agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Doğaya ve Yaşamınıza Sahip Çıkın > Buralardan Çekip Gitmek (Ev yapımları)
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni151Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-07-2015, 11:01   #211
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-07-2015
benimde çocukluğum bir dağ köyünde eçtiği için doğayı sürekli özlüyorum en kısa sürede arsa fiyatlarının ucuz olduğu çanakkale veya muğla taraflarından bir arsa alıp yılda bir haftada olsa kalabileceğim bir bağ evi yapmak olacak . ancak prefabrik yapıların çok uzun ömürlü olmaması ve terleme yapması gibi sıkıntıları olduğunu biliyorum çünkü ben yaşadım içinde eğer bu tarz eksikler yeni teknolojilerle giderilmişse prefabrik yapıda düşünebilirim

firatkorkmaz77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-06-2017, 14:26   #212
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-12-2016
Detaylı bir konteyner ev incelemesi okumak ve tüm sorularınıza yanıt bulmak istiyorsanız şu yazıyı okumanızı öneririm.

Konteyner ev Detaylı İncelemesi

Ayazkızı ve Guernica beğendi.
Erenler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 10:07   #213
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Haftasonu Balıkesir'in Susurluk ilçesine bağlı Buzağlık köyünde idik. 5 dönüm meyve fidanı içine 21m2 konteyner yerleştirilerek kurulan düzene hayran kaldım. Buradan okuduklarımın bedene gelmiş hali idi. Tabi fırsat bu fırsat aklıma takılanları sordum.

Su basman atımına izinde herhangi bir sıkıntı çıkmamış. 50m2 ye kadar su basman atmanızda herhangi bir sakınca yok(muş).

Elektrik temininden sonra veranda olarak gözüken alanı da çevreleyerek mutfak dahil edilmiş. Onunda önüne çıkmalar yapılarak, alan sonradan 50m2 ye genişlemiş. İçme Suyu, kaba su tabir edilen 9 metreden çıkarılıp evin çatısında ki 500 kglık depoya gönderiliyor.

Evin sahibinin elinden her türlü inşaat işi geldiğinden her işini kendi yapmış, daha yapılacak epey çevre düzenleme işi var.

Şahsi fikrim konteyner ev, bizim gibi hobi boyutunda toprakla meraklılar için müthiş bir seçenek. Sandwich panel 35m2lik konteyner ile başlayarak sonradan çıkmalar ile istenilen büyüklüğe çıkılabilir. Çevre köylerden kadastral tapusu olan, su çıkarmaya müsait 2-3 dönümlük arazi arayışına girdim.

Umarım hayaller gerçek olur...

Düzenleyen g.c. : 17-07-2017 saat 12:04
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 12:10   #214
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Yaylada vatandaş su basmanı atıp üzerine prefabrik evi yerleştirmiş. Belediyeden gelip mühürlemişler, neymiş sorun; kazıkların üzerinde olması gerekiyormuş.

g.c. ve Guernica beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 13:20   #215
Yeni Üye

Guernica's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2016
Subasman atmak demek, statik planların hazırlanması, belediye ve diğer kurumlardan gerekli izinlerin alınması ve bahçenin toprak kalitesinin korunmasıyla ilgili diğer adımların atılması demek. Bu bürokrasiden uzak durmak isteyenler için kazık üzerine prefabrik veya konteyner daha uygun çözüm. Onun sıkıntısı da konfor, yalıtım vb. eksiklikler...

Guernica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 15:56   #216
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Guernica Mesajı Göster
Subasman atmak demek, statik planların hazırlanması, belediye ve diğer kurumlardan gerekli izinlerin alınması ve bahçenin toprak kalitesinin korunmasıyla ilgili diğer adımların atılması demek. Bu bürokrasiden uzak durmak isteyenler için kazık üzerine prefabrik veya konteyner daha uygun çözüm. Onun sıkıntısı da konfor, yalıtım vb. eksiklikler...
Bahçeye subasman atıp üzerine depo amaçlı metal ile ('lamarina' gibi bir şey diyorlar sanki) çevirdim, ona zıplayıp gelmesinler şimdi

@ Guernica hafta içi gelmeniz olursa göl kenarında, hafta sonu olursa da bahçede çaya bekleriz artık

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 16:00   #217
Yeni Üye

Guernica's Avatar

Giriş Tarihi: 01-09-2016
@ TCM bu hafta gelmem mümkün olmayacak gibi duruyor ama bu haftalarda muhakkak bir fırsat yaratacağım. Bahçenizi gözlerimle görmem ve feyz almam lazım

Guernica Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-07-2017, 16:58   #218
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-09-2007
Galeri: 3
Tiny house...

