agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1512Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-09-2013, 20:03   #91
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Giriş Tarihi: 03-11-2012
Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi semracan Mesajı Göster
Bu resimlerde en güzel resim biberli teyzem çok tatlı ya aklıma bir an kiraz dan küpe yaptığımız biberden kolye yaptığımız günler geldi ruhumuzmu yaşlanmış yoksa biz mi dedim bir ara...
Niye hemen yaşlılığa bağlayalım ki..her yaşta kirazdan küpe ; biberden kolye yaparız bence

YeniBON, mügem ve korucak beğendi.
laparaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2013, 20:14   #92
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi semracan Mesajı Göster
Bu resimlerde en güzel resim biberli teyzem çok tatlı ya aklıma bir an kiraz dan küpe yaptığımız biberden kolye yaptığımız günler geldi ruhumuzmu yaşlanmış yoksa biz mi dedim bir ara...
Ama şimdi Semracan ; biberden kolye yapmanın yaşı yokmuş işte..fotoğraf ispatlıyor...
'' Kararmasın yeter ki ; sol memenin altındaki cevahir... '' N.H.R

Eski 20-09-2013, 20:30   #93
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi korucak Mesajı Göster
Sayın laparaki,
Yeni başlangıçlar her zaman iyilikler getirir. Sizinki de öyle olur inşallah. Hayırlı olsun,sağlıkla ve sükunetle sonunu getirmenizi dilerim. Böylece siz de bizim köye hoşgeldiniz...
Sevgili Korucak ; hoşbuldum ..ben hep burdaydım..sizin çalıların arkasında saklanıyordum

loveforlife ve korucak beğendi.
Eski 26-09-2013, 15:46   #94
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn. Laparaki,

Çalışırken her gün göz attığım Buralardan çekip gitmek bölümüne ne hikmetse 15-16 gündür bakmadım. Bugün göz atmak geldi içimden ki iyiki atmışım bir solukta okudum yazdıklarınızı. Hatta bazı bölümleri 2 defa okudum. Gelişmeleri an be an takip edeceğim zaten konuyada abone oldum. Bizi habersiz bırakmayın.

Eskilerden bahsettiğiniz bazı yerlerde duygulanmadım desem yalan olur. Yazdıklarınızı okurken Radyo Alaturka da çalan Emel Sayın'ın ''TOPRAK ÇAĞIRMADAN GEL'' şarkısıda cuuk!!! oturdu.

Nasip olursa bir kaç yıla kadar bende bir süredir hayalini kurduğum köyümde müstakil evime başlamayı düşünüyorum.

Kolay gelsin.

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2013, 23:20   #95
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi prıtt Mesajı Göster
Sn. Laparaki,

Çalışırken her gün göz attığım Buralardan çekip gitmek bölümüne ne hikmetse 15-16 gündür bakmadım. Bugün göz atmak geldi içimden ki iyiki atmışım bir solukta okudum yazdıklarınızı. Hatta bazı bölümleri 2 defa okudum. Gelişmeleri an be an takip edeceğim zaten konuyada abone oldum. Bizi habersiz bırakmayın.

Eskilerden bahsettiğiniz bazı yerlerde duygulanmadım desem yalan olur. Yazdıklarınızı okurken Radyo Alaturka da çalan Emel Sayın'ın ''TOPRAK ÇAĞIRMADAN GEL'' şarkısıda cuuk!!! oturdu.

Nasip olursa bir kaç yıla kadar bende bir süredir hayalini kurduğum köyümde müstakil evime başlamayı düşünüyorum.

Kolay gelsin.

Samimi düşünceleriniz için teşekkürler Pritt..Güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyoruz .yavaş ama istediğimiz gibi olsun istiyoruz evimiz..isterseniz sizin de olur..bir gün buraya sizde ilk kepçe fotoğrafınızı ekleyeceksiniz ; yeter ki isteyin..

Eski 27-09-2013, 12:40   #96
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Benimde babamdan kalma 250 metreye yakın içinde dökük bir gecekondusu olan bir yerim var...Burayı yapmayı çok istiyorum..Ama birde düşünüyorum bu kadar küçük bir yere evmi yapacaksın,bahçemi....Bilemiyorum....Hala işin içinden çıkamadım..Aklımın bir köşesi yap diyor
bir köşesi köy gibi yerde çok küçük diyor....Düşünüp düşünüp duruyorum...

sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2013, 13:31   #97
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın laparaki,

Hayırlı uğurlu olsun eviniz. Hepinize (ailecek) kırk bir kere Maşallah diyorum. Allah nazardan saklasın.
Eşinize aktarın lütfen, evde bol baca olsun mümkünse her odaya her bölüme bir baca. Sonradan mümkün değil çünkü.

