agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni554Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-12-2012, 20:24   #121
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Benim de aklıma geldi ama filmdeki kuruluşa bakarsanız imkansız

VEKONEST Süper Pratik Yaşam Ünitesi Kurulum Filmi - YouTube

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 07:39   #122
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Etkinlik olsun diye espiri niteliği ile böyle yazmıştım.

Ancak yamurda yapının içine su sızmasını kuvvetli olasılık olarak görüyorum.

Beşinci Hugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 08:23   #123
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Katlanır konteynerlerden Van'a çok gitti...

Yalıtımda sorun olacağını zannetmem, bence bu olayı düşünerek sabir konteynerlerden daha sağlam yapmışlardır.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-12-2012, 10:00   #124
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-11-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Yalıtımda sorun olacağını zannetmem, bence bu olayı düşünerek sabir konteynerlerden daha sağlam yapmışlardır.
İnşallah.

Beşinci Hugo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 09:35   #125
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2013
Beyler bu prefabrik yapıda hani 1 katlı yapıyolarya peki 2-3 kata kadar yükseltebiliyorlarmı bilginiz varmı.

akşamüstü34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 10:32   #126
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
3 katı bilemiyorum ama 2 kat yapabiliyorlar, ancak çelik makaslar üzerinde yükseldiğinden bir miktar taban esnemesi olabiliyormuş.

Çelik villaların esnemesi biraz daha az denmişti bize.

Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2013, 23:18   #127
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akşamüstü34 Mesajı Göster
Beyler bu prefabrik yapıda hani 1 katlı yapıyolarya peki 2-3 kata kadar yükseltebiliyorlarmı bilginiz varmı.
Bakınız ==> çok katlı hafif çelik yapılar

tek katlı prefabrik ev

çok katlı prefabrik ev

Tek katlı ile çok katlının konstrüksiyon sistemleri farklı olduğundan, alt yapısı tek katlı prefabrike göre yapılmış bir bir binayı yükseltmeni mümkün olmayacağını sanıyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2013, 14:49   #128
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2007
Merhaba Sevgili forum üyeleri,

Küçük bahçemizde zaman geçirdikçe bir takım eksiklikleri daha net görme imkanımız oldu.
Bahçe aletlerini muhafaza edebileceğimiz küçük bir kuruluk alana ihtiyacımız vardı. 180cm x 180cm ebatlarındaki bu küçük deponun maliyeti 550 TL. oldu.
Ancak yasa gereği komşu arsa sınırına 3 metre mesafeye kadar herhangi bir yapı yapılmaması şartını ihlal etmiş olduk. Umarım bu durum ileride bir sıkıntı çıkartmaz;

Name:  20130910_124922.jpg
Views: 10736
Size:  48.3 KB

Artan malzeme, yağmurlu havalar için dış kapıdan verandaya kadar küçük bir yürüme alanı yapmamıza olanak verdi;

Name:  20130910_124956.jpg
Views: 10019
Size:  59.6 KB

Bir kaç fotoğraf daha eklemek istedim;

Name:  20130910_125221.jpg
Views: 9891
Size:  58.7 KB

Name:  20130910_130343.jpg
Views: 9752
Size:  49.7 KB

Name:  20130910_130407.jpg
Views: 9806
Size:  41.0 KB

İyi günler dilerim.

Tolga Özmeral Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2013, 08:48   #129
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Çok güzel olmuş Tolga Bey. Resimlere bakınca, nereden nereye diyesi geliyor insanın. Emeğinize sağlık.. Güle güle oturun..

Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 09:43   #130
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Sayın Çamtepe.

Kulübenin içinin fotoğrafını hiç paylaşmadığımı farkettim.
Belki fikir edinmek isteyen arkadaşlarımız vardır.
Biz bu şekilde yerleştik içeriye;

Name:  20131106_141414.jpg
Views: 6360
Size:  34.8 KB

Name:  20131106_141355.jpg
Views: 6967
Size:  31.2 KB

Atlar otluyor ;

Name:  20131106_140907.jpg
Views: 6331
Size:  27.2 KB

İyi günler dilerim.

