agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni3Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-07-2017, 22:28   #31
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Benim imarlı kısım ev yapımı için iki tercihimden biriydi. Kabullenmem çok da zor olmadı. İmarsız kısım için ne yapmalıyım dediğimde. Yok Tarım İl Md., yok Çevre ve Şehircilik Bakanlığı falanca müdürlüğü gibi 4-5 kurumluk bir liste sayıp hepsinden izin almak gerektiğini söylediler.

Memlekette kurallara uygun yaşamak çok meşakkatli.

Asoo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-08-2017, 03:53   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-01-2014
Kadastro müdürlüğüne müracaat ederseniz, onlar gerekli ölçümleri yapar, sınırlarınızı gösterirler.
Size tavsiyem bu ölçümleri komşunuzun bilgisi dahilinde yaptırın ki, işgal ettiği alanı sulh yoluyla terk etsin. Aksi halde bağlı bulunduğunuz adliyeye giderek, "Haksız Yere İşgal" davası açacaksınız mi, emek ve zamanınız ziyan olacak. Şimdiden kolay gelsin

Buğra Yıldırım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2017, 14:12   #33
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
bulunduğunuz ilçedeki lihkab ofislerinden yardım alabilirsiniz. belediyelerin ölçüm fiyatları lihkaba göre neredeyse 2 misli. ama ölçüme dair elinizde belge isterseniz belediye ye harcı yatırarak gerekli ölçümü yaptırabilirsiniz.

bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2017, 07:21   #34
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Ankara Polatlıda 751 m2 arsa yeri tespiti için 530 tl ödeme yaptik. Yetki belgeli bürodan aplikasyon verecekler.LİHKAB ofislerinden yaptırmamız bir sorun çıkarmaz değil mi?

Düzenleyen makovad : 04-10-2017 saat 17:34
makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2017, 09:31   #35
Ağaçsever

hamseey's Avatar

Giriş Tarihi: 08-10-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
Ankara Polatlıda 751 m2 arsa yeri tespiti için 530 tl ödeme yaptik. Yetki belgeli bürodan aplikasyon verecekler.LİHKAB ofislerinden yaptırmamız bir sorun çıkarmaz değil mi?
Nasıl bir sorun çıkarabilir ki? Siz aplikasyon evrağınızı teslim alın. resmi bir evraktır. Fakat arsa köşelerinizi çaktırıp iyi bir şekilde sabitleyin. Önemli olan evrağı almaktan ziyade arsa köşelerinizi tespit ettirip sabitletmeniz. Zamanla arsa köşeleri kayboluyor. Yaptığınız harcama boşa gitmesin.

makovad beğendi.
hamseey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-10-2017, 12:53   #36
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hamseey Mesajı Göster
Nasıl bir sorun çıkarabilir ki? Siz aplikasyon evrağınızı teslim alın. resmi bir evraktır. Fakat arsa köşelerinizi çaktırıp iyi bir şekilde sabitleyin. Önemli olan evrağı almaktan ziyade arsa köşelerinizi tespit ettirip sabitletmeniz. Zamanla arsa köşeleri kayboluyor. Yaptığınız harcama boşa gitmesin.
Arsa köşeleri kazik ila çakildi ama ben oralari kazik taş koydum ve sonrasi kirmizi ile boyadim . şağlam olmasi bakimindan ayrica toprak içine demir kazik çakildi.

makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2020, 16:07   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2020
Harita ölçü işi

Merhaba ölçüm konusunda ben yardımcı olabilir orjinal kadastro verileri mevcut sorunsuz arsanızı belirlerim fiyatdada uygun bişeyler yaparım cihaz ve ekipmanlar hepsi mevcut
tel 05073812711

ÇAĞLAR BAŞAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024