agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Bonsai malzemeleri ve aletler
(https)

Beğeni Düzeni61Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-02-2010, 10:11   #31
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-02-2010
Az önce şöyle bir ebay'e göz atarken bahsettiğiniz bonsai kitlerinden birkaçına rastlarım. Göz atmak isteyenler olursa buraya tıklayabilirler.

Düzenleyen Akif : 19-02-2010 saat 14:16
Akif Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 17:03   #32
Ağaçsever

kirangokhan's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
Merhabalar,

Yaklaşık 2-3 sene önce İçerenköy careforun içindeki remzi kitap evinden 'essential of bonsai' adlı bir kitap ve bonsai seti almıştım. Setin içinde Essential of Bonsai adlı bir kitap, bir bonsai saksısı, bir adet bonsai için makas ve tel çıkmıştı. Şuanda Kayseri'de olduğum için gidip bakamıyorum ama aklınızda olsun derim. Setin içeriği ve ilgili açıklamaları aşağıdaki linkte görebilirsiniz

http://www.kudosbooks.com/uk/title/1...26page%3Dtopic

kirangokhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2010, 17:06   #33
Ağaçsever

kirangokhan's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2007
hım birde minyatür heykelcik var

kirangokhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2010, 09:31   #34
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Bilgi için teşekküler

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2012, 11:11   #35
Yeni Üye

supersolak's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2012
arkadaşlar, site olarak ararsanız zengarden var ...
sitede bonsai köşesi mevcut ...
pek çok aleti, saksıyı ve süs biblolarını online bulabilirsiniz ...
not: reklam yapmak için değil yardımcı olmak için yazdım

Bonsai malzemeleri,bonsai, bonsai saksısı, bonsai malzemeleri, bonsai teli,zengarden cicek sebze meyve tohumu fidesi fidani online satisi

supersolak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-11-2012, 11:20   #36
Yeni Üye

supersolak's Avatar

Giriş Tarihi: 22-11-2012
fiyatlar gördüğünüz gibi amatör olarak uğraşanlar için biraz tuzlu ...
temel olanları alıp pense, kargaburun, kürek vs gibi aletleri koçtaş, bauhaus gibi yerlerden temin ederseniz hem hesaplı olur hemde evde ıvır zıvır tamirat için ekipmanınız olmuş olur
ben öyle yapacağım ...
henüz başladım sayılmaz, ön araştırma içerisindeyim okunacak bilinecek çok döküman varmış yahu :/

supersolak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2013, 22:19   #37
Ağaçsever

eehbee's Avatar

Giriş Tarihi: 14-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tourkana Mesajı Göster
ben 2 hafta önce stanwoodimports diye bir amerikalı'dan sipariş ettim...15 parçalık bir set ,ulaşımı dahil toplam 120 dolara geldi,ama faturada namussuz 72 dolar yazmış,neyseki hallettim,postaneden 2 lira vergi ödeyerek malı teslim aldım, ödeme paypal dan kredi kartı ile yapıldı,ürünler çin malı ama kaliteli..illa da concave cutter isteyenler için bu çocuğu tavsiye ederim... Knitting Needles | Rain Chain | Wind Sculptures | Yarn Swift And Winder | Stanwoodimports.Com

setin resmi aşağıdaki gibi aynen...
Hocam biraz ucuzlamış sanırım geçtiğimiz altı yıl içinde. Ben de şunu buldum ama nakliye ücreti canımı sıktığı için karar veremedim :

Bu da linki : Brand New 26 Pieces Bonsai Tools Kit | eBay

Eğer amerikadan buraya yakında gelmeyi düşünen bir arkadaş bulursam onunla getirtmeyi düşünüyorum.

eehbee Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2013, 23:12   #38
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi eehbee Mesajı Göster
Hocam biraz ucuzlamış sanırım geçtiğimiz altı yıl içinde. Ben de şunu buldum ama nakliye ücreti canımı sıktığı için karar veremedim :

