agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni975Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-04-2008, 00:21   #271
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Kusura bakmayın adını yazmayı atlamışım. Adı ABİDİN . Gerekirse telefonunu falan verebilirim. Soyadını bir anda hatırlayamadım. Yarın kardeşim Mustafa dan öğrenir daha detaylı bilgilendirebilirim.Atölyesi evinin altında.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2008, 00:39   #272
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Teşekkürler,
Sevgili üzüm, bir kaç sorum daha olacak
1- Barınağın ölçülerini nasıl belirlediniz, en boy yükseklik olarak ne yaptınız?
2- OSB denilen malzemenin ölçüleri heryerde sabitmidir, kaçtır.
3- OSB ve çıtaların birleşim yerlerinde ne kullandınız( köpük macun mastik vb).
Çatıyı nasıl çözdünüz.
4- Çardak dediğiniz yerde yere diktiğiniz direkleri nasıl sabitlediniz?
5- Kireci niçin kullandınız?
6- Neden "OSB'de pullu vida kullandık" dediniz, pulu vidadan kastınız nedir?
Umarım fazla abartıp sizi bunaltmamışımdır.
Sevgiler
Sayın aslan_k,
1- Çatısı için kullandığımız çardak 3*3 mt. likti. Zemin ızgarasınıda bu ölçüye yakın yaptık. Şekil 2'deki OSB'leri 183 * 122, şekil 3'dekileride 122 *122 cm. olacak şekilde kestirdik. Arabaya sığabilecek maksimum plaka uzunluğunu göz önünde bulundurarak, plakayı optimum kullanmak için bu ölçüleri kullandık. Bitmiş halinin ölçüleri : kenar yüksekliği 180, ortadaki yüksekliği 240 cm olan 3*3mt'lik bir yer.
2 - Bildiğim kadarıyla OSB ölçüleri sabit (244 *122 cm). Piyasada en çok bulunan 9 mm kalınlığındaki OSB 2'yi kullandık. (olurda bulursanız diye: OSB 1 kullanmayın. OSB 3 bulursanız verniklemeye gerek kalmadan kullanabilirsiniz. Plakaların üzerinde ülke ve cins (1-2-3-4) damgası olur)
3 - Hiç bir şey.
4 - Sadece çardağın çatı kısmını kullandık. (4 çubuk, tepe bağlantı elemanı) Yerde oluşturduk, sonra kaldırıp, köşelerde kullanılan kiremit çıtasının üzerine oturtduk. Köşede kullanılan kiremit çıtası yere direkt olarak bağlı değil. Kiremit çıtası duvarlara, duvarlarda zemin ızgarasına bağlı. Dışarıdan, üsten örtüyü sabitlemek içın kiremit çıtası kullandığımızdan bir problem olmuyor.
5 Kirece karınca ve bir çok yürüyen böcek gelmiyor.
6 Pul (ortası delik daire şeklinde metal) ayrı satılıyor. Daha sağlam ve dayanıklı olması için kullandık.

Ayazkızı beğendi.
üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2008, 15:02   #273
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2008
Sevgili Üzüm çok teşekkürler.
Benim gibi bir aceminin bile kafasında bir şekil yarattın, sanırım, verdiğin bilgilerle, ölçüleri biraz küçülterek önce kendime aletlerim için baraka yapacağım çünkü şu anda arazinin üzerinde bir kutu dahi yok. Daha sonra bu işteki performansıma göre karar vereceğim. Yarın karamürsel'e gideceğim ve ilk kez toprağa kazmayı vuracağım.hadi hayırlısı.

aslan_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2008, 15:10   #274
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Üzüm, Todor, Kumru, Mahmut, Meyvelitepe ve tüm diğer komşular hepinize teşekkürler.

Yarın Karamürsel'e geçeceğim ve sanırım artık bir yerinden tutmaya başlayacağım. Öncelikle hevesle aldığım birkaç aletime baraka yapmam lazım sanırım. Verdiğiniz bilgilerle ahşap malzeme yerlerini gezeceğim bir de şu geçici barınak için sanırım gölcük ve karamürsel taraflarında 2.el konteyner ve prefabrik ev satanlar varmış onlara bakmak istiyorum.