naturedesign beğendi.
hosseda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-08-2017, 21:54   #219
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2013
bahçeye konteynır

fazla prosedür gerektirdiğinden konteynerı
varil içine döktüğüm beton zemine koydum
belediyeden söylenen istenildiği an taşına bilir vaziyette olup, toprak zemine beton dökülmeden herhangi bir yükselti üstünde konteynıra ceza yazılmayacağı.
gerçi belediyeye resmi bir başvurum olmadı sözlü ifadeleri

Eklenen Resimler

brs_murat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-08-2017, 08:34   #220
Ağaçsever

adembaba1's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2013
yuk konteynerlari 6000 tl civari satiliyor,12 mt 2.40 mt,2.70 mt yukseklik,kucuk bahceler icin duzenlenip eve cevrilebilir,ic hacim 28 m2(40 lik hc konteyner)

adembaba1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-08-2017, 14:08   #221
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
sadece yük konteyner için 6,000tl çok değil mi? normal odalar halinde bölünmüşleri aşağı yukarı o fiyatlara satıyorlar diye biliyorum...

bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2017, 19:58   #222
Ağaçsever

brs_murat's Avatar

Giriş Tarihi: 15-11-2013
konteyner için 8190tl (demir çelik fiyatlarına zam gelmiş)
nakliye ist-brs 700tl
vinç 60km mesafe için 600tl (firma kendi ayarladı nakliye ve vinci)

kendiniz bulabilirseniz maliyet yarıya iner malesef benim vaktim olmadı

brs_murat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-09-2017, 00:50   #223
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
sayın brs_murat, teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. güzel memleketimde her ürüne hergün zam geldiğini unutmuşum enflasyon oranını belirleyen ürünlerden olan pinpon topu hariç tabi

camouflage ve makovad beğendi.
bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-10-2017, 22:32   #224
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Geçmiş olsun. Bu tür alımların, biraz pahalı da olsa bilinen kurumsal firmalardan yapılmasını yaralı görüyorum.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2017, 16:05   #225
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-10-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Buldum en sonunda

Bir gözlemimi aktarayım.
Prefabrik binalar, iç cephede suntalam/petopan/pvc gibi malzemelerden, dış cephede de petopan, galvaniz, sideing gibi malzemelerden oluşuyor.
Bu iki malzeme arasında ise çelik konstriksiyon ve strafor oluyor. Problemde straforda başlıyor.
İlk olarak strafor yanıcı bir malzeme. O yönden çok dikkatli olmak lazım.
İkinci olarak, bu straforlar fareler için çok güzel bir eğlence kaynağı. Duvarın bir ucundan giriyorlar, içinde dolaşa dolaşa, straforu kemire kemire öbür ucundan çıkıyorlar.
Size de sadece kırt kırt seslerini dinlemek düşüyor. (tecrübe ile sabit)
ayyyyyy

petrol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-10-2017, 00:00   #226
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahçe heveslisi Mesajı Göster
sadece yük konteyner için 6,000tl çok değil mi? normal odalar halinde bölünmüşleri aşağı yukarı o fiyatlara satıyorlar diye biliyorum...
Bence fiyat oldukça iyi
Adam indirimli fiyattan 8.250 liraya odun sobası satıyor.

6181-44 Tennesse İnvicta Şömine Soba - Şömine Online

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2017, 15:10   #227
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-05-2012
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır takip ettiğim bir başlıktı ve en sonunda biz de kendi kulübemizi yaptık. Arayışta olan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşmak istedim. Belediyeden hiçbir şekilde izin alamamıştık. Biz de kütükler üzerine platform yaparak üzerine yaşam konteyneri koyduk. Konteyner için İzmit'te can prefabrikle görüştük. Çok ilgili ve dürüst insanlar. İçini istediğiniz gibi tasarlayabiliyorsunuz. Fiyatlar makul.

Eklenen Resimler

funku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-12-2017, 21:52   #228
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi funku Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır takip ettiğim bir başlıktı ve en sonunda biz de kendi kulübemizi yaptık. Arayışta olan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşmak istedim. Belediyeden hiçbir şekilde izin alamamıştık. Biz de kütükler üzerine platform yaparak üzerine yaşam konteyneri koyduk. Konteyner için İzmit'te can prefabrikle görüştük. Çok ilgili ve dürüst insanlar. İçini istediğiniz gibi tasarlayabiliyorsunuz. Fiyatlar makul.
Merhaba çok güzel olmuş bende konteyner ve izin koşturmacisindayim belediye izin vermiyor sadece lafta koy sikayet olursa kaldirtiriz diyorlar ne dedikleri belli degil. Bende yerden yukarıda olacak şekilde kaldırım taşı üstüne koyacağım.
Siz bu şekilde onay alabildiniz mi yoksa kendiniz öyle koydunuz mu? Birde maliyeti ne oldu acaba.

makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 09:24   #229
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-05-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
Merhaba çok güzel olmuş bende konteyner ve izin koşturmacisindayim belediye izin vermiyor sadece lafta koy sikayet olursa kaldirtiriz diyorlar ne dedikleri belli degil. Bende yerden yukarıda olacak şekilde kaldırım taşı üstüne koyacağım.
Siz bu şekilde onay alabildiniz mi yoksa kendiniz öyle koydunuz mu? Birde maliyeti ne oldu acaba.
Teşekkür ederim. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Büyükşehire bağlanan mahallelerde imar alanı dışında iseniz kümes dahi yapmak için izin alamıyorsunuz. Yani resmi olarak belediye kümese dahi izin vermiyor. Resmi olarak izin almaya çalıştığınızda bütün kapılar yüzünüze kapanıyor. Ben de izin almaya çalıştım, geçici ruhsat verin dedim o da olmaz dediler.

Dedikleri doğrudur. Eğer şikayet olursa (ki muhtemelen köylüler yabancılardan hoşlanmaz ve hemen şikayet ederler) belediye gelip yapıyı mühürler ve ceza keser. Bu durumda biraz sabretmek gerekiyor. Köylülerin sizi tanıması ve güvenmesi gerekiyor. Kaldırım taşı üzerine dahi koysanız şikayet olduğunda belediye işlem yapacaktır. Ben çok ikilem yaşadım. Ancak çevremizdeki arazilerde insanların ahşaptan, taştan dublex, triplex evler yaptığını görünce ne olursa olsun deyip böyle bir uygulama yaptım. Tabi bizim arazi ana yol üzerinde olduğu için çok dikkat çekiyor ve emsal teşkil ediyor. O yüzden sabit bir yapı yerine bu tip kütükler üzerine platform kurarak konteyner koymayı uygun gördük. Köylülerle aramız çok iyi sağolsunlar hepsi destek oldu.

Maliyet konusu biraz değişken. Bu kabin 3x8 boyutunda ve özel yapım. Başlangıç fiyatı 8500 TL idi. Bu fiyata 1+1 şeklinde tuvalet banyo ve mutfak tezgahı dahil. Duvarlar lamine parkeden. İzolasyon EPS. Onun dışında her pencere için 150 TL extra alınıyor. Pencere demirleri, sineklikler hepsi extraya giriyor. Bana toplamda 11.000 Tl civarına geldi. 1000 TL nakliyeye verdik. Platform içinde 2000 TL ye yakın bir masrafımız oldu. Yani toplam 14.000 TL ye çıktı. Çatısı daha yapmadık. Onu da yaparsak muhtelemelen 20.000 TL yi bulacak.

makovad beğendi.
funku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 10:28   #230
Ağaç Dostu

shawshang's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2015
48m2 beton üstüne içi boş ofis konteynırı koydum bende. Zeytinlik içinde çok güzel iş görüyor. Elektrik ve su yok henüz

shawshang Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 11:15   #231
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-06-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Buldum en sonunda

Bir gözlemimi aktarayım.
Prefabrik binalar, iç cephede suntalam/petopan/pvc gibi malzemelerden, dış cephede de petopan, galvaniz, sideing gibi malzemelerden oluşuyor.
Bu iki malzeme arasında ise çelik konstriksiyon ve strafor oluyor. Problemde straforda başlıyor.
İlk olarak strafor yanıcı bir malzeme. O yönden çok dikkatli olmak lazım.
İkinci olarak, bu straforlar fareler için çok güzel bir eğlence kaynağı. Duvarın bir ucundan giriyorlar, içinde dolaşa dolaşa, straforu kemire kemire öbür ucundan çıkıyorlar.
Size de sadece kırt kırt seslerini dinlemek düşüyor. (tecrübe ile sabit)
Bir çözümü var mı peki sevgili Todor? Bir şeyler yapabildiniz mi? Biz prefabrik ev yaptık diye sevinirken...

