agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Beğeni Düzeni411Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-05-2011, 16:03   #271
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2009
ali bey haberleriniz çok güzel,mutlu yaşantınızın devamını dilerim.bizleri mahrum bırakmayın.benim de bir bebegim oldu,epeydir agaclara girememiştim,tekrar sizden haber almak çok güzel,size ve eşinize sevgiler,saygılar...

RİKO Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2011, 14:13   #272
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
Galeri: 7
evimizde yaptığımız tadilat bitti.yeni bir fosseptik çukuru , evin küçük odasına banyo/wc vegirişine birmutfak tegahı yaptırdık.doğramaları çürümüş ve açılamayan 2 penceremize de yeni pencereler taktırdık.arkadaşıma aldığımız eve de bir fosseptik çukuru ve bir banyo-wc yaptırdık.bir başka arkadaşa da köyden bir bahçeli ev aldık.yaklaşık 3-4 yıldır motorsikletim yoktu.şimdi motorsiklet alınca biraz hasret giderip bolca gezdim.az yakıt tüketmesi ve yolu olmayan yerlere gidebilmesinin keyfini çıkartıp civardaki güzel yerleri dolaşıyorum.
tadilat ırasında çektiğim bir kaç resim var.bir fikir sahibi olabileceğinizi umarak ekliyorum

Eklenen Resimler

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2011, 14:57   #273
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Ali Bey, inanın böyle güzel gelişmeleri okuduğumda sizin adınıza çok seviniyorum, mutlu oluyorum. Tezgahınız çok şirin olmuş. Güle güle kullanın. Motorsikletinizi de tabi...

Güzel haberlerinizi sürekli almak isteriz. Sağlıcakla kalın.

aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-05-2011, 15:10   #274
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

sevgili riko kardeşim.verdiğiniz çok güzel habere mutlu olduk.allah analı babalı büyütsün inşallah.
sayın gökhan yılmaz.buralarda muratlı adında bir köy yok.muratlar köyü var ama ben oraya henüz hiç gitmedim.bir bilgim yok.
sayın nuri murvet.uyarınız için çok teşekkür ederim.ilkokul yıllarımdan beri motorsiklet kullanıyorum.yaşım nedeniyle reflekslerimin zayıfladığını bildiğimden kullanırken daha az risk alıyorum.merak etmeyin , buraların en güzel manzaralarını bulup resimlerini sizlerle paylaşmadan bir kaza yapmamaya kararlıyım
sayın ayazkentli , sayın gül batur ve sayın aygün.iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederiz.

Eski 28-05-2011, 16:01   #275
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

gezerken çektiğim birkaç resim.

Eklenen Resimler

Eski 02-06-2011, 10:38   #276
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

sevgili Ali agabey,güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim.eviniz zaten çok güzeldi,şimdi bir o kadar da konforlu olmuş,çok sevindim.Allah güle güle oturmak nasip etsin inşallah,şimdi oraların tadını daha rahat çıkarırsınız diye düşünüyorum.bizim için de gezin tozun,bol bol sigara börekleri yiyin emi? eşinize de saygılar sevgiler...

Eski 02-06-2011, 22:32   #277
Ağaç Dostu

Sinarit's Avatar

Giriş Tarihi: 28-04-2009
İdaya benden selam söyleyin,ufuk diyin o anlar.
Filme konu olucak bir yaşam.Sizi tebrik ederim.

Sinarit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2011, 10:44   #278
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Ali Bey, Mühendiz hanım denetimlerini bitirip memmun kalmışa benziyor, o zaman olmuş demektir evdeki değişiklikler

Buraya üye olduğumdan beri, zaman zaman açıp tekrardan okuyorum başlığınızı... "Başka bir hayat mümkün" sözüne inancım artıyor sayenizde, sağolun! Herşey gönlünüzce olsun...

elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2011, 16:28   #279
Ağaçsever

takorof's Avatar

Giriş Tarihi: 08-04-2011
İşi gücü bıraktım 2 gündür yazılanları okuyorum. bir kere herşeyden önce, böyle bir kararı verdikleri ve kararlarını uyguladıkları ve de 3 yıldır sürdürdükleri için, Sn. Hanımefendiyi ve Ali beyi yürekten kutlamak gerek. Yaklaşık iki yıl önce böyle bir karar alıp,temelli olmasa bile, işlerimden fırsat buldukça kaçtığım, Yalova da 3 dönüm arazi içinde bir köy evinin sahibi oldum. Evim belki Ali bey'in evinden biraz daha derli topluydu ama, aynı şekilde sahibi vefat etmiş ve yaklaşık on yıl boş kalmış bir ev ve araziydi. Doğa hayatını yaşayanlar çok iyi bilirler, bırakın on yılı, bir yıl bile arazinin üzerinden elinizi çektiğinizde, eski haline getirmek için ne kadar uğraşılacağını.
Çok fazla boş vaktim olmadığı için, sizlere buradan maceralarımı anlatabilecek durumda değilim ama, kısaca bahsedecek olursak, böyle bir hayatı yaşamayı düşünen arkadaşların, her şeyden önce, doğaya ve gerçek sahiplerine saygılı olması gerekir ki, takip ettiğim kadarıyla, bu sitenin müdavimleri, genci ile yaşlısı ile bu konuyu aşmış insanlar. Çünkü köy halkının büyük bir kısmı, kendilerine zarar verecek olan şeyleri imha etme, ortadan kaldırarak yok etme anlayışında (kendilerine göre haklı oldukları yerler de var)örneğin çimlerime dadanan köstebekleri, zehirlemeyi veya köstebek tabancası ile vurmayı teklif ettiklerinde, benim '' hayır onlar buranın sahibi, ben sonradan geldim,başka bir şekilde uzaklaştıralım tepkime çok şaşırmışlar'', sonrasında da, aldığım Köstebek kovucunun iş görmesi hepsinin çok hoşuna gitmişti.
Bir diğer önemli konu ise, gidilen yerde, her istediğinizde elinizin altında bir usta bulmanız mümkün değil, dolayısı ile, Elektrik, sulama, fayans , duvar örmek gibi basit tamiratları yapabilecek, bilgi seviyesine sahip olmanız gerektiğini düşünüyorum.
Neyse fazla uzattım, ama dalından koparıp yediğiniz, meyvanın, sebzenin tadının hiç bir şeyle değişmeyeceğini de söylemek istiyorum.
Kalın sağlıcakla...

takorof Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-07-2011, 14:53   #280
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Sevgili Ali ağbimiz ve sayın yenge hanım merhaba, nasılsınız?

Sizden çok güzel haberler var. Hem sizin adınıza, hem'de sizi severek ilgi ile takip eden biri olarak, kendi adıma çok sevindim. Sıkıntılarınızın en önemli ayağı borç olayı bitmiş. Gerçi insanın borcu asla bitmez. Hep bir şeyler alınır ve borç yapılır ama bundan sonrası, artık sizin hayatınıza renk ve düzen katacak olan borçlardan olacağı için, onlar borç sayılmaz.

Ayrıca bir kaç arkadaşınızın'da oradan ev alması çok çok güzel bir gelişme. O arkadaşlarınızı'da tebrik ediyorum. Yeni bir yaşama başlamak, kolay kolay hayata geçirilir bir şey değil.

Motorsikletinizi kazasız belasız, güzel gezmelerde kullanın. Gerçekten, arabaya göre çok ekonomik bir araç ve bahsettiğiniz gibi, arabanın giremediği bir çok yere giriyor. Artık sizden bol bol, İDA'nın değişik yerlerinin eşsiz güzellikte'ki fotoğraflarını bekliyoruz.

Zaten güzel fotoğraf çekiyorsunuz, bir de ortam güzel olunca, sizden harika fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Not: Sevgili riko, sizide tebrik ediyorum. Yaşı uzun olsun.

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2011, 10:38   #281
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

çok teşekkür ederim sayın ayazkentli,çok seviliyormuş insanın kendi çocugu...Allah her isteyene versin inşallah...

