agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Bonsai malzemeleri ve aletler
(https)

Beğeni Düzeni9Beğeniler
  • 8 Gönderen tourkana
  • 1 Gönderen şenol dalkıran

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 26-02-2014, 13:11   #1
Ağaç Dostu.

tourkana's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2006
Galeri: 21
Işık Kutusu ile Bonsai Fotoğrafları Çekmek

Uzun zamandan beri yer aldığım satış sitesi için güzel fotoğraflar çekmeyi amaçlıyordum, bu amaçla farklı fon bezleri, fon kağıtları, reflektörler alıp kullanmama rağmen çok istediğim gibi sonuçlar alamamıştım.

Birkaç hafta önce Işık Kutusunu evimizde kendimizin yapabileceğini okuduğumda hemen uygulamaya karar verdim, bunun için çekim yapmak istediğimiz ağaçlara uygun bir koli alıp 3 tarafının çerçeveleri hariç (3 er cm bırakmak daha sağlıklı) maket bıçağıyla kesip, o kısımlara haydınger kağıdı veya beyaz penye tutturuyorsunuz. Kutunun sağı-solu-ve tepesinden masa lambası veya mandallı lambalarla ışık verdiğinizde ışık çok güzel dağılıyor ve gölge oluşmadan çekim yapabiliyorsunuz. Arka fonu da fotoğraftaki gibi katsız bir şekilde yerleştirirseniz sonuç çok güzel oluyor.

Fotoğrafları işlediğim program ise internet üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Photogramio - Fotoğraf düzenleme Online | Efektler, fotoğraf filtreleri, bilgisayar için Instagram programı. Burada ayarlama kısmından "pozlandırma" ile daha ışıklı bir efekt, "ton ve doygunluk" seçeneği ile renk tonlarını ayarlamanız yeterli oluyor. Ayrıca bir photoshop kullanmanıza gerek kalmadan ucuz ve zahmetsiz bir şekilde fotoğraf düzenlemesi yapabiliyorsunuz.

Işık kutusu için şu linke bakmanızda fayda var ; Ürün ve Eselerinizi Sergilemenin En İyi Yolu: Işık Kutusu - Jimdo

Benim yaptığım kutu ve çekimler ;

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg kutu11.jpg (58.7 KB, 165 views)
Dosya Türü: jpg kutu1.jpg (30.5 KB, 168 views)
Dosya Türü: jpg kutu2.jpg (31.5 KB, 163 views)
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2014, 11:26   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık ,son karede bonsai gayet hoş gözüküyor.

tourkana beğendi.
şenol dalkıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024