agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Bonsai malzemeleri ve aletler
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 11-10-2006, 20:17   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-10-2006
Bonsai ile ilgili program(lar)

Sizinde bildiğiniz programlar varsa adreslerini paylaşabilirsiniz...

Database Programı AnaSayfası

Direkt Program Download Linki

Düzenleyen Tanus : 11-10-2006 saat 22:14
Tanus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2006, 20:29   #2
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Galeri: 48
Tanus bu programın özelliği ne?
Nasıl kullanılıyor?

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-10-2006, 22:09   #3
Ağaçsever

Bir tür bonsai dosya düzenliyici,ingilizcemin yettiği kadar özelliklerini çevireyim ;

-Sınırsız sayıda ağaç türünün detaylı karakteristik özellikleri.
-Ağaçların dizilim ve gösterimini isim,yaş,türe göre göstermek veya başlık lar altında gösterim yapmak (yaşlı bonsai , potansai ,kusamono)
-Her ağaç için notlarınızı,çalışmalarınızı kaydedebilirsiniz.
-İstediğiniz kadar resim ekleyip,boyutlarında değişiklik yapabilisiniz.
-Ağaçların geçmişini ve resimlerini topluca gösterebilir veya ayıra bilirsiniz.
--------
Bunların dışında sölemek isterimki programı daha kullanmadım ne okuduysam bilgim dahilinde cevirdim yanlışlarım olabilir.Ama kısaca program bir tür çalışmalarınızı dosyalayacagınız ve saklayacagınız not defterı ayrıca bır cok agac hakkında bılgı arşivine sahip...Umarım yararlı olur

Not:Bazı özelliklerini kullanmak için diğer eklentiler haricinde,paylaşılan kayıtları download edip programa importlamalısınız.Yani şöle birşey sanırsam ; siz kendi ağaçlarınızı yazıyorsunuz kayıt ediyorsunuz var olan dosyayı atıorum buraya upload yapıosunuz,bu bölümde sticky olarak kalıyor bu konu bu programı download eden sizin log unuzuda çekiyor,oda kendi ağaçlarını bunun üstüne kaydediyor ve böle böle bu bilgi dosyayası büyüyor.Nette araştırma yaparsak sanırım bu programın bu tarzda paylaşarak büyütülmüş arşivlerini bulup dünyadaki diğer bonsai severlerin ağaç ve bilgilerini görmüş oluruz.Yarın daha detaylı araştıracağım.

Eski 12-10-2006, 19:25   #4
Ağaç Dostu

bonsaisever's Avatar

Giriş Tarihi: 13-08-2005
Galeri: 48
Programı kullanır kullanmaz daha ayrıntılı bilgilerini bekliyoruz
Paylaşımın için teşekkürler

bonsaisever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-10-2006, 12:09   #5
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Giriş Tarihi: 15-10-2006
Galeri: 5
Merhaba!
Ben henüz bonsai yapmaya başlamadım ama bunun için birkaç çeşit ağaç dalı kesip çelikledim. Biri akasya diğerlerinin adını bilmiyorum. Bu programı indirip yükledim. Fakat kendi database' im olmadığından birşey yapamadım. Acaba oluşturulmuş databaselere nasıl ulaşabilirim. Teşekkürler.

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-10-2006, 20:30   #6
Ağaçsever

İşte demek istediğimde buydu.Bu programı kullanan kişilerin oluşturduğu ve binlerce bonsai severin kendı tecrübelerinle harmanlıdığı databaseler mevcut.Daha bakamadım bulunca hemen yazacağım.

Eski 21-10-2006, 10:05   #7
Ağaç Dostu

turunç's Avatar

Galeri: 5
Sabırsızlıkla bekliyor olacağım

turunç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2006, 20:40   #8
Ağaçsever

Minarai's Avatar

Tanus mesajını okuduktan sonra ben de baktım sözünü ettiğin programa..Ama sanırım kişiye özel bir bonsai veri bankası, yani dosya paylaşımı amaçlı değil( bu kazaa, napster tarzı paylaşım programları gibi)..Aşağıdaki link te birşeyler var ancak galiba yine aynı amaçlı...
http://www.davea.us/b_software.html

Minarai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2006, 21:37   #9
Ağaçsever

Yok hayır demek istediğim şey şu şekilde.Atıyorum bu forum gibi bir çok forum var bonsai ile alakalı,bir çok topluluk var net üzerinden sohbet eden ve tecrübe paylaşan.Mesela kendi içimizden örnek vereyim.Ben alıyorum kendi ağaçlarımın fotoğraflarını,bilgilerini vs vs giriyorum kaydediyorum.Kaydettiğim dosyayı bu foruma bir yere koyuyorum.Moderetorlerimiz sabitliyor.Bir başkası indiriyor bu database i ve onlarda benim bilgilerimin ve ağaçlarımın üstüne kendi tecrüblerini belgeliyor.Ardından gene koyuluo belli aralıklarla ve kısa bir süre sonra büyük bir arşiv içeren database olmuş oluyor.Bu programı kullanan kişiler/topluluklar/forumlar illa var.Çünkü her ne kadar hatırlamasamda tam olarak adresi ben prgram linkini bir yabancı forumdan aldım.Umarım anlatabildim.İyi akşamlar hayırlı bayramlar

Eski 21-10-2006, 21:53   #10
Ağaçsever

Minarai's Avatar

Ah anladım demek istediğini...Böyle bir şey gerçekten harika olur ama herhalde bayağı bir yer kaplıyacaktır..Bilmiyorum malina ne düşünür?
Ben de yanlış anladım hatta bayağı bir uçtum.. Düşünsenize kazaa vs. gibi sadece bonsai hakkındaki dosyaları direk kullanıcıların bilgisayarından indirebildiğimiz bir program..

Minarai Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2008, 23:23   #11
Ağaç Dostu

cemboa's Avatar

Giriş Tarihi: 07-11-2005
İnternetten bulduğum bonsai resimlerini bilgisayarıma indirdikten sonra, ara sıra açıp bakma ihtiyacı hissediyorum.Hatta ekran koruyucu olarak sırf bonsai resimlerine ait bir klasörü ayarladım.Bu resimlerden birini windows resim görüntüleyici ile açıp incelemek istediğiniz zaman yakınlaştırırısanız kalitesi bozulur.Resmi kalitesi bozulmadan boyutunu büyütmek isterseniz benim kullandığım reshade programını tavsiye ederim.

cemboa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:09.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024