agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1512Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-09-2013, 14:05   #31
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
temelimizi çok sağlam olacak şekilde doldurduk..tabi siz teknik bilgi de isteyeceksiniz zaman zaman ama ; işte o bende yok dostlar
iş bitince anladım ki ; temel en kolayı, çünkü diğer safhalar çok daha zor ve zaman alıyor..

Eklenen Resimler

laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 14:14   #32
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

demir büken arkadaş eşim olur kendisi..gerçi inşaat döneminde sabah 7 akşam 7 çalışırken kapkara oldu; bazen ben bile zorlanıyordum tanımaya

siyah giysili ( ferace) teyze de meraklı kalabalıktan bir temsilcidirakşamları köyden bazı insanlar çekirdeklerini alıp dutumuzun altına oturup izliyorlardı..ne güzeldi...

Eklenen Resimler

Eski 12-09-2013, 14:22   #33
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

eee işler zorlaşıyor..inanın sözde usta tutuk ; iyi de bir insandı ama o şöyle yap dedi; eşim yaptı..en ağır kısımlarını ve işin %80'ini tocam yaptı nasıl demir büküyor bak bak küçük kızım 5 yaşında ; baba mesleğini mi seçecek nedir

Eklenen Resimler

Eski 12-09-2013, 17:04   #34
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Giriş Tarihi: 23-08-2012
Sayın Laparaki; Sayfanızı ilgiyle okudum. Ne mutlu size! İnsan, kendini nereye ait hissediyorsa, oralıdır. Sizi çok iyi anlıyorum. Ve çok da iyi bir karar vermişsiniz. Umarım herşey gönlünüzce gelişir.

Kolaylılar diliyorum.

zelish ve laparaki beğendi.
Coyan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2013, 17:27   #35
Ağaç Dostu

loveforlife's Avatar

Giriş Tarihi: 21-05-2012
Galeri: 2
Sayın Laparaki,

Nasıl içten, ne kadar güzel bir sayfa bu böyle! Her şeyin gönlünüzce olacağı bir yuva dilerim...

laparaki beğendi.
loveforlife Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 00:55   #36
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

çok sağolun canlar ...evini bizim gibi kendisi yapmak isteyenler ; ruhunda kaçıklık olanlar için arşiv olsun diye çok fotoğraf ekliyorum..bu anlamda inşaat dışında neler oluyor ?? sabah kalkıyorum..inşaat için koca bir termos çay ve malzemelerini hazırlıyorum...ağustos sıcağında güneşin göbeğinde çalışmak kolay değil; geceden buzluğa koyduğum şişelerce suyu hazırlıyorum..kahvaltıdan sonra 8 gibi eşim inşaata gidiyor..biz köyde kayınvalidemin evinde kalıyoruz ( bu bizim için büyük avantaj ; en azından kalacak yer sorunumuz yok) sonra ben sırayla ev halkına kahvaltı hazırlıyorum..ev işleri falan derken ; öğle yemeği için ustalar yemeğe geleceği için yemek hazırlıyorum..öğleden sonra inşaata gidiyorum..birkaç saat durup tekrar eve gelip akşam yemeği hazırlıyorum..akşam gelen duşa giriyor..yemek yapma bulaşık ve çamaşır asli mesleğim oldu inşaat sırasında..ama ne olursa olsun bizim emeğimizle oldu; çok ta eğlenceli günlerimiz de oldu.
Ne o Abdullah Usta; çok mu yorduk seni ; yan yan bakıyorsun

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 01:01   #37
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Eğitim her yerde..büyük orta küçük kavramı uygulamalı ; yerinde eğitim

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 01:16   #38
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Biraz ev hakkında bilgi vereyim size...dediğim gibi önce dublex planlar çizdik..sonra bunun yaşlılığı var ; hemde ayağımız toprağa değsin isteyip tek katlıya çevirdik..istersek ilerde üste bir oda ve teras atarız dedik.evimiz 130 metrekare kullanım alanlı + 30 metrekare veranda... veranda yola değil arkaya cepheli..yani köy manzaralı ...arsa yol altında kalıyor ; köyün son evi.. oldukça özgür bir ortam olacak

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 01:33   #39
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

havalar çok sıcak ; bu işleri zorlaştırıyor..ama tatilin yarısına geldik..zaman sıkıntımız var..ha gayret yapıcılar..bundan sonra tüm inşaat işçilerinin önünde saygıyla eğileceğim ; hakkaten zor iş

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 01:43   #40
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

ohhh...nasıl severim köy ekmeğini...yaşam ne kadar doğal sa burada, insanlar da öylesine güleryüzlü...

