agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni975Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-06-2011, 13:54   #991
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Merhaba dostlar,
Temmuz ayı başında Ödemiş'e gideceğim ve Birgideki dostumuz Kazım Polat beye uğramayı düşünüyorum. Kendisine agaclar.net üzerinden bu mesajımı iletmeyi istedim. Kazım beyden veya sizden de cevap alırsam sevinirim.
Esenlikle kalın...
Hakan

sedirtoprağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2011, 23:33   #992
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Galeri: 1
Arkadaşlar merhaba,

Sevgili Hakan Bey'le görüştük, nasipse hafta içi buluşuyoruz.

kazim polat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2011, 22:50   #993
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-09-2008
Ahşap ve Saman Balyasından Ev yapım örneği

Forumun bu bölümünü ciddi olarak takip edenlere duyrulur. Aşağıdaki link İngilizce, yaklaşık 50 dk. Ahşap ve samanbalyasından ev yapımına güzel ve sıkı bir çalışma örneği.. orada tanıdık bir yüz var

http://permaculture-media-download.b...build-eco.html

sedirtoprağı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 04:00   #994
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-08-2011
Sn. Hosseda,

Forumu ve bu konuyu yaklaşık 4 saat önce keşfettim ve neredeyse aralıksız olarak 3 saattir tüm konuyu okudum.Öncelikle vermiş olduğunuz emeklerden dolayı ve paylaşımlarınızdan ötürü sizi tebrik ediyorum.Eminim benim gibi benzer hayallere sahip birçok kişi için büyük bir ilham kaynağı olucaksınız.

24 yaşında doğma büyüme İstanbul'lu biri olarak bir an önce şehir hayatından uzak yeni bir yaşantıya başlamayı herşeyden çok istiyorum.

Bu hayallerimin de etkisiyle Muğla için aldığım bir iş teklifini değerlendirip oraya yerleşip, uygun bir arsa bulup en kısa zamanda hayallerimin evine kavuşmak için hazırlıklara başlayacağım.

Bu noktada tüm forum üyelerinden Bodrum ve çevre ilçelerden uygun arsa önerilerine ayrıca ileriye dönük inşaat ile ilgili tavsiyelere ihtiyaç duyabilirim.

Bu konuda katkıları olan tüm üyelere de teşşekkürler..

pssakal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 22:32   #995
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayı pssakal,
Teşekkür ederim.

Sizinde amaçladığınız yaşamı bir an önce yakalamanızı diliyorum.

Vesile ile biraz malumat aktarayım. Yaz sebebi ile biraz tavsadı çalışmalar. Bu hafta içinde banyonun içi halloldu. Bilinen bir markanın bataryalarını satın almıştım, montaj dahil satılan ürünler için servis geldi tüm banyoyu klozet montajı dahil hallettiler. Banyoya elektrikli sohben taktırmayı düşünürken çok önceleri bulup telefonunu sakladığım bir imalatçıdan odun ile yanan termosifon getirtmeye karar verdim. Aynı zamanda elektrikli de çalışabilen bu termosifon banyoya pek yakışacak gibi geliyor. Yarın eve bu termosifonun yeri için gideceğim. eğer uygun ise durum onu da haftaya getirteceğim.

Bunun dışında eksiğimiz salonun bir köşesine yapılacak açık mutfak. Ondada kararsızlık sebebi ile geciktim. evin kapılarını masif ahşap yaptırmıştım, ne yazıkki önce sokak kapısı ( önünde demir kepenk olmasına rağmen) daha sonrada iç kapılar da çatlamalar oldu. Marangoz geldi ve tamir etti ( tamiri çatlayan kısma ahşap kamaları tutkalla yerleştirmek suretiyle yaptı). Mutfak tezgahlarını da masif ahşap yapmak niyetindeydim bu olay beni durdurmuştu. Ama ne olursa olur dedim, komple masif tezgahları ( meşe ağacından) bu gün sipariş ettim başka bir marangoza. Sanırım bayram sonrası mutfakta bitmiş olur nasipse.

