agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Bu Bitkinin Adı nedir?
(https)

Beğeni Düzeni905Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-11-2016, 09:48   #151
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Ege üniversitesi bahçesinde çekilen bu agacı tanıyan var mı?
Çınar benzeri yaprakları var.
Çiçekleri katmerli hatmigül çiçekleri gibi.

Eklenen Resimler

Jezebel beğendi.
Kerem50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 09:49   #152
Ağaçsever

Karayemiş'e (laz kirazı) benziyor.

Eski 08-11-2016, 09:49   #153
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heyyamola Mesajı Göster
Ormanlık alanda rastladığım, parlak-kalın yapraklı, çalı şeklinde gelişen bu ağacın adı nedir?

Yer: Oylat kanyonu, İnegöl - Bursa

Eklenti 630921

Eklenti 630922
Karayemiş'e (laz kirazı) benziyor.

heyyamola beğendi.
Eski 08-11-2016, 15:16   #154
Ağaç Dostu

Jezebel's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2010
Galeri: 11
Hibiscus Mutabilis

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kerem50 Mesajı Göster

Jezebel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 16:35   #155
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi heyyamola Mesajı Göster
Ormanlık alanda rastladığım, parlak-kalın yapraklı, çalı şeklinde gelişen bu ağacın adı nedir?

Yer: Oylat kanyonu, İnegöl - Bursa

Eklenti 630921

Eklenti 630922
Karayemiş (Laurocerasus officinalis)

O bölgede, özellikle kestane altlarında rastlamıştım.

heyyamola beğendi.
Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 17:26   #156
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Myrtus communis ( Mersin, Murt)

Taşlıbahçe Teşekkürler

Arkadaşlar bu gün sitede dolaşırken bir bahçede minik bir ağaç gördüm, meyvelerini Yaban mersine benzettim,
sizce de Yaban mersini midir? meyveleri yenir mi? tadına baktım kekremsi bir tadı var, emin olamadan yiyemedim.
Teşekkürler.

Name:  DSCF9937.jpg
Views: 1324
Size:  34.0 KB

Name:  DSCF9939.jpg
Views: 1249
Size:  39.9 KB

Çekirdekleri
Name:  DSCF9941.jpg
Views: 1266
Size:  16.0 KB

Düzenleyen akçabardak : 08-11-2016 saat 22:06
akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2016, 20:55   #157
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akçabardak Mesajı Göster
Arkadaşlar bu gün sitede dolaşırken bir bahçede minik bir ağaç gördüm, meyvelerini Yaban mersine benzettim,
sizce de Yaban mersini midir? meyveleri yenir mi? tadına baktım kekremsi bir tadı var, emin olamadan yiyemedim.
Teşekkürler.

Eklenti 632536

Eklenti 632537

Çekirdekleri
Eklenti 632538
Evet, mersin (Myrtus communis). Akdeniz'de "murt" derler, yenir.

Son yıllarda ünlenen yaban mersiniyle (Vaccinum sp) ilgisi yok. Aslına bakılırsa asıl yaban mersini bu; diğeri, özellikle mavi meyveli olanı on küsur yıl önceye kadar "ayı üzümü" olarak geçerken birden bire yaban mersini oluverdi; muhtemelen tür isminde yer alan "myrtillus" sözcüğünden dolayı (Vaccinium myrtillus).

CheNell ve akçabardak beğendi.
Eski 16-11-2016, 23:14   #158
Ağaç Dostu.

mahon67's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kerem50 Mesajı Göster
Ağaç gülü (Hibiskus mutabilis)

mahon67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2016, 11:18   #159
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 31-05-2014
Ankarada bir AVM de uzun zamandır görüyorum.Nette epey aradım bulamadım.

Dracaena reflexa
torraptors

Eklenen Resimler

Düzenleyen torraptors : 09-09-2020 saat 16:27 Neden: Bitkinin adı öğrenildi.
torraptors Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2016, 22:33   #160
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Bu ağacın adı ne dir?

Floş ağacı (İpek ağacı) Silk-Floss Tree

Mücevher Çalısı

Name:  15192575_10154853271854040_7803621753606966389_n.jpg
Views: 1060
Size:  72.1 KB

Name:  15220140_10154853273129040_8066251778236424_n.jpg
Views: 1046
Size:  62.0 KB

Düzenleyen Adalet Yağcı : 26-11-2016 saat 08:39
Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-11-2016, 23:08   #161
Ağaç Dostu

Mücevher Çalısı's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2015
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Adalet Yağcı Mesajı Göster
Bu ağacın adı ne dir?

