agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1512Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-10-2013, 10:04   #121
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Yarım hali bile çok güzel.Bitince şahane olacak..Rabbim sevdiklerinizle birlikte ağız tadıyla ve sıhhatle oturmak nasip etsin...

smg007 ve laparaki beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 21:37   #122
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Sayın laparaki, bravo size, gayet iyi gidiyorsunuz. Ustalara da hiç aldırmayın, nasıl olsa istediğinizi yapacak bir usta bulunur. Bayramda biz de bahçedeki otları yaktık ama sizin kadar alev çıkaramadık. Malum bizim oralar yangın bakımından hassas bölgeler dumanı gören orman itfaiyesi hemen geliyor... Sağlıkla kalın..

laparaki beğendi.
korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 22:07   #123
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Yarım hali bile çok güzel.Bitince şahane olacak..Rabbim sevdiklerinizle birlikte ağız tadıyla ve sıhhatle oturmak nasip etsin...
çok teşekkür ederim..

sonkez beğendi.
laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2013, 22:13   #124
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi korucak Mesajı Göster
Sayın laparaki, bravo size, gayet iyi gidiyorsunuz. Ustalara da hiç aldırmayın, nasıl olsa istediğinizi yapacak bir usta bulunur. Bayramda biz de bahçedeki otları yaktık ama sizin kadar alev çıkaramadık. Malum bizim oralar yangın bakımından hassas bölgeler dumanı gören orman itfaiyesi hemen geliyor... Sağlıkla kalın..
sağolun..Otları kesme işi çok yordu bizi ama..sonunda temiz bir bahçemiz olunca yüzümüz güldü..yakma konusunda bazen jandarma geliyormuş ama biz sorun yaşamadık ..baharda daha da çok çıkacak otlar..ama şimdi en çok evi bitirme heyecanındayız..bahçeye de sıra gelecek elbet

korucak beğendi.
Eski 31-10-2013, 17:40   #125
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Fotoğrafını çekmedim ama , arife günü ustamız hızlı bir şekilde kalorifer borularını döşedi tabana..meğer hiç öyle zor bir iş değilmiş düşündüğüm kadar ...

Eklenen Resimler

Eski 09-11-2013, 10:57   #126
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Sevgili laparaki;

Harika bir girişle renk katmışsınız buraya, hoş geldiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirirken yaşadığınız heyecan hiç yabancı değil bana.
13 yıl önce ben de yaşamıştım bunları.

Öncelikle toprağınızın kalitesi dikkatimi çekti, çok kaliteli görünüyor, taşı kayası az, ekime dikime uygun.
Yıllardır arazinin boş olması da toprağın dinlenmiş verime hazır olduğunun göstergesi, göreceksiniz bir kaç yıl boyunca çok verimli sebzeleriniz olacaktır.

Ev 2014 yazına hazır, çevredeki çınarlar, küçük dere, güz çiğdemleri çok hoş.
Bahara bahçeniz de hazır olur, şirin kızınız kelebekleri kovalamaya başlar

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, güle güle güzel günler yaşayın güzel evinizde, ve mutluluk fotoğraflarınızı bizlerle paylaşmaya devam edin.
Sevgiyle...

zelish, kasap.94, pria ve 3 kişi beğendi.
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2013, 21:20   #127
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Sevgili laparaki;

Harika bir girişle renk katmışsınız buraya, hoş geldiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirirken yaşadığınız heyecan hiç yabancı değil bana.
13 yıl önce ben de yaşamıştım bunları.

Öncelikle toprağınızın kalitesi dikkatimi çekti, çok kaliteli görünüyor, taşı kayası az, ekime dikime uygun.
Yıllardır arazinin boş olması da toprağın dinlenmiş verime hazır olduğunun göstergesi, göreceksiniz bir kaç yıl boyunca çok verimli sebzeleriniz olacaktır.

