agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Börtü Böcek (http://www.agaclar.net/forum/bortu-bocek/)
-   -   Sivrisineklerden kurtulun... (http://www.agaclar.net/forum/bortu-bocek/9591.htm)

Adalet Yağcı 15-07-2008 14:38

Sivrisineklerden kurtulun...

Merhaba;
SİVRİSİNEKLER Konusunda bir başlık açmak istiyorum, umarım uygundur.
Yazlarımı geçirdiğim yaylamızda sivrisineklerden bir türlü kurtulamadım, üç yaşındaki torunumun nazik bedenini buldukları her fırsatta haşat ettiler.
Tabi bizlerde nasibimizi alıyoruz, tüm pencereler telli olduğu halde nasıl oluyorda içeri girebiliyorlar hiç anlayamadım.
İnternetten yaptığım araştırmada, yaydığı ultrasonik ses dalgalarıyla sivrileri uçamaz hale getiren bir programdan söz ediliyordu, hemen araştırdım birçok site var, bu programı bilgisayarınıza indiriyorsunuz(birkaç saniyede) sonra sivrilerle vedalaşabilirsiniz.
Ben bugün yabancı bir siteden programı indirdim, bir komşumun oğlundan yardım alarak :o
Bu konuda rahatsız olanlar varsa hemen denesinler, bu program insanlara ve evcil hayvanlara zarar vermiyor.
Hepinize sineksiz günler diliyorum :eek:
Yaklaşık dört saattir tek bir sivrisineğe rastlamadım:D

http://www.download.com/Anti-Mosquit...-10070392.html

Bu linkten yükleme yapabilirsiniz

Todor 15-07-2008 22:06

Bahsedilen anti mosquito programı bende senelerdir bir köşede durur. Uzun süre kullanınca baş ağrısı yaptığı için tercih etmiyorum. Onun yerine fesleğen öneririm. Fesleğen olan yere sivrisinek gelmez. Hem de mis gibi kokar.

limon 15-07-2008 23:06

Bu yazıyı okuyunca gerilim filmleri geldi aklıma. Hani televizyondan gelen ses dalgalarıyla garipleşen insanlar konulu bir çok film vardır. Önce sivrisinekler sonra biz mi acaba ? Demek o günler de geliyor ;)

Adalet Yağcı 16-07-2008 07:41

[QUOTE=Todor;259274]Bahsedilen anti mosquito programı bende senelerdir bir köşede durur.

Merhaba Todor;
Ben dünden beri kullanıyorum ama hiç bir anormallik yok :rolleyes:
Acaba çok uzun sürelerdemi çıkıyor başağrısı.
Ayrıca dünden beri hiç sivrisineğe rastlamadım, o kadar canımdan bezdirdilerki.
Daha önce fesleğen denemiştim üç dört saksıyla.

Adalet Yağcı 16-07-2008 07:46

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi limon (Mesaj 259283)
Bu yazıyı okuyunca gerilim filmleri geldi aklıma. Hani televizyondan gelen ses dalgalarıyla garipleşen insanlar konulu bir çok film vardır. Önce sivrisinekler sonra biz mi acaba ? Demek o günler de geliyor ;)

Merhaba Limon;
İnsan sağlığına ve evcil hayvanlara zarar vermez deniyor, komplo teorilerini biliyorsunuz, buda büyük ağabeyin :mad: bir komplosu olabilrmi :confused:
İçime kurt düştü şimdi :confused:

kontes 16-07-2008 12:54

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Todor (Mesaj 259274)
Bahsedilen anti mosquito programı bende senelerdir bir köşede durur. Uzun süre kullanınca baş ağrısı yaptığı için tercih etmiyorum. Onun yerine fesleğen öneririm. Fesleğen olan yere sivrisinek gelmez. Hem de mis gibi kokar.

Merhaba Sn. Todor bu başağrının sebebi sürekli açık olan bilgisayar olabilirmi acaba ? Hele ki uyuduğunuz yerde duruyor ise.... İşim gereği bilgisayarın başında çok uzun saatler geçiriyorum.Kapattığım zaman ise içimde acayıp bir sessizlik duyabiliyorum... Sanki benim de fişimi çekmişler... Böyle bir günün ardından başağrım çekinmez hale geliyor.

zooteknist 16-07-2008 13:11

Teknolojinin güzel yanları olduğu kadar zararlı yanları da olabiliyor. Bence boşverin böyle şeyleri. Herşeyin doğalı en iyisi.