Eklenti 634255

Eklenti 634256
Floş ağacı, İpek ağacı (silk-floss tree) Chorisia speciosa olmalı. Gövdesine ve dallarına dikkat ettiyseniz ve dikenli ise o bir 'Chorisia' türüdür...

Mücevher Çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2016, 20:12   #162
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-09-2016
Arkadaşlar Çağlayan adliyesinin önünde bir ağaç gördüm. Yaprağı akçaağaç yaprağı gibi, kırmızı renkliydi ve gövdesi karaydı. Bu hangi ağaç olabilir? Görüntüsü çok güzeldi

arslanbenzer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2016, 20:33   #163
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi arslanbenzer Mesajı Göster
Arkadaşlar Çağlayan adliyesinin önünde bir ağaç gördüm. Yaprağı akçaağaç yaprağı gibi, kırmızı renkliydi ve gövdesi karaydı. Bu hangi ağaç olabilir? Görüntüsü çok güzeldi
Fotoğraf olmadan bahsettiğiniz ağacın ne olduğunu bilmemiz için ya tesadüfen aynı ağaca aynı yerde rastlamış ve ne olduğunu öğrenmiş/biliyor olmamız ya da telepati-durugörü-medyumluk gibi bir süper güce sahip olmamız gerekiyor takdir edersiniz ki...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
...3. Zorunlu haller dışında aynı bitkiye ait birden çok fotoğraf yüklemeyiniz.

4. Fotoğrafları mutlaka foruma yüklemeniz gerektiğini unutmayınız.

Çok önemli:

5. Ağacınızın adını öğrenince, düzelt butonunu kullanarak, kendi mesajınıza ekleyiniz.
Ağaç adının kolay bulunması için mesajın en üstüne ve aşağıdaki formatta yazınız. Öğrendiğiniz kişinin adını eklemeyi unutmayınız.

Örnek:
Güvey kandili
Koelreuteria paniculata
Herbaryum

(Yazıların boyutu 4, kırmızı, kalın
Söyleyenin boyutu 2, siyah, kalın)

(Adın net olmadığı, farklı isimlerin söylendiği durumlarda da, adları ve söyleyenleri kendi mesajınıza ekleyiniz.
Konu netliğe kavuşunca, diğerlerini silebilirsiniz.

6. Teşekkür mesajlarını buraya yazmayınız, istiyorsanız özel mesajla iletebilirsiniz...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2017, 21:26   #164
nil
Ağaç Dostu

Merhabalar. Resimsiz bir mesaj olacak, kusura bakmayın. Çocukluğumda Üsküdar'da gördüğüm bir ağacın adını öğrenmek istiyorum. Senelerdir hiçbir yerde görmediğim bu ağacı tarif etmeye çalışacağım. Becerebilirsem, bilen de çıkacaktır diye düşünüyorum. Bence çok özel bir ağaçtı. Çünkü çiçeği değil, en büyük süsü yapraklarıydı. Bu yapraklar çocuk parmaklarımızın boyunda, küçük ve uzunca idi ve olgunlaştıkça bir kenarları -ama sadece bir kenarları yani her yaprağın bir yandaki kenarı kızarıyor, kabarıp etleniyordu. Bu kenarın bu gelişimi öyle gelişi-güzel olmuyordu, yaprak oyalanıyordu diyebiliriz. Yaprağın bu kenarı bir yandan da büzüşüyor ve yaprak o yanına doğru yuvarlanıyor, doğru tabirle yaprak bir yanında kırmızı bir oya halkası oluşturuyordu. Ben ve kızkardeşlerim bu ağacı yapraklarının güzelliğiyle hala hatırlıyoruz. Semt çocukları ise onu meyvesiyle hatırlarlar sanırım. Meyveleri çitlembiğe benziyordu ama buruk ve tatsızdı, yenmezdi. Çocuklar onları kendi yaptıkları bir tür düdüğün içinden bir çubukla iterek fırlatır eğlenirlerdi. Şimdiye dek çoktan kesilmiştir eminim. Umarım bu güzel ağacın adını bir bilen çıkar?