Ev 2014 yazına hazır, çevredeki çınarlar, küçük dere, güz çiğdemleri çok hoş.
Bahara bahçeniz de hazır olur, şirin kızınız kelebekleri kovalamaya başlar u

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, güle güle güzel günler yaşayın güzel evinizde, ve mutluluk fotoğraflarınızı bizlerle paylaşmaya devam edin.
Sevgiyle...
vah er

Çok sağolun.kibarlık olsun diye söylemiyorum, küçük bir sözcük bile iyi geliyor insana. Gerçi özeleştiri yapmak gerekirse, ben forumda merak ettiğim, ilgimi çeken sayfaları takip ediyorum, gördüklerimi kafamda arşivliyorum ; fakat yorum bırakamıyorum..mazeret değil, hakkaten zaman bulamıyorum...bu sebeple sayenizde herkese yürekten teşekkürler...

Eski 14-11-2013, 08:19   #128
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Allttan ısıtma sistemi mi düşünüyosunuz?

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2013, 22:34   #129
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
Allttan ısıtma sistemi mi düşünüyosunuz?

Alttan ısıtmanın ; halılardaki mikropları yukarıya çıkararak astım hastalığına sebep olduğunu duymuştum..o yüzden hiç düşünmedik bu seçeneği..şimdilik elektrikli kombi tarzı düşünüyoruz..kışın yalnızca sömestr tatilinde gidebiliriz köye.. ayrıca mutfağa kuzine ilerde de salona büyük bir demir döküm şömine tipi tuğlalı soba düşünüyoruz..ama önce evin içindeki işler bitmeli..uzun ve sevimli bir serüvenin içinde sessizce yol alıyoruz Pritt

Eski 24-01-2014, 21:46   #130
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-01-2014
Ev bu haliyle dahi çok güzel olmuş. Güle güle kullanın.

laparaki beğendi.
agactoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2014, 22:20   #131
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Fotoğraflarınızın çoğuna bayıldım sayın laparaki..
Kolay gele..

laparaki beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-01-2014, 00:09   #132
Ağaçsever

canan bsr's Avatar

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Sevdiklerinizle birlikte ağız tadıyla oturmanızı dilerim. çok güzel görüntüler...

laparaki beğendi.
canan bsr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2014, 10:41   #133
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-12-2013
Yazılanların bir kısmını, resimlerin tamamına baktım. Arkadaş eşiyle birlilkte gerçekten zoru başarmış. Kendilerini tebrik ediyorum.

Şunu anladım; demek ki, başarmak için önce istemek gerekiyormuş.

laparaki beğendi.
Atum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2014, 11:59   #134
Ağaç Dostu

SUDEM's Avatar

Giriş Tarihi: 14-05-2013
Büyük bir merakla yeni fotoları bekliyorum...Bana da cesaret vermiş oldunuz.Bir de 3 aşağı 5 yukarı oluşan rakam nedir acaba?

laparaki beğendi.
SUDEM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2014, 00:08   #135
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Epey uzun bir aradan sonra merhaba diyorum.Ara ara Memlekete gittiğimde çektiğim fotoğrafları izmir'e döndüğümde yüklemeye çalıştım.Fakat cep telefonuyla çektiğim için ; çözünürlüğü çok yüksek geldi; bir türlü başaramadım yüklemeyi..Sömestr tatiline giderken son anda bir arkadaşımdan çıkma mutfak buldum; fakat rengi yeşil ve gri idi ama ben kafay koydum beyaza boyarım **** kapaklarını değiştiririz diye düşündüm.mutfağı ve depomuzda köy evine gidecek birkaç parça eşyayıda yükleyip; köye gittik...Amacımız tatilde mutfak ve banyoyu yaptırabilmekti...ama tabi biz ayağımızı uzatıp ; tatil yapabilirmiyiz; mümkün mü ???sonra neler oldu neler...umarım fotoğrafları yükleyebilirim .. ( ne kadar özlemişim Ağaçlar'a içimi dökmeyi ) )

Eski 14-02-2014, 00:27   #136
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

İşte evimizin giriş kapısı..dış kapımız kar ve yağmurla direk muhatap olacağından kesinlikle çelik kapı **** ağaç önermediler..Ancak demir kapı olur denince ; demirciye gidip ; beş dakikada bu modeli çizdim..çerçeveleri koyu kahve olsun dediysemde ; siyah yapmışlar ..ama olsun ben beğendim; nasılsa ben onu boyarım ilerde..fotoyu yan çekmek zorunda kaldım; kafanızı yan döndürüp bakın gari