Kiraz, Ayazkızı ve mrduran beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2012, 22:07   #996
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

" Hayâl Ev "

Arkadaşlar merhaba,

Sizlere yazmayalı çok uzun zaman olmuş. Uzunca süre devam eden inşaat telaşı nihayet bitti gibi. Yıllardır hayalini kurduğum " Hayâl ev ", sonunda gerçek oldu sanki. Allah sizlere de hayalinizdeki evi nasip etsin en kısa sürede.

Daha önce de yazmıştım. Bu işe soyunduğum zaman amcam : " Birine beddua edeceksen, - inşallah inşaat yaparsın- derler" demişti. Hakikaten de çok, ama çok zorlu bir süreç. Resmi prosedürler, maddi olanaksızlıklar, ustalar, malzeme temini ve bunların nakliyesi, bir yandan okula, bir yandan çocuklara, diğer bir yandan da inşaatta ameleliğe yetişme telaşı, ve de sürekli gelip " daha bitiremedin mi hoca?" diye sorup duran meraklı komşular vs. vs...

Şu anda çok dar bir zamanda yazıyorum. O yüzden detaya girmeyeceğim. Ancak şunu söylemek isterim ki; henüz temizliği yapıp göçme aşamasında olsam da; arkadaşlar, çocuklarım ve köpeğimiz " Goldie " ile birlikte, kuzinede pişen yemekler ve demlenen çayların tadına şimdiden doyamıyoruz. Kim bilir nasip olur da göçersek, nasıl olacak?

Eklenen Resimler

Eski 23-02-2012, 22:50   #997
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Kazım bey, gerçekten de hayal gibi olmuş. Allah güle güle, keyifle, mutluluk ve sağlıkla güzel günler geçirmeyi kısmet etsin. Emeklerinize değmiş.

kazim polat beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 06:41   #998
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Galeri: 73
Kazım Bey, emeğinize değmiş, eviniz çok güzel "hayal ev" olmuş. Sağlıkla, huzurla, sevdiklerinizle o kuzinenin yanında, tüm yorgunluğunuzu unutacak güzel günler geçirmenizi dilerim.

kazim polat beğendi.
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 08:52   #999
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Galeri: 637
Kazım bey, güle güle oturun, sağlıkla, huzurla, ailenizle...

kazim polat beğendi.
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 09:35   #1000
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Kazım bey,

Allah güle güle oturmayı nasip etsin güzel evinizde ailenizle birlikte.

Harika görünüyor...

kazim polat beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 17:53   #1001
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-10-2011
Bu sayfayı geç farkettim ve baştan sona okuyarak bitirebildim nihayet. Ama şunu gördüm ki hiç kolay değilmiş ev yapmak. Malzemesi ne olursa olsun resmi prosedürler, ustalar, malzemeciler, hele bütçe de kısıtlı ise bu kaos herkesin harcı değildir sanıyorum. Özellikle de benim. Gözümde inşaat işi iyice büyüdü. Kolaya kaçıp çelik-prefabrik yapıya yönelme fikri şuan daha cazip gelmeye başladı.
Büyük mücadelelerle evlerini kendileri yapan arkadaşları teker teker tebrik ediyorum. Evlerinizde herşeyiniz gönlünüzce, başta sağlık ve huzur dileyerek mükemmel günler yaşamanızı diliyorum. Bu sayfada donanımı ve tecrübeleriyle destek olan arkadaşlara da kendi adıma öğrendiğim her bilgi için teşekkür ederim.
Hayalimdeki araziyi almama çok az kaldı. Son elemelerimden sonra ev yapım aşamasında bilgi ve desteklerinize benim de çok ihtiyacım olacak.
Herkese sağlık ve afiyetler dilerim.