Eski 07-11-2013, 12:13   #131
Ağaç Dostu

naturefan's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2011
Galeri: 12
Öncelikle yazlığınızda mutlu zamanlar geçirmenizi dilerim. Doğa içinde yapılan bu tür yapıların -mümkün olduğunca- geri dönüşümlü olacak şekilde yapılmasınının bir doğa severin dikkat edeceği temel konulardan olması gerektiğini düşünüyorum. Bir gün o yapı oradan kaldırıldığında, beton zemin orada kalacak, veya moloz olarak sökülüp çöpe atılacak. Zemin için başka, zararsız çözümler de olabilir.
Başlığı bugün farkettiğim, umarım bu tür yapı yapmayı düşünenler farklı zemin çözümleri araştırır.

İyi günler.

naturefan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-11-2013, 13:21   #132
Ağaç Dostu

İsmail Karagülle's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Benim de aklıma geldi ama filmdeki kuruluşa bakarsanız imkansız

VEKONEST Süper Pratik Yaşam Ünitesi Kurulum Filmi - YouTube
yatay durumdaki duvar güneş almasını çok önleyecektir. tersine eğik olsaydı güneş alması çok daha iyi olurdu. Bu da ısı ve ışık konusunda güneşten daha iyi istifade edilmesini sağlardı .

Taşıma konusunda, kurulum konusunda büyük kolaylık .

Soydan73 beğendi.
İsmail Karagülle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-11-2013, 12:27   #133
Yeni Üye

emlakdanisman's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2013
Merhaba, Sanırım biraz geç oldu fakat yinede diğer kullanıcıların bilinçlenmesi açısından yazmak istiyorum.

Prefabrik yapılar genel anlamda tek katlı yapılar iki katlı prefabrikler veya en fazla 3 katlı prefabrik yapılar olarak bilinir. Prefabrik yapılara ruhsat almak normal bir betonerme binaya ruhsat almaktan resmi evrak açısından herhangi bir farkı yoktur.

Bu prefabriğin boyutu ilealakalı bir durum değildir aslında. Eğer ruhsatlı bir yapıyo istiyor ve belediyelerle sorun yaşamak istemiyorsanız. 10m² de olsa 100m² de olsa prefabriklere ruhsat alınması gerekir.

Makalemin diğer kısmı için

Kaynak Linki : Prefabrik Yapıya Ruhsat Gerekir mi?

GothiCat beğendi.
emlakdanisman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2014, 17:47   #134
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

İçme suyumuz geldi. Ben de hazır havalar iyi giderken su borusunu gömeyim dedim. Zamanında kulübe için ruhsat alırken, (yöremizde şebeke hattı olmadığı halde) Belediye benden 190.TL. civarı su aboneliği harcı almıştı. Demek ki bu günler içinmiş. Bu hafta sonu su sayacı bağlanacak ve ardından Belediyeye bildirilecek. Başkaca bir işlem yapmaya gerek yokmuş.

İyi akşamlar dilerim.

Name:  20140212_124915.jpg
Views: 6042
Size:  70.8 KB

Name:  20140212_125005.jpg
Views: 6014
Size:  71.7 KB

Eski 12-02-2014, 20:38   #135
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 24-01-2014
Merhaba, hayırlı uğurlu olsun.
Bu arada eve ufak bir eklenti de yapmışsınız.

agactoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2015, 03:18   #136
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2015
Merhaba Tolga kardeşim öncelikle hayırlı uğurlu olsun böyle detaylı paylaşımın içinde sana ayrıca *** ederim.. Sana yüksek müsadenle bir kaç sorum var Diğer tecrübeli tüm arkadaşlarda bana konu ile ilgili bilgi verirse çok memnun olurum..
Bende böyle bir yapı fikri içersindeyim Fakat benim tek kat üzerine ortalama 130 150m2 civarı bir eve ihtiyacım olucak
İstiyorum ki çocuğumun ayakları toprağa bassın, Bu şekilde konteynır değilde çelik ev düşünüyorum ama kafamı karıştıran 100 lerce soru var diyebilirim ve beni en çok meşgul edenleri sizlerle paylaşıyım bana yardımcı olun lütfen..