Bu da linki : Brand New 26 Pieces Bonsai Tools Kit | eBay

Eğer amerikadan buraya yakında gelmeyi düşünen bir arkadaş bulursam onunla getirtmeyi düşünüyorum.
Sn eehbe,
Gumruk vergileri gibi pek cok sikintidan oturu bu fiyatin ayni kalmayacagindan emin olabilirsiniz.Bu yuzden Amerika'dan bir arkadasinizla getirmek bu gibi durumlari engellemis olacaktir.
Saygilar

Sakaki ve eehbee beğendi.
Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2013, 23:20   #39
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
Gümrüğe takılması yüzde yüz hocam,
gümrüğe gidip almanız gerekir elden, ya da kimle geliyorsa o sizden masraflarını talep edebilir.

alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 00:16   #40
Ağaçsever

eehbee's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alibaba9 Mesajı Göster
Gümrüğe takılması yüzde yüz hocam,
gümrüğe gidip almanız gerekir elden, ya da kimle geliyorsa o sizden masraflarını talep edebilir.
Yanlış mı anladım yoksa bagajında getiren arkadaşımdan da mı vergi alacaklar.

Gerçi havaalanı güvenliğinden geçerken bagajında bu aletler olduğu için sıkıntı da yaşayabilir ama başka pek bir seçenek de yok gibi.

Alternatif olarak tek tek ayrı zamanlarda da getirtmeyi deneyebilirim. Bir de bildiğim kadarıyla gümrük muafiyeti 75 euro kadar olması lazım. Onun altındaki girişler takılmıyordu. Yanlış da biliyor olabilirim araştırayım biraz.

Önümüzdeki ay İsviçre-İtalya-Fransa seyahatim var vakit bulabilirsem orada da araştırmayı düşünüyorum.

Eski 07-02-2013, 00:20   #41
Ağaç Dostu

alibaba's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2011
direk ebay'den alırsanızı kastetmiştim. çantada gelirse yurtdışından muhtemelen sorun olmaz.

Charlaux ve eehbee beğendi.
alibaba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2013, 11:18   #42
Ağaçsever

eehbee's Avatar

İlave bilgi:
Posta/hızlı kargo eşyası için muafiyetin kapsamı nedir?

Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 75 Avro’yu geçmeyen eşya önemli değeri olmayan eşya olarak kabul edilmekte ve muafiyet tanınmaktadır.
Kaynak:T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Bu durumlarda nakliye ücretinin kesinlikle muafiyet tutarını etkilemediği bilgisini de yetkili ağızlardan almış bulunuyorum. Dolayısı ile bu ürün 90$ yani 66€ tuttuğu için gümrüğe takılması da söz konusu değil.

Ayrıca dün gece üşenmeden çinli toptancı ve perakende satış firmaları ile irtibata geçtim (alibaba.com üzerinden). Aldığım fiyatlar 100 adet ve üzeri için mantıklı iken 10 adet için pek de mantıklı fiyatlar gelmedi. İsteyen ile gelen teklifleri paylaşabilirim. Çapraz kontrolü de yaptıktan sonra gittim amazon (co.uk) üzerinden ingiltere fiyatlarını da kontrol ettim çeşitli setlerin. Her ne kadar nakliyesi biraz daha düşük olsa da bu fiyatlar da biraz yüksek geldi.

Sonuçta yine ebay üzerinden daha uygun fiyatlı, daha küçük bir set almaya karar verdim. Sizlerin gümrük konusunda uyarmanız da biraz etkili oldu açıkçası. Risk almak istemedim. Bir de yeni başlayan biri olarak işi öğrenene kadar beni idare edecek ve aynı zamanda heveslendirecek özel ama hesaplı aletler mantıklı geldi.

Bilgilendirici olduğunu düşündüğüm için paylaşmak istedim. Hepinize iyi günler.