çisem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2012, 21:36   #1002
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Sevgili Meyveli Tepe, Kiraz, Limon, Hosseda ve Çisem; hepinize güzel dileklerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Evinizden huzurun eksik olmaması dileklerimle; " Evdeki huzur, mutluluk budur! "

Eski 01-03-2012, 21:52   #1003
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Merhaba Kazım Bey,
Hayırlı uğurlu olun, evinizde; ağız tadı ile mutlulukla uzun yıllar yaşarsınız inşallah.
Darısı başımıza. Biz de çok korkuyoruz, tedirginiz ama başlayacağız bir yerden.
Umarım herşey yolunda gider, bu bürokrasi, bu ustalar ile pek ümit yok ama
hayırlısı.
İyi günler.

kazim polat beğendi.
Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2012, 22:05   #1004
Ağaç Dostu

kazim polat's Avatar

Çok teşekkür ederim Ozi'nin Bahçesi. Allah herkesi hayalindeki eve, mutlu mesut ulaştırsın inşallah. Selamlar...

Eski 08-03-2012, 23:03   #1005
Ağaçsever

mustafademir24's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2009
Tüm dostlara iyiakşamlar dilerim..Kazımbey yeni eviniz hayırlı olsun,mükemmel demek yeterli olacaktır umuyorum.ben de epeydir forumdan uzak kalmıştım. yayınladığınız bu güzel resimlere bakmaya doyamadığımdan bugünlerde yeniden buralardayım.izinverirseniz ben de kaldığım noktadan devam etmek isterim. yolun benim gibi oldukça başlarında olanların ilgisini çekebilecek birşeyleri paylaşmış olurum belki.geçtiğimiz hafta içerisinde bir mimara telefonla bana yardımcı olabilmesi amacı ile başvuruda bulunmuştum.. bu noktadan sonra cevaplarını aslında gayet iyi bildiğim ancak bir bilirkişiden teyit edilmesinin uygun olacağına inandığım şu bilgileri aldım...arsam şayet köy yerleşik alanı içerisinde ise ve hele bir de tapu m o köyde yaşayan,kütüğü o köyde bulunan bir zatı muhteremin adına ise ev yapmak için gereken yasal izinler muhtarlıktan alınacak basit birtakım evraklar yardımı ile çook kolay bi şekilde hallolabiliyor.. ancak değil ise işler biraz daha karmaşık ve maliyetli bir hal alıyor... bu vesile ile buradan henüz arazi satın alma aşamasında olan herkese en önemli tavsiyem şu olacaktır.. arsa alacağınız kişiden muhakkak gerekli kurumdan resmi bir yazı talep ediniz.. bu benim arazimiçin muğla il özel idaresi kentsel ve iyileştirme müdürlüğünün verdiği halkbankasındaki bir hesap numarasına sadece 20 tl yatırıp,tapu fotokopisi ve aplikasyon krokisinin fotokopisi ile başvurmam sayesinde çok yakında adıma gelecek yapı izin belgesi ile resmiyet kazanacaktır.. arsa alırken köy yerleşkesinde olması size çok yol aldıracaktır emin olunuz.nasipse yaz sonu gibi ben de buradaki arkadaşlar gibi bir yola gireceğim.. kazım bey sizden daha sonra muhakkak ustnızın telefonunu da istirham edeceğim.dün eşimle beraber pendik altkaynarca da bulunan nestavilla adlı bir prefabrik firmasına gittim.istanbulda yaşayan herkese de o evleri görmelerini ısrarla tavsiye ediyorum. karar vermeden önceher tip eve bakmakta fayda var kannatindeyim. yaklaşık 130 m2 bir prefabrik ev 50000 tl ve 90m2 bir ev 40000 tl civarında kaba bir maliyete geliyor ancak evlerin kalitesi oldukça yüksek. ben geçen yıl cnr fuarında 72 m2 ve fiyatı sadece 17000tl olan prefabrik evlerde gördüm..ancak en önemlisi firmanın güvenilirliğidir.. bu sayfaları takipeden birçok kişi eminim ki ayhan usta adında büyük bir prefabrik yapı firmasının da varlığından haberdardır. ancak firmanın kaç kişiyi dolandırdığını ve kaç kişi ile mahkemelik olduğunu bilmektemidirler acaba. o yüzden on kere düşünüp birkere karar vermekte fayda var diyorum. şimdilik hepinize iyiakşamlar.

