agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni399Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-01-2016, 13:56   #61
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Ev ve bahçe çok güzel olmuş ancak izolasyon meselesini ben de merak ettim doğrusu.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2016, 15:21   #62
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Elinize emeğinize sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. Eviniz de bir o kadar da harika .. Ev yapmak isteyenlere de bir ışık tutacaktır eminim.. saygılar

Resulgur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2016, 21:05   #63
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-05-2013
imrenerek okudum tüm konuyu. Ellerinize sağlık. Nacizane bir iki sorum var. arsanızın konumu neresidir acaba? hangi il hangi ilçe. Birde imara açıkmı acaba 1800m2 bi alandan söz etmişsiniz sanıyorum. Belediye bu konuda ne diyor. bir kaç başka konuda kamelya için dahi çok başını ağrıtmışlar bazı üyelerin o sebeple merak ediyorum.
Saygılar

kavil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2016, 15:23   #64
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Sn. femete,

Konuya yazmaz oldunuz. Müstakil ev de yaşam nasıl, siz nasılsınız?

Saygılar.

femete beğendi.
prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2016, 22:59   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi femete Mesajı Göster
Bayram sonrası daha iyi resimlerle görüşmek dileğiyle...
Çok güzel olmuş
Güle güle oturun

doğa07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2016, 11:51   #66
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-04-2013
Sn Femete eve girip oturunca bizleri unuttu herhalde, ve ya ev guzel olunca satti pesinden yapsata basladi, ne dersiniz ?

kiziltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2016, 17:44   #67
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Foruma bakınca çoğu arkadaş ev yapınca forumu bırakıp gidiyor

femete ve defender77 beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2016, 17:52   #68
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Foruma bakınca çoğu arkadaş ev yapınca forumu bırakıp gidiyor
Ben o yüzden ev yapamıyorum. Bırakıp giymeyeyim diye.

femete beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2016, 19:30   #69
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Baştan sona gidince göz açıp kapanana kadar misali bitti. Herşey çok güzel güle güle oturmanız dileğiyle.

femete beğendi.
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2016, 21:57   #70
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Ben o yüzden ev yapamıyorum. Bırakıp giymeyeyim diye.
Ömürler görün e mi.

Ben size ev değil de 10 dönüm bahçe yakıştırıyorum, en verimlisinde. İçinde Heidi nin alplerdeki evi gibi kütüklerden minik bir ev de olur gerçi.

2.000 nci. mesajım bu oldu.

Eski 27-11-2016, 22:45   #71
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Ömürler görün e mi.

Ben size ev değil de 10 dönüm bahçe yakıştırıyorum, en verimlisinde. İçinde Heidi nin alplerdeki evi gibi kütüklerden minik bir ev de olur gerçi.

2.000 nci. mesajım bu oldu.
Ağaçlar.Net hayatım boyunca sizin 2.000'inci mesajınızın ne olduğunu hiç unutmayacağım. Güzel temenniniz için teşekkür ederim. Hatta bu 10 dönüm meselesi bana bir işaret olabilir.

Geçtiğimiz yazı komple Kırklareli'de geçirdim. Hakkımdaki güzel düşüncenize benzer bir şey için çok çabaladım ama bazı yerlerde ailevi sebeplerden dolayı oldukça tıkandım. Yol alabiliyoruz ama istediğimiz hızda ilerlemiyor maalesef.

Hatta bir başlık açsam mı diye de düşündüm ama iki lafı bir araya getirip bir türlü fırsat bulamadım.

femete, oz26, TCM ve 1 kişi beğendi.
bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2016, 07:53   #72
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahcedenn Mesajı Göster
Ağaçlar.Net hayatım boyunca sizin 2.000'inci mesajınızın ne olduğunu hiç unutmayacağım. Güzel temenniniz için teşekkür ederim. Hatta bu 10 dönüm meselesi bana bir işaret olabilir.

Geçtiğimiz yazı komple Kırklareli'de geçirdim. Hakkımdaki güzel düşüncenize benzer bir şey için çok çabaladım ama bazı yerlerde ailevi sebeplerden dolayı oldukça tıkandım. Yol alabiliyoruz ama istediğimiz hızda ilerlemiyor maalesef.