Eski 07-02-2013, 23:45   #43
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Bonsai Tree Tools & Supplies, Ikebana & Japanese Gardens. dan bazı ürünler getirttim, satıcı kişiye ürünleri numune(Sample) adında göndermesini sağlayabilirseniz malzeme getirtebilirsiniz. Aynı şekilde ebay'deki satıcılara da bu şekilde bilgi verilebilir.

Gümrüğe takılması aynı üründen 3 adetten fazla olması veya bir ürünün 150 Euro üzerinde olması gerekiyor diye biliyorum( Bunun için tarifeye bakın her ihtimale karşı, sürekli değişiyor çünü). Numune açıklaması ile bu durumu çözmek en kolayı.

Düzenleyen tourkana : 08-02-2013 saat 15:13 Neden: Tarife ile ilgili uyarı notu eklenmesi.
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2013, 16:09   #44
Ağaçsever

eehbee's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tourkana Mesajı Göster
Bonsai Tree Tools & Supplies, Ikebana & Japanese Gardens. dan bazı ürünler getirttim, satıcı kişiye ürünleri numune(Sample) adında göndermesini sağlayabilirseniz malzeme getirtebilirsiniz. Aynı şekilde ebay'deki satıcılara da bu şekilde bilgi verilebilir.

Gümrüğe takılması aynı üründen 3 adetten fazla olması veya bir ürünün 150 Euro üzerinde olması gerekiyor diye biliyorum( Bunun için tarifeye bakın her ihtimale karşı, sürekli değişiyor çünü). Numune açıklaması ile bu durumu çözmek en kolayı.
Yeni tarifede 150 euro yarı yarıya düşürüldü ve adet şartı 1e düşürüldü. Yukarıda bakanlığın internet sitesine link vermiştim orada detaylı yazıyor.

Eski 19-02-2013, 23:19   #45
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Sn sagol,

Size bahsettiğim ve sağolsun tourkanın elime ulaşması konusunda yardımcı olduğu makine (Bosch GGS 28 LC/LCE) ve uç ile ilgili fotoğrafları aşağıda veriyorum:

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2013, 23:43   #46
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Hayırlı olsun,

Makinanın burnunun uzun olması iyi, bonsai için uzun burunlu olmasına ihtiyaç var.
Ucun kullanımı yüksek hızlarda sorun çıkarmıyorsa daha iyi ama açıkca belirtilmemişse makinayı biraz düşük devirde kullanmak gerekebilir. Makinada hız ayarı var, 13000 devire kadar düşürülebilir ama uç takılma yapıyorsa belki biraz daha yüksek hız gerekebilir.

Bir kütük üzerinde biraz alıştırma yapmak iyi olur el alışkanlığı kazanılıncaya kadar ben bir kaç dal kaybettim.

Ucun şeklinden anladığım kadarıyla iç bükey 90 derecelik bir şekil yapıyor.

İyi çalışmalar dilerim....

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Sn sagol,

Size bahsettiğim ve sağolsun tourkanın elime ulaşması konusunda yardımcı olduğu makine (Bosch GGS 28 LC/LCE) ve uç ile ilgili fotoğrafları aşağıda veriyorum:

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 00:32   #47
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sagol Mesajı Göster
Hayırlı olsun,

Makinanın burnunun uzun olması iyi, bonsai için uzun burunlu olmasına ihtiyaç var.
Ucun kullanımı yüksek hızlarda sorun çıkarmıyorsa daha iyi ama açıkca belirtilmemişse makinayı biraz düşük devirde kullanmak gerekebilir. Makinada hız ayarı var, 13000 devire kadar düşürülebilir ama uç takılma yapıyorsa belki biraz daha yüksek hız gerekebilir.

Bir kütük üzerinde biraz alıştırma yapmak iyi olur el alışkanlığı kazanılıncaya kadar ben bir kaç dal kaybettim.

Ucun şeklinden anladığım kadarıyla iç bükey 90 derecelik bir şekil yapıyor.