İleride doğalgaz gelebilir, yerden bir boru döşemekte iyi olur çok masraf tutmaz. Ahşap doğrama olmamasına yanmayın çok dertli olurdu ileride. Bir tanıdığım bana eskiler hep ahşap yapmışlar ama dediğimde şunu demişti : Vardıda mı seçmediler diğerlerini...

laparaki ve -dilruba- beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2013, 13:49   #98
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-06-2007
Sayfanızın bir süredir takipçisiyim. Ailece,doğayla baş başa ne güzel bir dünya kuruyorsunuz kendinize.Hasan Hüseyin ve Nazım Hikmet'ten yaptığınız alıntılar şiirden de hoşlandığınız kanısı uyandırdı bende.Bu güzel mekanda şiir gibi bir yaşam dilemek geldi içimden. Her şey gönlünüzce olsun.

Asia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2013, 21:01   #99
Ağaçsever

-dilruba-'s Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2013
Eesasında "emekliliği beklemeye hiç gerek yok" dedirttiniz bana. Zaten beklersek, yolumuz daha çoook uzun Kim öle kim kala.. Gençliğimde, sagligimda böyle bir hayatın keyfini suremeyeceksem, yaslanıp, hastalıklar kalıcı misafir olarak geldiğinde mi sürücem.. Bu sayfayi açarak aklımı celiyorsunuz ) İşin yoksa şimdi yerleşecek köy ara

prıtt, oz26, laparaki ve 2 kişi beğendi.
-dilruba- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-09-2013, 21:10   #100
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Benimde babamdan kalma 250 metreye yakın içinde dökük bir gecekondusu olan bir yerim var...Burayı yapmayı çok istiyorum..Ama birde düşünüyorum bu kadar küçük bir yere evmi yapacaksın,bahçemi....Bilemiyorum....Hala işin içinden çıkamadım..Aklımın bir köşesi yap diyor
bir köşesi köy gibi yerde çok küçük diyor....Düşünüp düşünüp duruyorum...

Sonkez ; sizin durumunuzda olsam eve başlardım..ev olmayınca bahçe tek başına anlam ifade etmeyebilir.biz 130 metrekare yaptık ölçümüzü ; gayette büyük oldu..üstelik ön, yanlar ve arkasında da hem çiçek hemde sınırlara ağaç dikecek alan kaldı rahatça..bir süre kendi bahçenizde teselli olup ; ilerleyen zamanlarda da istediğiniz büyüklükte bir bahçe edinebilirsiniz..düşünmeyin daha fazla ; zaman çok çabuk geçiyor

Eski 27-09-2013, 21:19   #101
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Sayın laparaki,

Hayırlı uğurlu olsun eviniz. Hepinize (ailecek) kırk bir kere Maşallah diyorum. Allah nazardan saklasın.
Eşinize aktarın lütfen, evde bol baca olsun mümkünse her odaya her bölüme bir baca. Sonradan mümkün değil çünkü.

İleride doğalgaz gelebilir, yerden bir boru döşemekte iyi olur çok masraf tutmaz. Ahşap doğrama olmamasına yanmayın çok dertli olurdu ileride. Bir tanıdığım bana eskiler hep ahşap yapmışlar ama dediğimde şunu demişti : Vardıda mı seçmediler diğerlerini...
Sevgili Hoşseda ; baca önerinize teşekkürler ; fakat o kısmı bitti çoktan..sadece salona ; mutfağa ve evin hol kısmındaki mini kazan dairesine baca yaptık..ısınma konusuna gelince ; buraya doğalgaz gelmesi imkansız çoookk uzun yıllar..çünkü bildiğiniz dağ köyü gibi..zaten o yüzden tercihimiz bu köy..en sevdiğim kısım köylerimizde kömür yasak..bizde sonradan zor olur diye kalorifeer borularını döşettik tabana..elektrikli kombi düşünüyoruz; mutfağa da kuzine olacak..şimdilik planlarımız böyle...