1-İmarlı bir arsa almam gerekiyor onu biliyorum ama hangi türde imarlara yapılabiliyor bu çelikevler?
2-130 veya 150m2 çelik ev yapabilmek için alıcağım arsanın en az kaç m2 olması gerekiyor ? istiyorum ki çocuğum evin önünde çimlikte rahatça oyun oynayabilsin sıkışık olmasın ortalama 60 80m2 arası bir bahçesi kalsın istiyorum..
3-Çelik evin avantajlarını malum biliyoruz deprem ülkesinde yaşıyoruz biz tedbirimizi alalım takdiri allaha bırakalım istiyoruz,Peki ya bu çelik evlerin dezavantajları nedir ?
4-Çelik evlerde küflenme böceklenme oluyor mu ? Mesela eve misafir ağırladık evde yürürken sağından solunda kirişlerinden ses ve titreşim oluyor mu ?
5-130 veya 150m2 için gerekli subasmanı tek kat üzerine düşünülürse yüksekliği (en sağlıklı) ne kadar olmalı ?
6-130 veya 150m2 konut için arsanın TABAN OTURUMU kaç mt2 olmalı
Sorularıma vereceğiniz cevaplar bana ışık olucaktır düşmemi engelliyecektir şimdiden *** ederim..
Bilmeyenler için Piyasada ki en iyi firmanın özge yapı olduğunu duydum ne kadar doğrudur bilemem bana önerebiliceğiniz her türlü linki bekliyorum saygılar

lanetpete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2015, 01:38   #137
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2015
Konuya vakıf kimse yok mu ?

lanetpete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2015, 17:51   #138
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-05-2015
Merhaba üstadlar bende 20-25 m2 ev yapmayı düşünüyorum.4-5bin tl bütce var projemi kendim tasarladım çizdim fakat kullanacağım malzemeler konusunda tereddütteyim prefabrikmi yapsam ağaçtanmı yapsam bilemiyorum benim aklımdakiler bu şekilde olur veya olmaz dediğiniz yerleri belirtirseniz sevinirim.Direkleri emprenyeli elektrik direklerinden kullanıcam üstüne taban kolonu olarak 100x200 Profilmi kalasmı kullanayım profilin tanesi 350 tl üstü çok masraflı kullanabileceğim başka bi alternatif varmı .bu taban kolonlarının üstüne 50x50 veya 40x40 profilden iskelet yapıcam dış duvarları betopan arasına yalıtım malzemesi iç duvarıda betopandan yapıp duvar işlerini bitiricem betopan yerine osb olurmu yan duvarlarda veya başka alternatif varsa önerilirinizi bekliyorum.alt taban 30cm aralıklarla 40x40 profil yapıcam üstüne osb mi yapıyım yoksa ağaç kerestedenmi yapsam tabana betopan olmaz heralde ve son olarak osblerden tavanı yapıp bitiricem projem aşağıda en az maliyetle bu işten nasıl sıyrılabilirim.diğer bi alternatif direkleri dikip üstüne 2.el bir 1oda 1 banyo wc konteynermi alıp koymalıyım sizlerinde değerli yorumlarını bekliyorum.Son olarak fiyat maliyet konusunda ne kadar tutar bilgilendirirseniz sevinirim.

http://i.hizliresim.com/b5rX8n.png

alpertunga41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2015, 15:46   #139
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Eğer çizdiğiniz resimdeki gibi olacaksa (aşağı yukarı ebatlamayı kastettim) hem maliyet yükselecek, hem tehlikeli olacak, hem de komik olacak bana göre. Altı direğin üzerinde ev, altında traktör. Geçenlerde gezerken denk geldiğim ve pek hoşumuza giden bir örnek göstereyim size.