Adalet Yağcı 16-07-2008 14:25

Başka çare bilen varmı...

[QUOTE=zooteknist;259487]Teknolojinin güzel yanları olduğu kadar zararlı yanları da olabiliyor. Bence boşverin böyle şeyleri. Herşeyin doğalı en iyisi.[/QU

Sayın Zooteknist;
Çok haklısınız ****** doğal olan herşey iyidir, ama başka çaresi olmayanlar neyapsın :(

Eğer bildiğiniz başka çareler varsa lutfen bizimle paylaşırmısınız.
Sinekler dallarında çok barınıyorlar diye birkaç yıl önce üç komşum kapı önlerindeki güzelim salkımsöğütlerini kesmek zorunda kaldılar.
Herkese sineksiz günler :eek: diliyorum...

Güler 16-07-2008 16:56

Elimde tenis raketini görenler de beni tenise gidiyor sanırlar. Halbuki ben sinek avcılığına çıkıyorum. Selimpaşa gece pazarından 10 YTL ye aldığım raketler çok işe yarıyor. Şarjlı olması da çok güzel hem de fener işini de görüyor. 16 voltluk ceryan verdiği için, sivri sineklere,tararcıklara ölüm. Çat çat hepsini hallediyor, duvarlarda da kan izi yok. Kusura bakmayın, burada çok çeltik olduğu için, sinek de çok. Benim de başka çarem yok. Kısa ve temiz yol olarak bunu buldum. Soktuklarında, bakla tanesi gibi kabartıyorlar, kaşıntısı da cabası.

Adalet Yağcı 16-07-2008 17:11

Güler hanım...

Merhaba Sevgili Güler;
Şarjlı raketi ilk kez sizden duyuyorum, harika bir fikir olmalı.Hiçte görmedim, görseydim mutlaka onuda denerdim.
Sevgili Nehir'im henüz üç yaşında, kendini savunmasını bilmiyor, buyüzden aklıma en iyi çözüm olarak bu geldi:p
Ama gerçektende iki gündür rahat bir soluk aldım:eek:
Sevgiyle kalın...

zooteknist 16-07-2008 17:24

Sn Adalet Yağcı

Zararı var mı bilmiyorum ama marketlerde satılan sivrisinek kovucu tabletler var. Küçük makinasına takıp elektriğe takınca bir tablet bir gece boyunca hiç sivrisinek ve tatarcığı odanın içine sokmuyor. Kızım daha bebekken kullanmıştm. Çok işe yaramıştı.

Adalet Yağcı 16-07-2008 17:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zooteknist (Mesaj 259597)
Sn Adalet Yağcı

Zararı var mı bilmiyorum ama marketlerde satılan sivrisinek kovucu tabletler var. Küçük makinasına takıp elektriğe takınca bir tablet bir gece boyunca hiç sivrisinek ve tatarcığı odanın içine sokmuyor. Kızım daha bebekken kullanmıştm. Çok işe yaramıştı.

Sayın Zooteknist;
Bahsettiğiniz aleti yıllardır tanıyorum, likit versiyonuda var.
Lakin Dr. olan oğlum birzamanlar bunun sakıncalı olduğunu kullanmamam gerektğini söylemişti yıllar önce.
Şimdi hangi sebepten dolayı zararlı olduğunu hatırlayamıyorum.
Bir zamanlar wc. lere koku gidermesi için birşey alırdık adını yazmam uygun olmaz sanırım, sonra onun kemik erimesi ve deformasyonuna neden olabileceği konusunda birçok yazı okumuştum.
Sanırım onun gibi bir şey buda.
Saygılar...

Adalet Yağcı 16-07-2008 17:59

Öyle görünüyorki sabırla araştırıp hevesle uyguladığım bu yöntem antipatik bulundu :(
Tamam sizlere ve fikirlerinize önem veriyorum, başka çareler araştıracağım.

İçiniz rahat olsun sevgili dostlar :eek:
Dostluk ve sevgiyle kalın...

Todor 16-07-2008 21:03

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kontes (Mesaj 259477)
Merhaba Sn. Todor bu başağrının sebebi sürekli açık olan bilgisayar olabilirmi acaba ? Hele ki uyuduğunuz yerde duruyor ise.... İşim gereği bilgisayarın başında çok uzun saatler geçiriyorum.Kapattığım zaman ise içimde acayıp bir sessizlik duyabiliyorum... Sanki benim de fişimi çekmişler... Böyle bir günün ardından başağrım çekinmez hale geliyor.