gulcingiller beğendi.
Eski 27-09-2013, 21:56   #102
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -dilruba- Mesajı Göster
Eesasında "emekliliği beklemeye hiç gerek yok" dedirttiniz bana. Zaten beklersek, yolumuz daha çoook uzun Kim öle kim kala.. Gençliğimde, sagligimda böyle bir hayatın keyfini suremeyeceksem, yaslanıp, hastalıklar kalıcı misafir olarak geldiğinde mi sürücem.. Bu sayfayi açarak aklımı celiyorsunuz ) İşin yoksa şimdi yerleşecek köy ara

Aynı sizin gibi düşündüm bende ; bende diyorum çünkü genelde ani ve hazırlıksız kararlarımla ünlüyümdür..eşimin abisinin en büyük hayali bir gün İzmirden köye dönüp; bir tavuk çiftliği kurmaktı..ama 36 yaşında kaybettik ; yıkıldık hepimiz..kötü bir örnek ama ; hakkaten ne yaşanacaksa yaşanmalı..anıları erkenden oluşturmalı ..Köy arayışınıza gelice ; içinde bol yazlıkların olduğu yerlere köy diyemiyorum ben..gerçek köy olmalı..gece zifiri mavinin üzerinde yıldızları izleyebilmeli insan ; doyasıya sessiz ve istediğinde gerçek yalnızlığı yaşayabilmeli..dedim ya tezek kokmalı ; çamur olmalı..tabi benim anlayışım bu .sizin özellikle tercih ettiğiniz bir bölge var mı ?? Sevgiler..

sonkez ve oz26 beğendi.
Eski 27-09-2013, 22:53   #103
Ağaçsever

-dilruba-'s Avatar

İş nedeniyle Ankara'dayiz.. Görünen o ki; radikal kararlar alıp kurum değiştirmedikçe veya memuriyetten istifa etmedikçe de Ankara dışına çıkmamız zor görünüyor.. Ama şu da var, siz eşinizin köyünde bu kararinizi gerceklestiriyorsunuz.. Belli ki esinizin orada çocukluğu, gençliği geçmiş.. Hala kan bağının olduğu insanlar var.. Herseyden öte bir yasanmislik var. Şimdi durduk yerde insan hiç bilmedigi bir yerde, hiç tanımadığı insanlar arasına gidip te "Aaa meraba ben geldim, koylunuz olmaya geldim
" demek te biraz abes geldi düşününce..

Bakalım mevla neyler, neylerse güzel eyler

Sizin gibi cesur yürekli insanları ayakta alkışlıyorum..

Eski 28-09-2013, 00:12   #104
Ağaç Dostu

mügem's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2012
Galeri: 39
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi laparaki Mesajı Göster
Niye hemen yaşlılığa bağlayalım ki..her yaşta kirazdan küpe ; biberden kolye yaparız bence
Merhabalar,sizi bugün keşfettim.Bir çırpıda sayfanızı okudum.Herşeyin gönlünüze göre olmasını diliyorum.
Ben de hala çocukluğumdaki gibi,yol kenarındaki böğürtlenleri ve düğünlerde pamuk helva yemesini çok severim.Sevgiler.

mügem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-09-2013, 00:30   #105
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -dilruba- Mesajı Göster
İş nedeniyle Ankara'dayiz.. Görünen o ki; radikal kararlar alıp kurum değiştirmedikçe veya memuriyetten istifa etmedikçe de Ankara dışına çıkmamız zor görünüyor.. Ama şu da var, siz eşinizin köyünde bu kararinizi gerceklestiriyorsunuz.. Belli ki esinizin orada çocukluğu, gençliği geçmiş.. Hala kan bağının olduğu insanlar var.. Herseyden öte bir yasanmislik var. Şimdi durduk yerde insan hiç bilmedigi bir yerde, hiç tanımadığı insanlar arasına gidip te "Aaa meraba ben geldim, koylunuz olmaya geldim
" demek te biraz abes geldi düşününce..