Hatta bir başlık açsam mı diye de düşündüm ama iki lafı bir araya getirip bir türlü fırsat bulamadım.
Maalesef hayata, geleceğe karşı kaygılarımız bir çok şeyi dizginliyor. Bunu yapabilecek kadar cesur olanlar -bence sanal- bu hayattan kopup başka bir hayata göçüyorlar.

Bu saatten sonra benim kaçmam imkansız gibi bir şey. Allah ömür, sağlık, huzur verirse ancak emeklilikte olacak herhalde.

bahcedenn ve femete beğendi.
kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2016, 10:08   #73
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Geçen nette gördüm; ortaokulda 'teog geçsin rahatlarsın'...Lisede 'LGS geçsin rahatlarsın'...Üniversitede 'okul bitsin rahatlarsın'... E okul bitti 'iş bulursan rahatlarsın'...İş de tamam, evlen...evlendik çocuklar büyüsün... E çocuklar da büyüdü, onlar evlensinler... En sonunda emekli ol rahatlarsın da... "E öldük anasını satayım..."

Üstteki paragraf maalesef doğru, her dönemde hafiften kendine zaman ayırıp az da olsa kendisi için yaşamalı insan. Tamamen kendim dersek bencilliğe kaçar ve toplum olarak yapımız, gelenek-göreneklerimiz gereği bunu yapamayız, yapmamalıyız ve yaptırmazlar zaten

Kaçıp gidelim buralardan tarzı faaliyette, yani İstanbul u işi gücü bıraktım (veya uygunsa işi bırakmadan) diyebilmeniz için tarzan vari bekar olmanız veya eşiniz- yaşça ergenlik seviyesine geldilerse çocuklarınızla hem fikir, tek vücut olmanız lazım. Yoksa elektrik var, su yok, internet var, kalorifer yok, su soğuk, güneş sıcak, tuvalet kağıdı neden üç katlı değil, domuz izi mi bunlar, örümcek ağımı şunlar tarzı muhabbetlerle bu iş yürümez veya bir sezon zorla yürür.

Kaçıp gitmeden yapılanlarda; bencileyin az ötede, yaylada, kirada, anne-babanın köyünde, dedenin çiftliğinde, sezonluk, geçici uğraşlarda da hem fikir / yek vücut olunamasa da, gerekte yoktur ancak minimum konularda payda sağlanmalıdır yine.

Çevremden örnekler vereyim; 10-12 yaşlarında iki kız, hafiften onlara benzeyen anneleri börtü böcekten korkarsa koca yaz yayladaki evinize anca bir kaç kez gidebilirsiniz, yapacak bir şey yok.

Hanım temizlik hastasıysa, yolun tozudur, gelen misafirin izidir, komşunun kazının tüyüdür, tavuğunun bokudur, ineğin kokusudur diyorsa karı kocanın aynı evde kalmasının toprakla uğraşmasının imkanı yoktur.

Çocukları ergenliğe az kalaya kadar yanınızda götürebilirsiniz, en güzel ve rahat döneminiz 5-15 yaş arasıdır, laftan anlarlar, fazla hasta olmazlar, kendilerine bakabilirler vs.vs. Daha küçük hele bebek oldu mu yandınız 15 i geçince de size uymazlar, sizin onlara uymanız lazım. Gittiğiniz yerde internet (en az 24 mbit ve kesintisiz) kendisiyle aynı dili konuşan arkadaşları oldu mu takılırlar size onun harici çok zor.

Anahtar kilit modeli eşleşme nerede oluyor ki eşler arasında olsun. Ancak şu da var ki eşler zamanla birbirine benzer ancak dediğim gibi minimum paydalar mutlaka sağlanmalı. Bizim hanım da sever sağolsun temizliği, geçen eve hırsız girdi bahsetmiştim sayfamda, be şerefsiz ayakkabıyla içeride dolaşılır mı, bari ayakkabılarını çıkar öyle dolaş di mi Bir de her tarafı dolaşmış saygısız, boş oda ortada açık renk halı var belli niye dolaşıyorsun ki. Şimdi yaylaya çıktığımızda ohal var evde, havalar biraz ısınınca eve 'gusül abdesti' aldırtılacak mecbur

Eski 28-11-2016, 11:23   #74
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Bu konuda beslenme kadar güzel ama doğru yeri bulup sürdürsek güzel olacak... Sn. femente gelirse, kızsa hakkıdır.