kazim polat ve mtarslan beğendi.
mustafademir24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 00:06   #1006
Ağaç Dostu

...nokta's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Galeri: 16
Arkadaşlar, NTV de "Serdar Kılıç ile Doğada Tek Başına" diye bir program yayınlanıyordu hiç kaçırmadan izlerdim...şubat ayında da "Doğada Tek Başına Dağ Evi" adlı bir programla yeni sezona giriş yapmışlardı...14 bölüm yayınlandı ve mayıs ayında bitti...14 bölümden geriye kalan doğada kendi çabalarıyla yapılan güzel bir evdi...isterseniz internette vidoları var...onlara bir göz atabilirsiniz...şimdi ara ara internetten bakıyorum...yeni sezonda yeni bir programla gelecek mi diye...eğer olursa size de haber veririm...gerçekten çok yararlı bir program...çok güzel...

...nokta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-08-2012, 01:38   #1007
Ağaçsever

LavantaSE's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ...nokta Mesajı Göster
Arkadaşlar, NTV de "Serdar Kılıç ile Doğada Tek Başına" diye bir program yayınlanıyordu hiç kaçırmadan izlerdim...şubat ayında da "Doğada Tek Başına Dağ Evi" adlı bir programla yeni sezona giriş yapmışlardı...14 bölüm yayınlandı ve mayıs ayında bitti...14 bölümden geriye kalan doğada kendi çabalarıyla yapılan güzel bir evdi...isterseniz internette vidoları var...onlara bir göz atabilirsiniz...şimdi ara ara internetten bakıyorum...yeni sezonda yeni bir programla gelecek mi diye...eğer olursa size de haber veririm...gerçekten çok yararlı bir program...çok güzel...
Sayın ...nokta'nın sözettiği progamı 1. bölümden itibaren aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Doğada Tek Başına "Dağ Evi" Bölüm 1 - Dailymotion video

Sağlıcakla...

LavantaSE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2012, 19:51   #1008
Ağaçsever

mustafademir24's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2009
İyiakşamlar tüm gönül dostları... üzülerek bildiriyorum ki ben ev yapımına bir süre daha ara vereceğim.. zira tüm uğraşlarım sonucu 2.5 dönümlük yere topu topu 75 m2 lik bir yasal ev yapabileceğimi öğrendim..bu da yetmiyormuş gibi sadece izinlerin alımı ve projenin çizimleri için benden tam 15000tl para talep ettiler...yahu o kadarcık ev için zaten 5 bilemedin 10 bin tl daha harcasam anahtar teslim evim hazırolacak.. gel de bu memlekette kanunlara uygun iş yapmaya gayret et..istanbulda yaşadığım ilçe de deprem yönetmeliği 5 kata izin veriyor .. 2002 yılından beri bu bölgedeyim karşımdaki bir tek bina hariç en azı 8 katlı... yazıklar olsun bu bürokrasi de para yemeden iş yaptırılamayan ahlaksızlara....şimdilik ekim **** kasım ayı itibari ile gidip arsamı ağaçlandırıp geleceğim...e malum fethiyemi kış gelmeden o bahane ile bir daha göreyim değil mi amma) sevgiyle kalınız..

