agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni1896Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-01-2018, 11:31   #361
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Uygulanan tedbir çok güzel ancak benim çatıdaki tahliye deliklerinde bir kaç yıldır kullandığım basit çözümü de aktarayım. Bir milyonculardan tanesini 3 liraya satın aldığım telli masaj aleti var. Onun tel kısımlarını tahliye deliğine sokuyorum hiç bir şekilde geri çıkmadığı gibi son derece işe yarar bir yaprak tutucu oluyor.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-01-2018, 10:52   #362
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
Sayın korucak; acaba inşaat maliyeti şimdilik ortalama ne kadar tuttu? birde taş evlerde pencere büyütme işlemini nasıl yapıyorlar?

bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-01-2018, 10:23   #363
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2013
Thumbs down

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahçe heveslisi Mesajı Göster
Sayın korucak; acaba inşaat maliyeti şimdilik ortalama ne kadar tuttu? birde taş evlerde pencere büyütme işlemini nasıl yapıyorlar?
Sn.bahçe heveslisi, şu ana kadar ev için yapılan harcamalar, inşaat malzemeleri ve işçilik olarak yaklaşık 22.000.- TL civarında. bu rakama duvarlar için kullanılan taşlar dahil değil. (evin bahçesinde bol miktarda taş mevcut).geriye iç ve dış sıva işleri,zemin betonu,doğramalar, elk.ve su tesisatı, zemin ve tavan kaplamaları, boya/badana ve bahçe ile ilgili düzenlemeler kalıyor. Onlar için de bir o kadar harcama olacağını tahmin ediyorum. Şu notu da ilave edeyim: Yaklaşık 6 yıldır bu bölgedeyim, birçok insan tanıdım ( inşaat ustası ve malzemeci olarak.). Bu durumun getirdiği avantajlar var. Yeni gelen bir insan için rakamların (Özellikle işçilik)daha farklı olabileceğini düşünüyorum...
Pencere büyütme konusunda şunu söyleyebilirim : Bildiğiniz gibi köy evlerinde beton yok. Pencere ve kapı üstlerinde hatıl var. Çıralı çamdan veya gobar meşesi denilen ağaçtan. Pencere üstlerindeki duvar bu hatılların üstüne örülüyor. Biz kapı ve pencere üstünde kalan duvarları indirip demirli beton kirişler attık.Böylece pencereleri ve kapıları emniyetli bir şekilde genişletip yükseltme imkanımız oldu. Yoksa evin içi 365 gün karanlık olacaktı.

Not: Sözünü ettiğim kirişler dört duvar üzerine atıldı ve demirler birbirine bağlandı.Demir boyu 12 ya da 10 mt., duvarlar 8 mt. Böylece köşeleri demirleri kesmeden dönmüş olduk. bunu da deprem güvenlıği amacıyla yaptık. (Artık ne kadar güvenli ise.. )

korucak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-01-2018, 08:44   #364
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi korucak Mesajı Göster
Sn.bahçe heveslisi, şu ana kadar ev için yapılan harcamalar, inşaat malzemeleri ve işçilik olarak yaklaşık 22.000.- TL civarında. bu rakama duvarlar için kullanılan taşlar dahil değil. (evin bahçesinde bol miktarda taş mevcut).geriye iç ve dış sıva işleri,zemin betonu,doğramalar, elk.ve su tesisatı, zemin ve tavan kaplamaları, boya/badana ve bahçe ile ilgili düzenlemeler kalıyor. Onlar için de bir o kadar harcama olacağını tahmin ediyorum. Şu notu da ilave edeyim: Yaklaşık 6 yıldır bu bölgedeyim, birçok insan tanıdım ( inşaat ustası ve malzemeci olarak.). Bu durumun getirdiği avantajlar var. Yeni gelen bir insan için rakamların (Özellikle işçilik)daha farklı olabileceğini düşünüyorum...
Pencere büyütme konusunda şunu söyleyebilirim : Bildiğiniz gibi köy evlerinde beton yok. Pencere ve kapı üstlerinde hatıl var. Çıralı çamdan veya gobar meşesi denilen ağaçtan. Pencere üstlerindeki duvar bu hatılların üstüne örülüyor. Biz kapı ve pencere üstünde kalan duvarları indirip demirli beton kirişler attık.Böylece pencereleri ve kapıları emniyetli bir şekilde genişletip yükseltme imkanımız oldu. Yoksa evin içi 365 gün karanlık olacaktı.