Eklenen Resimler

ardacan2000 ve ihsaniye beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2015, 15:23   #140
Ağaç Dostu

GothiCat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naturefan Mesajı Göster
Öncelikle yazlığınızda mutlu zamanlar geçirmenizi dilerim. Doğa içinde yapılan bu tür yapıların -mümkün olduğunca- geri dönüşümlü olacak şekilde yapılmasınının bir doğa severin dikkat edeceği temel konulardan olması gerektiğini düşünüyorum. Bir gün o yapı oradan kaldırıldığında, beton zemin orada kalacak, veya moloz olarak sökülüp çöpe atılacak. Zemin için başka, zararsız çözümler de olabilir.
Başlığı bugün farkettiğim, umarım bu tür yapı yapmayı düşünenler farklı zemin çözümleri araştırır.

İyi günler.
Ben de bu başlığı bugün keşfettim & dediklerinize tümüyle katılıyorum.Prefabrik evler,özellikle firmaların "arsanızı gösterin,90 gün içinde anahtar teslimi yapalım seçtiğiniz modele!" reklamları başta cezbedici gelmişti.Fakat sonra düşündükçe buradaki pek çok kişi gibi "acaba?ya dolandırılırsam?" demeye başladım.Üstüne daha da düşündükçe doğayla bütün olarak yaşamak için girişmek istediğim bu işin doğaya zararlı olabileceğini düşünüp prefabrik evlerden soğudum.Ailemle bu konuda netleşemiyoruz ama kendi fırsatım elime geçtiğinde sanırım tercihimi ağaç evlerden **** arsa+karavandan yana yapacağım...Buradaki yazıları okuyunca hiç de öyle "modeli seçin,arsayı gösterin,90 gün içinde rüya eviniz hazır!" olayı olmadığını da anlamış oldum.Başlık gerçekten çok bilgilendirici & faydalı olmuş.Bilgilendiren herkese çok teşekkür ederim,evlerini yapanlara da güle güle mutlu oturmalarını dilerim.

GothiCat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-05-2015, 18:51   #141
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-09-2014
Okudukça, gerilmedim desem yalan olur. Kısmetse bu sene bizde bir şeyler yapmayı düşünüyoruz. Ama prosedörün zorluğunu görünce şapkayı önüme koyup iyice düşünmek durumunda kaldım. Sıkıntılı zamanlarınızda üşenmeyip bizleride bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler.

Karena Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2015, 10:43   #142
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-03-2015
Sayın Tolga Özmeral konteyner yolculuğunuzu çizgi film kalitesinde izledim ,Allah gönendirsin .sabrınızada bravo

extant958 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2015, 11:04   #143
Ağaç Dostu

Tolga Özmeral's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi naturefan Mesajı Göster

İyi günler.
Doğru söze ne denir?

Sebebi, biraz imkanların kısıtlı olması, biraz iş bilmezlik, biraz da aceleci kişiliğim.

esemeral beğendi.
Eski 05-07-2015, 20:03   #144
Ağaçsever

modelci's Avatar

Giriş Tarihi: 15-08-2014
Basdan sona kadar okudum, tahmin ettigim her sorunu yasamissiniz, turkiyede kamu kurumlari insani cileden cikariyor