YeniBON ve mtarslan beğendi.
mustafademir24 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2012, 10:45   #1009
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
Galeri: 7
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafademir24 Mesajı Göster
Tüm dostlara iyiakşamlar dilerim..Kazımbey yeni eviniz hayırlı olsun,mükemmel demek yeterli olacaktır umuyorum.ben de epeydir forumdan uzak kalmıştım. yayınladığınız bu güzel resimlere bakmaya doyamadığımdan bugünlerde yeniden buralardayım.izinverirseniz ben de kaldığım noktadan devam etmek isterim. yolun benim gibi oldukça başlarında olanların ilgisini çekebilecek birşeyleri paylaşmış olurum belki.geçtiğimiz hafta içerisinde bir mimara telefonla bana yardımcı olabilmesi amacı ile başvuruda bulunmuştum.. bu noktadan sonra cevaplarını aslında gayet iyi bildiğim ancak bir bilirkişiden teyit edilmesinin uygun olacağına inandığım şu bilgileri aldım...arsam şayet köy yerleşik alanı içerisinde ise ve hele bir de tapu m o köyde yaşayan,kütüğü o köyde bulunan bir zatı muhteremin adına ise ev yapmak için gereken yasal izinler muhtarlıktan alınacak basit birtakım evraklar yardımı ile çook kolay bi şekilde hallolabiliyor.. ancak değil ise işler biraz daha karmaşık ve maliyetli bir hal alıyor... bu vesile ile buradan henüz arazi satın alma aşamasında olan herkese en önemli tavsiyem şu olacaktır.. arsa alacağınız kişiden muhakkak gerekli kurumdan resmi bir yazı talep ediniz.. bu benim arazimiçin muğla il özel idaresi kentsel ve iyileştirme müdürlüğünün verdiği halkbankasındaki bir hesap numarasına sadece 20 tl yatırıp,tapu fotokopisi ve aplikasyon krokisinin fotokopisi ile başvurmam sayesinde çok yakında adıma gelecek yapı izin belgesi ile resmiyet kazanacaktır.. arsa alırken köy yerleşkesinde olması size çok yol aldıracaktır emin olunuz.nasipse yaz sonu gibi ben de buradaki arkadaşlar gibi bir yola gireceğim.. kazım bey sizden daha sonra muhakkak ustnızın telefonunu da istirham edeceğim.dün eşimle beraber pendik altkaynarca da bulunan nestavilla adlı bir prefabrik firmasına gittim.istanbulda yaşayan herkese de o evleri görmelerini ısrarla tavsiye ediyorum. karar vermeden önceher tip eve bakmakta fayda var kannatindeyim. yaklaşık 130 m2 bir prefabrik ev 50000 tl ve 90m2 bir ev 40000 tl civarında kaba bir maliyete geliyor ancak evlerin kalitesi oldukça yüksek. ben geçen yıl cnr fuarında 72 m2 ve fiyatı sadece 17000tl olan prefabrik evlerde gördüm..ancak en önemlisi firmanın güvenilirliğidir.. bu sayfaları takipeden birçok kişi eminim ki ayhan usta adında büyük bir prefabrik yapı firmasının da varlığından haberdardır. ancak firmanın kaç kişiyi dolandırdığını ve kaç kişi ile mahkemelik olduğunu bilmektemidirler acaba. o yüzden on kere düşünüp birkere karar vermekte fayda var diyorum. şimdilik hepinize iyiakşamlar.
sayın mustafa demir.köyümüze beni ziyarete gelen bir arkadaşım buradan köy içi tapulu , tapusunda kayıtlı ev yeri gözüken bir yer aldı.aldığı yere bir temel yaptırdı.bir de prefabrik ev kurdurdu.
aldığı prefabrik ev 60 m2 ve fiyatı 17.500 lira.ancak nakliye için 1.000 lira ödedi.anlaşma gereği , evi kuran ustaların ve daha sonra boya yapmak için gelen ustaların konaklama ve yemek masraflarını karşıladı.temel yapmak için 5.000 , zeminlerine kalebodur döşemek için 5.000 lira harcadı.bildiğim kadarıyla 17.500 lirayaaldığı prefabrk ev için 35.000 lira harcadı ve henüz mutfak tezgahı yok.bir de elektrik dağıtım şirketine elektrik için proje çizdirip müracaat yapması gerekiyor ki o da 750 lira civarında tutacak.prefabrik ev düşünen arkadaşların maaliyet konusunda bir sürpriz ile karşılaşmamaları için bu bilgilerin gerekli olduğunu düşünerek yazdım bunları.bir kaç tane de o prefabrik evin resmini ekledim.