Not: Sözünü ettiğim kirişler dört duvar üzerine atıldı ve demirler birbirine bağlandı.Demir boyu 12 ya da 10 mt., duvarlar 8 mt. Böylece köşeleri demirleri kesmeden dönmüş olduk. bunu da deprem güvenlıği amacıyla yaptık. (Artık ne kadar güvenli ise.. )
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. benimde köy evim sizin bulunduğunuz yere yakın. içinde 70m2 tahminen 70-100yıllık bir taş ev, 3 kuşak görmüş. evin duvar kalınlığı 60cm civarı, yalnız pencereler çok ufak. içeride oturmak için muhakkak ışığı açmak gerekiyor. ev çok eski olduğu için komple yıkıp tuğladan güzel bir ev yapmak istiyorum, ama hayalim taş ev olduğu içinde yıkmaya kıyamıyorum. duvarlar tamamen sağlam, çatının ve yer döşemesinin komple yenilenmesi gerekiyor. birde bundan ziyade yapının çok eski olması güvenlik konusunda beni endişelendiriyor. yani anlayacağınız ikisi arasında kaldım bütçemde şimdilik kısıtlı olduğu için, bu konularda fazlasıyla tecrübeli siz değerli büyüğüme danışmak istiyorum. sizin tavsiyeniz ne olurdu?

Eski 11-01-2018, 09:50   #365
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn.bahçe heveslisi, naçizane önerilerim :
- Duvarlarınız sağlamsa sadece derzleri (taşların aralarını) sıvayın.Kum ve çimento ile. Kireç kullanmayın. Eski evlerde taşların arasında çamur kullanılıyor,çamuru kazıyıp harç ile doldurursanız hem daha sağlam olur, hem de dış görünüş daha güzel olur. İç yüzeyi de aynı şekilde, ya da tamamen sıva ile kaplayabilirsiniz.
- Çatı komple yenilenecek ise önce çatıyı kaldırın.(çatıdan çıkan ana ağaçları tekrar kullanabilirsiniz.) Sonra pencere üstlerindeki hatılların izin verdiği kadar pencereleri genişletebilirsiniz. Kiremitleriniz muhtemelen osmanlı kiremitidir, onları tekrar kullanmayın. Çünkü 3 kat döşeniyor ve gereksiz ağırlık yapıyor. Ayrıca sansarlar da kiremitleri kaldırıyor. Tavsiyem,Marsilya ya da Granada tipi kiremit kullanmanız olacak. Kilitli oldukları için sansar zarar veremez. Ayrıca tek sıra döşendiği için daha hafif olur.
- Zeminleri döşemeden önce grobeton üzerine XPS ya da benzeri bir yalıtım malzemesi kullanmanızı öneririm. Topraktan gelecek soğuğu önlemiş/azaltmış olursunuz.
- Son olarak; Bayramiç civarında iseniz, malzeme ve ustalar konusunda yardımcı olabilirim sanıyorum. Lütfen aramaktan çekinmeyin...