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 08:29   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Bir çok insanın yapmak isteyipte bir türlü cesaret edemediği bu yolda size ve ailenize kolaylıklar diliyorum....Bir yıl öncesinde doğup büyüdüğüm yerlere göç etmiş biri olarak öyle mutlu ve huzurluyumki Allah isteyen herkese nasip etsin.....

zeyve, oz26 ve gulcingiller beğendi.
Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2013, 14:04   #42
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan Mesajı Göster
Bir çok insanın yapmak isteyipte bir türlü cesaret edemediği bu yolda size ve ailenize kolaylıklar diliyorum....Bir yıl öncesinde doğup büyüdüğüm yerlere göç etmiş biri olarak öyle mutlu ve huzurluyumki Allah isteyen herkese nasip etsin.....
Gerçekten istemekle çok bağlantılı hayallerimize ulaşmak..mutluluklar dilerim yeni yaşamınızda ..

Eski 13-09-2013, 14:07   #43
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi laparaki Mesajı Göster
Gerçekten istemekle çok bağlantılı hayallerimize ulaşmak..mutluluklar dilerim yeni yaşamınızda ..
Maşallah inşaat tüm hızıyla devam ediyor. Kış bastırmadan umarım kabasını çıkarsınız.

Bu arada, Ali Ağaoğlu burayı görmesin, sizi kesin tranfer eder. ))

zelish beğendi.
Eski 13-09-2013, 14:16   #44
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

akşamları inşaatın önündeki dut ağacının altında oturuyoruz iş bitince..sanki yorgunluğumuzu alıyor bir nebze...

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 14:22   #45
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Biz aile olarak çocuklarımızı ne yaşarsak içine katan yapıya sahibiz..çalışan anne baba çocukları biraz da mecburen farklı da oluyor zaten..küçücük yaşta her türlü ihtiyaçlarını kendileri karşıladılar..inşaatta da çok yardım ettiler bize..seviyorum sizi

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 14:33   #46
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

köy deyince bilmiyorum gözünüzde ne canlanıyor..çünkü her bölgenin köy kültürü farklı..burası Ege köyleri gibi değil..Bu arada komik bir anektod paylaşayım..İnşaata su götürüyordum..Eşimin akrabası ile karşılaştım ; birlikte yürüdük..dediki bana : ( tamda onların yöresel söylemiyle yazayım) Gelin gelin, akşam mevlüt vardı köyde..herkes sizi konuşup duru...
Noldu Emine abla?? neyimizi konuşuyorlar ki ??
Eee..bunnar garı goca örtmen..anca tek gatlı ev mi yapıyolamış
yıkıldım gülmekten..
biz doğal yaşama dönmeye çabalarken ; köylünün şehre tutkunluğu anlaşılır gibi değil . keşke daha bilinçli olabilselerdi; kendi yaşam şekillerini korumaya uğraşsalardı diye düşünüyorum

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 14:39   #47
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Ağustosun ortasında ansızın başlayan yağmur nasıl bir heyecan vermişti bize...hemen çimentoların üzerini örttük..brandanın altına sığınıp çay sefası yapmıştık

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 14:45   #48
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Her mutsuzluğun ötesinde yine yaşam bekler..Ama insana özgü bir yeteneksizliktir yaşayamamak !..Yoksa hangi balık boğmuş kendini ; Hangi serçe atlamış damdan...!

Dostoyevski

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 14:52   #49
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Alıntı:
........................................... biz doğal yaşama dönmeye çabalarken ; köylünün şehre tutkunluğu anlaşılır gibi değil . keşke daha bilinçli olabilselerdi; kendi yaşam şekillerini korumaya uğraşsalardı diye düşünüyorum
İnsan, zamanla aslına dönermiş. Yani geldiği yere... Benim gibi çoğu insan kendi doğup büyüdüğü yere tekrar dönme şansı bulamadığı için kendi köyünü kendi yaratma çabasında. Diğer bir anlatımla; bir köy bulup, oraya yerleşme, orayı benimseme çabası içinde. Şahsen ben bunu yapabildim. "İnsan doğduğu yere değil, doyduğu yere aittir" sözünü haklı çıkarırcasına ve çok istememe rağmen kendi doğup büyüdüğüm köye dönemedim, dönenmem de... Ben de bu özlemimi başka bir köy yerine yaptığım yatırımla gidermeye çalışıyorum. Bu, köyüme olan özlemimi gideriyor mu? hayır! İmkanın olsa, gözümü kırpmadan ve bir an düşünmeden kendi köyüme giderim.

Sayfanızı okurken ve takip edebildiğim kadarıyla kendime ait çok şey buldum.

Tekrar söylüyorum; bence çok iyi bir karar vermişsiniz. Başarılar...

zelish, zeyve, metulen ve 3 kişi beğendi.
Eski 13-09-2013, 15:02   #50
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Herkes aynı duyguları yaşıyor mu? bilmiyorum ama; her köyüme gidişimde çocukluğuma ait ayak izlerimi ararım.