Birazda toprağa el atmak istiyorum artık.Umarım iyi bir başlangıç olur.

Sevgili Meyvelitepe Fırınınızı merakla takip ediyorum çok iyi gidiyorsunuz bence tebrik ederim, sonunda çok güzel ve işlevsel bir fırın çıkacak eminim

Eski 11-04-2008, 23:55   #275
Ağaç Dostu

KUMRU's Avatar

Giriş Tarihi: 05-12-2006
Galeri: 14
1. sırada kuyu , 2. sırada elektrik , 3. sırada kanalizasyon (foseptik) 4. sırada çit ve kapı 5. sıraya da geçici prefabrik ev diyebilirim. Deprem prefabriklerinden bulabilirseniz işinizi görür kanaatindeyim. Biz geçici yerleşim düşünmedik (birkaç hafta sonu çadır kurmuştuk , onu saymazsak) normal prefabrik ev yaptırdık , çok da memnunuz. İnşaat başlamadan önce planda istediğiniz her türlü değişikliği yapabiliyorsunuz.

KUMRU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-04-2008, 23:52   #276
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
ilginç yaşam

Tam bizlik bu konuyla ilgili bir slayt var elimde ama yükleyemiyorum, yardımcı olursanız paylaşırım arkadaşlar yalnız biraz zihni sinir procesi, demedi demeyin

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2008, 21:46   #277
Ağaçsever

Yeşilparmak's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2007
Madem doğayla "BÜTÜNLEŞMEK" istiyorsunuz. Buyrun seyredin ve kararınızı verin...

http://www.youtube.com/watch?v=mW-fGwJdqc8

Ayazkızı beğendi.
Yeşilparmak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2008, 10:56   #278
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Çok iyi,görgülü,elinden çok temiz iş gelen para hırsı olmayan bir marangoza ihtiyacı olan dostlar olursa haber verin. Ahşap doğramadan ,masif mobilyaya,mutfak banyo dolaplarına kadar üretebiliyor.Eğriyi doğruyu anlatıyor,paylaşıyor ve en önemlisi sözünde duruyor.Karamürsel,Altınova,Yalakdere bölgesinde birçok inşaatı başarıyla bitirdi. Atölyesi Karamürsel çıkışında İpek Kağıtın karşı sırası gibi.Adı ABİDİN.

Birde yine Valide köprüde betonarme ve inşaat işleri yapan baba oğul var. Ailecek çalışıyorlar onlarda çok iyidirler. Ben ve kardeşim çok memnun kaldık.
Mahmut bey merhaba ,

Karamürselde Şirin Kaptan karşısındaki yerde olan evimin çatısını teras olarak açtırmak istiyorum. Acaba mesajınızda bahsi geçen kişiler bu konuda yardımcı olabilir mi ? Sanırım yerleri de bana yakın , telefon bilgisi verebilir misiniz ?

***.

Timuçin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2008, 10:33   #279
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Sayın Berduray,

Elinizdeki slide powerpoint'mi? bu ortama yüklenme ihtimali varmı bilemiyorum, moderatör arkadaşlar cevap verecektir.Eğer bana mail atabilirseniz intenete koyup link verebilme şansını denerim çok merak ettim.

Eski 21-04-2008, 10:55   #280
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Foruma yükleyemiyoruz. Fakat rapidshare gibi bir siteye yükleyip, burdan linkini verebilirsiniz.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2008, 12:04   #281
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Ilginç Yaşam

Berduray arkadaşımızın gönderdiği powerpoint slide gösterisi aşağıdaki link'e girip, ilginç_yaşam yazısının yanındaki download butonuna tıklayarak indirilebilir, ilginç bir doğal yaşam kulübesi, gerçi bazı detaylar pek doğal değil ama ) deneyecek arkadaşlar var ise haber versin..
http://download.yousendit.com/C906AA3629C84372

Düzenleyen aslan_k : 21-04-2008 saat 12:04 Neden: harf hatası
Eski 03-05-2008, 21:48   #282
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
yeni bir yaşamın başlangıç karelerini sizlere sunuyorum. Evimiz ahşap ve profil karışımı imal ediliyor. Henüz tamamen bitmedi daha. 1 oda ve bir salon şeklinde düşünüldü. Amerikan mutfak konuldu. Ayrıca içeride banyo ve tuvalet var. Yine dışarıda da bir tuvalet var. Önünde pergulesi var. İnşallah yakında biterde bitmiş halini gönderirim sizlere.

