agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Börtü Böcek (http://www.agaclar.net/forum/bortu-bocek/)
-   -   Tarantula (http://www.agaclar.net/forum/bortu-bocek/9391.htm)

black-mamba 28-06-2008 23:33

Tarantulam

4 Eklenti(ler)
böcek ve sürüngen bölümü olunca hemen atladım bunlar benim tarantulalarım bunları gibi yaklaşık 15 tür besliyorum şuan arkadaşımın bilgisayarında olduğum için koyduğum bir kaç siteden bunları bulabildim artık yarın diğerlerininde resmini ekleyebilirim ve de diğer sürüngenlerimin:)

Eklenti 41879
Pterinochilus lugardi

Eklenti 41880
Pterinochilus murinus

Eklenti 41881
Pterinochilus lugardi

Eklenti 41882
Grammostola rosea

black-mamba 28-06-2008 23:41

cinslerini yazmayı unutmuşum :)
1-Pterinochilus lugardi
2-Pterinochilus murinus
3-Pterinochilus lugardi
4-Grammostola rosea
bu arada arkadaşlar resim koyma işini tam beceremediysem kusurabakmayın

Canikim 30-06-2008 21:13

Selam black-mamba, diğer sürüngenlerin resimlerinide görmek istiyorum. Özelelikle görmek istediğim ,sen bilirmisin sarikız diye bir örümcek türü var onun resimleri varmi.

black-mamba 30-06-2008 21:37

birçok cins örümcek ve sürüngen besledim ama sarı kzı olarak hiç beslemedim eyer latince ismini biliyorsanız belki ordan çıkartabilirim

zeonka 01-07-2008 12:54

Gerçekten çok ilginç acaba bunları beslerken kaçar diye korkmuyormusunuz?
Ben resimlerine bakarken bile ürperdim doğrusu :eek:

saydemir 01-07-2008 13:06

İlk resimde görülen ağzı ve dişlerimi. İlk defa böyle bir resim gördüm. Çok ilginç...

black-mamba 01-07-2008 15:15

3 Eklenti(ler)
vallaha pek korktuğum söleylenemez aşığıdaki resimlerde görüldüğü gibi biz çok iyi anlaşıyoruz :D kendisinin cinsi Avicularia versicolor dır

Sebahattin Sargın 01-07-2008 15:22

Sn. Black mamba;

Bunları nasıl besliyorsunuz, canlı yem filan kullanıyor musunuz? Bunlara evde bakmak için nasıl bir düzenek hazırlanmalı, bu canlıların fiyatları ne kadar? Bu konularda bizi bilgilendirirseniz sevineceğim...

Sevgiler ;)

black-mamba 01-07-2008 15:29

bu canlıları ben getirtiyorum yurtdışından bazı büyük koleksiyoncular için çalışıyorum beslemesi ve bakımı çok kolay kendinden 10-15 cm büyük bir ortam ister tarantulanın kendi içinde birçok cinsi bulunmaktadır cinse göre ortamı haırlanır kimisi çok agresiftir kimisi çok uysaldır beslenmesi çok kolaydır herhangi bir böceği tabi vericeğpiniz böceğin kendi zehri olmaması daha iyidir versiniz canlı olmak kaydıyla genelde 1-2 hafta bir beslenirler cinse göre değişir kısacası muhabbet kuşu bile daha zahmetlidir :)

Sebahattin Sargın 01-07-2008 15:34

İnternette okuduğum bilgilere göre Avicularia türleri ev için daha uygun sanırım. Sakin bir mizaca sahiplermiş, peki bu türlerin fiyatları nedir Sn. Black Mamba? Ben özellikle bu tür için teraryum nasıl hazırlanır onu öğrenmek istiyorum. Yardımcı olursanız sevineceğim, evde bakamam ailem beni evden atar. Ama seneye üniversite için başka şehirde olacağım ve kısmetse evim olacak, orada bu canlılar ile ilgilenmek istiyorum.

Birde foruma mesajlarımızı yazarken Türkçemizin İmla kurallarına uyuyoruz ve sizinde uymanızı rica ediyoruz...