Bahsedilen program yüksek frekanslı bir ses üretir ve bunu hoparlörlerden verir. Aynı sesi üreten kemerde taşınabilen fiziksel cihazlarda var. Onlarda uzun sürede baş ağrısı yaratır.

Kemal Kutlu 28-07-2008 21:20

Ya ben yükledim ama Ne ses var nede Cızırtı acaba nasıl ses cıkartıyor ;)

Adalet Yağcı 28-07-2008 22:23

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi TropikSera (Mesaj 263031)
Ya ben yükledim ama Ne ses var nede Cızırtı acaba nasıl ses cıkartıyor ;)

Merhaba TropikSera;
Siz ses duyamazsınız, zaten öyle olsaydı çekilmez bir şey olurdu.

Ultrasonik ses yayıyor program, insan kulağı algılayamıyor ama sinekler etkilenerek uçamaz hale geliyorlar.

Sivrisinekleri öldürmüyor, program sustuğu andan itibaren yine sivriler yine işbaşında:mad::mad:

Zişan Buldan 09-08-2008 17:13

Merhaba, sivrisineklerden çekmeyen var mı bilmem. Ben de zararını bile bile sinek savarların likitini kullanıyordum. Bu yıl çok kötü öksürük yapmaya başladı.ben de bıraktım.İzmir Çeşme' de oturutyoruz belediyenin sinekle mücadele aracı bir kaç kez civarı ilaçladı ,şimdi artık çok rahatız.

Todor 09-08-2008 18:42

İlaçlama aracı geçtikten sonra, sağda solda küçük kuş ölüleri görürseniz şaşırmayın. Ne yazık ki, küçük kuşlarda zehirden nasibini alıyor.

Organik 13-08-2008 17:34

Sokaklarda yapılan sivrisinek ilaçlamaları çok zararlı, birçok böcek türü ölüyor, bitkilere zararlı, sivrisineklerin kenelerin yumurtalarını yiyen karıncalarda ölüyor bildiğim kadarıyla.

Sivrisinek kovucu likit-sıvı tüplerin zararlı olduğu biliniyor, bunun yerine tabletler tercih edilmelidir. Her halukarda cam açık durmalıdır tabi, herkes biliyordur ama geçen bunu bilmeyen kişilerin olduğunuda gördüm televizyon röportajlarında, kesinlikle o aletler takılı olduğu müddetçe cam azda olsa açık olmalıdır.

Ultrasonik kovucular hakkında birkaç site buldum,
http://www.akgenelektronik.com/
http://www.smc.com.tr/tr/default.asp?
http://www.osman.com.tr/Kovucu.htm

Güler 13-08-2008 18:04

Sevgili Organik. Araştırmalarınızı bizlerle paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Eminim ki pekçok arkadaşımızın işine yarayacaktır. Ben de bir iki dosta tavsiye edeceğim. Onların çeltik ekilen arazi yakınlarında restorantları var, mutlaka ilgilenecektirler.
Ben hem Manyas'da hem de Silivri'de, Silivri gece pazarından 7,5 ile 10 ytl.arasında aldığım raketleri kullanıyorum. Aynen tenis raketi gibi, tellerinde 16 v ceryan oluyor. Şarja takıyorsunuz. Pil derdiniz de yok. Kullanımı çok kolay, duvara filan vurmadığınız için kan lekesi filân da olmuyor. Raketi boşlukta sallıyorsunuz veya gördüğünüz uçan sineğe karşı tutuyorsunuz. Çatır, çutur gidiyor. Belki hoş bir şey değil ama beni soktuğunda düğme gibi, bakla bakla kabarıyorum. Kaşıntısından da kollarım bacaklarım yara içinde kalıyor.
Resmini çekip, en kısa zamanda yüklerim. Geçen sene otuza yakın arkadaş sipariş vermişti. öyle de olunca pazarcı amca bana 7,5 tan verdi. Bu sene iki adet daha aldım ama 10 ytl.den aşağı vermedi.