ÇağanOnur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 12:50   #232
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Fareleri hiç sevmesek de kendi açılarından temizlik yapıyorlar. Adını hatırlamıyorum beyaz bir toz var. Farelerin girip çıktığı yere, duvar kenarlarına, palet altlarına bu tozdan serpiliyor. Bu beyaz toz farenin üzerini ona göre kirletiyor. Bunu temizlemek için tüylerini yaladığı zaman zehiri almış oluyor. İşin kötü yönü ise konteyner içerisinde öldüğü zaman onu oradan çıkaramayıp kokma durumu. Benim konteyner içerisine giren ve yavrulayan fareleri yapıştırıcı kullanarak yakaladım. Etkinlik için hazırlamış olduğum tohumlardan maydanoz yapraklı terenin tohum kapsülleri ile birlikte üzerinde bir tanesini görünce farkettim. Kapan ile ancak bir tane yakalayabildim. Yemi afiyetle yediler. Karton üzerine yapıştırıcı yapıp, fındık, sucuk, vs koyunca 5+5+1 adet aile boyu yakalandı.
Etkinlik için bir büyük kova topladığım yemlik Teke sakalı tohumunu ise hiç bir şey bırakmadan yemişler. Tragopogon longirostis, Teke sakalı Her iki cinsten de vardı. Sn. lonicera'ya sözüm bu sene de yerine gelmedi. Az birşey geçen yıldan tohum var. Ancak taze olması önemli imiş.

Sucuk vs. kokulu şeylere daha çok geliyorlar. Kış olunca sıcak yer arıyorlar. Yavru yapmak için konteyner araları onlar için bulunmadık yer. Benim kapı altında küçük bir yerden girmişler. Giriş yerlerini bulabilirseniz mümkün olduğu kadar onları dışarıya çekecek cazip yiyeceklerle kandırmaya çalışın. Girecek yer bulamazlar ise sıkıntı olmaması gerekiyor.

Düzenleyen Muda : 12-12-2017 saat 13:23
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-12-2017, 13:01   #233
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2008
Nisanda İzmir-Menderes'teki bir firmaya 3.20m x 9.15m konteyner siparişimizi verdik. Bir yatak odası, bir antre/salon, 150cm mutfak dolabı ve 155cmx175cm banyo/tuvalet. Islak zeminler fsyans, iç-dış betopan, yerler laminat parke ve tavan alçıpan çelik kapı, dış bordürler ve çatı standart. Fazladan pencereler ve pencere özellikleri vs (normal+vasisdas açılan) derken 17.000TL'ye (Mayıs ayında) anlaştık. %40 kadar peşin (kredi kartı) verip kalanı teslimden sonra ödendi (kredi kartına 4 taksit). Sözleşilen günde teslime hazırdı (1 ay), şeker bayramı nedeniyle nakliyeyi erteledik.

Özel ölçüleri (320 santim + 35 santim çatı oluklarıyla toplam 355cm genişlik) nedeniyle İzmir'den Afyon'a tırcı 1800TL aldı ancak ağaçlar nedeniyle toprak yola giremedi (girebilirdi ancak yol kenarındaki 10-15 metrelik meşelerin kalın dallarını kesmeye kıyamadık, konteynere zarar verebilirdi). Vinç ile önce başka kamyona aldık, son 150 metreyi başka kamyonla taşımak zorunda kaldık. Toplamda nakliye, vinç, kamyon, pabuçlar ve konteyner 20200TL tuttu.

Zeminim düz olduğu için baca için kullanılan ortası delik 35cmx35cm12cm'lik 14 adet betonu, pabuç olarak kullanmak için aldık, deliklerini doldurttuk (tanesi 25-30kg, 7 TL). Konteynerin altında 10cm yüksekliğinde 100'lük kutu profil orjinal pabuçlar vardı. Ancak ortadakiler (esneme yapmasın diye) nakliye sırasında tıra yüklenirken sökülmüştü. Tırcı vermeyi unuttu gitti aradığımızda neredeyse Uşak'a varmıştı. Konteynerin profil pabuçlarını beton pabuçlarımızın üstüne oturttuk (şimdiki aklım olsa konteynerdeki pabuçları iptal ettirip, beton pabuçlar üzerine 10cmx10cm 310cm 5 adet kavak kereste atar konteyneri onların üzerine oturturdum.

Neyse, tecrübeyle sabittir, tek başınıza tırcı, vinççi ve kamyoncuyla uğraşmayın, yanınızda birileri olsun ve 14 konteyner pabucunun tam nereye geldiğinin ölçülerini üreticiden isteyin Tek başına havadaki konteynerin altında ölçü alıp beton pabuçları tam yerlerine koymaya çalışmak (yer değiştirdikçe tesfiyesini yapmaya çalışmak) eğlenceli ve güvenli değil.

Sonuçta Konteyner hazirandan beri tek damla su almadı, 4 eksik alt pabuç yerine Ytong kesip sonradan altına sürmeme rağmen çok iyi sıkıştıramadım. Bazı yerlerde yürürken esnemeden kaynaklı titreşim oluyor. Bunun haricinde gayet memnunuz.

