agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Bonsai Fuarları, Sergileri, Yarışmaları, Seminerleri ve Kursları (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-fuarlari-sergileri-yarismalari-seminerleri-ve-kurslari/)
-   -   18 Mart Bonsai Semineri (http://www.agaclar.net/forum/bonsai-fuarlari-sergileri-yarismalari-seminerleri-ve-kurslari/827.htm)

oktars 14-02-2006 11:33

18 Mart Bonsai Semineri

Arkadaşlar yaklaşık üç haftadır hafta sonları Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine gidiyorum.En sonki gidişimde buranın yöneticisi Yardımcı Doçent Dr.Murat Çekin ile tanıştım.Çok sıcakkanlı ve dost canlısı birisi kendisine bonsaiye olan merakımdan bahsettim ilgisini çekti.Bu mekanda belediye ile ortak bir çalışma yapıp bahçıvanlık ile ilgili bir kurs açmayı planlıyorlarmış.Şayet yeterli donanımınız varsa bu programa bonsaiyide dahil edebileceklerini söyledi.
Ayrıca ilerleyen dönemde çalışmalarımızın sergileneceği ,çalışma yapabileceğimiz bir yer sözü de verdi.İnanın o kadar sevindimki.Yalnız bu işleri kıvırabilecek bir ekip oluşturmamız lazım.Bence en kısa zamanda 3. toplantıyı yapıp vakit kaybetmeden de Murat Bey ile bir görüşme yapmamız gerekiyor yorumlarınızı bekliyorum...

malina 14-02-2006 16:11

Hafta sonları gidebildiğine göre Zeytinburnuna yakın mı oturuyorsun?

Yeterli donanımdan kasıt ne? Bir toplantı yapıp gidelim, ya da toplantıyı forum üzerinde yapalım doğrudan orada gidelim... :)

oktars 14-02-2006 17:01

Bayrampaşa'da oturuyorum bana yakın sayılır...

Bonsai ile ilgili seminer verebilecek kapasitede birisini arıyor. Bende guruptaki arkadaşlarla konuşup kendisine haber vereceğimi söyledim.Toplanmaktan ziyade hep beraber oraya gitsek daha iyi bence hem sizlerde tanışmış olursunuz. Acele etmemdeki sebep bu kurs ile ilgili program hazılıyorlarmış ona yetiştirelim dedi.

malina 14-02-2006 17:29

bonsaim.com'a baktım, niye epeydir kimse yok? Bilgin var mı?

oktars 14-02-2006 17:46

Üzerlerine ölü toprağı serpildi herhalde...Dr.Halit Bey yurtdışındaymış yeni gelmiş diğerleri konusunda bir fikrim yok.Zaten bu gidişle bonsai forum sayfaları ağaçlar nete taşınacak gibi gözüküyor.Uzun zamandır hiç bir hareket yok buna karşılık ağaçlar netin bonsai forumları arı gibi çalışıyor...

malina 14-02-2006 18:11

Evet, bizimkiler harıl harıl tohum ekmekteler :)

http://www.bonsai.web.tr/forum/ Burası da sessiz bir forum ne yazık ki...

hasan42 14-02-2006 20:18

:))
O tohumlar hele bir büyüsün görün siz!
Şaka bir yana, bir kaç gündür bir çok siteyi dolaştım. Çok güzel hazırlanmış, bilgileri derli toplu siteler var. Ancak, burada edindiğim bilgi, bilgiden de çok motivasyon o sitelerde yok. Herkes bildiğince bir şeyler ekliyor buraya. İlk bakışta biraz dağınık gibi geliyor ama karşılıklı etkileşimin kolaylığı daha da önemlisi etkileşebileceğiniz insanların varlığı bu siteyi farklılaştırıyor. Acemice sorular soruyoruz, belki bu işi bilenleri gülümsetiyoruz da, ama sonuçta yavaş yavaş öğreniyoruz.

bukotezo 14-02-2006 22:51

http://www.bonsaitr.com/forum

Bonsaitr sitesinin forumları açıldı. Sitemizin yanında bu hizmetide vermek istedik. Her hafta en az 1 makale olmak üzere sitemize sürekli yeni makaleler ekliyoruz.

Bonsai Sanatını Türkiyede daha geniş kesimlere yaymak dileğiyle.

oktars 18-02-2006 15:31

Arkadaşlar bugün Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine gidiyorum . Murat Bey'le görüşme yapacağım . Bonsaisever bir aksilik olmazsa geleceğini söyledi . Eğer gelmek isteyen arkadaşlar varsa birlikte gidebiliriz.

malina 18-02-2006 16:26

Keşke dün, yarın gideceğim diye yazsaydın...

arsakay 18-02-2006 16:39

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi oktars
Arkadaşlar bugün Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesine gidiyorum . Murat Bey'le görüşme yapacağım . Bonsaisever bir aksilik olmazsa geleceğini söyledi . Eğer gelmek isteyen arkadaşlar varsa birlikte gidebiliriz.