Eski 11-01-2018, 10:48   #366
Ağaçsever

Alıntı:
- Duvarlarınız sağlamsa sadece derzleri (taşların aralarını) sıvayın.Kum ve çimento ile. Kireç kullanmayın. Eski evlerde taşların arasında çamur kullanılıyor,çamuru kazıyıp harç ile doldurursanız hem daha sağlam olur, hem de dış görünüş daha güzel olur. İç yüzeyi de aynı şekilde, ya da tamamen sıva ile kaplayabilirsiniz.
- Çatı komple yenilenecek ise önce çatıyı kaldırın.(çatıdan çıkan ana ağaçları tekrar kullanabilirsiniz.) Sonra pencere üstlerindeki hatılların izin verdiği kadar pencereleri genişletebilirsiniz. Kiremitleriniz muhtemelen osmanlı kiremitidir, onları tekrar kullanmayın. Çünkü 3 kat döşeniyor ve gereksiz ağırlık yapıyor. Ayrıca sansarlar da kiremitleri kaldırıyor. Tavsiyem,Marsilya ya da Granada tipi kiremit kullanmanız olacak. Kilitli oldukları için sansar zarar veremez. Ayrıca tek sıra döşendiği için daha hafif olur.
- Zeminleri döşemeden önce grobeton üzerine XPS ya da benzeri bir yalıtım malzemesi kullanmanızı öneririm. Topraktan gelecek soğuğu önlemiş/azaltmış olursunuz.
- Son olarak; Bayramiç civarında iseniz, malzeme ve ustalar konusunda yardımcı olabilirim sanıyorum. Lütfen aramaktan çekinmeyin...
öneri ve yardımlarınız çok teşekkür ederim. tavsiyelerinizin hepsini not defterime tek tek geçirdim. usta konusunda ayrıca teşekkür ederim, tadilat projesini ve bütçesini ayarladığım vakit sizinle iletişime geçeceğimi bilmenizi isterim...

korucak ve aysural beğendi.
Eski 18-03-2018, 17:07   #367
/

Giriş Tarihi: 18-03-2018
Bir Bakın Derim...

L.Polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2018, 12:46   #368
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2017
Biz de benzer bir tadilata giriştik. Belli ki çok zaman ve para harcanmış. Bu videoya konu olan ev sahibine sonuçtan memnun kalıp kalmadığını sormak isterdim. Ben villa'dan ziyade devlet dairesine benzettim videodaki sonucu.

Demek ki kerpiç ev kerpiç ev gibi olmalı, villa da villa gibi. İkisinin melezi olarak ortaya çıkan bu.

Aynı tercihi yapacaklara, yani eskiyi onarmaya niyetli insanlara rehber olması amacı ile tecrübelerimizi Eski Köy Evini Yenilemek, Yenisini Yapmaktan Pahallı ve Zor Mu? başlıklı yazımızı yazmıştık, umarım henüz karar verememişlere yardımcı olur

voltingen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2018, 12:48   #369
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-05-2017
yanlışlıkla iki kez göndermişim, kusura bakmayın

voltingen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2018, 13:59   #370
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-03-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ignovyn Mesajı Göster
Merhaba,
Öncelikle başınız sağ olsun, tarifi mümkün olmayan bir acı. Bu konuyu ilk kez 2 yıl önce, şehir hayatını bırakıp kırsala gitmeyi düşünürken görmüştüm. Elimdeki sınırlı kaynak ile umutsuzluğa kapılırken bu yazıyı okuyunca "acaba" fikri yerleşmişti kafama. O günden sonra da bu hayalimi gerçekleştirmek için çalıştım. Sonunda da kısmen başardım. Çanakkale'de ufak bir köyde, içime sinen bir köy evi aldım birkaç ay önce. Artık tadilata başlasam iyi olur diyip tekrar bu konuyu bulmak için araştırma yapıyordum ki üzücü haberi gördüm.

Aslında fikir almak istediğim konularla ilgili yeni bir başlık açıcaktım ama bu başlık altında zaten konuyla ilgili insanların ve sizlerin mesajları var, sıfırdan konu kirliliği yapmaktansa bu başlık altında sormam daha uygun olur sanırım.