Eski 14-07-2011, 16:29   #282
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
sevgili çengel ailesi,
hikayenizi bir solukta ta en başından okuyarak geldim.cesaretinizden, sabrınızdan ve en önemlisi eşinizle olan sevgi ve saygı bağınızdan dolayı sizi kutluyorum.
emekliliğimiz yakındır.bizde eşimle böyle bir yaşam için hazırlık yapıyoruz. inşallah başarırız.
lütfen yazmaya, yaşantınızdan fotoğraflar ekleyerek renk katmaya devam edin.
selam ve sevgiler...

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-08-2011, 22:57   #283
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-03-2007
Sevgili Ali abi
uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar.

özel nedenlerle bende agaclar.net`ten uzunca zaman ayri kaldim.
Ama hep aklimdaydiniz,siz ve diger dostlar...

iyi oldugunuzu ögrendim,cok sevindim.

Ailenize selam ve sevgiler...

gökceada Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 00:02   #284
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sn. alideryacengel,

Siteye kısa bir göz atıp yatma fikriyle oturduğum bilgisayarın başından, sizin yaşam mücadelenizi fark edip okumaya başlayınca kalkamaz oldum.

Sizi ve eşinizi tebrik ederim, tüm olumsuzlıkları nasıl da güzelliklere çevirmişsiniz. Hayatın size verdiği limonu nasıl da herkesin imrenerek baktığı, buz gibi hoş kokulu nefis bir limonataya döndürmüşsünüz.

Sizlere sağlıklı, mutlu ve huzur dolu, güzelliklerle dolu bir yaşam dilerim.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-08-2011, 00:09   #285
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 31-01-2010
Sizin bu depoyu temin edebileceğiniz en ucuz yöntem bursa'da nilüfer bölgesindeki plastik enjeksiyoncular **** kimyasal işiyle uğraşan firmalar.Çıkma olarak çok rahat 200-300 liraya bulabilirsiniz ve nakliye işinide ucuza getirmiş olursunuz diye düşünüyorum.Ama içme suyu olarak kullanacaksanız 1 ton civarında bir depo işinizi çok rahat görür hatta yanında bir tane 1 tonluk daha koyarsanız birisini güneşte bırakarak sıcak su ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

qokhanyilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-08-2011, 22:04   #286
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

mitolojide ilk güzellik yarışmasının kazdağlarında yapıldığı anlatılıyor.bayramiç ilçesinde her yıl bunun anısına bir festival düzenleniyor.festivalde güzellik yarışması eğlenceler ve başka etkinlikler gerçekleştiriliyor.
bu yılki festivalde köylüler arasında yerli tohumların koruma ve çoğaltma amaçlı takası ve ilçenin eski fotoğrafları etkinliği düzenlendi.ordan fotoğraflar paylaşıyorum.bir de bu yörede çok beğenilen süt verimi yüksek saanen keçisinin fotoğrafı var.

Eklenen Resimler

Düzenleyen alideryacengel : 14-08-2011 saat 22:40 Neden: imla hatası
Eski 14-08-2011, 22:23   #287
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

iki tavuğumuz kuluçkaya yatarak sekiz civciv çkartmıştı.ancak tavuklarımız eşelenirken kendi civcivlerinden üçünü öldürdü.bizde pazarda satılan civcivlerden bir kaç tane aldık ve tavuklarımızın yanına bıraktık ama tavuklarımız yeni civcivleri kabul etmediler.onlara saldırdılar.bizde üç haftadır yeni civcivlere kendimiz bakmaya çalışıyoruz.onlara bahçeden çekirge yakalıyor ya da bitkilerin tohumlarını toplayıp yediriyoruz.en çok karpuz ve kıyma yemeyi seviyorlar.günün sonunda da semaverde demlediğimiz çayımızla kendimize ödül veriyoruz.

