agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bonsai > Haberler, Kaynaklar... > Bonsai Haberleri, Satış Yerleri ve Faydalı Linkler
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen Erkan Aktaşgül
  • 1 Gönderen Hasanizmir

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-08-2005, 11:07   #1
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-07-2004
Galeri: 270
İzmir'de Bonsai Satış Yerleri ve Fiyatları

lora34 adlı üyenin böyle bir talebi var
Alıntı:
merhabalar

turkıyede bonsai satıcıları veya üreticileri var mı ? bonsai hakkında cok az bılgı var turkıyede. bu kısılere nasıl ulasabılıorım.

backyard Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-08-2005, 21:22   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-06-2005
Galeri: 1
Soruyu soran arkadaş ciddi bir yaramıza dokunmuş

Ne yazık ki bonsai sevenler olarak en çok sıkıntı çektiğimiz noktaların başında bu husus geliyor. Bilgi, daha doğrusu teorik bilgi eksikliğini internetteki yabancı kaynakları Türkçeleştirerek gidermeye çalışsak da materyal/malzeme konusunda büyük sıkıntı çekiyoruz. Ne özel olarak bonsai mantığıyla üretilmiş ağaçlara ulaşabiliyoruz, ne de özel budama makasları, toprak, saksılar ya da aliminyum tel gibi malzemelere ulaşabiliyoruz. Ve bunlara bulduğumuz çözümler akadama yerine akvaryum kumu, özel aliminyum tel yerine hırdavatçılardaki teller vs. oluyor ki ancak bu ürünlerin orijinallerini görünce farkı anlayabiliyorsunuz.

Türkiye'de Bonsai merkezli bir işletme var mı bilmiyorum ama bazı büyük fidanlıklardaki heveslilerin konuyla 'ekstradan' ilgilendiklerini biliyorum. Ayrıca, örneğin Yalova'daki Karaca Arboretum'da sergilenen bonsailer (görünüşleri gerçekten çok hoş olanlar var) olduğunu da söylemem gerekiyor ki eminim bu tip merkezlerde 'gizli' hevesli şahıslar ya da tüccarlar vardır. Sonuçta bu da bir arz-talep meselesi ve biz talep etmedikçe kimsenin arz edeceği de yok. Sayısı giderek artan bonsai severler seslerini duyurabildiklerinde, bu konunun ekonomik değerini farkedenler de çıkacaktır elbette diye düşünüyorum. Hevesliler ümitlerini yitirmesinler, ben umutluyum

Son olarak bir adres vereyim. İzmir'de olduğunu duyduğum bir bonsaici var. Burayı (eğer gerçekten varsa) görmeyi çok istiyorum. Meraklılar için adresini veriyorum.

Sevgiyle kalın...

Otazca Bonsai San.Ltd.Şti.
0232 782 18 70 - Menderes/İZMİR

nur.erdoann beğendi.
Erkan Aktaşgül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2005, 11:59   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
İzmir Bonsai Satış -Yerler, fiyatlar-

Hemen değil ama yakın bir gelecekte...

Alıntı:
Yakinda Izmir`de Bonsai malzeme satisi olacak.

Istediginizi bulursunuz, Akadama, Kanuma, bütün kallinlikta Teller,
makaslar, Konkave, saksilar, Bio Gold gübresi, daha cesit gübreler, bütün agaletler ve Bonsai masalari.
Ayrıca ağaç satışı da olacağa benzer...:)

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-09-2005, 13:45   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 30-06-2005
Galeri: 1
Bir ekleme de buraya yapayım..
İzmir'de adını duyduğum ama gidip bakamadığım Otazca Bonsai isimli bir firma da varmış zaten. İnternet adresi;

http://www.otazcabonsai.8m.com/info.htm

Menderes'te imiş firma. İlgilenen İzmirlilerin bilgisine sunulur.

Tabii Erkan Hünkar Obay beyin dükkanının açılışını da heyecanla bekliyoruz. Dediğine göre orada 1. sınıf her türlü malzeme olacakmış. Türk Bonsai alemine şimdiden hayırlı olsun

Erkan Aktaşgül Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2005, 22:53   #5
Ağaç Dostu

bonsaireef's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2005
Hünkar bu işi iyi bildiğinden getirdiği malzemeler kaliteli olacak ve işimizi en iyi görecek malzemeler olacak.
Ağaç satışıda sipariş üzerinde olacak.Ama bu ağaçlar bizim heryerde bulamayacağımız çok kaliteli ağaçlar olacak.

bonsaireef Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2005, 13:19   #6
Ağaç Dostu

bonsaisan's Avatar

Giriş Tarihi: 25-10-2005
Galeri: 18
Evet öncelikle böyle hoş bir web sitesinin olmasına sevindim.Şimdi gelelim aslı konuya İzmirde otazca bonsai olarak bir yer var girmekde olduğunuz web sitelerinide uzun zaman önce basit bir web bilgimle yapmıştım.Şu anda 3 kardeşin işlemmesinde olan fakat ne yazıkki ilgisizlikden kaynaklandığı için bu konuda hizmet verememekdedirler.Kardeşlerin her biri yurddışında bulunduklarından dolayı şu anda işletme ve seraları kötü durumda ama bonsai ile ilgili en çok zorlanılan bir konu olan saksı bulma konuusnda elerinde bir çok sayıda ve ebatda bonsai saksısı bulunmakda.Fiyatları boyut ve yapılma şekline göre değişmekde.Bu bilgiyi sizlerle payşamak istedim.

bonsaisan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-10-2005, 16:07   #7
agaclar.net

malina's Avatar

Saksı tipleri ve fiyatları konusunda bilgi verirsen (fotoğraf da gönder) satış bölümüne ekleriz. Tabii irtibat adresini yazmayı unutmayın. Başka şehirlere gönderebilecek misiniz bunu da yazın.