Önce izin verirseniz evin mevcut halini sizinle paylaşmak istiyorum. En fazla 5 fotoğraf ekleme iznim olduğu için kalanını Yogile hesabıma yükledim eğer detaylı bakmak isterseniz. Bilmeyenler için, yogile hem tek tek, hem de albüm olarak fotoğraf paylaşımına imkan veren ücretsiz bir servis https://www.yogile.com/0a9f2by7/41m/share/?vsc=49c652f1

Evi aldıktan sonra pek çok tebrik ile birlikte, harabe, yıkıntı ve benzeri negatif yorumlar da aldım. Hiç uğraşılmaz bununla, yık yeniden yap zaten aynı maliyete gelir diyen de oldu. Zaman zaman bu işin altından kalkamayacağım sanırım diye düşünmedim de değil ama bu yazı bana umut verdi bu zamana kadar. Açıkçası yıkmak benim için en son tercih. Köyün içinde sırıtan bir ev istemiyorum. Oraya gitme amacım zaten "lüks" algısından sıyrılmak. Tabii ki kaliteli malzeme kullanmak istiyorum ama gereksiz lükse de karşıyım. O yüzden önceliğim bu evin adam olması.

Fotoğraflarda gördüğünüz yapı 2 katlı bir evden (altı ahırmış önceden) ve beraberinde gelen 6 odacıktan (2 odasını ev gibi kullanmışlar içi temiz, kalan odalar ahır, depo vb. işler için kullanılmış) oluşuyor. Hepsinin altından tek seferde kalkamam diye önce 2 katlı yapıyı adam edeyim, sonrasında vaktim ve imkanım oldukça diğerlerini de yaptırırım hatta belki kendim yaparım diye düşündüm.

Yapının iç kısmı gördüğünüz gibi kullanılamaz halde. Alt katın zemini toprak, buraların yaşanacak hale dönüştürülmesi gerekiyor. Toprağı bir miktar kazıp blokaj ve beton atılması gerekiyor okuduğum kadarıyla.

İlk katın dış duvarları tamamen taştan ve gördüğüm bir sıkıntısı yoktu. Ancak ikinci kat derme çatma yapılmış. Bir kısmı taş, bir kısmı kerpiç, bir kısmı bildiğimiz kırmızı tuğlalardan. İkinci katın içerisinde odalar kerpiç ile örülmüş ve sıvanmış. Sıvanın durumu çok kötü ama kerpiç kısmı sağlamdır diye umuyorum. Evin çatısı gördüğüm kadarıyla ahşap temel üzerine kurulmuş ama çatıda ara ara boşluklar görüyorum. Sıfırdan yapılması en doğru hareket olur sanıyorum. Bunun dışında ikinci katın zemini ahşap. Yani taş duvarların arasına giren tahtalardan oluşuyor. Tabii bu tahtalar zaman içerisinde oldukça yıpranmış. İnsan ağırlığını problemsiz taşısa da evin eşyaları işin içine girince ben güvenemedim pek. Evin elektrik ve suyu var ama tamamen sağdan soldan kablo geçirilmiş. Tesisat yok yani. Tuvalet tabii ki dışarıda ve mutfak da harap durumda. Yukarıdaki kötü tabloyu çizdikten sonra açıkçası umut verici yorumlarınıza oldukça ihtiyaç duyuyorum

Benim kafamdaki plan; zemine blokaj ve beton attıktan sonra kullanılabilir hale getirmek. Duvarlar için kerpiç ve üzerine sıva ile alt katı kullanıma kazandırabilirim gibi geliyor. İkinci katın zemini ise kafamdaki en büyük problem. Evi yıkmadan o tahtalar nasıl sökülecek de orası sağlam bir zemin haline gelicek hiçbir fikrim yok. Burada alternatif nasıl bir çözüm uygulanabilir?

Bunun dışında ikinci katın duvarlarının komple bakıma ihtiyacı var. Kazınıp tekrar sıva ve boya ile adam olur mu emin değilim. Onun dışında çatı komple değişecek, elektrik ve su tesisatı döşenecek, tuvalet içeri alınacak ve mutfak yapılacak, pencereler değişecek. Pencereler için bir marangozumuz var aslında, o en ufak problem şu an

Bütün bu yazdıklarımı hayata geçirmek için 1-2 hafta içerisinde Çanakkale'ye geçip usta usta gezmeyi planlıyorum ama usta bulmak ve daha da önemlisi çalıştırmak konusunda insanlar yaka silkiyor. Gözümü biraz da korkuttuğu için, önce burada, sizlerden fikir alarak yola çıkmak istedim. Bu işin 2-3 sene önceki maliyetlerini bu konu aracılığıyla az çok hesaplayabildim ama günümüzde karşıma nasıl bir tablo çıkar, beni çok üzer mi?