İyi çalışmalar dilerim....
Evet, uzun uçlu istedim özellikle ve tourkanayı da biraz uğraştırdım
Devir 10,000 - 28,000 arası ayarlanabiliyor, çok kullanışlı.

Alıştırma için bir kütük buldum, üzerinde çalışıyorum hala, neredeyse bir heykel ortaya çıkardım sayılır

Uç dediğiniz gibi iç bükey, çok harika bir uç değil açıkcası ama kaliteli bir uç bulana kadar idare eder şimdilik.

sagol beğendi.
Eski 20-02-2013, 00:34   #48
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-12-2011
Bence ucun üst kısmındaki rondeleyi sökünce daha kullanışlı olur.Nasıl olsa alyanla sıkılmış .

Sakaki beğendi.
mehmetali Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 09:15   #49
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi *-*MEHMETALİ*-* Mesajı Göster
Bence ucun üst kısmındaki rondeleyi sökünce daha kullanışlı olur.Nasıl olsa alyanla sıkılmış .
Mehmet Ali sanırım o uç kısımdaki rulman.Bir noktaya dayama yapılarak salınımı azaltmak amaçlı takılmış.Veya düz plaka üzerinde kanal açarak ilerlemek için.Bu alet için birebir üretilmiş ekipman değil.Dediğin gibi sökülse her noktaya ulaşım kolaylaşır ama ben ağaç üzerinde çalışırken büyük darbeler yapıp kırılmalara, yaralara sebep olacak hissi taşıyorum.O hızda o aletin vereceği salınımı ortadan kaldırmak için güçlü kollar ve tecrübe ister.

Sayın Sakaki siz evde başka heykeller yapmadan sakın bu aleti ağaç üzerinde kullanmayın.)

Mehmet

Adem Keskin beğendi.
merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 09:56   #50
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Uç biraz kalın olduğundan istenildiğinden farklı bir şekil çıkarabilir. Büyük ağaçlar ve Kaba oymalarda güzel iş yapabilir. İnce islerde daha başka yöntemler kullanmak fena olmaz.
Her ne kadar makina olsa da bir kısım işin iskarpela, çekiç ve pense, törpü ile yapılması daha iyi sonuçlar veriyor. Birkaç denemeden sonra neyi nasıl nereye kadar yapacağı anlaşılıyor.

İyi çalışmalar dilerim...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi *-*MEHMETALİ*-* Mesajı Göster

sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 12:06   #51
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Sn merlict çok haklı.
Ucu çıkarmak yeri geldiğinde kolaylık sağlayabilir ama sanırım bunun için çok profesyonel olmak ve eli yatkın olmak gerekiyor, ayrıca çok da tehlike arz eden bir durum.

Merlict'in dediği gibi o uç bir dayanak/sabitleme noktası sağlıyor ve yanlış işler yapmanızı bir şekilde önlüyor.

Şu anda heykel yapıyorum, heykel bittiğinde ağaçlara ancak o zaman başlayabilirim, çünkü gerçekten güçlü ve kontrolü zor bir alet.

Sn sagol'un dediği gibi kesinlikle el yatkınlığı kazanılması gerek aksi halde ağacınıza ve daha da kötüsü kendinize zarar verebilecek potansiyele sahip bir alet. Geri tepme yaptığı anda bocalıyabiliyorsunuz, en tehlikeli an işte bu nokta