Eklenen Resimler

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2012, 11:49   #1010
Ağaçsever

LavantaSE's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2012
Kendi Enerjisini Üreten Ev

Merhabalar,
tesadüfen rastladığım bir televizyon programını takip ederken ulaştım. Kendi enerjisini üreten ahşap ev üzerine çalışmalarını yoğunlaştırmış bir mimar Çelik Erengezgin...Kendi yaşamını da doğal hayata taşımış ailecek...

erengezgin.org

Burada da kısa ropörtajı:

BURSA 24 » Bursa’da kendi enerjisini kendisi üreten ev,atıkları…

Sağlıcakla...

atax ve mrduran beğendi.
LavantaSE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2012, 15:34   #1011
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2012
merhabalar... öncelikle aydınlatıcı acıklamalarınızdan ötürü teşekkür ederim. benim size bir sorum olacaktı yardım cı olursanız cok sevinirim.. üniversite öğrencisiyim ve arkadaslarımla bir kampanya calısmamız var. 90 metrekarelik full eşyalı hazır 10.000 tane ahşap kargas yapının anahtar yeslim fiyatları konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum... şimdiden teşekkür ederim...cevabı konut ve eşyaların maliyetleri ayrı olacak şekilde ayrıntılı olarak cevaplama imkanınız varsa sevinirim...

esmerkral236 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-11-2012, 07:44   #1012
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi esmerkral236 Mesajı Göster
merhabalar... öncelikle aydınlatıcı acıklamalarınızdan ötürü teşekkür ederim. benim size bir sorum olacaktı yardım cı olursanız cok sevinirim.. üniversite öğrencisiyim ve arkadaslarımla bir kampanya calısmamız var. 90 metrekarelik full eşyalı hazır 10.000 tane ahşap kargas yapının anahtar yeslim fiyatları konusunda yardımcı olursanız çok memnun olurum... şimdiden teşekkür ederim...cevabı konut ve eşyaların maliyetleri ayrı olacak şekilde ayrıntılı olarak cevaplama imkanınız varsa sevinirim...
kral kardeşim
inşaat sektöründe ordınalyus proflar dahi maliyetleri çıkartamazlar
değişkenleri çoktur
sahadaki uygulamalar sürekli degişebilir
kullanacağın malzemelerin çok değişken fiyatları vardır
kalite açısından ve işçilik açısından sürekli değişimler olur
arazinin şartları hafriyat ihtiyacı nakliye avantajı gibi gibi neler neler var
bu maliyetler çıkmaz çık-a-maz
yaklaşık bir binanın m2 maliyeti 700 tl dir
700x90 m2=63 bin tl yi esas alabilirsin
değişkenleri asla unutma

mrduran beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2012, 17:54   #1013
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
Ben evimi kendim yapıyorum. Maliyetleri üç aşağı beş yukarı anlamak adına birkaç rakam vereyim.
37 ton beton kumu --- 650 tl (nakliye dahil)
Çimento- 8 tl --- (70-80 torba harcadım)
ytong -- paleti ebata göre sayısı değişiyor- 10luk 48 adet bir paletten, 15lik 36 adet sanırım 7-8 palet ytong harcadım. Paleti 110 tl.
Çatı için taşıyıcı olması niyetiyle aldığım ahşap elemanlar (10x10) 8 adet 3-3.5 mt. ve 8-10 adet 5x10x 3-3.5 mt toplam 140 tl.

Demiri kömürü kalıp tahtası zaten elimde yeteri miktarda vardı para harcamadım. 300 de ona diyelim.