Oktars lütfen öğrenebilir misin, orası Pazar günleri de açık oluyor mu? ben Cumartesi günleri de çalıştığım için sadece Pazar günlerim boş.

oktars 18-02-2006 16:46

Daha önceki mesajlarda en kısa zamanda gitmemiz gerektiğinden bahsetmiştim . O yüzden son dakikaya kadar bekledim . Gelen talep doğrultusunda yazıyı yazmayı düşünüyordum . Fakat bonsaisever dışında olumlu veya olumsuz bir cevap veren olmadı . Bonsaisever ile dün akşam telefonda görüştük bir aksilik olmazsa geleceğini yazdı . Fakat mühim değil şayet gelmek isterseniz haftaya cumartesi günü yine gidebiliriz.

oktars 18-02-2006 16:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi arsakay
Oktars lütfen öğrenebilir misin, orası Pazar günleri de açık oluyor mu? ben Cumartesi günleri de çalıştığım için sadece Pazar günlerim boş.

Açık olması gerekiyor fakat emin değilim öğrenip ben size haber veririm.

aybala 19-02-2006 00:56

Ben gelmek isteyenlerdenim ...unutmayın beni

malina 19-02-2006 01:06

Biz beraber gideriz :)

bonsaisever 19-02-2006 03:14

Kusura bakma oktars çalışma şartlarım yüzünden kimseye net söz veremiyorum :(.Önümüzdeki haftaya inşallah aksilik çıkmazda gelirim.

arsakay 21-02-2006 21:21

Pazar günleri açık mıııı? :)

oktars 21-02-2006 21:44

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi arsakay
Pazar günleri açık mıııı? :)

Bugün görüştüm pazar günleri açıkmış.

Hemen cevap yazamadım kimse gelmeyince bende eşimi ve kızımı alarak cumartesi günü köye gittim. O yüzden bir gecikme oldu kusura bakma.

Bu arada palamutlar geldi taze taze.;) Çok teşekkürler bu sene kısmetse bahçemden topladığım tohumlar senin...

arsakay 22-02-2006 13:55

Dün mesajını aldım ama 50 mesaj hakkımı doldurduğum için
kimseye mesaj atamadım. Üstelik farkına da varmadım:(

Haftasonu keyifli geçti anlaşılan. ;)

malina 22-02-2006 14:06

Mesajlarını düzenli olarak silmeyi ihmal etmezsin artık değil mi? :)

arsakay 22-02-2006 18:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malina
Mesajlarını düzenli olarak silmeyi ihmal etmezsin artık değil mi? :)

Evet, ihmal etmem:o

malina 22-02-2006 21:46

oktars, Dr.Murat Çekin internete giriyordur değil mi?

Buranın linkini versen, bir kısım yazışmaları da burada yapsak... Sana bir röportaj konusu da verebilir miyim? Dr.Murat Çekin'le bir röportaj yapmaya ne dersin? :)

oktars 22-02-2006 22:01

Neden olmasın...Röportaj ile ilgili bir metin hazırlayalım elimden geldiğince yapmaya çalışırım.

oktars 22-02-2006 22:11

Dr.Murat Çekin Beyi aradım biraz önce kendisi ile röportaj yapmak istediğimizden bahsettim memnuniyetle olabileceğini söyledi bu cumartesi değil haftaya cumartesi gününe sözleştik (04.03.2006). Bu arada soruları hazırlamak için yaklaşık bir on günümüz var. Bende bu arada kendime bir seskayıt cihazı araştırayım konu ile ilgili bir fikri olan varmı?

aybala 22-02-2006 22:55

dijital olanlar 120 YTL (sony)
kasetliler ise 30-40 YTL civarı (dandirik) bulabilirsin
Ben de bir kasetli var ama bize lazım :)

Erguvan Muhibbi 22-02-2006 23:05

Tirendazım Oktarım,
Hüseyin Ağabeyin ihmali oldu bu günlerde biraz.
5, 12, 19 Mart tarihlerinden birisin Bonsai buluşması
için teklif ediyorum. e-Posta grubunda da duyuracağım yarın.
Bazı arkadaşlar Cumartesi derlerse ona da uyarım.
Tartışalım. www.bonsaim.com

malina 23-02-2006 03:20

Valla biz burada tartışıyoruz :)

Zahmet edip buraya hiç uğradıkları yok :)

oktars 17-03-2006 19:06

Arkadaşlar Dr.Murat Bey yarın saat 16.00'da Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesinde bizleri misafir edecek. Bonsai çalışmaları yapabileceğimiz yer konusunda kendisi ile görüşeceğiz gelmek isteyen arkadaşlarla burada buluşabiliriz.

oktars 18-03-2006 13:12

Saat 14.30'a alındı bilginize..!

malina 18-03-2006 13:22

Bonsai toplantısı kesin yer ve tarih:

Yer: Topkapı (eski garajlar civarı) Merkez Efendi Mahallesi
Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi

Saat: 14.30

Yardımcı Doçent Dr.Murat Çekin 'le yapılacak bonsai konulu söyleşi

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:54.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024