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-05-2008, 22:30   #283
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Fikir vermek açısından maliyet de verirseniz çok iyi olur.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2008, 12:03   #284
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Karamürsel Sınırlarında Prefabrik

Ahşap kulübe fikrinden döner gibi oldum maliyet ve fayda bileşkesine baktığımızda prefabrik daha cazip geldi.Ancak Prefabrik ev inşa ettirmek için için Karamürsel dolayısıyle Kocaeli büyükşehir sınırlarında ne gibi işlemler yaptırmam gerekiyor.
Karamürsel'de prefabrik veya normal ev inşa ettiren arkadaşlar hangi bürokratik işlemleri yaptırmak zorunda kaldınız, bunlar yaptırırken ne gibi zorluklarla karşılaştırnız ve maliyetleriniz neler oldu? Çok fazla şey istedim belki ama istanbuldan telefonla yetkililerden çok kısıtlı bilgi alabiliyorum. Bu arada arsam %5 imar blögesinde.

Eski 08-05-2008, 20:04   #285
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Fikir vermek açısından maliyet de verirseniz çok iyi olur.

Sayın Denizakvaryumu, maliyet toplam olarak 8-10 milyar civarında olacak. Elektrik ve şebeke suyu bağlanması dahil olarak. Evin az bir işi kaldı. Sanırım önümüzdeki haftaya bitecek.

Eski 10-05-2008, 10:41   #286
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2008
Galeri: 131
Bitince güle güle oturun..Resimleri yüklemenizi merakla bekliyorum.Aliağa Şakran'da arsa üzerine böyle bir yapı kondurmak istiyoruz. O nedenle çok ilgimi çekiyor.Çok büyük olmayan ama kullanışlı ve ihtiyaçları karşılayan..

Düzenleyen mayranci : 10-05-2008 saat 10:41 Neden: ilave
mayranci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-05-2008, 11:27   #287
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Sevgili Nazlı06,
Evinizi çok merak ediyorum, açıkçası verdiğiniz rakam da çok mantıklı geldi.Ben de bu sıralar aynı konseptte bir ev üzerinde düşünüyorum.Evin resmi makamlardan izin ruhsat vs durumlarını ne yaptınız?Elektrik ve su Fotografların boyutlarının büyük olmasından dolayı yükleyemiyor olabilirsiniz boyutlarını küçültmeyi deneyin isterseniz.

Eski 13-05-2008, 22:03   #288
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Evin ilk hali ve bitmemiş halini gönderiyorum. En son halini de bitince yüklemeye çalışayım

Eklenen Resimler

Ayazkızı ve abay54 beğendi.
Eski 13-05-2008, 22:57   #289
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sevgili Nazlı 06 merhaba. Kolaylıklar dilerim. Bir uyarım var dış kaplama ve iç kaplama arasında oluşacak TERLEMEYİ önlemelisiniz.Dış cephe ve iç cepheyi ne ile kaplayacağınızı bilemediğim için bir öneride bulunamıyorum. Güle güle oturun,keyifle oturun.

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2008, 23:04   #290
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Galeri: 56
Eklenen Resimler mesaj 385

Sevgili Nazlı06
Evinizi bu şekilde yaparsanız, çok yağmur yağdığında içeriye su girecek. Tireye çok yağmur yağmıyorsa bu şekilde kalabilir. Duvarları ve çatıyı sıcağa karşı iyi bir izolasyon yaptırmanızda yarar var sanırım. Öğleden sonra güneşi içinde bir veranda gerekecek gibi duruyor. Verandayı şimdiden düşünürseniz daha ucuz ve estetik olur kanısındayım. Elektrik tesisatını mutlaka boru içine döşetin. Kemirgenler zaman içinde kablolarınızı kemirebilirler. Prizlerinizi mutlaka TOPRAKLI yaptırın ve ana panoya aşırı akım rölesi(yangın sigortası) koydurmayı ihmal etmeyin. Ağaçlarınızı bulabilirseniz emprenyeli (kimyasal maddeler ile muamele edilmiş) almayı deneyin. Boyama işi hep zor oluyor ve ustalar iyi bir boya ve koruyucu atmaktan kaçınıyorlar. Boyamayı en son yaptıkları için bir çok yer isteselerde boyanmadan kalıyor.

aysozbek beğendi.
Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-05-2008, 22:18   #291
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Bu resim de evin tam bitmemiş hali.

