agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bonsai malzemeleri ve aletler (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-malzemeleri-ve-aletler/)
-   -   Adem Keskin / Seramik bonsai saksıları (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-malzemeleri-ve-aletler/36117.htm)

Adem Keskin 12-12-2014 17:49

Adem Keskin / Seramik bonsai saksıları

5 Eklenti(ler)
Epey uğraşlardan sonra nihayet seramiklerimi fırınlamayı başarabildim. Başlama yolun yarısıdır dedim ve ortaya bunlar çıktı. Bir yerlerden bonsai saksısı beklemenin bir faydası yok. Amerika'nın yardımı kestiğinde orta yerde kalan üçüncü dünya ülkeleri olmaktansa enazından kendi işimi görebilecek birşeyler ortaya çıktı şimdilik.

Adem Keskin 12-12-2014 17:51

devamı

5 Eklenti(ler)
devamı

sagol 12-12-2014 17:52

Elinize sağlık Adem Bey,

Saksılar güzel görünüyor. Darısı başımıza.

İyi çalışmalar dilerim.....

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Adem Keskin (Mesaj 1340251)
Epey uğraşlardan sonra nihayet seramiklerimi fırınlamayı başarabildim. Başlama yolun yarısıdır dedim ve ortaya bunlar çıktı. Bir yerlerden bonsai saksısı beklemenin bir faydası yok. Amerika'nın yardımı kestiğinde orta yerde kalan üçüncü dünya ülkeleri olmaktansa enazından kendi işimi görebilecek birşeyler ortaya çıktı şimdilik.

Adem Keskin 12-12-2014 17:53

devamı

5 Eklenti(ler)
Bir adet rölyef denemesi yaptım

Adem Keskin 12-12-2014 17:58

accent plants

5 Eklenti(ler)
Accent plants ,succulent veya kaktüs için birşeyler denedim. Bu arada rustik bir bonsai sehpası yapmıştım onunda gizli reklamı oldu :D

Adem Keskin 12-12-2014 18:06

Teşekkür ederim Sayın Sağol sizlerin çalışmalarını da bekliyoruz. Başarılar herkese..

dusunenadam 13-12-2014 10:48

Elinize, emeğinize sağlık Adem Hocam. En iyisini yaptınız. Bu saksı konusu gerçekten benim de çok canımı sıkıyor. Tüm marketleri alt üst eediyoruz. Çömlekçilerin nazını çekiyoruz. Son gittiğim çömlekçi canımı çok sıktı. "Abi bunlarla kim uğraşacak... Oval ya da dikdörtgen yapamam, yuvarlak yaparım... Şunlardan al işte ne farkeder..." inanın bıktım. Ancak, eminim ki sizlerin önderliğinde böyle çalışmalarla, deneye yanıla çözülecek bu iş. Selamlar...

Adem Keskin 13-12-2014 10:57

Teşekkür ederim Sayın Düşünenadam , İmkanları olanların başlamalarını tavsiye ederim. İyi çalışmalar..

Sakaki 19-12-2014 11:31

Uzun zamandır beklediğimiz saksıları nihayet görebildik :)

Bonsai saksıları da, accent saksıları da, sehpa da çok harika, ellerin dert görmesin Adem hocam! Sen benden hızlı çıktın, ben hala fırınlayamadım saksıları; başlarına birşey ha geldi ha gelecek diye korkuyorum.

Sırlanınca çok daha güzel görüneceklerdir.
Güzel eserlerinin devamını diliyorum!

Adem Keskin 19-12-2014 15:31

Teşekkür ederim Sayın Sakaki , sırlama konusunda alt yapı işlemleri tamamlanmak üzere . Denemek için birkaç tane sır ve çini deseni çalışması yapıyorum. Siz ve diğer arkadaşlarında eserlerini bekliyoruz. İyi çalışmalar....

tourkana 22-12-2014 08:33

Adem Bey , çok güzel çalışmalar olmuş ,sehpa ,saksılar eliniz bu işlere baya yatkın.
Devamının geleceğine hiç şüphem yok başarılar.

Adem Keskin 22-12-2014 11:58

Teşekkür ederim Sayın Tourkana , elimden geldiği kadar birşeyler yapmaya çalışıyorum. İyi çalışmalar sizlere de.

sepco123 06-10-2016 11:46

Merhaba Adem bey benim bir sorum olucak. İnternette Harun Parlak bir video da seramik saksıların içi sırsız olmalı demiş. Bunun nedeni nedir biliyorsanız söyler misiniz ? Teşekkür ederim. :)

anily 07-10-2016 13:08

Köklerinin sağlığı açısından aşırı nemli bir ortam olmaması için. Fazla su drenaj deliğinden dışarı atılır. Kalan ıslaklık ise seramik tarafından sünger gibi emilir.

sepco123 08-10-2016 18:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi anily (Mesaj 1481562)
Köklerinin sağlığı açısından aşırı nemli bir ortam olmaması için. Fazla su drenaj deliğinden dışarı atılır. Kalan ıslaklık ise seramik tarafından sünger gibi emilir.

Anladım teşekkür ederim. :rolleyes:

sencerkorkmaz 19-11-2016 19:04

Harikalar ellerinize,emeğinize sağlık.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024