agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-02-2007, 22:34   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-01-2007
Galeri: 56
Fare sorunu

Sevgili Todor
Tam kulübe inşaatına başlayacakken,senin fareler ile ilgili yazını okudum.Kulübede fareler ile ortak yaşamaya razı mı olacağız? Ben işin bu tarafını hiç düşünmemiştim.Benim yaptıracağım kulübe direkler üzerinde olacak.Farelere mutlak bir çözüm bulmalıyım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Selamlar

Sergüzen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2007, 07:42   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eyüp1 Mesajı Göster
Sevgili Todor
Tam kulübe inşaatına başlayacakken,senin fareler ile ilgili yazını okudum.Kulübede fareler ile ortak yaşamaya razı mı olacağız? Ben işin bu tarafını hiç düşünmemiştim.Benim yaptıracağım kulübe direkler üzerinde olacak.Farelere mutlak bir çözüm bulmalıyım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Selamlar
Keşke çözümü bilseydim. Yem olan yere fare gelmesi kaçınılmaz. Eğer kümesiniz veya ahırınız olacaksa illaki farede olacak.

Farelere gelen yılanlarda cabası.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2007, 12:17   #3
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
faresiz ev

Alıntı:
Sevgili Todor

Selamlar
selamlar arkadaşlar ahşap evde fare olmamasını istiyorsanız kesinlikle direk üstüne almanız gerekir.

karadeniz ordu bölgesinde çokca olan tahıl ambarları bu şekilde yapılıp ürünlerini farelerden koruyorlar.
başarabilirsem size bir fotu yükleyeceğim.

başaramzsam bu linke bir tıklayıp porepleminize yol gösterir sanırım bir bakın daha sonra ayrıntıları görüşürüz saygılar. http://www.yerelnet.org.tr/belediyel...ediyeid=127383

Düzenleyen Harun Parlak : 12-02-2007 saat 12:21 Neden: tuş hatası hep yapıyorum zaten özür dilerim
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 09:06   #4
Ağaç Dostu

Sn.Parlak
Ben sizin verdiğiniz siteyi açtım.Direkler üzerindeki yapıları bir Karadeniz gezisinde bende görmüştüm.Bende kulübemi direkler üzerine kuracağım.

Eski 13-02-2007, 11:19   #5
Ağaç Dostu

Harun Parlak's Avatar

Giriş Tarihi: 19-01-2007
Galeri: 22
direk üstüne ahşap ev

Alıntı:
Sn.Parlak
Ben sizin verdiğiniz siteyi açtım.Direkler üzerindeki yapıları bir Karadeniz gezisinde bende görmüştüm.Bende kulübemi direkler üzerine kuracağım.
Selamlar arkadaşım gerçekden fare korkusu ile yapıyorsanız fotoda ayrıntılı incelem şansınız oldumu bilemiyorum.
Bir ayrıntıyı size aktarmak isterim. Direk tepelerine binanınzı yerleştirirken o noktaya ahşap veya saç dan tekerlek şeklinde parçalar. Koymak gerekiyor. Fareler oraya kadar çıkar ordan ileri gidemezler. O noktadan ya geri dönerler **** düşerler. Size evinizi yaparken ALLAH kolaylıklar versin güle güle oturmak nasip etsin

Düzenleyen Harun Parlak : 13-02-2007 saat 11:26 Neden: .
Harun Parlak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-02-2007, 21:46   #6
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi parlak Mesajı Göster
Selamlar arkadaşım gerçekden fare korkusu ile yapıyorsanız fotoda ayrıntılı incelem şansınız oldumu bilemiyorum.
Bir ayrıntıyı size aktarmak isterim. Direk tepelerine binanınzı yerleştirirken o noktaya ahşap veya saç dan tekerlek şeklinde parçalar. Koymak gerekiyor. Fareler oraya kadar çıkar ordan ileri gidemezler. O noktadan ya geri dönerler **** düşerler. Size evinizi yaparken ALLAH kolaylıklar versin güle güle oturmak nasip etsin
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürederim.Kulübeyi kurallar gereği kazıklar üzerine yapmak zorundayım.Bu durumda kazıkların kulübe ile birleştiği yerleri yatay bir tabla ile çevireceğim.Birde bahçe ve veranda kapısına birer adet Tekir dikeceğim.Bunları yaptıktan sonra da,gerisi farelerin bileceği iş...