Eklenen Resimler

Eski 14-08-2011, 22:27   #288
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

bu gün öğlen SUYUMUZ AKMAYA BAŞLADI

Eklenen Resimler

Eski 14-08-2011, 22:38   #289
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

yaklaşık bir buçuk ay kadar önce açık havada 100km.uzakta bir yere gitmek için motorsikletle yola çıkmıştım.yola çıktıktan kısa bir süre sonra yağmura yakalandım.tüm yol boyunca üstümde bir gömlekle yağmur altında gidip döndüm.15 gün sonra da sağ kolumda ve omuzumda ağrılar başladı.doktora gittiğimde iş olsun diye tansiyonumu da ölçtüreyim dedim.tansiyonum 22 çıktı.ilaç verip bir süre dinlendirdiler.şimdi sürekli tansiyonumu ölçüyorum.bir süre daha 54 yaşında biri gibi yaşamak zorundayım.

Eski 15-08-2011, 03:46   #290
Ağaç Dostu

aygün's Avatar

Giriş Tarihi: 23-10-2009
Geçmiş olsun sayın alideryacengel.
Suyunuzun akmasına çok sevindim. Gözünüz aydın.

Düzenleyen aygün : 27-09-2011 saat 06:31 Neden: yazım hat.
aygün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2011, 10:55   #291
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 22-02-2010
Geçmiş olsun Ali bey,
suyunuz hayırlı olsun.bol olsun.yeni fotoğraflar çok güzel.özellikle saanen keçisi.siz bu gidişle bir keçi alırsınız

gulbirsen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-08-2011, 18:19   #292
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Ali bey suya kavuşmanız çok güzel.

Hastalanmanız isabet olmuş ki tansiyonunuzdaki yüksekliği yakalayabilmişsiniz. Bundan böyle size doktor mutlaka ilaç verecek aman ihmal etmeyin hergün o tansiyon hapınızı alın. Üstelik bunu ömrünüz boyunca almanız gerektiğine kendinizi ikna edin aksi halde kan damarlarınızı hasara uğratacaksınız demektir. Aort büyümesi diye bir hastalık var, sonunda kalp yetmezliğine kadar götürüyor yüksek tansiyonu olanları. Ben doktor değilim ama damdan düşenim, biraz bilgim var bu konularda. Tabii sigarayı da bırakacaksınız bu arada çare yok. Ona da ileride şükredeceksinizki tansiyon sebep oldu kurtuldum bu meretten diye. Ancak o noktada iştah çok açılacak aman dikkat boğazınıza. Anormal kilo almamalısınız.

Düzenleyen hosseda : 18-08-2011 saat 10:32 Neden: harf düzeltildi
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-08-2011, 16:32   #293
Ağaç Dostu

RİKO's Avatar

su çok güzel akıyor,şırıl şırıl gözünüz aydın!
hoşseda da çok haklı tansiyona dikkat.hapnızı aksatmadan almalısınız,benim kayınbiraderim maalesef bu yüzden diyaliz hastası oldu.sevgiler size ve eşinize...

Eski 08-09-2011, 08:40   #294
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-09-2011
Sevgili Ali Abi,

İzninizle "Abi" demek istiyorum...

Siteye yeni üye oldum ve ben de bir çokları gibi gecenin geç saatinde bir göz atayım derken hiç soluksuz konuyu başından sonuna kadar okudum. Öyle inanılmaz bir şey yapmışsınız ki... Azminize, cesaretinize hayran kalmamak mümkün değil. Tanrı, mutluluğunuzu daim etsin.

Kaçış planları yaparken tesadüfen bulduğum bu sitedeki diğer tüm dostlar; başka bir dünyanın mümkün olabildiğini, hala birbirine elinden geldiğince yardım edebilen insanların varolduğunu, en değerli hazine olan bilgiyi herkesle cömertçe paylaşabildiğinizi görünce, umutlarım iyice yeşerdi.

O kadar kıymetli bilgiler var ki sitede, her akşam hangi birini okuyacağımı şaşırıyorum. Uykusuz gecelerimin sorumlusu oldunuz

Kalın sağlıcakla,

fundas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2011, 22:09   #295
Yeni Üye

atillademir's Avatar

Giriş Tarihi: 24-09-2011
Ali bey harika ekmekler ve kurabiyeler, tavandan asilanlar bir o kadar guzel gorunuyor. Benimde hayalim olan seyleri yapmissiniz.Kapinizdaki ekmek firinindan icerideki ocaga kadar harika sade ve samimi.