Sevgiler ;)

black-mamba 01-07-2008 15:42

hehe aynı sorunu bende yaşamıştım alıştılar annem ben yokken kendi böcek atıyo avi ler çok sakin türlerdir ağaç türleridir kesinlikle dal isterler çünkü ağ örerler bakımı kolaydır tarantulalar boylarına göre fiyat belirlenir 1-2 cm lik bir avi ortalama 30-40 ytl tutar ama benim fotoğrafımdaki boya gelmesi 6-7 seneyi alır bir de özellik büyük alıcaksan en dikkat etmen gerekn şey hayvanın cinsi erkekler 8-9 sene yaşar dişiler benim bildiğim 15 seneyi geçebilirler tarantulalar gövde boylarıyla satılırlar ayakları ölçülmez bir avi nin adult haline gelmiş hali yani en büyük hali gövde boyu 5-6 cm olur fiyatıda ortalam 150-160 arasında olur ama bi piyasası olmadığı için bazen acil satanlar falan oluyor 100 ytl ye falan

black-mamba 01-07-2008 15:43

bu arada sürüngenler bölümünede ekleme yaptım

Sebahattin Sargın 01-07-2008 15:46

Bilgilendirmeler için teşekkür ederim, seneye bu konu ile ilgili çalışmalarıma başlıyacağım...

Sevgiler ;)

zeonka 01-07-2008 17:52

Ben eve girmiş minik bir örümcekten bile korkuyorum. Bukadar büyük ve zehirli (büyük ihtimalle) bir örümceğe bakmak cesaret işi doğrusu. Gerçi son resimde tipi çok komik çıkmış bence. Resimlerine bakmak bile benim için büyük cesaret.
Bakanlara ve bakmak isteyenlere kolay gelsin.
Saygılar...

zooteknist 02-07-2008 11:03

Bir hayvanı başka bir hayvana canlı iken yem olarak vermek doğru değil belkide . Yem olan canlıya yazık bence. Tamamen tercih meselesi ama başka hayvan beslemek bana daha uygun geliyor. Hiçbir hayvanı sebepsiz öldürmemek gerekir diye düşünüyorum.
Selamlar.

black-mamba 02-07-2008 15:10

sebsiz derken canlı olmaz ise bu hayvanlar yem yemezler sonuçta leşle beslenen bir canlı değil avlanan bir canlı ölü olan yemleri yemezler dikkat ettiyseniz vücudu tamamen kılla kaplıdır o kıllar canlının avının titreşimlerini algılamasını sağlar eğer av cansız ise tarantula avla ilgilenmez yoksa bende canlı böcek peşinde koşturmaktan memnun değilim ki önceden bazı tarantulalarımı kıymaya ip bağlayıp yuvasının önünde gezdiriyordum ama hepsi yemiyor bazılarında işe yarıyor

black-mamba 02-07-2008 15:20

arkadaşlar kusura bakmayn klavyem bozuk değiştiricem çoğu şeyi kullanamıyorum hatta bazı harfler çift çıkıyorlar ilk ayarlardan sandım ama değilmiş yazıdaki hatkalardan dolayı kusura bakmayın en kısa zamanda düzelticem

Sebahattin Sargın 02-07-2008 16:13

Canlı yem olayında normal bir durum aslında, sonuçta bu bir döngü. Gerçi benim tarantula beslemek için yapmam gereken çok hazırlık var canlı yem son aşama yani ;)

Cansunarya 02-07-2008 19:11

Sayın black-mamba,
Çok şirinlermiş :) Güle güle besleyin..

cihan_as 02-07-2008 20:33

Sayın black-mamba, evde beslediginiz bu yaratıkları kaçırmış olsanız çevrede oturan insanlara zararı olurmu? Evinizde tarantula yılan ve diger sürüngenler aynı odadamı kalıyor çok özel önlem alıyormuzsunuz?

Bundan sonra izmir toplantılarında senide aramızda görmek isteriz.

black-mamba 03-07-2008 15:53

arkadaşlar,kaçma ihtimalleri çok düşük.çünkü bu canlılar kedi köpek gibi dışarı çıkarılıp gezdirilcek canlılar değiller.en uysal olan tarantulaları bile fazla ele almak iyi değildir .oyüzden akvaryumları çıkamıycakları bir şekilde güvenli kapatılmıştır sadece beslerken ve akvaryum temizlenirken güvenli bir biçimde açılır.evet hepsi aynı odada duruyorlar fakat herbirinin ayrı akvaryumları var.ayrıca şunuda belirteyim tarantula zehri alerjiniz olmadığı taktirde öldürmez.görüntülerinin aksine zehirleri çok kuvvetli değildir.

