agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Börtü Böcek
(https)

Beğeni Düzeni6Beğeniler
  • 1 Gönderen gülenmelek
  • 1 Gönderen şehnaz
  • 1 Gönderen selis
  • 1 Gönderen attar
  • 1 Gönderen Ezgii
  • 1 Gönderen 2013

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-06-2012, 07:26   #1
Yeni Üye

Ezgii's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2012
Kalorifer böceği

Arkadaşlar son günlerde evimizde bu böcekten görmeye başladım bu bir hamamböceği mi? Benim bildiğim hamamböceği siyah olur lakin bu böcek sarımsı bir renkte. Evimizin altına fırın açıldı bazıları bu yüzden olabilir diyorlar un kokusuna geliyormuş. Üst komşularımız da aynı durumdan şikayetçi onların evinde de varmış. Nasıl kurtulacağız bu haşerelerden.
Yakaladığım bir anda hemen fotoğraflarını çektim:

Eklenen Resimler

Düzenleyen Ezgii : 04-06-2012 saat 07:27 Neden: fotoğraf
Ezgii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 08:51   #2
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Kalorifer böceğine benziyor. Umarım değildir ama eğer öyle ise bir an önce önlem almanız gerekecek. Zira çabuk çoğalan ve kolay başedilemeyen bir böcek türü. Verdiğim linkte bir çok açıklama var bu böcek hakkında.

Ezgii beğendi.
gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 09:09   #3
Ağaç Dostu

şehnaz's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2009
Hamam böceği siyah olmaz karafatma böceği siyah olur . Bu böcek hamam böceği de olsa kalorifer böceği de olsa durumunuz pek iç açıcı değil . Moralinizi ozmak istemem ama malesef durum böyle . Benim eşim fırıncı ordan biliyorum eğer kiracısanız ve bu böceklerden çok korkuyor veya evimde var diye utanırsanız size taşınmanızı öneririm , abartılı gelebilir kulağa . Biz mahallece çok uğraştık ama kurtulamadık böceklerden allahtan bizimkiler küçük olanları yani kalorifer böceği . Biz ev sahibi olduğumuz için onlarla yaşamaya alışmak zorunda kaldık . Tek yapabildiğimiz bahçeli olan evimizin içinde ve etrafındaki Süleymancık adı ile tanidımız bir tür kerkenkelelerin bizler ile yaşmasına izin vermek . Biz baya faydasıni gördük ama neticede kurtulamadık
.

Ezgii beğendi.
şehnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 09:28   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Galeri: 9
Bu böcekten kurtulamadığım için iş yerimi kapatmıştım..
Şaka tabii krizden battım..

Oldukça sık yumurtluyorlar ve bir lobun üzerinde 40-50 yumurta varmış.. Sıradan böcek ilaçları da onların daha çok güçlenmesini sağlıyormuş.. Uzman yardımı almanız şart yani..

Ezgii beğendi.
selis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 09:39   #5
Ağaç Dostu

attar's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2012
Galeri: 7
bu böcek kalorifer böceği, fakat iş yerinizi kapamanıza gerek yok, kokusuz ilaçları var onları kullanın, çünkü çok sayıda yumurta bırakıyor ve sıcakta aşırı derecede çabuk büyüyor,her türlü sıcak ve yemek bulunan ortamı severler, ilac tavsiyem deltamedrin sc 50 etkili oluyor, sıktığınız yer yiyecek üstü olmasın ve en az 15 gün silmeyin,15 günde bir defa tekrarlayın en az 4 ay böcek kaybolur mekandan

Ezgii beğendi.
attar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 11:30   #6
Yeni Üye

Ezgii's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2012
Taşınmak gibi bir imkan şu an için söz konusu değil ne yazık ki ev kendimizin. Böcekleri mutfak dışında hiç görmedim hep mutfaktalar. Bunların yüzünden bir şey yeyip içemez oldum sanki dokunduğum her şeyin üzerinde gezmişler gibi hissediyorum. Korkmaya başladım hiçbir zaman gitmeyecekler diye. Çünkü bu durumda cidden ev değişikliği şart. İlaç tavsiyeleri için teşekkür ederim.

attar beğendi.
Ezgii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-06-2012, 12:07   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Bunlar kakalak adıyla anılan kalorifer böcekleri sıcak ve nemli ortamları severler mümkün oldukca acıkta yiyecek bırakmayın mümkünse profesyonel ilaçlama yapan firmalardan yardım alın evinizi birkaçgün terketmeniz gererekebilir. Birde fırıncıları uyarın muhtemelen kaynağı orası

Ezgii beğendi.
2013 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:27.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024