Bakalım mevla neyler, neylerse güzel eyler

Sizin gibi cesur yürekli insanları ayakta alkışlıyorum..
Sevgili Dilruba ; düşüncelerine kısmen katılıyorum.Üniversite yıllarım Ankara'da geçti.Ne yazık ki hiç sevmedim Ankara'yı..Uzun yıllar sonra Yozgat'a tayin olunca ; sevmeye başladım bozkırı..İç Anadolu kültürünü orada yaşadıklarımı hep mutlulukla hatırladım ; tüm zorluklarına rağmen..Fakat mesele köy yaşamı olunca ; durum farklı..çünkü Ankara'nın öyle güzel ; tipik özellikler taşıyan köyleri var ki; hayranım onlara..haa siz illede Batı derseniz ; belki bir gün Ayvalık; Akçay veya Edremit'e giderken bizim bitmemiş evimizde bir çay molası verirsiniz; görmüş olursunuz toprağımızı..yine çok uzun yazdım yaff görüşmek üzere

Eski 28-09-2013, 00:42   #106
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mügem Mesajı Göster
Merhabalar,sizi bugün keşfettim.Bir çırpıda sayfanızı okudum.Herşeyin gönlünüze göre olmasını diliyorum.
Ben de hala çocukluğumdaki gibi,yol kenarındaki böğürtlenleri ve düğünlerde pamuk helva yemesini çok severim.Sevgiler.

Teşekkürler Mügem..hakkaten bir çırpıda okunacak kadar kısa yazabilmişmiyim...genelde kendimi çok uzun cümlelerle ifade ediyorum; beceremiyorum başka türlüsünü de..nolacak bilmem ..evet ; düğünlerde erkekler karşıda dikilir ; hoşlandıkları kızlara helva gönderirdi..nasıl bir gençlikten geçmişiz yahu ; ondan bizim bu travmatik duruşumuz bence

mügem, korucak ve -dilruba- beğendi.
Eski 28-09-2013, 07:15   #107
Ağaçsever

-dilruba-'s Avatar

Teşekkür ederim Sayın Laparaki davetiniz için. Kısmet diyelim..

Allah herkese kalbindekini, hayırlısıyla versin.. Tabi bana da

laparaki beğendi.
Eski 30-09-2013, 14:19   #108
Ağaçsever

Yasin Aksoy's Avatar

Giriş Tarihi: 18-09-2013
İçim kıpır kıpır oldu okurken; fotoğraflara bakarken. Çok mutlu oldum sizin adınıza, güle güle oturmanızı dilerim ...

laparaki beğendi.
Yasin Aksoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2013, 21:21   #109
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yasin Aksoy Mesajı Göster
İçim kıpır kıpır oldu okurken; fotoğraflara bakarken. Çok mutlu oldum sizin adınıza, güle güle oturmanızı dilerim ...

çok teşekkür ederim..devam edeceğiz ama ağırdan tabi ki

Eski 30-09-2013, 21:37   #110
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

'' Mirası yaşarken bölüştürdük ; iyi mi ettik acep '' diye mi düşünüyor bilemiycem..Kayınpederim ; inşaatın ilk günlerinde..çok sevindi ; bizim ev yapma fikrimize..Tabi akşamları dırdırdan bize kaçıp; çay içmeyi planlıyor veranda da

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2013, 22:23   #111
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

bir süre bu fotolarla idare edin..bayramda Balıkesire gidince yeni çekimler yapacağım

Eklenen Resimler

Eski 30-09-2013, 22:34   #112
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Evimizin çerçeveleri takılmış ; bugün aradık ustaları..ben bu arada balkonumun geçen yazki fotolarını sunuyorum size..Kiracıyım malesef ; ancak bu kadar düzenleyebiliyorum balkonumu..

Eklenen Resimler

Eski 07-10-2013, 10:18   #113
Ağaç Dostu

syuksek's Avatar

Giriş Tarihi: 01-06-2009
Galeri: 13
Sevgili laparaki,

Sayfanızı yeni keşfettim, hayırlı olsun. Cesaretinizi de kutluyorum. Ev inşaatı benim de hayalim ama gözümde son derece büyüyor. Olumsuz usta tecrübeleri ve eşimin de bu işlere uzak olmasından belki.

Ev maceranıza keyifle hızlı bir göz gezdirdim. Tüm mesajları okuma fırsatım olmadı, belki siz yazdınız ben kaçırdım. Annem babam da Balıkesir merkezden. Bu sebeple merak ettim, burası Balıkesir'in hangi köyü acaba ?

Sevgiler ve kolay gelsin...

laparaki beğendi.
syuksek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2013, 19:53   #114
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syuksek Mesajı Göster
Sevgili laparaki,

Sayfanızı yeni keşfettim, hayırlı olsun. Cesaretinizi de kutluyorum. Ev inşaatı benim de hayalim ama gözümde son derece büyüyor. Olumsuz usta tecrübeleri ve eşimin de bu işlere uzak olmasından belki.

