Laparaki,
Çok hoş ve içten bir başlangıç.
İlgi ile takip edeceğim.

Ayrıca, O kepçe direnecektir .

Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 01:36   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-04-2013
Sayın Laparaki
Hayırlı olsun kendi emeğinizde olunca ayrı bir tadı olur.

TRAKLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 08:35   #16
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Sayın laparaki,
Yeni başlangıçlar her zaman iyilikler getirir. Sizinki de öyle olur inşallah. Hayırlı olsun,sağlıkla ve sükunetle sonunu getirmenizi dilerim. Böylece siz de bizim köye hoşgeldiniz...

laparaki beğendi.
korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 15:11   #17
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

inşaata başlamadan 10 gün önce; köye ev yapacaksınız deseler inanmazdım..öyle hızlı bir karar verme ve başlama oldu ki ; anlatamam..neden mi köy ?? aslında çok ta uzatmaya gerek yok; biliyorum ki burada ortak bir anlayışa sahip bir topluluğuz..ama yinede : çocukluğumun en güzel anıları ; anneannem ve dedemle köyde yaşadıklarımdı..akşam sekiz olunca yatılır ; sabah beşte kalkardık..akşamları dedem bir tahta parçası üzerinde tütünlerini kıyar ; sonra kağıda sarar, diliyle yapıştırır ; sonra maşa ile maşınganın ( kuzine ) kapağını açıp kor alır sigarasını yakardı..bir de radyosunu açtı mı tamamdı herşey..kış geceleri sürgülü camlardan gelen rüzgarın uğultusundan hep korkardım; yıllar sonra böyle seveceğimi bilmeden..duvara gömme banyolarsa en ilginç kısmıydı evin..misafir odasında; duvarda geyikli halı ; tavan tahtaları arasından sarkan ayva ve narlar olurdu..bir de küçük ördek soba dedem atla tarlaya gider; anneannem genelde ahırda hayvanlarla ilgilenirdi.akşamları dedem köyde yunanlıların yaptıklarını ; hacda yaşadıklarını anlatırdı..ben sessizce kitap okurdum kenarda..dedemin 14 torunu arasında ilçeden gelip te onlarla kalan tek çocuktum..annemler beni almaya gelince, arabanın arka koltuğunda onlarla el sallarken her seferinde duygulanır, içimden bir şeyler eksilirdi.. ve eve gelince uzun süren bir boşluk

ezo, Kiraz, zelish ve 18 kişi beğendi.
Eski 11-09-2013, 15:16   #18
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

kapı nümeromuz bilem var

Eklenen Resimler

zelish, syuksek, pria ve 4 kişi beğendi.
Eski 11-09-2013, 15:47   #19
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Temel çukurlarını ve hatıl yerlerini belirlemek için demir çubuklar çakıldı, ip çekildi ve kireç dökülerek kazılacak yerler belirlendi. Bundan sonraki iş sırası yine kepçede...

Eklenen Resimler

zelish, syuksek, pria ve 5 kişi beğendi.
Eski 11-09-2013, 16:15   #20
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

insanın anavatanı çocukluğudur derler ya ; çocukken köyde biriktirdiğim anıların kişiliğime etkisi çoktur diye düşünüyorum..anne tarafım muhafazakar ve mütevazi; baba tarafım da o kadar modern ve şehirli insanlardı..o yüzden sömestr tatillerin de de İstanbul'a babaannemlere giderdim..Erenköy'de o zamanlar köşkler ; bahçeli evler, en güzel dönemiydi sanırım..ve ben o hızlı yaşanacak şehirleşmenin son tanıklarından biriydim kanımca..babaannem VE Dedem Almanya'dan yeni dönmüş; yatırım derdindelerdi..Babaannem gittiği yere çabuk uyum sağlardı ; severdim bu yanını.kocaman bir pencereden bakardı dünyaya, aşılmayacak kadar yüksek ve kalın duvarları yoktu.ben yollarda şarkı söylemeden duramazdım; bunu sevmezdi..Dışarıya çıkmadan mutlaka bana parfüm sürer ,saçıma başıma özen göstermemi isterdi...İstanbullu yapmaya çalışıyordu beni; ama içimde onun gençliğinde terkettiği Anadolu vardı.
İşte ben bu iki farklı kültür arasında büyüdüm..iyi ki de öyle oldu ; bu bende bir farkındalık yarattı...sanırım buna bir isim koysak herşeyi sevebilme durumu diyebiliriz

Eski 11-09-2013, 17:44   #21
Ağaç Dostu

kasap.94's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2008
Galeri: 6
Doğal hayata dönüş mücadeleniz de size kolaylıklar diliyorum.