nil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2017, 22:02   #165
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Galeri: 83
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nil Mesajı Göster
Merhabalar. Resimsiz bir mesaj olacak, kusura bakmayın. Çocukluğumda Üsküdar'da gördüğüm bir ağacın adını öğrenmek istiyorum. Senelerdir hiçbir yerde görmediğim bu ağacı tarif etmeye çalışacağım. Becerebilirsem, bilen de çıkacaktır diye düşünüyorum. Bence çok özel bir ağaçtı. Çünkü çiçeği değil, en büyük süsü yapraklarıydı. Bu yapraklar çocuk parmaklarımızın boyunda, küçük ve uzunca idi ve olgunlaştıkça bir kenarları -ama sadece bir kenarları yani her yaprağın bir yandaki kenarı kızarıyor, kabarıp etleniyordu. Bu kenarın bu gelişimi öyle gelişi-güzel olmuyordu, yaprak oyalanıyordu diyebiliriz. Yaprağın bu kenarı bir yandan da büzüşüyor ve yaprak o yanına doğru yuvarlanıyor, doğru tabirle yaprak bir yanında kırmızı bir oya halkası oluşturuyordu. Ben ve kızkardeşlerim bu ağacı yapraklarının güzelliğiyle hala hatırlıyoruz. Semt çocukları ise onu meyvesiyle hatırlarlar sanırım. Meyveleri çitlembiğe benziyordu ama buruk ve tatsızdı, yenmezdi. Çocuklar onları kendi yaptıkları bir tür düdüğün içinden bir çubukla iterek fırlatır eğlenirlerdi. Şimdiye dek çoktan kesilmiştir eminim. Umarım bu güzel ağacın adını bir bilen çıkar?
Menengiç (Çitlenbik) (Pistacia terebinthus)' tan bahsediyor olabilirsiniz? Google' dan bir bakar mısınız?

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2017, 23:21   #166
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Sn. Orhan Özbilgiç'in dedigi gibi bir pistacia turu ama muhtemelen P. Terebinthus degil de Pistacia atlantica olmali. Hem bu kirmizi renkli etli, kivrik araz bu turde daha cok gorunur, hem de uskudar dediginizde uskudar merkez civarini anliyorum ki Cengelkoy'e kadar p. atlantica'lar gorunur, sonra yerlerini Kuleli'den itibaren yavasca p.terebinthus' a birakirlar.

Bahsettiginiz kirmizi etli kivrik olusum bir araz oldugundan hepsinde rastlamayabilirsiniz. Nisantasi'nda oldugunuzu dusunerek agaclar yapraklandiktan sonra iki adimlik ihlamur'a veya Besiktas' a, ozellikle Yildiz korusuna gitmenizi oneririm, bahsettiginiz agac cok yerde karsiniza cikacaktir.

Eski 16-02-2017, 23:24   #167
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Bu arada Pistacia atlantica Turkce'de "Atlas sakızı" olarak gecer cogunlukla.

nil ve Orhan Özbilgiç beğendi.
Eski 18-02-2017, 13:19   #168
nil
Ağaç Dostu

Bir tür çitlembik: Pistacia Atlantica'nın yaprak arazlı bir örneği

Pistacia atlantica
Atlas sakızı
(bir tür Çitlembik ağacı)
Sayın Taşlıbahçe, cevabınız için teşekkürler. Evet, haklısınız, tarif ettiğim ağaç Pistacia atlantica idi. İşte siz adını söyleyince, ben bu 'arazlı' yapraklara sahip ağaçlardan birinin resmini de buldum nette, ve herkes neden bahsettiğim bilsin diye paylaşıyorum. Yardımınız için tekrar teşekkür ederim.

https://thumbs.dreamstime.com/z/pist...a-74851496.jpg

Taşlıbahçe ve Muda beğendi.

Düzenleyen nil : 18-02-2017 saat 13:28 Neden: Ağacın ismini belirtmek
Eski 18-02-2017, 13:22   #169
nil
Ağaç Dostu

Cevabınız için teşekkürler Sayın Orhan Özbilgiç. O şekilde arama yaptım ama benim bahsettiğim ağaca rastlamadım maalesef Google'da. Ama Pistacia atlantica diye arama yapınca Kırım'da alınmış bir foto sayesinde öğrendim ki bu gerçekten de bir Çitlembik türü imiş.