femete beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2016, 12:00   #75
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Sayın femete buraya uğrayacaktır yakında, güzel bi tebessümle okuyacaktır eminim mesajları. Paylaşımlar ilk sayfadan beri güzel, güncel muhabbet ile çok ayrık gelmedi bana ki şu an ben de katkıda bulunuyorum

"Uzun zamandan beridir hayatin -gerçek hayatin- başlamak üzere olduğu izlenimine kapılmıştım. Fakat her zaman yolumun üzerinde bir engel, öncelikle erişilmesi gereken bir şey, bitmemiş bir iş, hizmet edilecek zaman, ödenecek bir borç oldu. Sonra hayat başlayacaktı. Sonunda anladım ki bu engeller benim hayatımdı." Alfred D. Souza

femete, kerkenez ve derin35 beğendi.
Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2016, 12:20   #76
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
... kapımız, gönlümüz herkese her zaman açık... Kamelya, mangal, Samsun'dan balık (eşim Samsun'lu), Trabzon ekmeği bulunur, tavuklar, kuzine evet, dolap içecekler...
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Bu konuda beslenme kadar güzel ama doğru yeri bulup sürdürsek güzel olacak... Sn. femente gelirse, kızsa hakkıdır.
Doğru yeri bulursanız haber verin, yazacaklarım var daha, hanım duymadan çekiştireceyim

Hem adam bırakmış gitmiş buraları, 2,5 yıl olmuş gideli. Yazısına bakarsak eli gönlü açık biri, ayakkabılarımızı çıkardık oturuyoruz kenarda, sahip çıkmışız evine niye kızsın, bizim ona kızmamız lazım daha.

Eski 28-11-2016, 15:57   #77
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2016
Alıntı:
Çimleri farklı zamanlarda ektiğim için görüntü henüz istediğim gibi değil. Zamanla düzeleceğini umuyorum..
çok güzel olmuş güle güle oturun

femete beğendi.
doğa07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-04-2019, 20:13   #78
Yeni Üye

Murat Durak's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2017
Mükemmel olmuş emeğinize sağlık sevdikleriniz uzun mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum size yeni evinizde eskimiştir biraz ama harika olmuş

Murat Durak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2019, 00:06   #79
Ağaçsever

femete's Avatar

Giriş Tarihi: 25-05-2012
Merhabalar. Uzun zaman oldu uğramayalı. 6 yıl önce başladığımız yazlık ev, bahçe maceramız bir şekilde bugünlere dek geldi.
İş yoğunluğu, biraz da sağlık sorunları derken koca bir zaman geçivermiş..
Her şey tam istediğimiz gibi olmasa da güzel bir ortamımız oldu.
Eş-dost güzel vakitler geçiriyoruz.. Allah isteyene gönlüne göre versin.
Son halini merak edenler için sezonun ilk fotoğraflarını yüklüyorum.

femete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2019, 09:25   #80
Ağaçsever

femete's Avatar

Tabi henüz renkli bir bahçe değil.. İnşallah Haziran'da güzelliklerini gösterecek..

Eklenen Resimler

Muda, buzadam ve dobipa beğendi.
Eski 05-05-2019, 09:29   #81
Ağaçsever

femete's Avatar

İklim şartları gereği kimi bölgelerimize göre bizim bahçe geç yeşilleniyor. Güller ve çiçeklerle harika bir görünüm arz ediyor.

Eklenen Resimler

ezo, Muda, dobipa ve 2 kişi beğendi.
Eski 14-05-2019, 12:28   #82
Ağaçsever

domata's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2019
Gerçekten çok güzel olmuş, geçtiği aşamaları fotoğraflamanız güzelliği pekiştirmiş. Aileniz ve sevdiklerinizle mutlu huzurlu bir hayat sürmenizi dilerim

domata Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2019, 07:13   #83
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-03-2019
Alıntı:
İklim şartları gereği kimi bölgelerimize göre bizim bahçe geç yeşilleniyor. Güller ve çiçeklerle harika bir görünüm arz ediyor.
evinizin son hali çok güzel olmuş tekrar hayırlı olsun yüce Rabbim güle güle oturmayı nasip etsin inşallah. sorması ayıp olmazsa son hali itibari ile sadece yapı kaça mal oldu tahmini bugünün fiyatları ile

Asya'm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2019, 10:06   #84
Ağaç Dostu

ahmeter's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Yuvanız neşe , bahçeniz güllerle dolsun iyi günler

ahmeter Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024