Şimdiden vaktinizi harcayıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim. Umarım konunuzu gereksiz yere kirletmemişimdir. Bu platform dışında içten görüş alabileceğim başka bir yer ne yazık ki aklıma gelmedi. Şehirden kaçmak isteyen şu genç kardeşinize birazcık fikir verirseniz, beni çok mutlu edersiniz. Herkese iyi günler dilerim.
eviniz hayırlı olsun.Şuan ne durumdasınız?paylaşırsanız sevinirim
bu aradaki gönderdiğiniz link çalışmıyor,albümünüzü görmek çok isterdim.Merakla bekliyorum.Her şey gönlünüzce olsun.

esar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2018, 14:09   #371
Yeni Üye

Alıntı:
en büyük hayranınızım.Öncelikle azminize ve becerinize,maşallah diyorum ******.Gençlerde malesef hiç cesaret yok,laf aramızda bir çoğunun tembelliğinden elinden iş gelirken gelmiyor.Babamda aynı sizin gibi çok becerikli bir erkekti,gelgelelim eşim hiç kayınpeder toprağından almamış.İnşallah ben de onu bir gün ikna ederim de bol yeşilliklerin içinde bir köy evimiz olur.çok çok çok istiyorum.
yeni eviniz hayırlı olsun.Yine çok yorulmuşsunuz,elinize emeğinize sağlık.bizlere tecrübelerinizi aktardığınız için çok teşekkürler,emin olun cesaretlendirip yol gösteriyorsunuz.Keşke akraba olsak,her ailede sizin gibi bir büyüğe ihtiyaç var.size uzun ,sağlıklı ve mutlu bir hayat için dua ediyorum.
merakla takipçinizim.Sağlıcakla kalın.

korucak ve g.c. beğendi.
Eski 22-05-2018, 14:23   #372
Yeni Üye

eski halini çokça beğendiğim ev

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi L.Polat Mesajı Göster
reklam amaçlı bir paylaşım mı bilemiyorum.Yine de oturacak kişinin zevki ve güle güle otursun.Fakat bu konuyu takip eden kimsenin hevesi pvc doğranalar,lake mutfak dolaplar,alçıpan tavan,modern fayanslar,beton bahçe değil.Şehri köye ve doğaya taşıma arzusunda da olanlar vardır tabi.Ama bizim meramımız şehirden kaçıp,doğaya karışmak.Doğayı bize değil,bizi doğala çevirmek için bir köy evi istiyoruz.Becerebildiğimiz kadar.

korucak ve g.c. beğendi.
Eski 29-05-2018, 09:42   #373
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn. esar,
Bulunduğum köyde internet yetersiz. Ancak, 2-3 günlüğüne İstanbul'a geldiğimde mesajları cevaplayabiliyorum. Bu nedenle olan gecikme için özür dilerim. Ayrıca; içten ve samimi paylaşımlarınız ve iyi dilekleriniz için de çok teşekkür ederim. Şu anda bulunduğumuz duruma gelince : "Baharda kaldığımız yerden devam ederiz." diye düşünmüştüm, ama bölgede neredeyse bahar olmadan yaz gelince planlar değişti. Evin zemin betonu dökülecek ve iç duvarlar sıvanacaktı. Tabii bu işlemden sonra sık sık betonu ve sıvayı sulamak gerekiyor. bu sıcaklarda bu işin çok sağlıklı olamayacağını düşünüp sonbahara bıraktık. Yani bir çeşit "harç bitti, yapı paydos" durumundayız . Ben de bu sırada boş durmayayım diye düşünüp, Üzümlü' deki evin bahçesini düzenlemek istedim. Bahçenin eski ve yeni hali ile ilgili fotoğrafları ayrıca yükleyeceğim.
Şimdilik hoşçakalın...