Eklenen Resimler

pria, YeniBON, zeyve ve 7 kişi beğendi.
Eski 14-02-2014, 00:40   #137
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Burası keyifle camdan bakıp kahve içmeyi planladığım bölüm..buraya ve yandaki duvara uzun ve geniş bir sedir olacak..marangoza sipariş verdik..marangoz işlerine ve parasal konulara ayrıca gelicez canlarım

Eklenen Resimler

Eski 14-02-2014, 00:45   #138
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

verandadan manzara ...

Eklenen Resimler

İffet, pria, YeniBON ve 8 kişi beğendi.
Eski 14-02-2014, 10:11   #139
Ağaç Dostu

iynk's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2013
Sedirin üstüne de rengarenk yastıklar.. favori köşem cumbanız

iynk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2014, 10:27   #140
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi laparaki Mesajı Göster
İşte evimizin giriş kapısı..dış kapımız kar ve yağmurla direk muhatap olacağından kesinlikle çelik kapı **** ağaç önermediler..Ancak demir kapı olur denince ; demirciye gidip ; beş dakikada bu modeli çizdim..çerçeveleri koyu kahve olsun dediysemde ; siyah yapmışlar ..ama olsun ben beğendim; nasılsa ben onu boyarım ilerde..fotoyu yan çekmek zorunda kaldım; kafanızı yan döndürüp bakın gari
Bakalım gari de, ya boynumuzu incitirsek?

Gerçekten hepsi güzel olmuş. Kimbilir ne kadar keyiflidir?

Ahh, Ah! bir emekli olayım, biliyorum napacağımı?

laparaki beğendi.

Düzenleyen Atum : 14-02-2014 saat 12:54
Eski 14-02-2014, 10:32   #141
Ağaç Dostu

Alıntı:
Burası keyifle camdan bakıp kahve içmeyi planladığım bölüm..buraya ve yandaki duvara uzun ve geniş bir sedir olacak..marangoza sipariş verdik..marangoz işlerine ve parasal konulara ayrıca gelicez canlarım
Biraz kafanızı karıştırmış gibi olacam ama, keşke pencereleri biraz daha aşağıya doğru uzatsaydınız. Yani oturduğunuzda göz hizanıza... Hem oturduğunuz yerden direk dışarıdaki manzaraya bakmış olurdunuz.

Bence halen inşaat aşamasında ve bunu yapabilirsiniz.

laparaki beğendi.
Eski 14-02-2014, 11:01   #142
Ağaç Dostu

gulcingiller's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2013
Merhaba Laparaki sayfanizi yeni kesfettim, sizi ve ailenizi kutlamak isterim. Ne guzel bir sey insanin cocuklugunun gectigi yerlere donus yapabilmesi ozellikle donebilecek bir koyunun olmasi. Hayallerinizin pesinden gidebilmeniz umut verici sansiniz bol, yolunuz acik olsun onumuz bahar fotograflarin devamini bekliyoruz kolay gelsin.

gulcingiller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2014, 00:24   #143
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi iynk Mesajı Göster
Sedirin üstüne de rengarenk yastıklar.. favori köşem cumbanız
Evett... Aynen öyle benim istediğimde:-) hemen ilçeye gidip çiçekli pazenler, çizgili kumaşlar aldım sedirimin yastıkları için. Fırsatım oldukça dikicem, kenara atıcam yaza kadar...şu an salonumda da var zaten.. İşte fotosu <3

Eklenen Resimler

Eski 15-02-2014, 00:31   #144
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atum Mesajı Göster
Biraz kafanızı karıştırmış gibi olacam ama, keşke pencereleri biraz daha aşağıya doğru uzatsaydınız. Yani oturduğunuzda göz hizanıza... Hem oturduğunuz yerden direk dışarıdaki manzaraya bakmış olurdunuz.