Ev maceranıza keyifle hızlı bir göz gezdirdim. Tüm mesajları okuma fırsatım olmadı, belki siz yazdınız ben kaçırdım. Annem babam da Balıkesir merkezden. Bu sebeple merak ettim, burası Balıkesir'in hangi köyü acaba ?

Sevgiler ve kolay gelsin...
Balıkesir'in Balya ilesinde bu köy..eşimin köyü..Sizin gibi düşünüp kaygılanacak zamanım olmadı benim..geniş zamanlar bırakmadım kendime..pat diye attık kendimizi inşaata..yoksa ayrıntıları önceden düşünseydik ; sanırım başlamak bile zor olurdu.. Bir yaz tatilinde kabasını attık evimizin, kışın öylece kaldı..şimdide çereveleri yapılıyor..Eğer biz şu şartlarda yapabiliyorsak inanın herkes yapabilir..nedenmi böyle söylüyorum ; çünkü emekli falan değiliz hala çalışıyoruz ; çocuklarımız küçük..yani aslında hiç vakit yok ; hatta maddi imkanımız da yoktu..ama yavaş yavaş içimize sindire sindire sanırım bitireceğiz...sizlerde başlayın biryerlerden..Ağaçlar net sakinleri birbirimize ziyarete gideriz

Eski 08-10-2013, 19:57   #115
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

küçücük ceylanım büyüdü ve ne güzel oldu ve hiç açtıramadığım orkidem

Eklenen Resimler

Asia, zelish, pria ve 12 kişi beğendi.
Eski 23-10-2013, 10:24   #116
Ağaç Dostu

sonkez's Avatar

Giriş Tarihi: 28-12-2010
Balkonunuzda çok güzel..Ne güzel bir memleketlim daha..Sevgili laparaki,Balıkesirli olduğunuzu duyunca daha bir sevindim.bende Gönenliyim.....

zelish ve laparaki beğendi.
sonkez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2013, 23:04   #117
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sonkez Mesajı Göster
Balkonunuzda çok güzel..Ne güzel bir memleketlim daha..Sevgili laparaki,Balıkesirli olduğunuzu duyunca daha bir sevindim.bende Gönenliyim.....
Bende Gönen'liyim ...Ne çok Balıkesir'li var sitemizde..öyleyse buyrun Balıkesirlilere gelsinnn

Eklenen Resimler

zelish, syuksek, pria ve 5 kişi beğendi.
Eski 23-10-2013, 23:59   #118
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Merhabaa ...Ben geldimm Bayram tatili için ailelerimizin yanına gittik Balıkesir'e..Canım annem evimizin bahçesi için çeşitli meyve fideleri yetiştirmiş bizim için..fidelerimizi aldık gittik köye..ilk şoku ustanın yarım bıraktığı ve yapmayacağını söylediği cumbayı görünce ; bacaları ve verandaya çıkış merdivenini yapmadığını görünce yaşadık..ama yinede bozulmadı doğrusu moralim..çünkü içim ısınıyor evimiz yavaş yavaş bitecek diye..

Eklenen Resimler

pria, sonkez, YeniBON ve 9 kişi beğendi.
Eski 24-10-2013, 00:18   #119
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Çerçevelerimizi beğendim ...ama asıl salonun cumbası , mutfak ve kapılar takılınca anlaşılacak durum...

Eklenen Resimler

İffet, pria, sonkez ve 10 kişi beğendi.
Eski 24-10-2013, 00:34   #120
Ağaç Dostu

laparaki's Avatar

Evin etrafı dev otlarla sarılmış ...ot denemez aslında , resmen ağaç gövdesi kadar kalın bitkilerdi..yağmur etkisi ve tabi bakımsızlıktan nasıl çoğalmışlar, inanın ev görünmüyordu..hemen oraklarla giriştik işe. Kestiğimiz otları yığınlar halinde yaktık...tatilin iki günü ot temizlemekle geçti..ama tertemiz oldu bahçemiz....sonrada ilk meyve fidelerimizi diktik ..can sularını verdik..ertesi gün de yağmur yağdı..oleyyy havalara uçtum

Eklenen Resimler

zelish, pria, sonkez ve 13 kişi beğendi.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024