esar beğendi.
Eski 29-05-2018, 12:57   #374
Ağaç Dostu

camouflage's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2010
Sayın korucak. Şöyle bir sorum vardı. Müsait olduğunuzda fikirlerinizi paylaşırsanız, sevinirim.

camouflage Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2018, 13:56   #375
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn camouflage, Ytong yalıtım bakımından iyi bir seçim olabilir, ayrıca hafif bir malzeme ve uygulama daha kısa sürede biter sanıyorum. Belki daha iyi bir yalıtım için ytong üzeri sıva altına xps de kullanabilirsiniz. (Sizin oralarda kışların biraz daha sert geçeceğini tahmin ediyorum). Çatı için de yalıtıma dikkatinizi çekmek isterim... Ama hemen belirteyim : Ben inşaat mühendisi ya da mimar değilim, burada sadece yaşadıklarımı ve süreç içinde öğrendiklerimi aktarmaya çalışıyorum... Bu arada bahçeniz çok güzel olmuş, ellerinize sağlık... Kolaylıklar dilerim...

camouflage beğendi.
Eski 05-06-2018, 21:07   #376
Ağaç Dostu

camouflage's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2010
Sayın Korucak ilginiz ve çabuk cevabınız için teşekkürler. İş yeri internetinden forumları okuyabiliyor ama cevap veremiyorum. Bu gecikmem ondandır.
Bir mühendis, mimarın aldığı eğitime saygı duyuyorum tabiiki. Ancak; derdimi damdan düşen anlar diye öncelikle size sormuştum.
Cevabınızı alıntılayıp kendi iletime de ekliyorum ki, konu bütünlüğü ve konu ile ilgili araştırma yapanlar yanıtınıza ulaşabilsinler.

korucak beğendi.

Düzenleyen camouflage : 06-06-2018 saat 08:22
camouflage Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-06-2018, 12:37   #377
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Üzümlü'nün bahçesi : Önce bahçe temizlendi...

Eklenen Resimler

Eski 07-06-2018, 12:45   #378
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sonra; Karpuzlar, kavunlar, kabaklar,domatesler,sarmısaklar,soğanlar..... Hepsi de "dede tohumu" dediğimiz tohumlardan...

Eklenen Resimler

Eski 08-06-2018, 08:48   #379
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-04-2014
bahçe gayet güzel olmuş. Hayırlı ve bol hasatlar olsun.

korucak beğendi.
kerkenez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2018, 09:39   #380
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-11-2016
Kolay gelsin korucak. İstanbul'dan Bayramiç'e gelmiş ne güzel bahçe yapmışsınız. Ben de Bayramiç 'liyim. Nasıl zaman yaratabiliyorsunuz böyle

korucak beğendi.
BarışByrmç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2018, 10:50   #381
Yeni Üye

Korucak abi, çok güzel işler çıkartmışsınız. Bayramiç 'in ustaları sizide usta yapmış ustalarla ilgili pazarlığı, anlaşmayı nasıl yapıyorsunuz bilmiyorum ama, iş başlamadan önce küçücük bir kapora verin. Yani büyük bir para verirseniz usta iş bitmiş gibi bakıyor. **** bunun için malzeme alınacak diye yüksek bir para istiyor. Birlikte alın bence gerekli malzemeleri. Tabi bu dediklerim yanlış anlaşılmasın ustaları kötülediğim yok. zaten sizde çoğu şeyi bitirmissiniz, elinize sağlık

Eski 11-06-2018, 16:21   #382
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn.BarışByrmç, Kendimi emekliye ayırdım. Bu yazı burada geçirmeye karar verdim. Belki önümüzdeki kışı da... Boş durmak olmaz diye düşünüp bahçe ile uğraşmak istedim. Zaten evde yapacak iş bitmiyor, bahçe de beni dinlendiriyor doğrusu... )

g.c. ve elifaydin beğendi.
Eski 12-06-2018, 08:45   #383
Yeni Üye

İyi yapmışsın abi, ne güzel. Kafan dağılır toprakla uğraştıkça. Hem insan kendi diktiği -ektiği ürünün büyüdüğünü geliştiğini gördükçe mutlu olur. Birgün tanışırız belki, Bayramiçlerdeyim bende mesaide olmadığım zamanlar. Yiğitler köyünü biliyorsan, köyüm orası kendim merkezde oturuyorum. Herhangi bir konuda yardıma ihtiyacın olursa yardımcı olmaya çalışırım abi.