Eski 18-02-2017, 21:03   #170
nil
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Taşlıbahçe Mesajı Göster
Sn. Orhan Özbilgiç'in dedigi gibi bir pistacia turu ama muhtemelen P. Terebinthus degil de Pistacia atlantica olmali. Hem bu kirmizi renkli etli, kivrik araz bu turde daha cok gorunur, hem de uskudar dediginizde uskudar merkez civarini anliyorum ki Cengelkoy'e kadar p. atlantica'lar gorunur, sonra yerlerini Kuleli'den itibaren yavasca p.terebinthus' a birakirlar.

Bahsettiginiz kirmizi etli kivrik olusum bir araz oldugundan hepsinde rastlamayabilirsiniz. Nisantasi'nda oldugunuzu dusunerek agaclar yapraklandiktan sonra iki adimlik ihlamur'a veya Besiktas' a, ozellikle Yildiz korusuna gitmenizi oneririm, bahsettiginiz agac cok yerde karsiniza cikacaktir.
Sayın Taşlıbahçe, P. atlantica yapraklarına o güzelliği verenin bir araz olduğunu öğrenince araştırdım ve bu arazın sebebinin bir Forda riccobonii adında bir yaprak biti olduğunu öğrendim. Bu yaprak biti buğdaygillerden otların kökünde yaşarmış ve Eylül-Kasım aylarında P. atlantica'lara yerleşirmiş. Hindistan'dan Fas'a, Malta'dan İsrail'e, Kırım'a dek yayılmadığı yer kalmamış.

Demek bahsettiğiniz yerlere Eylül-Kasım arasında ailecek bir gezi düzenleyeceğiz

Bu arada, bahsettiğim bu ağaçlar Kuzguncuk korusunun yayıldığı tepelerin Bülbüldere'ye bakan arka yamaçlarında, en çok Sultantepe'de bulunurdu. En son, tepenin eteğinde, Setbaşında bir tane kalmıştı. Çocukluğumun Sultantepe'sinde Menengiç de vardı. Yemişlerini yemeye bayılırdık. Tatlı lezzetleri hala hatırımda...

Taşlıbahçe beğendi.
Eski 19-02-2017, 00:09   #171
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Sayın Taşlıbahçe, P. atlantica yapraklarına o güzelliği verenin bir araz olduğunu öğrenince araştırdım ve bu arazın sebebinin bir Forda riccobonii adında bir yaprak biti olduğunu öğrendim. Bu yaprak biti buğdaygillerden otların kökünde yaşarmış ve Eylül-Kasım aylarında P. atlantica'lara yerleşirmiş. Hindistan'dan Fas'a, Malta'dan İsrail'e, Kırım'a dek yayılmadığı yer kalmamış.

Demek bahsettiğiniz yerlere Eylül-Kasım arasında ailecek bir gezi düzenleyeceğiz

Bu arada, bahsettiğim bu ağaçlar Kuzguncuk korusunun yayıldığı tepelerin Bülbüldere'ye bakan arka yamaçlarında, en çok Sultantepe'de bulunurdu. En son, tepenin eteğinde, Setbaşında bir tane kalmıştı. Çocukluğumun Sultantepe'sinde Menengiç de vardı. Yemişlerini yemeye bayılırdık. Tatlı lezzetleri hala hatırımda...
Menengic dediginiz sn Orhan Özbilgic'in bahsettigi ve sizin de gorsellerini arastirdiginiz pistacia terebinthus mu? Meyvelerini "tatli" olarak nitelemeniz menengic meyvelerinin aromatik, sakizimsi, keskin tatlarina pek uymadigi icin soru isareti olustu kafamda

bahsettiginiz yerlerde "P. atlantica" halen goruluyor. Ozellikle korular ve mezarliklar en sik rastlandiklari yerler. Kuzguncuk korusu dediginiz yer Fethi pasa korusu olmali, bilhassa korunun ust kisimlarinda yogunlar.

nil beğendi.

Düzenleyen Taşlıbahçe : 19-02-2017 saat 17:10 Neden: ek
Eski 19-02-2017, 14:35   #172
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-01-2017
http://i.hizliresim.com/4PmD6L.jpg (tür 1)
http://i.hizliresim.com/5g94WR.jpg (tür 1)
http://i.hizliresim.com/AL2EB0.jpg (tür 2)
http://i.hizliresim.com/01V8O8.jpg (tür 2)

Merhabalar bu 2 tür bitkinin resimlerini çekmeye çalıştım isimleri nedir? Meyvemi yenirmi yenmezmi? Bilenler genel bir bilgi verebilirse çok memnun olurum

juten Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2017, 17:02   #173
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi juten Mesajı Göster

Merhabalar bu 2 tür bitkinin resimlerini çekmeye çalıştım isimleri nedir? Meyvemi yenirmi yenmezmi? Bilenler genel bir bilgi verebilirse çok memnun olurum
Ilk bitkiyi bilmiyorum, bir ihtimal bir tur passiflora olabilir, pek cok passiflora turunun parcali yapragindan ziyade boyle farkli yaprak formuna sahip olanlar da var, bir arastirin.