Eklenen Resimler

Ayazkızı ve abay54 beğendi.
Eski 14-05-2008, 22:22   #292
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Dış cephe kaplamasını Jeopan, içi de MDF Lambiri ve arada yalıtım malzemesi olacak. Önünde OSB üstü Şıngıllı Pergule si var. Pergule daha dün bitti. Pencereler ahşap çerçeve oldu. haftasonu gittiğimde yeni resimler çekip eklerim.

Eski 14-05-2008, 22:24   #293
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mahmut Leventoğlu Mesajı Göster
Sevgili Nazlı 06 merhaba. Kolaylıklar dilerim. Bir uyarım var dış kaplama ve iç kaplama arasında oluşacak TERLEMEYİ önlemelisiniz.Dış cephe ve iç cepheyi ne ile kaplayacağınızı bilemediğim için bir öneride bulunamıyorum. Güle güle oturun,keyifle oturun.

Teşekkür ederim Mahmut Bey, darısı böyle bir yaşam düşleyenlerin başına diyelim.

Eski 14-05-2008, 22:27   #294
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Sevgili Nazlı06,
Evinizi çok merak ediyorum, açıkçası verdiğiniz rakam da çok mantıklı geldi.Ben de bu sıralar aynı konseptte bir ev üzerinde düşünüyorum.Evin resmi makamlardan izin ruhsat vs durumlarını ne yaptınız?Elektrik ve su Fotografların boyutlarının büyük olmasından dolayı yükleyemiyor olabilirsiniz boyutlarını küçültmeyi deneyin isterseniz.

Ev için ruhsat çok pahalıya mal olacağı için bu tarzı denemek zorunda kaldık. Tuğla kullanmadan yaptık. Yalnız elektrik için kuyu ruhsatı almak zorunda kaldık. Bunun içinde bu işleri bilen Jeoloji Mühendisi ve bir elektrikçi arkadaşla birlikte hareket ettik. Su sorun olmadı. Köyün şebeke suyundan bağlantı sağladık.

Eski 17-05-2008, 23:08   #295
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi caretta Mesajı Göster
Bu güzel eve güzel bir selluka yakışır ) Güle güle oturun..Bahçenin ilk düzenleme resimlerini de bekliyoruz artık

Sayın Caretta, Selluka o eve tenekeyle benden önce gitti yerleşti. Şu an adaptasyon sorunu yaşıyor gibi ama düzelecek. Teşekkür ederim.

Eski 17-05-2008, 23:26   #296
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
http://www.ayhanusta.com/

Prefabrik ev fiyatları bilgisi için.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-05-2008, 09:12   #297
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Sevgili Nazlı06,

Hotmail adresimde bir problem olduğundan bir süredir açamadım, fotografları şimdi yükleyebiliyorum ancak kusura bakmayın ne olur )

Eklenen Resimler

Eski 22-05-2008, 09:15   #298
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Bu da ikincisi, içeriden daha detay görüntüler varsa bizim gibi arkadaşlara fikir vermek adına onları da gönderebilirsiniz.

Eklenen Resimler

Eski 25-05-2008, 00:03   #299
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Muğla'dan yeni arkadaşımız Foks74 yeni bir bungalow yaptırıp içinde yaşamaya başlamış..Resimler konusunda problem yaşadığından ben ekliyorum
Diğer bilgiler ve ayrıntılar kendisinden..

Eklenen Resimler

Düzenleyen caretta : 25-05-2008 saat 00:07 Neden: imla
caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2008, 00:06   #300
Ağaç Dostu

caretta's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2007
Galeri: 121
Bungalow resimleri 2

Eklenen Resimler

caretta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024