laparaki beğendi.
kasap.94 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 18:05   #22
Ağaç Dostu

zelish's Avatar

Giriş Tarihi: 04-07-2008
Galeri: 39
Sn. laparki,

Öncelikle hayırlı olsun. Umarım herşey eksiksiz ve gönlünüzce olur. Yazılarınızı okurken yüzümde hafif bir tebessümle birlikte inceden inceden duygulandım. Yasadıklarımız hemen hemen aynı, sadece Almanya dandoğup büyüdüm o kadar. Kendimi bildiğim bileli (halen bile) bu yaşımda köye gidip avludan içeri girdiğimde (bizim oradalarda tokat kapısı derler) hoop soluğu evin damında alırdım. Kuzular, inekler, buzağılar...

Neyse işte.

Heyecanınız hiç kaybolmasın, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum şimdiden, cesaretiniz bana da cesaret verdi. takipte olacağım.

Kolay gelsin

zelish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 20:19   #23
ezo
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-09-2007
Uzun zamandır kafamdan geçirdiğim şeyleri birilerinin yaşadığını görmek inanın benide mutlu ediyor ve bak oluyor işte dedirtiyor. Heyecanla resimlerinii bekliyeceğim. Hayırlı olsun...

zelish ve laparaki beğendi.
ezo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 21:23   #24
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

umarım benim böyle duygularımı uzun uzun bir dosta anlatır gibi anlatmamdan rahatsız olmuyorsunuzdur...görüldüğü üzre ben içimde yıllardır topladıklarımı ; buraya bayağı bi serdim yani..bildiğin blogger yaptım burayı..kusura bakmayın canlarım ; ne diyeyim

Eklenen Resimler

Eski 11-09-2013, 21:40   #25
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

temele konulan her taşta alınterimiz var, bu başka bir duygu..ailece çalıştık.çocuk işçi çalıştırarak suç bilem işledik

Eski 11-09-2013, 21:56   #26
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

neden böyle hazırlıksız ; apar topar bu yola başkoyduk??? Anlattığım çocukluk anılarımdan çocuklarımında olsun istedim...bilirsiniz bizim toplumumuzda genelde emekli olunca köye dönüş yaşanır...ben bunun çocuklarım büyümeden gerçekleşmesini istedim...anılarında yalınayak toprakta yürümek olsun istedim..bahçeden dalından sebze meyve koparmayı hatırlasınlar istedim..tavukların yumurtladıktan sonra gıdaklamasını bilsinler istedim..bu anlamda sanırım şehirden gelip köye ev yapan en genç çift olabiliriz bu köyde
şimdi de köyümüzden biraz gezi ( ! ) fotoğrafları

Eklenen Resimler

Eski 12-09-2013, 11:55   #27
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Sn, laparaki ,

Bahçeniz ,eviniz , sayfanız hayırlı olsun ...

heyecanla gelişmeleri bekliyoruz ....

ev yaptığınız yeri merak ettim neresi acaba ???

laparaki beğendi.

Düzenleyen TaşevliBahçe : 12-09-2013 saat 13:16 Neden: ekleme
TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 12:07   #28
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Başlanmış iş bitmiş iştir derler....Hayırlısıyla bitirmek nasip olsun...Rabbim kolaylıklar versin....

laparaki beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 13:41   #29
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

TaşevliBahçe sizin fotoğraflarınıza da baktım dün epeyce..çok uğraşmış emek vermişsiniz..en büyük hayalimdi taş ev ; ama bizim yörede taş ustası yok artık.. evimizin yeri Balıkesir Balya'nın bir köyü..eşim oralı ve kendi arazisi vardı ; açıkçası bunu değerlendirmek istedik..

gulcingiller beğendi.

Düzenleyen laparaki : 12-09-2013 saat 13:42 Neden: hatalı yazım
Eski 12-09-2013, 13:56   #30
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Eşimin köyü burası..yörük köyü.hala geleneklerini sürdüren bir yapısı var..fakat sevmediğim durumlarda oluyor yani ; örneğin köy % 99 İzmir'e göç vermiş..oldukça büyük bir köy..ama İzmirliler son yıllarda öyle evler yapmışlar ki ; donup kalıyorum görünce..4-5 katlı apartmanları kondurmuşlar köyün çeşitli yerlerine..madem apartman seviyorsun kal şehirde; buranın doğasını niye bozup şehirleştiriyorsun..mesela ben tezek kokusunu severim köyde ; sokakların parke değil tozlu taşlı olmasını severim..daha da ilginç olanı pazar günü köye pazar kuruluyor ; çok üzücü değil mi ???

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024