Organik 28-08-2008 21:57

Bazı sivrisineklerde bayağı kötü hastalıkları taşıyor . Üstümüze sürdüğümüz likit kovucu ilaçların hangisi daha sağlıklı araştırmadım; ama herhalde onlarında dereceleri vardır. Birde piknik yaparken veya bahçelerde tütsü gibi yakılıp sivrisinekleri ve arıları kovan ilaçlarda vardı.. Bu konuda bilgiler internette gözüme çarpmadı Güler hanım ama belki bulanlar olur.

nazlı06 28-08-2008 22:17

Biz Pest Control diye bir alet aldık. Fakat hiç etkisi olduğunu zannetmiyorum
2 ay içinde etkisini gösterir diye yazıyor kataloğunda ama bizimki 2 aydan fazla oldu değişen bişey yok.

Adalet Yağcı 15-02-2009 12:50

Sayın Gullyabani, ne için hayret ettiğinizi belirtmemişsiniz, komik olan nedir?
Ben başka çare bulamadım, öyle hücum ediyorlar ki, beş dakikada ısırılmadık yeriniz kalmıyor.
Bu yaz bahsi geçen aleti satın almayı düşünüyorum, ayrıca sevgili Güler'in bahsettiği şarjlı raketi de arıyorum, bulursam ondan da alacağım.

epsody 07-07-2009 22:12

Yazlığımızdaki sivrisineklere nasıl çare buluruz.

Bahçelerimizde evlerimizde bize musallat olan bu canlıların hayatımızı kötü yönde etkileyenerek bizi bunaltarak verandada odalarımızda sıkıntı saatlerin
yaşanmasına sebeb olarak hayatı çekilmez hale getiriyor.

Ağaçlar net üyelerinin bu sorunları çare olacak yorumlarını bu satırlarda yazmaya davet edıyorum.İyi günler sevgiler ve saygılar .

Güler 07-07-2009 22:21

Evin bütün pencerelerinde sinek teli var.
Yatak odalarında cibinlik mevcut.
Harika sinek raketlerim var. Selimpaşa gece pazarından 7.5 ile 10 tl arasında bir fiyata aldım.
Balkon ve bahçede otururken Spiral yakıyoruz, kokusuna gelmiyorlar.
Bütün bu anlattıklarımı Manyas'da tatbik ediyoruz çünkü orada çeltik çok ekiliyor.
Bahsettiğim raketleri daha evvel sitede fotoğraflamıştım ama nerede şu an bilemiyorum.

nkoksal 07-07-2009 22:29

Elektronik sinek, böcek vb. kovucular var. Ben bunlardan sivrisinek için olanını sanırım 16 TL civarında bir fiyata aldım. Şu anda evde sivrisinekle ilgili bir problem yok. Taşınabilir olduğu için her yere rahatlıkla gidiyor. Bileğinize takarak ya da boynunuza asarak kır gezilerine bile götürebiliyorsunuz. Küçük saat pili ile çalışıyor. (50 Krş ) Tek mahzuru pilin çok dayanmaması. Yarıyolda kalmamak için yanınızda hep yedek pil bulundurmanız gerekir.

epsody 07-07-2009 22:37

Arkadaşim, nkoksal bu alet hakkında marka ve nereden aldıgınızı yazarmısınız?Kapsama alanı ne kadardır?Lütfen detaylı bır bılgı verebılırmısınız?

berduray 07-07-2009 22:41

Bizde güya elektrikli yüksek voltajlı aletten var ama o yakarcalar yok mu, onlardan kurtulmak ne mümkün.

Sessiz, sinsice geliyor ısırıyor, sivrisineğin hiç olmazsa vızıltısından anlıyorsunuz geldiğini.

Sineklik benim de tüm camlarımda var ama bu minik hayvan ordan da geçiyor.

Sineklikle öldürmeden uyumak ne mümkün, üstelik şeffaf, ara da bul, nefret...

nkoksal 07-07-2009 23:51

Sayın epsody Media Markt dan almıştık. Gece yatak odasında çalıştırdığımız zaman sabaha kadar rahat ediyoruz. Daha pahalıya (35 TL civarında ) olanlarıda vardı ama daha iyilermi onu bilemem. Kullandığınız zaman en azından yakın çevreniz de sinek olmuyor. Birde kimyasal herhangi bir şey kullanmıyorsunuz. Ben çok memnunum.

fahriye07 08-07-2009 00:14

merhaba sivrisineklerden kurtulmanın yolunu tesadüffen bulduk ,kızımevdeki vantilatörü çalıştırınca içeriye hiç sinek girmedi ,şimdi uyurken bile vantilatörsüz uyumuyoruz sineklerden kurtulduk herkese tavsiye ederim denesinler.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024