Selamlar

Eski 16-02-2007, 14:42   #7
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Giriş Tarihi: 14-02-2007
Selamlar
Sanırım fareler için çözüm arıyorsnuz. Bir alet var ve sürekli pirize takılı olması gerekiyor. Telefon şarz aleti kadar boyutu var. İki modu var bir mod fareler için diğeri ise yılanlar ve böcekler için. Bu alet bir ses dalgası yayıyor ve hayvanlar kaçırıyor. Aletin takılı olduğu alana gelemiyor. Aletin belirli alanı var mesela 120 metre karelik **** 100 gibi. Türkiyede var mı bilmiyorum bu kanuda fikrim yok.

nayda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2007, 14:47   #8
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Geçen yaz annemler için almıştım. Kullandılar ve gayet güzel olduğunu söylediler. Yani memnunlar.

Eski 20-02-2007, 16:08   #9
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Fare ve bilimum haşereler için çare arayan arkadaşlara birkaç site buldum.

http://www.tarkoilaclama.com.tr/farekovucu.htm
http://www.eraservis.com/efo.html
http://www.osman.com.tr/Kovucu.htm

Eski 23-02-2007, 10:02   #10
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nayda Mesajı Göster
Geçen yaz annemler için almıştım. Kullandılar ve gayet güzel olduğunu söylediler. Yani memnunlar.
Sayın Nayda

Bu aletin markası ve temin edilebileceği yer konusunda biraz daha açıklamada bulunabilirmisiniz?
Selamlar

Eski 23-02-2007, 12:42   #11
Ağaç Dostu

nayda's Avatar

Alıntı:
Sayın Nayda

Bu aletin markası ve temin edilebileceği yer konusunda biraz daha açıklamada bulunabilirmisiniz?
Selamlar
Sayın eyüp1;
Türkiye'den nereden alabilirsin bilmiyorum. Tahminime göre büyük marketlerin böcek ilacı satan reyonlarında bulabilirsin. Üzerinde ultrasonik fare kovucu yazıyor. Ben burdan (Belçika'dan) aldım. 140m kare için olanı 40euro.

Daha fazla bilgi edinirsem yazarım.

Eski 07-03-2007, 20:54   #12
Ağaç Dostu

İnci Akalp's Avatar

Giriş Tarihi: 06-03-2007
Galeri: 2
fareler

Alıntı:
Sayın Nayda

Selamlar
Merhaba
Ben yeni üyelerdenim. İstediğiniz gibi aletlerin satıldığı bir adres biliyorum:
www.akgenelektronik.com

iyi akşamlar
inci

İnci Akalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-03-2007, 08:59   #13
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pearls Mesajı Göster
Merhaba
Ben yeni üyelerdenim. İstediğiniz gibi aletlerin satıldığı bir adres biliyorum:
www.akgenelektronik.com

iyi akşamlar
inci
Teşekkürler Pearls

Bu konuda epeyece bilgi topladım. Barakamın inşaatı 15 güne kadar bitiyor.
15 gün sonra bu işlerle ilgileneceğim.Faresiz bir yaşam arzuediyorum.

Selamlar

Eski 22-03-2007, 22:38   #14
nil
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Fare kaçıran ses cihazları

Sevgili Nayda,

O cihazlardan ben de anneme almıştım. Yalnız telefon şarj cihazından bir hayli büyükçe idi benim aldığım. Neyse, bu cihaz ne yazık ki pek de sessiz birşey değil fakat. Tıpkı istasyon ayarı yapılmamış bir radyo gibi hışırtı tarzında sürekli ses çıkartıyor ve bu ses bir süre sonra cansıkıcı olabiliyor. Biz kediler için almıştık ve balkonu kapattığımızdan beri böyle bir sorunumuz kalmadı ancak yine de merak ediyorum; acaba senin bahsettiğin cihaz tamamen sessiz mi?

Cevabın için şimdiden teşekkürler.

Nil

nil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-10-2016, 00:03   #15
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-09-2016
2 tane kedi edinin ,fare yaklaşamaz bile.

naturedesign Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-10-2016, 17:00   #16
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-05-2015
Sürekli yaşayacaksanız kedi, köpek edinin size yoldaş olacaklardır, aralıklarla gelecekseniz ise arkadaşların dediği gibi serender yapmanız.

Serender'de püf nokta yerden yüksek olması değil, direklerin üzerindeki tabaklar. Fareler bu tabakları geçemiyor. Bu yüzden ambar veya barınak olarak gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

bthnbyrktr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:04.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024