Ikinci bitki papaya. Yenir.

Eski 19-02-2017, 18:10   #174
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-01-2017
Teşekkür ederim

juten Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2017, 18:15   #175
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-06-2016
Red face

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi juten Mesajı Göster

Merhaba,
birinci tür; madagaskar yasemini (stephanotis floribunda).
ikinci tür; papaya (carica papaya).

wakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2017, 21:36   #176
nil
Ağaç Dostu

Alıntı:
Menengic dediginiz sn Orhan Özbilgic'in bahsettigi ve sizin de gorsellerini arastirdiginiz pistacia terebinthus mu? Meyvelerini "tatli" olarak nitelemeniz menengic meyvelerinin aromatik, sakizimsi, keskin tatlarina pek uymadigi icin soru isareti olustu kafamda
Yanlış demişim sayın Taşlıbahçe, Çitlembik demek istemiştim. Tatlı olan onlardı. Menegiçin buruk yemişlerini ise hiç yiyemezdik tabii ki

Eski 20-02-2017, 00:11   #177
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Alıntı:
Yanlış demişim sayın Taşlıbahçe, Çitlembik demek istemiştim. Tatlı olan onlardı. Menegiçin buruk yemişlerini ise hiç yiyemezdik tabii ki
Burada biraz karisti isler isin icine az da olsa "tatlı" girdigi icin soruyorum, citlenbik derken p. terebinthus mu, yoksa tamamen baska bir tur olan Celtis australis mi? Bunu da bir kontrol etmenizi rica etsem (?) Citlenbik Turkcede her iki agac icin de kullaniliyor.

Eski 21-02-2017, 14:17   #178
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Soru sorarken dikkat etmeniz gerekenler:
1. Her mesaj alanında, sadece bir ağaç adı sorunuz.

2. Bitki ile ilgili başka hiçbir şeyi, bu konu altında yazışmayınız.

3. Zorunlu haller dışında aynı bitkiye ait birden çok fotoğraf yüklemeyiniz.

4. Fotoğrafları mutlaka foruma yüklemeniz gerektiğini unutmayınız.

Konunun ilk mesajından alıntı

Uymayan tüm arkadaşlara ne diyeyim?

Taşlıbahçe beğendi.
malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2017, 14:20   #179
nil
Ağaç Dostu

Alıntı:
Burada biraz karisti isler isin icine az da olsa "tatlı" girdigi icin soruyorum, citlenbik derken p. terebinthus mu, yoksa tamamen baska bir tur olan Celtis australis mi? Bunu da bir kontrol etmenizi rica etsem (?) Citlenbik Turkcede her iki agac icin de kullaniliyor.
Hakiki Çitlembik ağacı idi Sayın Taşlıbahçe. Celtis australis. Boyu çok uzundu, kışın yapraklarını döküyordu. Meyveleri salkım halinde değil, birer birer sallanırdı yaprakların arasından. Altımızdaki bahçede hemen duvar dibinde olduğundan ve altımızdaki bahçenin seviyesi bizimkine nazaran çok alçakta olduğundan bizim alçacık bahçe duvarının üstüne çıkıp 6-7 yaşımdaki boyumla kolayca ağacın üst dallarına uzanarak çitlembikleri toplayabiliyordum. Meyveleri çok küçüktü ama çocukluk işte, yine de hoşumuza gidiyordu bu iş.

Düzenleyen nil : 21-02-2017 saat 14:20 Neden: latince ismi yazmak için
Eski 05-03-2017, 10:34   #180
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-05-2012
Daha önce Dracena olduğunu tahmin ettiğim ağaç olduğu yerden ben çoğaltamadan belediye tarafından kesildi. Şimdi en azından bu mis kokulu ağacı başka yerden bulup çoğaltma amacım var. İşe bu ağacın adını öğrenerek başlamak istiyorum.

Eklenen Resimler

kamil35 beğendi.
bcakmak28 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
hangi ağaç türüne ait, palmiye türleri, tür bilgisi

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024