Bence halen inşaat aşamasında ve bunu yapabilirsiniz.
Tüm önerilere açığım; teşekkürler. Camın alt kısmında sedir planladığımız için, aşağıya kadar inmiyor.oturup bol manzara izleyeceğim umarım. :-)

Atum beğendi.
Eski 15-02-2014, 00:36   #145
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gulcingiller Mesajı Göster
Merhaba Laparaki sayfanizi yeni kesfettim, sizi ve ailenizi kutlamak isterim. Ne guzel bir sey insanin cocuklugunun gectigi yerlere donus yapabilmesi ozellikle donebilecek bir koyunun olmasi. Hayallerinizin pesinden gidebilmeniz umut verici sansiniz bol, yolunuz acik olsun onumuz bahar fotograflarin devamini bekliyoruz kolay gelsin.
Teşekkür ederim.Köyünüz yokmuş gibi bir kinaye hissettim.varsa da yoksa da, çok samimi söylüyorum; mütevazi köy evimizin kapıları herkese açıktır.:-)

gulcingiller beğendi.
Eski 15-02-2014, 00:41   #146
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Atum Mesajı Göster
Bakalım gari de, ya boynumuzu incitirsek?

Gerçekten hepsi güzel olmuş. Kimbilir ne kadar keyiflidir?

Ahh, Ah! bir emekli olayım, biliyorum napacağımı?
Atum; emekliliğe çook vardı benim. Hayallerimi daha fazla dizginleyemedim.yoksa durumum bayağı bi travmatikti; gördüğüm tüm ota çöpe diz çöküyordum yani
:-(

gulcingiller ve Atum beğendi.
Eski 15-02-2014, 00:56   #147
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Devam edelim tatilde ne yaptık.Evimizin badanası yapılacak; tavan kapatılacak,mutfak banyo, oooooo ne çok iş var; ve zaman kısıtlı, hava çok soğuk.badana için ustaya sorduk; 850 lira istedi.Biz yapalım, o parayla banyo malzemesi alırız dedik.aldık fırçaları elimize, kireçle badanaya başladık.Fakat tavanlar açık,püfür püfür esiyor ; donduk ama yılmadık.Bu daha başlangıç dedik Fakat duvarlar 3 katta bile beyazlamadı,deli gibi içine çekiyor kireçi.

Eklenen Resimler

Eski 15-02-2014, 01:22   #148
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Badanayı yaparken marangoz geldi.İzmirden arkadaşımdan aldığım çıkma mutfağı gösterdik.Rengi yeşil; çerçeveleri gümüş rengi bir mutfak.Sonra evimizin diğer marangoz işlerini gösterdik ustaya.3 adet altları çekmeli sedir, 3 adet duvardan duvara gömme gardrop, bir gömme fotmanto, banyo dolabı, mutfak dolapları... Ölçüleri aldı ustamız, birkaçgün sonra çağırdı bizi.10 bin lira hesap çıkartmışşşşş...oyyy oyyy oyyy nerelere gidamm

Eski 15-02-2014, 02:35   #149
Ağaç Dostu

gulcingiller's Avatar

Giriş Tarihi: 08-05-2013
Alıntı:
Teşekkür ederim.Köyünüz yokmuş gibi bir kinaye hissettim.varsa da yoksa da, çok samimi söylüyorum; mütevazi köy evimizin kapıları herkese açıktır.:-)

Ben istanbul da dogdum, buyudum annemin babasi koyde yasiyordu ama biz cocukken cok fazla gidemiyorduk. Insanin cocuklugunun koy ortaminda gecmesi eminim cok keyiflidir. Buyuk sehrin kalabaligi, tehlikesi, kirli havasindan uzakta ozgurce yasanan bir cocukluk. Tesekkur ederim siz once bir yerlesin gelemezsekte buradan ziyaret ederiz.

gulcingiller Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-02-2014, 03:08   #150
Ağaç Dostu

gürcan_keskin's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2012
Galeri: 7
Dört duvarı olsun. Penceresi, iki odası olsun. Bir verandası, ahşap kapısı olsun. Kırmızı kiremitli çatısı, bacasından tüten dumanı, önünde küçükte olsa bir bostanı, bostanın tam ortasında iki kolu yana açık burnu yere eğimli, yakası bağrı dağınık, pantolonu yamalı, dört köşe kasketli korkuluğuda olan bir evim olsun, benim olsun..