Eski 29-12-2005, 02:58   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-12-2005
Bonsai

Merhabalar net'te gezerken Otazca bonsai ile ilgili vermis oldugunuz bilgiyi gordum ben otazca Bonsai'nin sahiplerinden biriyim Biz Bonsai yapiyoruz biz Turkiyede ilk Bonsai yapan firmayiz elimizde bircok bonsai var daha onceleri derslerde veriyorduk. Suan faliyetlerimiz bir sureligine durmustur ama yakinda yeniden faliyete girecegiz.. malzeme konusunda suan yardimci olamam ama bilgi konusunda internetten elimden geleni yaparim ama belki Bir ogrencim sizlere diger konulardada yardimci olabilir www.bonsaisan.8k.com ..
Seramiz aciktir gelip gorebilirsiniz Mayistan sonra gelirseniz daha iyi olur Suan diger kardesim askerde mayista gelecek ben suan Yurt disinda yasiyorum..
saygilar sorunlariniz icin otazcabonsai@hotmail.com 'a mail atabilirsiniz..

otazca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-12-2005, 09:01   #9
agaclar.net

malina's Avatar

Bir mail yazıp fiyat listesi istemiştim. Hatta askerlik bitti mi diye de sordum. İnternette haberler hemen yayılıyor. Kardeşinizin askerliğini başından beri takip ediyoruz. Sanki aileden biri gibi :)

Eski 29-12-2005, 09:12   #10
agaclar.net

malina's Avatar

Otazca foruma uğradı ve baharın son aylarına, Mayısa kadar bekleyeceğimiz anlaşıldı :)

Eski 21-03-2006, 12:58   #11
Yeni Üye

Hasanizmir's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2006
Benim bildiğim kadarıyla Yeşil Elma Çiçekçilik bu işi iyi yapanlardan. Fuarda da sadece onların Bonsai bölümü vardı. Hatta standları sadece Bonsai ve Bambu üzerineydi. Tel.464 79 89 Orhan bey. Be arada ben yeni Bonsai ci olma yolunda çalışan bir arkadaşınızım. İzmir' de bir toplantı **** workshop yapıldımı yapılacakmı?

nur.erdoann beğendi.
Hasanizmir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-09-2006, 00:27   #12
agaclar.net

malina's Avatar

Hayırlısıyla bitirmişsiniz askerliği... Hoşgeldiniz

Eski 06-10-2006, 14:58   #13
Yeni Üye

smoketernal's Avatar

Giriş Tarihi: 30-09-2006
bonsai

sayın barış bey ağaçlarınızın fiyat listesini öğrenebilirmiyim

smoketernal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2006, 15:09   #14
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2005
Galeri: 2
Öencelikle merhaba
Fiyat listesine birde ağaçlarınız hakkında bilgi ve örnek resim eklerseniz daha iyi olur düşüncesindeyim

acerpalmatum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2006, 23:21   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
eski bir izmirli olarak hayırlı olsun diyorum...umarım bu kez kalıcı olur...

Bonsai yanında ,etobur bitkileri de satmayı düşünürseniz çok daha ilgi çekici bir mekan olur....

Saygı ve sevgiler

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-05-2007, 22:30   #16
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili Bonsaisan,Ben de karşıyaka Atakent'te oturuyorum Kendimi ilgili bölümde tanıtmıştım.
Yeni üyeyim ve tutku halinde bir bonsai meraklısıyım. 24.5.2007 İzmir Fuarında Mehmet bey le konuşurken sizden çok bahsetti.Şu aralar iyi ve ender bir bonsai almayı çok istiyorum ,bakım için bilgilerimi okuyarak artırmağa çalışıyorum.Sizden ricam bosai almadan önce alacağım ağacın resmini size iletsem acaba engin bilgilerinizle alacağım ağacın benim şartlarıma uygun olup olmadığı konusunda beni uyarırmısınız.Zahmetlerim için şimdiden teşekkür ederim.
İyi akşamlar.

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2007, 16:08   #17

Giriş Tarihi: 05-05-2007
Sevgili Bonsasan Size bir türlü mesaj gönderemedim.Halbuki diğer sayfalara ''mesela mum çiçeği''yazabiliyorum.Biraz da yeni üye olmamdan kaynaklanıyor herhalde.
Umarım bu mesajım eksiksiz olarak size ulaşır.
Balçova da ''9 eylül '' hastahanesi önünden bir bosai aldım ,cinsi hakkında onlarında bir bilgisi yok ağaç ismini söyliyemediler.tellenmiş ama yan dallar gelişmiş hiç te güzel değil ,sizin görmenizi ve önerilerinizi çok istiyorum .
Verdiğim zahmetlerden dolayı şimdiden özür dilerim.İyi günler,

Düzenleyen memet : 04-06-2007 saat 08:53 Neden: telefonu kaldırdım
selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 03:23   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 2
alsancak civarı var mı böyle bi yer ?bonsai alabileceğim ?

ysndk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-08-2007, 10:00   #19

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
Koçtaş'ta hazır bonsailer bulabilirsin.
Fakat bonsai merakın varsa, fidan alıp kendin şekillendirmeni tavsiye ederim.

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2007, 09:36   #20
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-09-2007
mavi ladin le ilgilenmek isteyen varsa bornova koçtaş da dün gördüm 90 ytl fiyatı, bel çapı yaklaşık olarak 3cm boy 25cm gibi bana hayli pahalı geldi alamadım en azından bi bonsaici alır diye ümit etmekle yetindim görüntüsü harika

gorefast Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:38.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024