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

modelci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2015, 16:28   #145
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-08-2015
öncelikle merhaba foruma yeni üye oldum fakat belki aylardır takip ediyorum ben apartman çocuğuyum apartmanda doğdum apartmanda büyüdüm ayağım toprak görmemiş aslen yörük olduğumuz içinde asla bi köyümüz olmadı babamda aynı benim şartlarımda büyümüş yaşlanmış birisi ben toprağa olan hasretimi bitirmek üzere yıllardır düşünüp dururum ve artık düşünmenin bana birşey getirmediğini idrak edip kollarımı sıvamaya başladım prefabrik konutlar hakkında derin olmamamakla birlikte az çok bilgim var araştırmalarım sayesinde aksaray ilinde ikamet ediyorum şehre 15 km uzakta olan bi köyden 700 m2 imarlı bir arsa aldım borçsuz birikim ile şimdi oraya yazlı kışlı kalabileceğim bir ev yaptırmak istiyorum fakat baya bi acemiyim

internette rastladığım bir yerde beylerbeyi 61m2 eve 21.750 tl yazmışlar fakat su basmanı bize aitmiş yani temel 61 m2 evin su basmanı bana kaça patlar? 40 bin tl birikimim var ve bu sınırlar içerisinde evimi maal etmek zorundayım elektirik ve su nasıl bağlatırım ? Ayrıyeten bu elektiriği ve suyu getirmenin ortalama yaklaşık maliyeti nelerdir ? Gözümün önünde bir bütçe oluşturabilmek için sizlere sormak istedim ve tavsiyeleriniz önerileriniz varmıdır şimdiden çok teşekkür ediyorum

mıcmac Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2015, 22:15   #146
Yeni Üye

Tolga bey merhaba, mesajdan sonra çok yol almışsınızdır, ancak başka arkadaşlara katkı olur diye yazacağım,bu konu benim konum,prefabrik ev için alt yapı(beton-elektrik-su) işleri size ait oluyor ,dışarıdan binaya kadar getirmeniz gerekecek, belediye, ruhsatla işiniz yok,daha pratiği konteyner almanız, en azından beton işiniz azalır,iki konteyneri birleştirince 40 m2 yapar, şart değil ama çevreden bir demirciyede dışarı 50 cm saçaklı çatı yaptırırsınız daha alımlı da olur, belki önünede bir çıkma üstü yine kapalı muhteşem olur, kolay gelsin

tevfiközgül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2015, 22:21   #147
Yeni Üye

geldim

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lanetpete Mesajı Göster
Konuya vakıf kimse yok mu ?
geç kaldım,pardon

PREFABRİK EV - TRİMETAL A.S.

bu firma iyidir, ankarada, sorununuzu çözer
adresi tam bulamadım
kendi sayfaları vardır.

tevfiközgül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2015, 11:14   #148
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-07-2015
Tolga Bey merhaba,
Yazdıklarınızı heyecanla okudum, eviniz, bahçeniz çok güzel olmuş, güle güle oturun. Resmi prosedürle epey cedelleştiğiniz için biliyorsunuzdur belki diye sorayım istiyorum: Konteynır evi su basmanlı yapmak yerine aşağıdaki gibi dört tarafından beton bloklar üzerine kondurulsa yine de belediyeden izin almak gerekiyor mudur?
Teşekkürler

coskunahm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2015, 11:21   #149
Yeni Üye

ankarali's Avatar

Giriş Tarihi: 22-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi coskunahm Mesajı Göster
Tolga Bey merhaba,
Yazdıklarınızı heyecanla okudum, eviniz, bahçeniz çok güzel olmuş, güle güle oturun. Resmi prosedürle epey cedelleştiğiniz için biliyorsunuzdur belki diye sorayım istiyorum: Konteynır evi su basmanlı yapmak yerine aşağıdaki gibi dört tarafından beton bloklar üzerine kondurulsa yine de belediyeden izin almak gerekiyor mudur?
Teşekkürler
ben de cevabı merak ediyorum doğrusu

ankarali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2015, 13:25   #150
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-07-2015
Hatta şöyle bir video var ki ben arsama bunun gibi birşey yapmak niyetindeyim
https://www.youtube.com/watch?v=srWhBxJIgFM

ozanemre beğendi.
coskunahm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024