Akşam akşam bu ne ya!

zelish, zeyve, metulen ve 3 kişi beğendi.
Eski 13-09-2013, 17:01   #51
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi loveforlife Mesajı Göster
Sayın Laparaki,

Nasıl içten, ne kadar güzel bir sayfa bu böyle! Her şeyin gönlünüzce olacağı bir yuva dilerim...
Hımm..o zaman kafanızı şişirmeye devam edeyim teşekkürler iyi dileklerinize..

Eski 13-09-2013, 17:04   #52
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Coyan Mesajı Göster
İnsan, zamanla aslına dönermiş. Yani geldiği yere... Benim gibi çoğu insan kendi doğup büyüdüğü yere tekrar dönme şansı bulamadığı için kendi köyünü kendi yaratma çabasında. Diğer bir anlatımla; bir köy bulup, oraya yerleşme, orayı benimseme çabası içinde. Şahsen ben bunu yapabildim. "İnsan doğduğu yere değil, doyduğu yere aittir" sözünü haklı çıkarırcasına ve çok istememe rağmen kendi doğup büyüdüğüm köye dönemedim, dönenmem de... Ben de bu özlemimi başka bir köy yerine yaptığım yatırımla gidermeye çalışıyorum. Bu, köyüme olan özlemimi gideriyor mu? hayır! İmkanın olsa, gözümü kırpmadan ve bir an düşünmeden kendi köyüme giderim.

Sayfanızı okurken ve takip edebildiğim kadarıyla kendime ait çok şey buldum.

Tekrar söylüyorum; bence çok iyi bir karar vermişsiniz. Başarılar...
Coyan ; bazen eksik bazen fazla abartılı yerine oturmayan kararlar alabiliyoruz..siz de de sanırım böyle bir durum oluşmuş..şimdilik benim fotolarımla idare edin..gün ola harman ola

Eski 13-09-2013, 17:08   #53
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

[QUOTE=Coyan;1199056]Herkes aynı duyguları yaşıyor mu? bilmiyorum ama; her köyüme gidişimde çocukluğuma ait ayak izlerimi ararım.

Akşam akşam bu ne ya!

bu isyan naraları falan iyiye işaret...sizleri şöyle iyice doldurayım da komple boşaltalım lanet olası kentleri.. ki ki kiiii

zelish ve gulcingiller beğendi.
Eski 13-09-2013, 17:17   #54
Ağaç Dostu

Coyan's Avatar

Alıntı:
Coyan ; bazen eksik bazen fazla abartılı yerine oturmayan kararlar alabiliyoruz..siz de de sanırım böyle bir durum oluşmuş..şimdilik benim fotolarımla idare edin..gün ola harman ola
Gün olur ama, harmanın olacağını pek sanmıyorum. Keşke olsa! Zamanında köyden biriyle evlenmiş olsaydık olurdu da, şehirden evlenmişiz.

Ben de öyle yapıyorum zaten. Eklediğiniz fotoğraflara bakarak önce bir derinden ahhh! çekiyorum; sonra da, "yeni köyüm de fena değil" deyip, avutuyorum kendimi... Bu arada köy dediğim yer, büyükşehire bağlı mahalle olmuş da haberim yok. Yani anlayacağınız, yine şehirleştik.

zelish beğendi.
Eski 13-09-2013, 17:19   #55
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Eşim eve haber göndermiş Büyük kızım Türkü'yle...anne babam seni çağırıyor diye..gittim hızlıca inşaata...tuğlaları istediğimiz ölçüde dizelim; odalar belirlensin dedi..sankim Atomu icat etmiş ; bende birşey sandım..neyse çocuklar gibi tuğlaları dizdik ; çok komiktik ama

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 17:27   #56
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

bu da sayın termos..inşaatta aldığımız 3. çay termosu..bu en sadığıydı; çok kahrımızı çekti..kızlarıma saklıycam hatıra olarak veya miras olarak..memurun mirası ancak termos olur
Diren termos

Eklenen Resimler

Düzenleyen laparaki : 13-09-2013 saat 17:28 Neden: hata
Eski 13-09-2013, 17:45   #57
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

tatilimiz bitiyor..İzmir bizi bekler,orada da yapılacak çok iş var.okullar açılacak..şimdiden inşaatı böyle bırakıp gitmek içimi acıtıyor
belirteyim arkadaki toprak kısım veranda..manzaraya karşı çaya bekleriz

Eklenen Resimler

Eski 13-09-2013, 22:53   #58
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 15-03-2013
Süreci zevkle takip ediyorum. Hayalleriniz hayat bulsun

zelish ve laparaki beğendi.
Ahmet Çetinkaya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-09-2013, 00:20   #59
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ahmet Çetinkaya Mesajı Göster
Süreci zevkle takip ediyorum. Hayalleriniz hayat bulsun
çok teşekkür ederim..

Eski 14-09-2013, 00:58   #60
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Talking

he he heyy Taranta Babu !!! evimiz ortaya çıktı..daha çok iş var ama..olsun,bu hali bile şirin ..çünkü biz yaptıkkk

Eklenen Resimler

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:11.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024