Bostanda hıyar olsun, hıyarın yanına birde domates korsun, üstüne tere roka kattın mı organik organik afiyet olsun .. Yazın tepede güneş olsun, güneş sarı, toprakta çiçek, çiçek sarı olsun, benim olsun...

Börtü olsun böcek olsun, kapının önündeki çınar ağacının dalında ağustos böceği olsun. cırrrrrrr cırrrrrrr bağırsın dursun ama gözünün önünde olsun, Benim olsun...

Meyve ağaçları olsun, kiraz, kayısı, elma, armut, nar, ayva olsun. Doğal olsun, elinin ucunda olsun... Bir yaz mevsimi evinin önünde ağaçların altında serili sedirin olsun, sedirin üstünde minderlerin olsun, mindere oturmuş ağacın gövdesine yaslanmış, o sıcakta ansızın pöfürrrrrrrrr pöfürrrrrrrrr esen yele karşı keyfin yerinde olsun. Benim olsun.

Tandırın olsun veya taş fırının olsun. Odun ateşinde pişen somunların olsun. Taze taze sıcak sıcak.. Karnın tok gözün pek olsun. İyi mi kötü mü bir evin olsun. Senin olsun.

Çoçuklarında olsun, evin neşe dolsun. Tavukların olsun yumurtası sıcak, pişirmesi rafadan olsun. Yerken yumurtayı ucundan kır çay kaşığı ile ye sonra güllerin dallarına takki karıncalara yuva olsun Evinde bereket olsun..
Yaz gibi kışı da olsun. Kışın kar yağsın, yağmuru olsun, çamuru olsun. Herşeye rağmen kırmızı kiremitli çatıdan su damlasın, damlayan suyun altına leğen koymak bi çare olsun. Olsun ama benim olsun. İyi kötü hayelimdeki bir evim olsun.

Güzineli bir soban veya şöminen olsun. Odunların meşe olmasada zeytin olsun közü iyi olsun. Köze bir patetes, bir mantar korsun evin mis gibi koksun
Minik bir radyon olsun ama antika olsun, hani varya eski ahşap radyolar, az birazda cızırdasın çalarken neşen olsun veya bir pikap olsun. Pikapta taş plak, taş plakta Zeki Müren olsun, evinin içi muhazzam bir incelikte müzik dolsun. Korkma ruhun bu eşsiz güzelliğe teslim olsun

Güzineli sobanın üzerinde herzaman bir ırbık olsun, olsun ki sıcak suyun hazır olsun. Üstünde birde çaydanlık olsun, çayın demli ama az şekerli olsun, yudumlarken yavaş yavaş yeterki tadın yerinde olsun. Sohbet koyu olsun.
Yanında eşin olsun, çocukların olsun, mutluluk her daim senin olsun. Yeterki iyi kötü hayalimdeki bir evim olsun. Olsunda olsunnnnn. Ama yeterki benim ve hayalimdeki bir evim olsun...

Ah sayın Laparaki ahhh. Ne yaptınız böyle. Hani bazı şarkılar kendini anlattığı için insan şarkının içinde bulur kendini... Alıp götürür...
Çoğu insanında hayalidir böyle bir ev sahibi olmak. Bu yüzden çoğu insanın hayaline ortak oldunuz. En başından beri büyük bir keyifle sayfaları okudum ve fotoğrafları inceledim. Yeri geldi gecenin bu saatinde kahkahayı bastım
O kadar içten ve güzel duygularla anlatmışsınız ki gerçekten insan kendini içinde buluyor.Yüreğinize, emeklerinize sağlık. İnşallah yakın zamanda evinizi bitirir hayalinizdeki bu eve yerleşirsiniz.
Sevgilerle...

pria, OSMAN45, sonkez ve 9 kişi beğendi.

Düzenleyen gürcan_keskin : 07-03-2014 saat 23:16 Neden: noktalama işaretleri
gürcan_keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024