atillademir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 17:18   #296
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-10-2011
iyi akşamlar ali bey bu siteye bugün üye oldum.kızım sizi köye gidişinizi yaşantınızı ve bu siteyi öyle bir anlattıki hemen üye oldum ve saatlerdir okuyorum.okudukça sanki ordaydım .imrendim inşallah bir gün banada nasip olur.bütün hayalim doğayla iç içe yaşamak.stresten uzak yeşillikler içinde küçük bir ev bahçesinde kendi yetiştirdiğim sebzelerim,meyvelerim.geceleri sonsuz gökyüzüne bakabilmek,sabahları kuş sesleri ile uyanmak.dilerim bende hayalime bir gün kavuşurum.
size ve eşinize sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.

hande akın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-10-2011, 20:15   #297
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Abi neredesin, haberlerini eksik etme, merakla bekliyoruz..
Selamlar..

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2011, 11:23   #298
Ağaç Dostu

kasap.94's Avatar

Giriş Tarihi: 21-09-2008
Galeri: 6
Sayın: alideryacengel: Yazılarınızı başından son sayfaya kadar iki defa okudum. Yılmadan karamsarlığa düşmeden yaşama sarılmanız taktir edilecek bir davranış. Sizi ve eşinizi tebrik ederim. Köyünüzde ki gölete bu sene iki defa balık tutmaya geldim yazılarınızı daha evvel okumuş olsa idim mutlaka sizi de ziyaret ederdim. Tekrar gelecek olursam size de bir merhaba demek için mutlaka uğramak isterim. yaşam mücadelenizde ikini zede başarılar dilerim.

kasap.94 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2011, 15:18   #299
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhabalar efendim,

Güzel yaşantınız beni çok etkiledi. Hepsini gezemediğim Ağaçlar.net 'ten, Sayın Meyvelitepe' den sonra hayallerimi(Benim) yakalamış ikinci kişisiniz. Yani ortağımsınız. Hiç olmazsa bir kısmının)

Çok güzel herşey. Yazılarınız da, doğayı anlamamızda ayrı bir dürtücü. Dilerim ki, modern ve lüx kavramı, sizi unutur ve mutlu bırakır.

Doğal yapınız ve çevrenize uymayan tek şey, önerdiğiniz Ayazma Videosundaki Japon ezgisi/kültürü idi.(Sipsi, ney, çoban kavalı, ud, kanun, saz, tulum.. vs. bilmiyordu o kişi sanırım). THY da, senelerce Türk Kahvesi içilmemesi zihniyetinin başka bir temsilcisi. Yurdumda Türk Kahvesi yok diyen her yerin ta müdürüne kadar çıktım, eleştirdim.(Trabzon'da Belediye Çay bahçeside dahil-Her akşam, elimde Kahve kutum ile gittim, pişirttim-seyehatım bittiğinde de 2 kutu kahveyi ona bıraktım. Zihniyeti değiştiysede,sanırım benden dolayı değil, paradan dolayıdır).

Dilerim, zaten önemsemediğiniz, ama zamanında acısını çektiğiniz para kaygınız olmadan, nice seneler mutlu evinizin dumanı sağlık içinde hep tüter. Taş tan mutluluk çıkaran birisi olduğunuz bilincindeyim efendim.

Eşiniz hanımefendi ve Size saygılarımla lütfen.

Ayazma' nın akarken, düştüğü gölet etrafındaki kayaları yontması gibi, eleştirilere karşı zaman içinde yontulmuş, hoş görülü biri.

Ahmet beğendi.
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-10-2011, 11:50   #300
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-05-2011
Ali Abi, üye olduğumdan çook uzun zamandır siteyi takip etmekteyim. Sizin hikayenizi ise en başından beri takip ediyorum. Eşim, annem,babam, yakın arkadaşlarım dahil çevremde sohbet ettiğim herkes hikayenizi biliyor. Dün babam üçüncü defa sordu, "Ali Bey nasılmış, napıyormuş?" lütfen bizi habersiz bırakmayınız. İyi olduğunuzu bilsek yeter.. Sağlıklar, mutluluklar dilerim..

suatduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024