agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni32Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-11-2012, 12:13   #91
Ağaçsever

Remedios's Avatar

Giriş Tarihi: 10-09-2007
Sayın Hoşseda,

Bizim de planımız 2014 kışı için uygulamaya geçmek.

Saygılarımla,

Remedios Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2012, 08:14   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Aydında bir müşteri için hazırladığımız şömine mermerleri

Eklenen Resimler

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2012, 13:29   #93
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Sayın gokhanyılmaz bej renkli mermer ile 70 lik bir şömineyi giydirmenin yaklaşık maliyeti ne civarda olur yazabilirmisiniz.

hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2012, 20:52   #94
Ağaç Dostu

biz malzeme satışı yapmıyoruz bize malzemeyi kendiniz alıp getiriyorsunuz (ahşap,mermer,pirinç,bakır,gümüş) biz üzerine işleme oyma isim yazıyoruz. Detaylı bilgi için facebook sayfamız FACEBOOK

Eski 12-12-2012, 21:18   #95
Ağaç Dostu

Teşekkürler.
Facebook kaydım yok başka yerden görmek mümkünmü.

Eski 22-03-2013, 00:02   #96
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Teşekkürler.
Facebook kaydım yok başka yerden görmek mümkünmü.
Resimdeki en üstteki şöminenin sadece işlemesini 600 liraya yaptık.

Eklenen Resimler

Eski 12-04-2013, 09:58   #97
Ağaç Dostu

çekirdek's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2007
Galeri: 14
Şöminelerin bacaları, soba bacaları gibi iki-üç dönüşlü, ve belki ilk çıkışından sonrakiler 90 derece dönüşlü olamaz mı? Soba borusuyla ana bacaya bağlanamaz mı? Çekmez mi?

Küçük bir odanın bir köşesine,Karaburun yöresindeki küçük ocaklardan yapmak istiyorum, ama yeri ana bacaya 5 metre kadar uzak. Bu uzaklığı soba borularıyla kullanmam gerekir, hem de iki tane 90lık dönüş yapmam gerekir. İçinden çıkamadım bir türlü.

çekirdek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2013, 14:33   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-07-2013
Kış geldi benimde acilen şömine yaptırmam lazım yoksa soğuktan donucaz. Bir çok internet sitesini gezdim fakat aradağım fiyatta şömine bulamadım ama en sonunda karşıma bu site çıktı. www.aksasomine.com.tr

akşamüstü34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2015, 10:28   #99
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-10-2014
Racoflame Bacalı ve Bacasız Şömineler

Hocam bu adresten de şömine modellerini inceleyebilirsiniz.

Şömine Haznesi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ? - Racoflame Bacalı ve Bacasız Şömine Modelleri

womper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2016, 00:07   #100
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-12-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hosseda Mesajı Göster
Yeni nesil şöminelerde, şöminenin ısı odasından diğer bölümlere yapılacak kanallarla sıcak hava akımı aktarılması ve o bölümlerin de ısıtılması hususunda bilgiler yer alır.

Bu bilgilere istinaden, şöminemizin ısı odasına bitişik küçük odamıza şöminenin ısı odasından sıcak hava aktaralım o odayı kolayca ısıtmış oluruz diye düşündük, taş duvar örülürken 10 luk çelik boru kestirdim 40 cm.lik ve tam ısı odasına denk gelecek yerde boru duvara kondu. Yani şöminenin sırtına yapışık minik oda ile şöminenin ısı odası arasında direkt irtibat var ve irtibatı sağlayan kanalın mesafesi de duvar kalınlığında (iç duvarlar da taş ve 40 cm eninde örüldü).

Bazen şömineyi öyle yakıyorum ki 2 metre yanına yaklaşılamıyor hah diyorum şimdi küçük oda ısınır artık, geçiyorum odaya elimi tutuyorum kanala cılız bir hava akımından başka bir şey yok.

Isınma konusunda karar vermeden evvel mutlaka kullanıcısını bulmak ve onları dinleyip karar vermek lazım.
Sayın Hoşseda,

yazlığıma şömine yaptırma konusunda araştırma yaparken, bu forumu da okudum, çok faydalı oldu katkı yapan herkese teşekkürler. Üzerinden bayağı zaman geçmiş ancak mesajınızla ilgili aklıma gelen hususları belirtmek istiyorum, anladığım kadarıyla arka odadan sadece 10 cm çapında sıcak hava kanalı açılmış, şömine ısı odaları sıcaklık zemin ve üst ısı farkına göre sıcak hava üfürme yaptığı için burada şömineniz ısı farkında referans olarak salonunuzu alıyor ve salon ısındığı için üfürme hızı düşüyor. Tahminimce arka odadan tabana yakın bir yerden soğuk hava giriş kanalı açılmış olsaydı bu üfürme hızı daha hızlı olabilirdi. Bir de bu 10 luk kanal, salondaki sıcak hava menfezinden seviye olarak düşük kalmışsa bu da bir faktör olabilir diye düşünüyorum, tabii bir de 10 cm lik kanal da biraz küçük olmuş.

özbaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2016, 16:21   #101
Ağaç Dostu

Sayın özbaş, bu mesajınızı yeni gördüm maalesef.

Evet haklısınız 10 cm.lik kanal herhalde yeterli olamadı ama sizin yaptığınız uyarıları şömineci yapmadı bize zamanında. Dediğiniz gibi altta ikinci bir kanal yok, olsaydı o kanal ceryan yaratarak sıcak havayı odaya nakledecekti. Menfez konusunda da haklısınız o, kanaldan daha yukarıda. Ancak menfez için üstten asılabilen krom bir kapak yaptırdım. Onu takarsam ve üfleyiciyi devreye sokarsam küçük odaya ısı odasından ciddi bir sıcak hava nakli yapılabiliyor.

Yazdığınız üç noktada da çok isabetli teşhis koymuşsunuz mutlaka birilerine yararı olacaktır. Ben müdahale edilebilecek safhada değilim artık. Teşekkürler.

Eski 21-03-2016, 22:35   #102
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-02-2016
Merhaba, 2-3 aya kadar yeni bir eve taşınacağım. Ev tamamen yapılı durumda. Bu konuyu incelerken fark ettim ki evimizin zemin katında bulunan invicta marka şöminenin üst sıcak hava çıkış bölümü yapılmamış! Yani duvarda sadece şöminenin cam kapaklı haznesi var o kadar. Satıcı firma gördüğümüz eksikleri tamamlayacağını söyledi ama bunun telafisi var mıdır? O bölüm için baca hizasından delinip ızgara takılmalı sanırım. Hava çıkış bölümü olmadan şömineyi verimli kullanamayız sanırım yanlış mı düşünüyorum?

miray hanım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-08-2018, 02:50   #103
hic
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-03-2008
Merhabalar, sıfırdan bodrumu olan, tek katlı taş ev için sulu sistem soba düşünüyorum, sadece dış cephe taştan olsun diye planladım; yerden ısıtma sistemi uygunmudur sizce? Bu arada yakıt olarak zeytin odunu kullanılacak. Teşekkürler

hic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024