black-mamba 03-07-2008 16:03

birde arkadaşlar yem de sprun değil.şuan canlı yem satan siteler var mevve sinekleri kolonisi,un kurtları gibi bir çok böceği satın alabiliyosunuz ve bir kere alınca onlar zaten kendileri ürüyor.hatta meyve sineklerinin genleri ile oynanmışve uçamıyorlar bu yüzden beslerken uçup kaçamıyorlar.

denizakvaryumu 03-07-2008 23:51

Bahsettiğiniz canlı yemler yurt dışında.Türkiye'de en büyük sorun canlı yem bulmak bu nedenle çoğu kişi çok istediği halde kertenkele-bukelemun-yağmur ormanı kurbağaları-tarantula-denizatı vs. besleyemiyor.

Örneğin ben 3 kere bukelamun denedim ama çekirge-sinek peşinde koşmaktan yorulunca bıraktım :)

Yine 3-4 kere çok sevdiğim denizatlarını beslemek için denizakvaryumu kurdum ama sürekli canlı yem gammarus-mysis shrimp olmadığı için üzülerek bıraktım.

Yağmur ormanı kurbağaları ise sürekli canlı yem bulabilirsem diğer ilgi alanım içinde.

Siz canlı yemleri Türkiye'de nerede buluyorsunuz?

Kanatsız canlı meyve sineklerini ve canlı cırcır böceklerinin yurt dışından satın alınabildiğini biliyorum ama bu canlılar için devamlı yurt dışına bağlı olmak bir risk.

Türkiye'de üretilip satılması bu hobiyle ilgilenenler için çok iyi olacak.

black-mamba 04-07-2008 16:13

http://www.canliyemci.com/ bu site yerli bir site.burdan ulaşabilirsiniz.

mehmetkucukk 11-04-2009 21:12

http://img4.imageshack.us/img4/3748/geni2.th.png
Bu da benim keratalardan biri ismi Tamtam kendisi çok saldırgan diye bu ismi koydum. Cinsi A.Geniculata. Siz tarantulam.com a üye misiniz?

Faruk 12-04-2009 01:26

Sayın Black örümceklerden çok korkmama rağmen çok ilgimi çeken ve uğraşmaktan keyif aldığım canlılardır. Elinizdeki bu canlıların daha fazla fotoğraflarını görmek isterim...

guneyozcan 15-04-2009 16:35

benimde nhandu chromatus ve a.geniculara türü tarantulalarım var:D ama murinus gerçekten büyük cesaret:D

acemi ciftci 24-04-2009 23:34

Sevgili black-mamba,

ben de bir ara tarantula beslemeye heveslendim ve satan çok kişiyi aradım. Bulduklarım çok uçuk fiyatlar verdiği için alamadım. Ancak benim gönlümü alan ve beni tarantula aramaya iten güzellik şuydu:
http://www.swiftinverts.com/pix/Singablu.jpg

Mavi-mor arası göz alıcı renkleri cezbedici. Türünü bilmiyorum ama çok güzel

ahmetmut 25-04-2009 00:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi acemi ciftci (Mesaj 406774)
Sevgili black-mamba,

ben de bir ara tarantula beslemeye heveslendim ve satan çok kişiyi aradım. Bulduklarım çok uçuk fiyatlar verdiği için alamadım. Ancak benim gönlümü alan ve beni tarantula aramaya iten güzellik şuydu:
http://www.swiftinverts.com/pix/Singablu.jpg

Mavi-mor arası göz alıcı renkleri cezbedici. Türünü bilmiyorum ama çok güzel

Arkadaşım sen siteyi tam incelememişsin sanırım. bu site satışta yapıyor. Ben çevirdim senin için. Türü singapur mavisi latince ismi Lampropelma violaceopes. 45 dolardan satıyorlar.

acemi ciftci 25-04-2009 14:10

Siteyi inceledim fakat bana pek güvenilir gelmedi. Üstelik türkiyeye nasıl gelcek bu garibanlar. Gümrükte içinde böcek var deyip bekletirler, gönderirler falan çok üzülürüm sonra.

Benim önceden aldığım fiyatlara göre(300-400$) buradakiler neredeyse bedava. Bu da biraz düşündürüyo insanı, acaba gerçekten mi satış yapılıyor diye.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024