Eklenen Resimler

ozerkavak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2018, 16:10   #234
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozerkavak Mesajı Göster
Nisanda İzmir-Menderes'teki bir firmaya 3.20m x 9.15m konteyner siparişimizi verdik. Bir yatak odası, bir antre/salon, 150cm mutfak dolabı ve 155cmx175cm banyo/tuvalet. Islak zeminler fsyans, iç-dış betopan, yerler laminat parke ve tavan alçıpan çelik kapı, dış bordürler ve çatı standart. Fazladan pencereler ve pencere özellikleri vs (normal+vasisdas açılan) derken 17.000TL'ye (Mayıs ayında) anlaştık. %40 kadar peşin (kredi kartı) verip kalanı teslimden sonra ödendi (kredi kartına 4 taksit). Sözleşilen günde teslime hazırdı (1 ay), şeker bayramı nedeniyle nakliyeyi erteledik.

Özel ölçüleri (320 santim + 35 santim çatı oluklarıyla toplam 355cm genişlik) nedeniyle İzmir'den Afyon'a tırcı 1800TL aldı ancak ağaçlar nedeniyle toprak yola giremedi (girebilirdi ancak yol kenarındaki 10-15 metrelik meşelerin kalın dallarını kesmeye kıyamadık, konteynere zarar verebilirdi). Vinç ile önce başka kamyona aldık, son 150 metreyi başka kamyonla taşımak zorunda kaldık. Toplamda nakliye, vinç, kamyon, pabuçlar ve konteyner 20200TL tuttu.

Zeminim düz olduğu için baca için kullanılan ortası delik 35cmx35cm12cm'lik 14 adet betonu, pabuç olarak kullanmak için aldık, deliklerini doldurttuk (tanesi 25-30kg, 7 TL). Konteynerin altında 10cm yüksekliğinde 100'lük kutu profil orjinal pabuçlar vardı. Ancak ortadakiler (esneme yapmasın diye) nakliye sırasında tıra yüklenirken sökülmüştü. Tırcı vermeyi unuttu gitti aradığımızda neredeyse Uşak'a varmıştı. Konteynerin profil pabuçlarını beton pabuçlarımızın üstüne oturttuk (şimdiki aklım olsa konteynerdeki pabuçları iptal ettirip, beton pabuçlar üzerine 10cmx10cm 310cm 5 adet kavak kereste atar konteyneri onların üzerine oturturdum.

Neyse, tecrübeyle sabittir, tek başınıza tırcı, vinççi ve kamyoncuyla uğraşmayın, yanınızda birileri olsun ve 14 konteyner pabucunun tam nereye geldiğinin ölçülerini üreticiden isteyin Tek başına havadaki konteynerin altında ölçü alıp beton pabuçları tam yerlerine koymaya çalışmak (yer değiştirdikçe tesfiyesini yapmaya çalışmak) eğlenceli ve güvenli değil.

Sonuçta Konteyner hazirandan beri tek damla su almadı, 4 eksik alt pabuç yerine Ytong kesip sonradan altına sürmeme rağmen çok iyi sıkıştıramadım. Bazı yerlerde yürürken esnemeden kaynaklı titreşim oluyor. Bunun haricinde gayet memnunuz.
Peki kesinlikle yapı izni olmayan bir tarlaya,gemi taşımacılığında kullanılan konteynerlerden koysak,kapı ve penceresini kapaklı yapsak,yani kapatınca konteyner açınca cam ve kapı ortaya çıksa,yine de sorun olur mu?

weysel.83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2018, 16:14   #235
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi weysel.83 Mesajı Göster
Peki kesinlikle yapı izni olmayan bir tarlaya,gemi taşımacılığında kullanılan konteynerlerden koysak,kapı ve penceresini kapaklı yapsak,yani kapatınca konteyner açınca cam ve kapı ortaya çıksa,yine de sorun olur mu?
Bu şekilde birşey olsa mesela?

Eklenen Resimler

weysel.83 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2018, 08:52   #236
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi weysel.83 Mesajı Göster
Bu şekilde birşey olsa mesela?
Sit alanları konusunda hiç bilgim yok. Bunu öğrenmenin tek yolu ilgili belediyenin imar müdürlüğüne sormak sanırım (tapu sahibinin veya hissedarlardan birinin gitmesi gerekebilir). Bizde sorun çıkmadı. Belediyeye "tarlaya konteyner koymak istiyoruz" deyince sordular: "Su basman / beton / sabit bir şey var mı?" Yok deyince, sözlü olarak "istediğin gibi koy o zaman" dediler

ozerkavak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020