Eski 20-02-2013, 12:34   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-01-2012
Bu uçlar sabit veya el freze makinalarında ahşap doğramada motif ( kapı pervazı, cam takılan doğramalarda kenarlar gibi şekiller ) vermek için dizayn edilmiş bıçaklardır. Dayanak alarak açılan şeklin düzgün ve paralel olmasını sağlar. Asıl işi bonsai olmadığından yapısıyla fazla oynamamak lazım allah korusun sayın Sakakinin dediği gibi güçlü ve devirli bir aletle kullanıldığında aleti elinizden alıp götürebilir. Bu tip aletlerin şakası olmaz çok dikkatli kullanmak lazım .
Sayın Sakakini heykel sergisine gittiğimizde gerekli bilgileride alırız inşallah

merlict, Sakaki ve sagol beğendi.
Adem Keskin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2013, 12:41   #53
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Heykeller pek birşeye benzemiyor aslında Adem bey ama sürrealist açıdan bakılınca belki az da olsa bir değer kazanabilir
Belki bonsailerin yanında ileride sergilenebilir de

merlict beğendi.
Eski 20-02-2013, 13:03   #54
Ağaç Dostu

Kesinlikle picassoyu kaç kişi anlamışki , sizde çağımızın picassosu ışığı görüyorum başarılar

Eski 24-02-2013, 14:23   #55
Ağaç Dostu

merlict's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2009
Merhaba sayın Sakaki.

Sizin aparattan biraz farklı ama etkili bi aparat önereyim.Bugün atılacak hurdaları karıştırırken buldum, sevindim.Sizinkine göre daha küçük ve sivri oluşu sebebiyle daha etkili olduğunu düşünüyorum.Eğer bulabilirseniz tavsiye ederim.
DSCN7370-1.jpg

DSCN7371-3.jpg

DSCN7373.jpg

DSCN7379.jpg

DSCN7382.jpg

merlict Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2013, 19:12   #56
Ağaç Dostu

mini testere

Orijinalde aparatı başka olan testerelere kendimce bir aparat uydurdum.Kullandım işe yaradığını görünce sizlere de yardımı olur veya başka bir aparata fikir verir diye burada paylaşmak istedim.
Öncelikle dremel mini testeresini aradaki akıllı vida pulu olmadan yaptığımda hafif bir zorlamada vidanın olduğu yerdeki metal aşınıyordu. Bu akıllı vida pulunda bulunan plastik madde hem kavrama gücünü artırdı hem de aşınarak kaymayı engelledi. Konik başlı vida ise merkezlemeyi sağlıyor.
Proxxon testerede ise 2 adet pul kullanmak zorunda kaldım. Testere merkezindeki montaj deliği vidadan büyük olduğu için kapatma işinide pulla yaptım.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg DSCN4157.jpg (12.8 KB, 333 views)
Dosya Türü: jpg DSCN4158.jpg (12.8 KB, 334 views)
Dosya Türü: jpg DSCN4161.jpg (19.0 KB, 334 views)
Eski 08-04-2013, 21:10   #57
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Karadeniz insanının zekası diye ben buna derim işte
Paylaşım için teşekkürler Adem bey!

Adem Keskin beğendi.
Eski 11-06-2013, 14:18   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Sn sagol,

sayın Sakaki

Yılda belki 2-3 ağaç için, çok pahalı ve gereksiz bir şey bu benim için. Bunun daha küçükleri ve daha uygun fiyata olanları var mı acaba ? mesela ben youtube da görmüştüm çok daha küçük ve kullanışlı. sonuçta amatör bile değiliz

sadecegeçen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-06-2013, 19:37   #59
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sadecegeçen Mesajı Göster
sayın Sakaki

Yılda belki 2-3 ağaç için, çok pahalı ve gereksiz bir şey bu benim için. Bunun daha küçükleri ve daha uygun fiyata olanları var mı acaba ? mesela ben youtube da görmüştüm çok daha küçük ve kullanışlı. sonuçta amatör bile değiliz
Hobi dremelleri var bu amaç için, hem daha küçük hem daha ucuz. Proxon marka Çin malı olanlar da gayet ucuz, deneyebilirsiniz.

Eski 27-02-2014, 17:40   #60
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-01-2014
Kaptan bir arkadaşın hediye ettiği japon yemek çubukları. bunları bonsai için kullanabilir miyim?

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg 133.jpg (14.3 KB, 211 views)
Sametsokur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:42.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024