korucak ve g.c. beğendi.
Eski 14-06-2018, 10:06   #384
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Evim Üzümlü'de. Yiğitler'i biliyorum,orada arkadaşım var. Seçimlerden sonra tekrar köyde olacağım. Kahve içmeye beklerim...(ben güzel kahve yaparım. )

kerkenez beğendi.
Eski 22-06-2018, 00:55   #385
Yeni Üye

Alıntı:
Evim Üzümlü'de. Yiğitler'i biliyorum,orada arkadaşım var. Seçimlerden sonra tekrar köyde olacağım. Kahve içmeye beklerim...(ben güzel kahve yaparım. )
Köye uğrayabilir miyim bilmiyorum, bu konuda söz vermek istemem abi. Merkeze gelirsen garajın karşısında, pazar yerinin içinde kahve var, orda olurum genelde. Kahve için şimdiden teşekkürler abi, içmiş kadar oldum

korucak beğendi.
Eski 05-07-2018, 11:42   #386
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-06-2018
Alıntı:
Hayalinizin peşinden koşmanız ve onu gerçekleştirme hikayenizi okuyunca hemen foruma üye olup sizi tebrik etmek istedim. Darısı başımıza inşallah.

Bu hafta sonu eşimle o bölgede olacağız vakit bulabilirsek ziyaret edip bir çayınızı içmek isteriz.

polat80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2018, 22:32   #387
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn. polat80, Büyük olasılıkla hafta sonu köyde olacağım. Ziyaretinizden memnunluk duyarım. Yine de önceden haberleşirsek iyi olur, bazen acil işler işler için köyden ayrılmak zorunda kalıyorum. burada internet bağlantıları çok düzgün değil maalesef. Bu yüzden tlf. ile görüşürsek daha sağlıklı olur. Tlf. Numaram : 0542 2166708. Görüşmek dileğiyle...

Eski 21-11-2018, 22:59   #388
Yeni Üye

kışgecesimasalı's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2018
öncelikle iyi akşamlar @korucak bey sizin başlığınızdan aldığım cesaretle foruma üye olmuş 18 yaşında bir arkadaşınız olarak üniversite okuduğum ve ülke hasretini iliklerime kadar hissettiğim Çin Halk Cumhuriyeti'nden kucak dolusu sevgiler ve saygılar evin son durumunu çok merak etmekteyim kendinize iyi bakın.

camouflage ve blick beğendi.
kışgecesimasalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2018, 11:35   #389
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Sn.kışgecesimasalı,
Neredeyse dünyanın öbür ucundan bana ulaşmanız ne kadar sevindirici ve ne kadar güzel. Köyde internet ulaşımı her zaman sağlanamıyor maalesef; Bu yüzden ancak şimdi yazabiliyorum.
Ben bu yılın neredeyse tamamını köyde geçirdim.Bahçeyi düzenledim, evin ufak tefek eksiklerini tamamladım, yeni fidanlar diktim,elime geçen yerel tohumları ektim, bu ay içinde de ağaçları budadım. Bahçeye de çardak için bir beton atıp direklerini diktim.Bir de çatıda kiremitleri aktarıp dere ve olukları tamamladım...
Şimdi İstanbul'dayım, 15 gün sonra tekrar köye döneceğim. O zaman evin son durumu ile ilgili fotoğrafları siteye yüklerim.
Size başarılar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun, Şimdilik hoşçakalın...

Eski 18-02-2019, 11:45   #390
Ağaç Dostu

korucak's Avatar

Yeniden merhabalar,
Köyde karlar eridi, yağmurlar azaldı veee,yeni bir ekim/dikim sezonu soğan ve sarmısaklar ile başlıyor...

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024