Abicim 17.500 çok olmuş yahu? birde nakliye, su basman betonu, fayansı şusu busu 35.000. Üstünr üstlük 60m2. ben 100 küsur m2 yapıyorum. Ha şu anda 1 oda ve banyo kısmını bitirdim. Ama 35 000 tl ye villa yaparım. Aha buraya yazdım.

Not: İnşaatçıyım. İşçilik elimden çıkıyor. (: Evet taş döşemesini de beceririm, kalıpta çakarım, beton da dökerim, duvar da örerim. Sadece biraz cesaret lazım bize dostlar. Olmayacak mı acep diye düşünecek yerde, olmazsa bir daha yaparım demek lazım. Tabi her işte değil. Su götürür işleri kastederek söylüyorum. Bazı işleri ustasına bırakmak daha ucuza gelir.

atax, abay54, kavil ve 1 kişi beğendi.
tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2012, 17:57   #1014
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-10-2010
Kazım Beyin evindeki taş işçiliğini çok beğendim. Evinizi güle güle kullanın.

İlave: Ben ytong kullanırken ısı iletkenliğini dikkate almadım. Sadece uygulama kolaylığından ötürü tercih ettim. Tuğla+kaba sıva+ince sıva **** alçı yaparak aşağı yukarı aynı maliyeti buluyoruz. Öyle uğraşacağıma böyle uğraşayım dedim. Her halukarda üstüne yalıtım yapmayı planlıyorum.

tugrulbaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2012, 08:11   #1015
Ağaçsever

Remedios's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2007
Merhaba,

Bu da düşük bütçeli bir ev yapımı örneği : http://mithatmarul.files.wordpress.com/2012/05/yuva.pdf

Saygılarımla,

Remedios Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2012, 23:27   #1016
Ağaçsever

mk222's Avatar

Giriş Tarihi: 17-09-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remedios Mesajı Göster
Merhaba,

Bu da düşük bütçeli bir ev yapımı örneği : http://mithatmarul.files.wordpress.com/2012/05/yuva.pdf

Saygılarımla,
bu süper bi kaynak oldu.ciddi ciddide düşünmeeye başladım böyle bir proje

mk222 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2012, 20:31   #1017
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remedios Mesajı Göster
Merhaba,

Saygılarımla,
Çok güzel ve aydınlatıcı bir çalışma, bir göz atmanızı tavsiye ederim.

ardacan2000 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2013, 15:00   #1018
Ağaç Dostu

prıtt's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Arkadaşlar Babamın bahçesine 2 katlı bir ev(Dubleks tarzı değil dairelerin birbirinden bağımsız) yaptırmak hayali ile yaşıyorum. Hayali diyorum çünkü param yok.

İki katın kaba inşaatını çıktıktan sonra alt katı oturacak hale getirip 2. katı ise zamana yayarak eşimle zevkimize göre yaptırmak istiyorum. Ama diğer taraftan da inşaat maliyeti daire almaya göre çok çok fazla olduğu görüşlerini alıyorum.

Siz benim yerimde olsanız ne yaprasınız? Tavsiyeleriniz nelerdir?

prıtt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2013, 16:12   #1019
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
inşşat maliyetleri daire almaya göre hiç bir zaman pahalı olmaz
kendiniz daha ucuza mal edersiniz
ancak sorum şurda başlıyor
olmuşken oda olsun olmuşken buda oldun deyin iş abartılınca maliyetler şişiyor
mütvazi,kibar ve kendi ihtiyacınıza göre tasarlanmış fazla büyük olmadan yapılırsa gayet kullanışlı olur
yanlız bu konuda mutlaka ve mutlak profesyonel mimar ve mühendisler ile çalışılmalı ve maliyet muhasebesi çok ciddi yapılmalıdır

ardacan2000 beğendi.
Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-01-2013, 17:37   #1020
Ağaç Dostu

Nevzat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-07-2008
Galeri: 2
Sizin yerinizde olsam, daireyi falan düşünmem....kendim yaparım.

Nevzat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:39.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024