agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bonsai Haberleri, Satış Yerleri ve Faydalı Linkler (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-haberleri-satis-yerleri-ve-faydali-linkler/)
-   -   Konusunda Bonsai İçeren Filmler, Diziler ve Yayınlar (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-haberleri-satis-yerleri-ve-faydali-linkler/27674.htm)

tourkana 04-06-2012 10:05

Konusunda Bonsai İçeren Filmler, Diziler ve Yayınlar
 
Gelişen medyanın yazılı ve görsel iletişim araçları sayesinde iyice küreselleşen yaşantamızda bir sanatın ,bir kültürün tanınması artık çok kolaylaştı.
Uzun uzun yolculuklara gerek bırakmayan, ayağımıza kadar gelen bir bilgi kaynağı olan yazılı ve görsel medyada yer alan hangi yayınlarda Bonsai sanatı konu edilmiş ? Biliyorsanız siz de paylaşın lütfen,ben bildiklerimi aşağıya yazıyorum,ilginizi çekiyorsa alıp izlemeniz açısından da kolaylık sağlayacaktır .

-İlk sırada büyük bir çoğunluğumuzu etkileyen ,Bonsai sanatını en çok tanıttığına inandığım KARATE KID serisi var. Miyagi Usta'nın açtığı Bonsai dükkanı, yaptığı uç alımları ,fidan gelir gelmez heyecanlanıp bir kağıda hayalindeki Bonsai 'yi çizmesi, Daniel'in Miyagi Hocası'nı maddi açıdan rahatlatmak için tehlikeli dağ yamacından aldığı ardıç yamadorisi, Daniel'in sevgilisinin saksı dükkanı aklımda kalanlar.

-Antonio Banderas'ın plastik cerrahi oynadığı , Bonsai ile hobi olarak ilgilendiği yeni yapım bir film var, İÇİNDE YAŞADIĞIM DERİ( The Skin I Live IN) .

-Bu yıl ,2012 Nisan ayında 31.İstanbul Film Festivalinde gösterime girmiş ,oldukça güzel eleştirilere sahip filmin adı BONSAI. . Filmin konusuna buradan ulaşabilirsiniz. 31. İstanbul Film Festivali: Bonsái (2011) Bonzai | Sinema Kulübü - Haberler, Vizyondakiler, Eleştiriler

-Mouk, le jardin Japonais, Fransızca " Mouk arkadaşının dedesinin Japon Bahçesi için güneş batmadan bonsai bulmalı"
http://www.youtube.com/watch?v=3bMDrHqKjao ,

Nail Sarı 05-06-2012 16:56

Ayrıca Disney Channel'da Mouk 'un Dünya turunda Japonya'ya uğradığı bölümde çok güzel. Dedesi japon bahçesi yapan bir karakter için fidanlıktan bonsai taşımaya yardımcı oluyorlar. Baştan sona bu kadar güzel bir bonsai konulu çizgi film yok.


Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:52.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2020